MEXIKO, GUATEMALA, BELIZE - 10. 2. - 22. 2. 2021

.

.
¨
PROČ NA POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO MEXIKA-GUATEMALY A BELIZE  2021 

V mexickém Cancúnu se vykoupete v karibském moři, na belizském ostrově Caye Caulker se budeme pohybovat na kolech a v rezervaci Hol Chan si zašnorchlujeme na druhém největším korálovém útesu na světě se žraloky, rejnoky želvami.. V Mexiku, Belize i v Gautemale vystoupáme na mayské památky Xunantunich, Tikal, Palenque a Tulum. Na místě vás budou provázet mayští průvodci, naši kamarádi. 

10. NEJVĚTŠÍCH zážitků tohoto zájezdu

Těšit se můžete na ranní výstup na pyramidu v Belize, večerní prohlídku největšího mayského města Tikal s průvodcem Samuelem, nebo na vysvětlení mayského kalendáře od průvodce Nacha v mexickém Palenque. Poznejte s námi a našimi mayskými průvodci památky trochu jinak. Naše prohlídky jsou interaktivní a naši klienti jsou do prohlídky více zapojeni.

1. MEXIKO - pláže Cancúnu

Po dlouhé cestě z Evropy jistě oceníte jeden volný den, který můžete strávit na pláži u Karibského moře. Náš hotel leží přímo u pláže. Celý den se můžete slunit a koupat na pláži nebo se osvěžit v nekonečném bazénu. Užijte si tyrkysovou barvu Karibského moře a jemný bílý písek pláží Cancúnu.

2. BELIZE - OSTROV CAYE CAULKER 

Není to tak dávno, kdy ostrov Caye Caulker býval ostrovem rybářů a Rastafariánů. Dnes převažují turisté, ale stále tento ostrov nabízí pohodu a klid.  Žádná auta, žádné asfaltové silnice. My se po ostrově budeme pohybovat na kolech. Zajedeme si na Split, místo, kde podávají nejlepší karibské koktejly nebo belizské pivo Belikin. Pohodičku si můžete vychutnat ze zavěšené hamaky, z dřevěného křesla na okraji moře nebo z hotelového mola.

3.  BELIZE -CAYE CAULKER korálový útes, úžasný podmořský svět

korálový útes - 2. největší na světě. Mořská rezervace Marine Reserve Hol Chan, SharkAley a Coral Garden, šnorchlování se žraloky, želvami, rejnoky na korálových útesech za doprovodu místních průvodců Carlose a Salvadora

4. BELIZE - CAVE TUBING - posvátné mayské jeskyně

Jedna z nejzajímavějších aktivit v Belize. Průjezd jeskyněmi na duších. Nebojte se voda v tropických jeskyních v Belize není studená. S dušemi překročíme řeku Branch River, a po levé straně proti jejímu toku se příjemnou procházkou pralesem dostaneme po padesáti minutách až místu začátku splavování. Cestou nám průvodce poví něco málo o místní fauně a flóře. Už jste někdy ochutnali termity? Samotné splavování je opravdovou zábavou i opravdovým zážitkem. Jako bonus jsme pro vás připravili vylodění uprostřed jeskyně. Půjdeme se podívat na obrovské stalaktity a stalagnáty. Pro Dobrodruhy a Odvážlivce je připraven skok ze skály do jeskynní řeky. 

5. BELIZE -  Mayské naleziště Xunan Tunich 

Mayská památka Xunan Tunich patří k nejzajímavějším památkám na území Belize. Společně s místním mayským průvodcem Ediem se brzy ráno vydáme nejen na vrchol čtyřicetimetrové pyramidy, ale i za neobvyklým poznáním této kultury. Objasníme si některé fakty, projdeme si rozlehlá náměstí, vylezeme mnoho schodů, dozvíme se o rituální hře "Poktapok" nebo si jen tak sedneme na vrcholu pyramid a vyzkoušíme třeba akustiku. Poznejte s námi a našimi mayskými průvodci památky trochu jinak. Naše prohlídky jsou interaktivní a naši klienti jsou do prohlídky více zapojeni.

6. GUATEMALA - TIKAL- mayská památka 

Do největšího mayského města Tikalu se dostaneme v podvečer. Na vstupní bráně nás bude očekávat místní průvodce, náš kamarad Samuel. Samuel je přímým potomkem Mayů. Jeho dědeček je jedním z největších šamanů Tikalu. Samuel zná mayské město Tikal dokonale. Aby ne, narodil se tu, a své vědomosti zdědil od svých předků. Máte jedinečnou možnost proniknout do tajů mayské kultury a dozvědět se mnohem více než se píše v knižních průvodcích. S námi bude přímo u zdroje. Tak jako každý rok, jsme připraveni na to, aby prohlídka Tikalu nebyla jen obyčejnou prohlídkou památky, ale abyste byli do prohlídky aktivně zapojeni a stali se součástí "opravdového zážitku".

7. MEXIKO - ALUXES - eko park

Můžete se těšit na volně žijící a poletující papoušky ARA, krokodýly, tapíra, chápany, vřešťany a další zvířátka. Majitel parku koupil toto rozsáhlé bažinaté území parku, aby ochránil místní faunu a flóru před stavební hotelovou horečkou v oblasti. Park buduje po mnoho let. Návštěvníkům se snaží ukázat především místní zvířata. Zvířata v bažině a jejím okolí buď to žila, nebo sem byla přepravena jako zabavený kontraband pytláků. Mnoho zvířat se zde zotavuje právě z této nepříjemné zkušenosti, kdy byla pašována a držena v hrozných podmínkách. 

8. MEXIKO - mayské město Palenque

Před vchodem do mayského města Palenque nás již tradičně očekává mayský průvodce a náš rodinný kamarád Nacho. Jen díky němu a jeho znalostem se dozvíme zajímavosti z mayského zemědělského kalendáře. Společně s Nachem si objasníme zajímavostí z mayské kultury. Nacho se v roce 1977 narodil mayským rodičům přímo v areálů dnes mayských ruin v Palenque. Zde také jako malé dítě vyrůstal. Zná tu opravdu každou stavbu, s trochou nadsázky každý kámen. 

9. MEXIKO - vodopády a kaskády Aqua Azul

Přibližně hodinu a půl jízdy z Palenque leží v na řece Xanil kaskády a vodopády Agua Azul. Nádherné místo nejen na fotografování, ale také na koupání nebo malé osvěžení. I když je místo dnes více než turistické, najdou se tu ještě místa, kde se můžete pobývat sami a bez turistů. Nádhernou přírodní scenérii, jezírka ke koupání, přírodní jacuzzi nebo řeku s proudem naleznete až ve vzdálenějších místech. 

10. MEXIKO - TULUM - mayská památka

 Díky blízkosti turistického města Cancún je mayská památka hojně navštěvování turisty z celého světa. Její význam ani zdaleka nedosahuje významu mayských památek v Peténském pralese (Palenque, Tikal, Xunantunich). Mayská památka Tulum přitahuje turisty svým kouzlem a krásou. Pevnost umístěná na břehu karibského moře nemá v mayském světě obdoby. Fotografii mayské pevnosti tyčící na skále nad pláží s býlím pískem a tyrkysově zbarveným karibským mořem, nesmí chybět v albu žádného turisty, který se na Yucatanském poloostrově zastavil. A přesně v tomto duchu proběhne krátká prohlídka mayské pevnosti Tulum. Fotografie, koupání a pryč.

CO JE V CENĚ ZÁJEZDU ZAHRNUTO

doprava: 

letenka Praha - Cancún a Guatemala City - Praha (s přestupem, let může být operován přes USA)
veškerá doprava najatými a linkovými autobusy dle programu 

ubytování:

10 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, kategorie ***
7 x snídaně (kontinentální) 


výlety a další služby: 

2 x oběd, sendvič při šnorchlování na Hol Chan a boritos při sjíždění jeskyní,
vstup na mayskou památku Xunantunich
vstup na mayskou památku Tikal
vstup na mayskou památku Palenque
vstup na mayskou památku Tulum
výlet lodí se šnorchlováním na ostrově Caye Caulker, Hol Chan Marine Reserve, SharkAley, Coral Garden,
sjíždění jeskyní na duších na řece Brunch River, Belize,


vstup a koupání na vodopádu Agua Azul
český průvodce po celou dobu pobytu (není přítomen při letu z/do Evropy),
pojištění CK proti úpadku, před odletová informační schůzka v K. Varech

v ceně není zahrnuto: 

cestovní pojištění + storno zájezdu,stravování, pokud není vypsané v programu a zahrnuté v ceně zájezdu
výstupní taxa Mexiko 1 x 570 MXN,
výstupní taxa Belize 1 x 20 USD
výstupní odletová taxa z Guatemaly 1 x 20 USD
doplatek za jednolůžkový pokoj = 9. 900,- Kč,
osoby starší 70 let předloží potvrzení od doktora o dobrém zdravotním stavu,
osoby mladší 18 ti let jen doprovodu rodič


opravdové poznání části střední Ameriky, karibské moře, šnorchlování se žraloky vouskatými, mayská kultura, 

cena zájezdu:  74.900,- Kč

.

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU MEXIKO-GUATEMALA-BELIZE 2020

Místa, která opravdu uvidíte a zažijete. 

DALŠÍ ZÁJEZDY Z NAŠÍ NABÍDKY


ONLINE REZERVACE ZÁJEZDU