VÁNOCE V KARIBIKU - CURACAO + BONAIRE 18. - 29. 12. 2020
..


Předvánoční a vánoční pohoda, klid a sluníčko.

Proč na vánoce do Karibiku s CK TAM TAM?

Chcete zažít vánoce bez shonu a stresu? Vánoce plné pohody, odpočinku,  sluníčka, ale také zážitků. Tentokrát se o Vás postaráme my. Pobytovo - poznávací zájezd přes Vánoce v Karibiku, Vám toto vše nabídne. Odpočinete si na nádherných panenských plážích, kde se můžete slunit, koupat, plavat, šnorchlovat nebo se potápět. Dny odpočinku obohatíte poznávacími vyjížďkami do měst a přírodních parků. Po ostrovech se budete pohybovat pronajatými auty. Bydlení na Curacao i Bonaire jsme zajistili v luxusních apartmánech s plným vybavením, kuchyňkou a terasou. Tak proč si neugrilovat čerstvě zakoupenou rybu? A bramborový salát? Na Štědrý den vám připravíme bramborový salát, smaženou rybu a smažené řízečky, ozdobíme malý stromeček. Vyhnete se předvánočnímu shonu a vánoce se jednou užijete jinak.  

11. NEJLEPŠÍCH zážitků vánočního zájezdu do Karibiku 2020

1. CURACAO - ubytování Curacao - Marazul Dive Resort 

ubytování budete ve studiovém apartmánu 45 m s výhledem na moře, klimatizací, kuchyňským koutem, ledničkou, kuchyňskými potřebami, mikrovlnkou, rychlovarnou konvicí, troubou, varnou deskou, toustovačem, venkovním posezení s venkovním nábytkem.

2. BONAIRE - ubytování Bonaire - Dormio Bonaire Village 

apartmány 60 - 90 m s výhledem do zahrady, klimatizace, kuchyňský kout, lednička, kuchyňské potřeby, mikrovlnka, rychlovarná konvice, trouba, varná deska, toustovač, venkovní posezení s venkovním nábytkem 

3. BONAIRE + CURACAO - krásné pláže, plážičky, moře a koupání

Na koupání a lenošení budete mít dostatek času. Kdo bude chtít poznávat a objevovat, může se s námi vydat na průzkum dalších pláží a plážiček, města a přírody. 

4. BONAIRE -  kolem ostrova

Společně se auty vydáme na okružní jízdu kolem ostrova Bonaire. Ukážeme si nejhezčí pláže a místa, kam se budete moci vrátit sami. Cestou se vykoupeme a zašnorchlujeme si.

5. BONAIRE - potápění a šnorchlování

Na ostrově Bonaire je velmi snadné potápění i šnorchlování. Po zaplacení poplatku, který je v ceně zájezdu obdržíte mapu s jednotlivými lokalitami. A je již na Vás, kam vyrazíme. Podél silnic a přímo na plážích jsou pod jednotlivými čísly označeny potápěčské a šnorchlařské lokality. Zaparkujete auto, vezmete si výstroj, a můžete se zanořit v jedné z nejhezčích karibských potápěčských lokalit. 

6. BONAIRE - den s výlety na Bonaire

 Výlet do parku Washington Slagbaai. Dopoledne výlet do NP Washington Slagbaai, první přírodní rezervace na Nizozemských Antilách - divoké pobřeží, mořské gejzíry a další. Výlet k solným jezerům. Odpoledne výlet k solným jezerům na pozorování plameňáků karibských. Rodinný lihovar. Prohlídka malého rodinného lihovaru, kde se vyrábí kořalka z kaktusu Cadushi + ochutnávka. Ccestou zpět se zastavíme na koupání a šnorchlování na krásné veřejné pláži u letiště

7. BONAIRE - šnorchlování na útesu Kleine Bonaire

Odjezd auty do přístavu, dopolední výlet lodí na jeden z nejkrásnějších korálových útesů v Karibiku - šnorchlování nebo potápění na útesu"Kleine Bonaire". Tento výlet si jistě nenechte ujít. Zaplatíte jen transfer lodí. Masku, šnorchl, pití a jídlo si vezmete s sebou. Nepotřebujete žádného průvodce. Prostě se jen zanoříte kousek od břehu pod mořskou hladinu, a budete pozorovat bohatý podvodní svět nebo se slunit a procházet po bílých písečných plážích ostrůvku Kleine Bonaire.

8. CURACAO - výlet po plážích ostrova

Výlet po plážích ostrova.  Zatímco ostrov Bonaire nabízí úžasné podmínky ke šnorchlování a potápění, na ostrově Curacao se nacházejí jedny z nejhezčích pláží v Karibiku. Na Štědrý den se společně vydáme objevovat ty nejhezčí pláže. Budeme se slunit, šnorchlovat a koupat se. V podvečer se vrátíme, abychom připravili naší Štědrovečerní tabuli.

9. CURACAO - štědrý večer

 Společně připravíme exotickou Štědrovečerní tabuli. Čeká vás vánoční večeře v tropech s českým menu . Nebojte se, řízků, ryb i bramborového salátu bude opravdu dost. po večeři koupání v bazénu a jako vánoční dáreček míchání exotických koktej

10. CURACAO - výlet do hlavního města Willemstad

Ranní odjezd do hlavního města Willemstad. Nejdříve se podíváme do likérky světoznámého likéru Blue Curacao s ochutnávkou, pak se přesuneme do historického města Willemstad - historické centrum města spadá pod ochranu UNESCO. Projdeme se po nábřežní kolonádě. Přeběhneme přes posunovací most, nakoupíme na tržišti a dáme si jeden z nejlepších koktejlů z likéru Blue Curacao na ostrově Curacao.

11. CURACAO - Park Shete Boca

Rozeklané pobřeží, gejzíry, přírodní most, jeskyně a další na vás čekají v parku Shete Boca. Nádherné místo na pozorování mořských gejzírů.


V CENĚ ZAHRNUTO 

letenky Praha - Amsterdam - Bonaire - Curacao - Amsterdam - Praha
letenka Bonaire - Curacao (přelet z ostrova na ostrov)
5x ubytování na Curacao (dvoulůžkový apartmán se dvěma terasami, koupelnou, kuchyní a kuchyňskými doplňky, klimatizace)
5x ubytování na Bonaire (dvoulůžkový apartmán s terasou, koupelnou, kuchyní a kuchyňskými doplňky, klimatizace)
pronájem auta Toyota Hillux (popř. podobné) 5 dní Bonaire 
+ 5 dní Curacao - ostrov Bonaire (pro čtveřici - benzín/nafta nejsou zahrnuty v ceně zájezdu)
prohlídka a ochutnávka likéru ve světoznámé likérce Curacao Blue, prohlídka rodinného lihovaru na ostrově Bonaire
český průvodce po celou dobu pobytu (neletí z/do Evropy),
před odletová informační schůzka v K. Varech nebo ve sklípku vinařství Dufek, Svatobořice - Mistřín u Kyjova, září 2020, o termínu schůzky budeme informovat 


výlet auty do hlavního města ostrova Curacao - Willemstadu s
vstup do národního mořského parku Bonaire - na koupání a šnorchlování, vstup do národního parku Shete Boca - Curacao
vstup do národního parku Washington Slagbai, výlet lodí za šnorchlováním na ostrůvku Kleine Bonaire,
grilování ryb na ostrově Curacao
Štědrovečerní večeře (bramborový salát,
smažené kuřecí řízky, smažené ryby) + míchané exotické koktejly


Není zahrnuto v ceně zájezdu: 

stravování (pokud není uvedeno v programu)
pojištění na cesty (doporučujeme pojistit storno z důvodu nemoci) 
fakultativní výlety, které nejsou uvedeny v ceně zájezdu zahrnuto


.

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU

Místa, která opravdu uvidíte a zažijete.

DALŠÍ ZÁJEZDY Z NAŠÍ NABÍDKY


ONLINE REZERVACE ZÁJEZDU