ÚŽASNÁ BOLÍVIE + PERU - 10. 11. - 26. 11. 2020 - 17 dní
.

.

Proč vyrazit na zájezd do Peru a úžasné Bolívie? 

Protože je opravdu úžasná. Nevěříte? Vydejte se s námi za poznáním...
Tento zájezd je určen opravdovým dobrodruhům, kteří vyhledávají ty nejlepší zážitky, za kterými si ale musí dojet. Tento zájezd je plný zážitků, aktivit a dobrodružství. Společně vystoupáme na bájné Machu Picchu,zameditujeme na Sluneční bráně, vykoupeme se v termálních pramenech, uvaříme vajíčka v gejzírech a uděláme starodávný incký rituál v parku Sajama. Dozvíme se o předkolumbovských kulturách, navštívíme jejich stavby a poslechneme si jejich legendy. Velká projížďka lodí nás čeká v peruánské Amazonii. A nejen to. Čeká nás také pozorování tučňáků alachtanů na ostrovech Ballestas, jízda v buggy v poušti, sjezd Death Road na kole, ale bude toho ještě mnohem více. DALŠÍ VARIANTY TOHOTO ZÁJEZDU

Nenáročný zájezd pro všechny, kteří chtějí vidět Machu Picchu a nahlédnout do Peru 

Poznáte nejen zajímavá místa v Peru, ale také v úžasné Bolívii. 


18. NEJLEPŠÍCH zážitků poznávacího zájezdu Peru,Bolívie 2020

1. PERU - CUZCO - Incké město a trhy

Pěší prohlídka města. Budeme se procházet uličkami nádherného inckého města Cuzco. Podíváme se na tržiště, kde naleznete produkty nejen z peruánského Altiplana, ale také z Amazonie nebo tichomořského pobřeží. V podvečer vystoupáme na vyhlídku ve čtvrti San Blas, odkud je krásný výhled na večerní město, a míchají tu výborné koktejly.

2. PERU - CHINCHERO - tradiční výroba a barvení látek

Tradice a kultura předkolumbovských dob se dodnes udržují ve vesnicích nad Cusco. V řemeslném družstvu si můžete prohlédnout nejen místní výrobky, ale dozvíte se, jak se dodnes barví látky tradičním způsobem.ve vesnici Chinchero, kde se podíváme na přírodní barvení látek v družstvu Angelica y Concha 

3. PERU - SALINAS - solná jezírka v Maras

Nad vesnicí Maras vyvěrá slaný pramen. Pod vesnicí se v malých jezírkách odsoluje a získává sůl pradávným způsobem. Nádherné barvy a stovky jezírek ze solí. Sůl z Maras koupíte v celé Jižní Americe  

4. PERU -MACHU PICCHU -prohllídka komplexu

Jedna z nejkrásnějších památek na světě vůbec. Do teď jste ji mohli vidět na fotografiích vašich známých, nebo sledovat dokumenty v TV. Ale vidět a zažít Machu Picchu na vlastní oči, tak tomu se nic nevyrovná. A že jsou tu davy turistů? Nebojte se. I tady se dá najít klidné místo, kde si můžete neuvěřitelnou energii tohoto místa sami v klidu vychutnat. 

5. PERU -MACHU PICCHU - koupání v termálních pramenech

koupání v termálních pramenech Po náročném dni, plném přejezdů, výšlapů a chození vám koupání ve venkovních termálních pramenech s horkou vodou jistě pohladí na duši i na těle. 

6. PERU - OLLAYTANTAMBO - předkolumbovské městečko

Malé předkolumbovské městečko na konci Posvátného údolí. Poslední incká bašta, kde dodnes lidé žijí, pracují, pěstují. Prohlídka největší incké pevnosti   


7. BOLÍVIE - TITICACA - jezero Titicaca, Isla del Sol a úžasný energetický bod

Nejvýše položené splavné jezero na světě nabízí pohled do světa před inckých národů Aymara a Los Uros. Lidé tu většinou žijí tradičním zemědělským způsobem života, obdělávají svá políčka s bramborami. Na ostrově Isla del Sol vás uchvátí výhledy na vzdálené zasněžené horské vrcholky i do blízkého okolí jezera. Není se čemu divit, že se tu nachází jeden z energetických bodů Jižní Ameriky, ke kterému vyšplháme na východ slunce. 

8. BOLÍVIE - ISLA DEL SOL - výstup na východ slunce

Brzy ráno se od hotelu vydáme po cestě nahoru k energetickému bodu, odkud budeme sledovat východ slunce. (cca 1 hod. pomalého výstupu, je zapotřebí baterka). Po východu slunce sejdeme dolů do přístavu. Čerstvou vodu si nabereme u Fontány Inky. 

9. BOLÍVIE -DEATH ROAD - sjezd na kole od ledovců do džungle

Z výšky 4760 m. n. m. v La Cumbre, 64 km dlouhý sjezd po světoznámé tzv. "Cestě smrti". Pro osobní, nákladní a autobusovou dopravu silnici uzavřely před 3 lety, kdy byla otevřená nová, bezpečnější silnice. Cesta smrti se tak otevřela cyklistům. Na speciálním sjezdovém kole budete mít možnost vychutnat si tento jedinečný adrenalinový zážitek. Kolem zasněžených Andských štítů, až do zelené džungle ve vesničce Yolosa, 1100 m. n. m. Sjezd po DeathRoad je určen všem věkovým kategoriím. Sami si určíte tempo sjezdu. Druhý průvodce jede společně s řidičem autobusem jako poslední. Pokud se nebude na sjezd cítit, pokud budete cestou unavení, vždy můžete odložit kolo, nastoupit do autobusu a kochat se nádhernými výhledy okolní přírody.

10. BOLÍVIE - LA PAZ - lanovkami MHD po La Paz

Systém lanových drah, který místním lidem slouží jako MHD, turistům pak jako atrakce. Lanovkami vyjedeme z La Paz až do města El Alto, odkud se otevírají nádherné výhledy na města a přilehlé hory. Nová moderní lanová dráha vede nad domy v La Paz, odkud šplhá přes vrcholky až nedaleko k letišti. Po cestě lanovka prochází také nad největším trhem Jižní Ameriky. 

11. BOLÍVIE - NP SACHAMA - vulkány, jezírka, vikuně, koupel v přírodních termálních lázních

Jeden z nejkrásnějších parků v Bolívii. Pod nejvyšší horou Bolívie, sopečným vulkánem Sajama se rozkládá vesnice a NP Sajama. Daleko od turistických davů si můžete vychutnat výhledy do krajiny, pozorovat divoké vikuně, přiblížit se k domestikovaným lamám nebo fotit odrazy vulkánu Parinacota a Pomerape na hladině jezera.


12. BOLÍVIE - SALAR DE YUNI - Největší solná poušť světa

Přejezd džípy na největší solná poušt světa "Salar de Uyuni". Cestou se zastavíme na oběd v přírodě, u jezera a kamenných útvarů. Během dne budeme projíždět nádhernými scenériemi kolem jezer a sopek. Řidič džípu nám zastaví, abyste se mohli nejen pokochat, užít si přírodu, ale také pořídit nějaké pěkné fotografie.

13. BOLÍVIE - SALAR DE UYUNI - solná poušť

Největší solná pláň se nachází právě v Bolívii. Překvapí vás její rozloha. V Salar de Uyuni se po oba dva dny budeme pohybovat v džípech. Projedeme si její podstatnou část a naši průvodci vám zastavím na nejkrásnějších místech na pozorování a na focení. Nebudou chybět ani západy slunce nebo oběd na solné pláni. 

14. BOLÍVIE - hřbitov vraků, 

Nedaleko města Uyuni leží pohřebiště starých lokomotiv a vagonů. Toto místo Vás učaruje svou fotogeničností a atmosférou. 

15. PERUÁNSKÁ AMAZONIE - rezervace Tambopata

Tento národní park se nachází v jihovýchodním regionu Amazonie a chrání několik málo posledních oblastí Amazonie, které jsou člověkem téměř nedotčené. Je to oblast nesmírně důležitá pro budoucnost světa. Park chrání obrovské množství květin, ptáků, savců, obojživelníků, hmyzu a ryb, mezi nimiž se nachází i velký počet ohrožených zvířat. 

16. PERUÁNSKÁ AMAZONIE - večerní pozorování kajmanů + procházka džunglí

Jak žije džungle potmě. Jaké vydává zvuky. Zážitek, který je nutno zažít.

17. PERU - Oáza Huacachina, buggy + sandboard

V úžasné oáze Huacachina,se svezeme na písečných dunách v buggy a vyzkoušíme si sjezd na prkně - sanboarding, podíváme se na tradiční výrobu peruánského vína a tradičního peruánského nápoje PISCO - s ochutnávkou.

18. PERU - Ostrovy Ballestas

 2 hod. výlet lodí na ostrovy Ballestas, kde budete pozorovat lachtany, tučňáky a tisíce kormoránu, terejů a pelikánů. O ostrovech Ballestas se říká, že jsou to "Galapágy pro chudé". Což samozřejmě není pravda. Islas Ballestas nabízejí stejně jako Galapágy výlet za zvířaty a divokou přírodou.

CO JE ZAHRNUTO V CENĚ ZÁJEZDU?

doprava: 
- letenka Praha - Lima a zpět s přestupem (let může být operován přes USA - v takovém případě je zapotřebí vyřídit ESTA), 
- letenka Lima - Cuzco, 
- letenka La Paz - Cuzco, 
- letenka Cuzco - Puerto Maldonado a zpět, 
- letenka Cusco - Pisco 
- veškerá doprava najatými i linkovými autobusy, 
- jízdenka na vlak Ollaytantambo - Machu Picchu (město) a zpět, 
- jízdenka na autobus Machu Picchu městečko - Machu Picchu ruiny - památka,
- lodní doprava do rezervace Tambopata a zpět


ubytování: 
- 11 x ubytování v hotelech - dvoulůžkový pokoj ** -****,,
-  1x ubytování v chatkách Lucerna Eco Lodge, 
- 1 x ubytování v národním parku Sajama - dvoulůžkové, 
- 2x ubytování v pokojích v Salar de Uyuni - společné sociální zařízení, 
- 12 x snídaně (kontinentální)


ostatní služby, vstupy a výlety: 
- 6 x oběd (1x Death Road, 1x Tambopata, 1x Sajama, 2x Salar de Uyuni, 1x Titicaca), 
- 5 x večeře (1x Eco Lucerna Lodge v džungli, 1x Sajama, - 2x Salar de Uyuni, 1x Titicaca),  
- vstupenka na Machu Picchu, vstupenka do chrámu Qoricancha, 
- prohlídka historického centra v Cuzcu, 
- turistická vstupenka na památky v Posvátném údolí, 
- vstupenka na solná jezírka, 
- vstupenka do termálních lázní, 
 - loď z Copacabany na ostrov Isladel Sol na jezeře Titicaca, 

- trek na ostrově Isla del Sol s průvodcem,
- celodenní výlet sjezd na kolech po Silnici smrti - celoodpružená kola,
- 1 denní pobyt s aktivitami v peruánské Amazonii - Puerto Maldonado, Tambopata - jezero Sandoval,
- výlet do Národního parku Sajama s aktivitami (koupání v termálních jezírcích, gejzíry,
- večerní výstup na vyhlídku,
- výlet džípy do Salar de Uyuni - jezera se sopkami a výlet do největší solné pouště světa Salar de Uyuni,
- vstup do muzea Ica, buggy v dunách v okolí oázy Huacachina,
- sanbording na dunách,
- ochutnávka vína a pisco,
- výlet lodí na ostrovy Ballestas,
- český průvodce po celou dobu zájezdu (vyjma letů z/do Evropy),
- pojištění CK proti úpadku,
- před odletová informační schůzka v K. Varech


v ceně není zahrnuto

cestovní pojištění (doporučujeme pojištění proti stornu z důvodu nemoci, letenky jsou linkovými spoji a nelze je stornovat ani přepsat!), stravování mimo uvedený program, výlety a vstupy mimo program

!!Nutné pojištění na vysokohorskou turistiku do 4.500 m. n. m. + pojištění na extremní sporty!!

Nejnáročnější zájezd z nabídky CK TAM TAM
.

FOTOGALERIE Peru - Bolívie 2019

Místa, která opravdu uvidíte a zažijete. 

DALŠÍ ZÁJEZDY Z NAŠÍ NABÍDKY


ONLINE REZERVACE ZÁJEZDU