TAHITI-BORA-BORA-FR.POLYNÉSIE
4. 5. - 16. - 19. 5. 2018 - 13 nebo 16 dní

V CENĚ ZÁJEZDU ZAHRNUTO:

13 dní

 • letenka Praha - Papeete - Praha (s přestupy - může být v USA),
 • letenka Moorea - Bora Bora,
 • letenka Bora Bora - Huahine,
 • letenka Huahine - Papeete,
 • 4 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích - kategorie ***-****,
 • 6x ubytování v bungalovech,
 • 10x snídaně,
 • 2x oběd (Raiatea + Bora Bora),
 • lodní lístek Papeete - ostrov Moorea,
 • lodní lístek Bora Bora - Raitea a zpět,
 • veškerá najatá doprava,
 • ½ denní Tahiti Jeep Safari tour, ½ denní Moorea Jeep Safari tour,
 • ½ denní trek Opunoha Valley Loop, Taha´a + Raiate tour (návštěva farmy na chov perel, vanilková plantáž, posvátné Marae,
 • šnorchlování na Coral Garden,
 • výlet Teiva boat snorkling,
 • zapůjčení pirogy s vahadlem - 3 hod.
 • český průvodce po celou dobu pobytu (není přítomen letů z/do Evropy),
 • pojištění CK proti úpadku

16 dní + zahrnuto do ceny

 • letenka Papeete - Nuku Hiva - Papeete,
 • 1x ubytování Tahiti - Tahiti Pearl Resort,
 • 2x ubytování Nuku Hiva - Hotel Kejkanui Pearl Lodge
 • transfery dle programu

V CENĚ ZÁJEZDU NENÍ ZAHRNUTO:

 • cestovní pojištění (doporučujeme pojištění - storno z důvodu nemoci),

 • stravování mimo program zájezdu,

 • vstupní a výstupní taxy -

 • doplatek za jednolůžkový pokoj = 39.000,- Kč

PROGRAM ZÁJEZDU

POZNÁVACÍ ZÁJEZD

TAHITI - BORA - BORA - FR.POLYNÉSE  -4. 5. - 16. - 19. 5. 2018 - 13 nebo 16 dní


Vydejte se s námi do "ráje"nebo alespoň do míst, které si lidé zpodobňují jako Ráj. 6 ostrovů Francouzské Polynésie nabízí více než lenošení a nic nedělání. Každý ostrov je tak trochu jiný, a proto jsme připravili různé programy.

Tahiti - si každý představuje jako tropický ráj, pláže s bílým pískem a tanečnice pohupující se v rytmu polynéské hudby. Realita může některé návštěvníky zklamat. Tahiti je nejrozvinutějším ostrovem Polynésie a prochází tudy veškerý obchod, zastavují tady výletní a obchodní lodě, přistávají tu velká letadla. Pláže mají černý písek a polynéské tanečnice jsou jen v nočních barech. I přes to je Tahiti pojem a jistě stojí za návštěvu. Pro nás bude ostrov Tahiti výchozím bodem k poznání Polynésie. Jeep Safari tour nás zavede do vnitrozemí ostrova,kde budeme obdivovat nádhernou tropickou přírodu, hory a vodopády. Ve čtyřhvězdičkovém hotelu InterContinental Tahiti Resort & Spa si odpočinete po dlouhé cestě z Evropy.

Moorea - Ostrov Moorea má nádhernou scenérii. Hory se tu zvedají do výše více jak tisíce metrů. Křišťálově čistá voda, pláže s bílým pískem, laguny s tropickými rybami, tak tohle by mohl být ráj. Aby dojem z "ráje" byl dokonalý, rezervovali jsme pro vás ubytování v bungalovech nad vodou. Moorea Jeep Safari tour vás blíže seznámí nejen s nádhernou přírodou, ale také polynéskou kulturou. Při treku Opunohu Valley Loop vás protáhneme džunglí, necháme vás přebrodit potůčky a šlapat do kopce, abyste na vrchu měli rozhled jako Robinsoni.

Raitea a Taha´a - Malé ostrůvky leží na hlavní turistické trase, ale většina návštěvníků Polynésie dává přednost ostrovům se zvučnými jmény a velkými hotely. Na ostrov Raiatea se doplavíme trajektem z ostrova Bora Bora. Rodinný hotýlek Opoa Beach nám poslouží jako výborná základna k poznání obou ostrovů. Celodenní lodní výlet Raiatea and Taha´a tours nás zavede na farmu s tahitskými perlami. Dozvíte se, jak se pěstuje a zpracovává vanilka. Samozřejmě že nebude chybět šnorchlování na korálovém útesu. Navíc se zastavíme na nejposvátnějším místě celé Polynésie - Marae Tuputapuatea.

Bora Bora - splňuje všechny představy o ráji. Nechybí tu vůbec nic. Snad jen trochu klidu, protože turismus a předraženost v poslední době válcují i toto kdysi poklidné místo Polynésie. Znovu budete bydlet v bungalovech nad vodou, tentokrát v tříhvězdičkovém hotelu Maitai Polynesia. Pokud byste se tady nudili, můžete částečně prosklenou podlahou pod stolem pozorovat ryby. Na lodním výletě Teiva tour si zaplavete s rejnoky a žraloky. Zbytek času budete trávit na lehátku, ve vodě a nebo na pláži.

Huahine - Na malý ostrov nabízí Huahine více než dost. Nádherné zátoky, motu - ostrůvky s plážemi, nejdelší Marae, říčky a nádhernou scenérii. My jsme pro vás připravili plavbu na klasickém polynéském plavidle. Na piroze s vahadlem se vydáme do blízkých zátok a na nejbližší motu. Čeká vás tu také závěrečný večírek

PROGRAM ZÁJEZDU: tento program je aktualizován na míru, klientům kteří si prodloužili pobyt na ostrově Markézy a dále pak na ostrově Moorea a Tahiti.

1. den SO 5. května 2018 Praha - Papeete - Francouzská Polynésie (technické mezipřistání v LA)
v 15:25 hod. odlet z Prahy do Paříže 
přestup v Paříži na let do Papeete (Francouzská Polynésie)
v 18:55 hod. odlet z Paříže do Papeete (technická přestávka v LA - je zapotřebí ESTA)

2. den NE 6. května Papeete - ostrov Tahiti
v 5:20 hod. přílet do Papeete na Tahiti 
transfer z letiště do hotelu - snídaně
uschování zavazadel v recepci hotelu
TAHITI SAFARI JEEP TOUR - Půldenní projížďka v džípech ve vnitrozemí ostrova Tahiti. Projedeme se divokou přírodou kolem vodopádů, přes horský průsmyk, přebrodíme řeky a vykoupeme se pod kaskádou. Zastavíme se v archeologickém nalezišti, kde se podíváme na svatyni Marae.
KAJAKY A ŠNORCHLOVÁNÍ V LAGUNĚ - Odpolední aktivity v rámci hotelu. Šnorchlování v laguně, projížďka na kajacích, koupání, opalování.
večer volno - možnost shlédnout tradiční tahitské taneční vystoupení -<br>podvečerní prohlídka města Papeete - tržiště, promenáda
ubytování 1 noc - hotel "Pearl Beach Tahiti & spa ****" dvoulůžkový pokoj s výhledem na moře
(komfortní pokoj s výhledem na lagunu, TV s plochou obrazovkou, koupelna, toaletní potřeby zdarma trezor, klimatizace, minibar, lednička)

3. den PO 7. května ostrov Tahiti - Moorea (lodní trajekt)
po snídani poslední koupání na Tahiti
sbalení věcí a odjezd minibusem do přístavu
dopolední plavba trajektem na ostrov Moorea (cca 50 min. jízdy)
ubytování 2 noci - hotel "Sofitel Moorea la Ora Beach Resort *****" bungalov nad vodou s přímým vstupem do vody (balkon, výhled na moře, Telefon, TV s plochou obrazovkou, trezor, klimatizace, posezení, ventilátor , koupelna, minibar)
po obědě odpolední výlet po ostrově
MOOREA SAFARI JEEP TOUR - Odpolední projížďka po ostrově Moorea se zastávkami na zajímavých místech. Podíváme se do Jus and Fruits Destilary, na posvátné Marae v Oponohu Valey a vyjedeme na vyhlídku Belvedere.                                                                                       

4. den ÚT 8. května - ostrov Moorea
po snídani odjezd do Opunohu Valley
OPUNOHU VALLEY LOOP TREK - 4 hod. trek v nádherné tropické přírodě se spoustou zeleně a výhledy do zátok Cook´s Bay and Opunohu Bay. Začneme na Coconut Trees Pass, odkud se po značené cestě vydáme ibiškovou a bambusovou džunglí k vyhlídce Belvédére (1½ hod.). 45 min. výšlapu nás dovede k místu Tree First Pas. Odtud se otevírají výhledy na zátoky a také na nejvyšší vrcholy ostrova Tahiti - Mt Rotui (899m) a Mt Tohiea (1207m). Sestup dolů vede kolem plantáží a zemědělské školy
odpoledne - volno na ostrově Moorea - užijte si ubytování v bungalovech nad vodou - šnorchlujte, opalujte se, lenošte

5. den ST 9. května ostrov Moorea - Papeete - Raiatea (přelet)
po snídani dopolední volno, koupání a šnorchlování, popř. potápění
ve 12 hod. odjezd z hotelu do přístavu
ve 13 hod odjezd z ostrova Moorea do Papeete na Tahiti                                                                      z přístavu odjezd taxíky na letiště
v 17:05 hod. odlet z Papeete na ostrov Raiteia                                                                                        v 17:45 hod. přílet na ostrov Raiateia
transfer z letiště do hotelu u Opoa Bay a hotelu Aitapiti (1 hod. jízdy)
ubytování 2 noci - hotel " Opoa Beach hotel ***" - 8 osob                                                                      a hotel "Atiapiti" - 8 osob
podvečerní posezení

6. den ČT 10. května ostrov Raiatea + ostrov Taha´a
TAHA´A TOURS - Lodí dojedeme na blízký ostrov Taha´a, kde nás čeká prohlídka vanilkové plantáže, šnorchlování v korálové zahradě s rejnoky, želvami a tropickými rybami a nakonec zastávka na Motu - Lagonarium.
RAIATEA TOURS - Nejzajímavější místa ostrova Raiatea. Podíváme se na farmu s perlami, zastavíme se na posvátné Marae (na ostrově Raiatea se nalézá nejposvátnější místo pro celou Polynésii). Vykoupeme se na nejkrásnější pláži jednoho z motu (malé ostrůvky).

7. den PÁ 11. května ostrov Raiatea - ostrov Bora Bora (přelet)
dopolední volný program na ostrově Raiatea - můžete se vydat lodí na Motu Oatara nebo autem na vodopády
ve 12 hod. vyklizení pokojů
po obědě přesun na letiště
v 17:45 hod. odlet z Raiateia na ostrov Bora Bora                                                                    ubytování 2 noci - hotel "Sofitel Bora Bora Private Island*****" bungalov nad vodou s přímým vstupem do vody a prosklenou podlahou pod stolem (bungalov s výhledem na lagunu, TV s plochou obrazovkou, koupelna, toaletní potřeby zdarma trezor, minibar, část prosklené podlahy, lednička)

8. den SO 12. května ostrov Bora Bora
ŠNORCHLOVÁNÍ, KOUPÁNÍ - užijte si pětihvězdičkového resortu a bungalovů nad vodou
 volno na Bora Bora- užijte si ubytování v bungalovech nad vodou - šnorchlujte, opalujte se, lenošte

9. den NE 13. května ostrov Bora Bora - ostrov Huahine
dopolední koupání a šnorchlování na ostrově Bora Bora
ve 12 hod. uschování zavazadel v recepci hotelu - koupání na pláži                                                     v 16 hod. přesun private island na hlavní ostrov Bora Bora - transfer na letiště
v 18:10 hod. odlet z Bora Bora na ostrov Huahine
transfer z letiště do hotelu
ubytování 2 noci - hotel " Royal Huahine***" bungalov nad vodou se soukromým přístupem do vody

10. den PO 14. května ostrov Huahine
po snídani transfer do Fare - zapůjčení pirogue s vahadlem - výlet
PROJÍŽĎKA NA PIROGÁCH S VAHADLEM - Během 3 hod plavby po blízkých zátokách a plážích si sami vyzkoušíte řídit klasický polynéský dopravní prostředek - pirogu s vahadlem. Cestou se zastavíme a zaplaveme si nebo zašnorchlujeme v některé ze zátok.
odpoledne - volno na Bora Bora- užijte si ubytování v bungalovech nad vodou - šnorchlujte, opalujte se,
závěrečný večírek - rozloučení se

11. den ÚT 15. května ostrov Huahine - ostrov Tahiti - Papeete 
dopoledne koupání + šnorchlování                                                                                                          ve 12 hod. uschování zavazadel na recepci hotelu                                                                                 odpolední koupání na pláži                                                                                                                       v 17 hod. odjezd z hotelu na letiště
v 19:40 hod. přelet z ostrova Huahine do Papeete na ostrov Tahiti                                                       transfer z letiště do hotelu                                                                                                                        ubytování 1 noc - hotel "Tahiti Pearl Beach Resort" odpočinek v resortu u bazénu nebo na černé písečné pláži
večer procházka do centra Papeete na večerní trh s dobrotami

pro dobrodružné povahy + soustroví Markézy (+ 4 noci)


souostroví Markézy - Ještě dál než Tahiti, vůbec nejdále kam můžete z ČR doletět, leží souostroví Markézy. Přidejte si další 3 a půl hodinový let a ocitnete se v úplně jiné Polynésii. V Polynésii bez davů turistů a turistických pozlátek. Tady je všechno jinak. Nenajdete tu bílé písečné pláže ani hotelové resorty. Za to vás okouzlí divoká příroda a nespoutaní lidé. Vždyť v minulosti praktikovali Markézané kanibalismus. Dnes se nemusíte divochů bát. Místní lidé jsou velmi přívětiví, rádi vám pomohou nebo alespoň poradí. Program na Markézách zůstává více volný. Připravili jsme pro vás trek do údolí Valle de Tchecos. Prozkoumáme horské hřbety, úrodná údolí a najdeme i místa na koupání v některé z několika zátok.

12.  den ST 16. května Papeete - Nuku Hiva (Markézy)
v 6:30 hod. odjezd z hotelu na letiště
v 8:00 hod odlet z Papeete na ostrov Nuku Hiva
ve 12:15 hod přílet na letiště Nuku Hiva
transfer z letiště na druhou stranu ostrova do hotelu
ubytování 4 noci - hotel "Keikanui Pearl Lodge"
odpolední procházka a první seznámení na Markézách - možnost výletu lodí po okolních zátokách

14. den ČT 17. května Nuku Hiva (Markézy)
TREK DO ÚDOLÍ VALLE DE TCHECOS - celodenní výlet po české stopě na ostrově Markézy. Provázet nás bude úchvatná polynéská scenérie, místy drsná, jindy jako v ráji.
NA KONÍCH PO ÚDOLÍCH I PO ZÁTOKÁCH - Koně patří neodmyslitelně k ostrovům Markézy. Během dopoledního výletu si vyjedeme do blízkého údolí a nakonec i do zátoky.

15. den PA 18. května ostrov Nuku Hiva - Markézy                                                                       ranní procházka po pláži nedaleko hotelu Keikanui Pearl Lodge                                           individuální program na Markézách - lodní výlety, treky

16. den SO 19. května ostrov Nuku Hiva - Markézy                                                                        ranní procházka po pláži nedaleko hotelu Keikanui Pearl Lodge                                            individuální program na Markézách - lodní výlety, treky                                                                         

17. den NE 20. května ostrov Nuku Hiva - Markézy - Papeete - Tahiti    "                                           dopolední program na Markézách                                                                                                           v 10 hod. odjezd z hotelu na letiště                                                                                                          ve 12:15 hod. odlet z Nuku Hiva do Papeete na Tahiti                                                                            v 15:00 hod. přílet na Tahiti                                                                                                                       transfer z letiště do přístavu                                                                                                                      odjezd trajektem na ostrov Moorea                                                                                                         transfer z přístavu do hotelu                                                                                                                     ubytování 2 noci - hotel "Kaveka" ***

18. den PO 21. května ostrov Moorea                                                                                                     individuální program na ostrově Moorea                                                                                                 zapůjčíme si 4 auta a projedeme si ostrov skrz na skrz se zastávkami na koupání

19. den ÚT 22. května ostrov Moorea - návrat do Papeete - Tahiti                                                     individuální program na ostrově Moorea zapůjčíme si 4 auta a projedeme si ostrov skrz na skrz se zastávkami na koupání                                                                                                                              ve 12 hod. uschování zavazadel v recepci hotelu nebo ponecháme v autech a projedeme si zbytek ostrova                                                                                                                                           v 16 hod. odevzdání aut                                                                                                                            v 17 hod. odjezd trajektem z Moorea na Tahiti                                                                                        transfer z přístavu do hotelu                                                                                                                     ubytování 1 noc - hotel "Tahiti Pearl Lodge"                                                                                            rozlučkový večer

20. den ST 23. května Papeete (Tahiti) - odlet do Paříže                                                                     v 5:00 hod. odjezd z hotelu na letiště                                                                                                      v 7:30 hod. odlet z Papeete do Paříže (technické přistání v LA)

21. den ČT 24. května Paříž - Praha                                                                                                        v 16:35 hod. přílet do Paříže                                                                                                                      přestup na let do Prahy                                                                                                                             v 18:10 hod. odlet z Paříže do Prahy                                                                                                         v 19:45 hod. přílet do Prahy                                                                                                                       KONEC ZÁJEZDU