Tahiti - Bora-Bora - Fr. Polynésie

Polynéské ostrovy, navštívit tato dechberoucí exotická místa je snem mnoha lidí. Ať už jste dobrodružné povahy, cestovatelé nebo toužíte po luxusním odpočinku, na ostrovech jako Tahiti, Bora-Bora, Markézy můžete najít nejen slastný odpočinek, ale i dobrodružství, poznání a aktivní dovolenou o které budete moci vyprávět ještě dlouho po Vašem návratu

Ostrov Tahiti, je pro většinu cestovatelů vstupní bránou k prozkoumání dalších ostrovů a ostrůvků. Získal v podvědomí lidí opravdu zvučné jméno, ale nenaleznete zde žádné pohádkové pláže s bílým pískem ani blankytně modré laguny. Pro toto a mnoho dalšího budeme muset ještě o kousek dále. Na nejbližší z ostrovů, ostrov Moorea, který jistě splní vaše nejexotičtější představy o ideální dovolené, se dostanete lodí. Plavba sem trvá padesát minut a sama o sobě je zážitkem.

V našem programu budeme ostrovy a ostrůvky důkladně poznávat.  Připravili jsme pro Vás mnoho zajímavého tak, abyste tento kout světa alespoň trochu poznali. 

Nádherné laguny, šnorchlování na korálech a bydlení v bungalovech nad vodou Vás uchvátí. Ubytujeme se v bungalovech nad vodou v jedné z nejkrásnějších zátok na ostrově a dopřejeme Vám luxusu při sklence šampaňského. Zde si opravdu připadnete jako na dovolené v "ráji". Každý takovýto bungalov má soukromý vstup do vody a pod proskleným okýnkem v podlaze bungalovu občas zahlédnete exotické tropické rybky. Tuto pohodu si užijí rádii zajisté i ti z vás, kteří mají radši aktivnější dovolenou a zážitky, které nabízí další polynéské ostrovy.

Na každém z ostrovů naleznete něco zajímavého. Tak třeba na ostrově Raiate budeme obdivovat pozůstatky největšího chrámu, na ostrově Taha ´navštívíme vanilkovou plantáž. Věděli jste například že opilování se provádí ručně pomocí štětečků? Pěkně kvítek po kvítečku, neboť tu nemají žádný hmyz, který by tuto práci udělal. A domů si přivezete z tohoto místa jako suvenýr nejen vanilkové lusky, ale také vanilkovou pastu, esenci, kávu, cukr nebo vanilkový rum. A co třeba navštívit perlovou farmu? Nádherné tahitské perly mají všechny odstíny barev. Od světle zelené, přes měděnou, bílou, namodralou, až po tmavě černou. Nebo si užijete zábavu na ostrůvku "Motu" na lekci vázání parea, lehkého bavlněného šátku s motivy polynéských symbolů, který koupíte na každém rohu. Večer si zatančíme v rytmu bubnů některý z polynéských tanců. Toto a mnohem více v našem poznávacím zájezdu na Tahiti. 

Divoká příroda Markéz

Pokud si však přejete divokost přírody, nesmíte vynechat Markézy. Zde je místní příroda opravdu divoká. Strmé svahy, vodopády, prales a odlehlé laguny lákají k prozkoumání. S objevitelskou duší se můžete vydat na opravdu zajímavá místa. Když se navíc ještě naučíte místní pozdrav "Ka Ó Há", dostane se vám k tomu všemu ještě vždy vřelé odpovědi od místníchí a především nádherného úsměvu.


v ceně zájezdu zahrnuto

13 dní

letenka Praha - Papeete - Praha (s přestupy - let je operován přes USA),
letenka Tahiti - Raiatea
letenka Raiatea - Bora Bora
letenka Bora Bora - Huahine
letenka Huahine - Papeete,
4 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích kategorie ***-****,
6x ubytování v bungalovech (z toho 2x nad vodou Moorea a 2x nad vodou Huahine)
8 x snídaně
lodní lístek Papeete - ostrov Moorea a zpět
veškerá najatá doprava,
½ denní Tahiti Jeep Safari tour,
½ denní Moorea Jeep Safari tour,
½ denní trek Opunoha Valley Loop
Taha´a + Raiate tour (návštěva farmy na chov perel, vanilková plantáž, posvátné Marae

výlet Teiva boat snorkling,

zapůjčení člunu na ostrově Bora Bora - 2 hod.
český průvodce po celou dobu pobytu (není přítomen letů z/do Evropy),
pojištění CK proti úpadku

prodloužení o ostrov Markézy 4. - 20. 5. 2019
17 dní

letenka Papeete - Nuku Hiva - Papeete,
1x ubytování Tahiti hotel kategorie ***-****,
2x ubytování NukuHiva, Hotel Kejkanui Pear Lodge
transfery dle programu

v ceně není zahrnuto

cestovní pojištění (doporučujeme pojištění storno z důvodu nemoci),
stravování mimo program zájezdu,
vstupní a výstupní taxy
doplatek za jednolůžkový pokoj = 39.000,- Kč
program na ostrově Markézy