IMG_20190717_010108.jpg

POZNÁVACÍ ZÁJEZD
RUSKO
 ZA DIVOKOU PŘÍRODOU 

PROČ SE VYDAT NA TENTO ZÁJEZD:

Poznáme velkou část Ruska. Vydáme se přes Kavkaz, Volhu za dobrodružstvím kolem Bajkalu až po vrtulníkové výlety po nejkrásnějších místech Kamčatky. Čeká nás komfortní ubytování, místní přelety a krásná příroda. 

FOTOGALERIE

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD
RUSKO - ZA DIVOKOU PŘÍRODOU

IMG_20190706_122323.jpg
IMG_20190707_200903.jpg

DO CENY ZÁJEZDU ZAHRNUTO

 • letenka Praha – Moskva – Praha (přímý let)

 • letenka Moskva – Nižnij Novgorod

 •  letenka Irkutsk – Petropavlosk – Kamčatka (s přestupem)

 • letenka Petropavlovsk – Moskva

 • jízdenka na vlak transsibiřskou magistrálou z Novosibirsk do Irkutsk a dále do Ulan Ude (2. třída, spací vagon s WC a jídelním vozem

 • 14x ubytování ve dvoulůžkových pokojích kategorie *** –***** + 9x kontinentální snídaně + 3x oběd + 2x večeře

 • veškerá pronajatá doprava dle programu

 • všechny vstupy dle programu

 • jízdenka na lanovku Čeget

 • jízdenka na lanovku Elbrus

 • 2 denní plavba na parníku z Nižnij Novgorod do Kazaně (2 lůžkové kabiny) s večeří a obědem

 • jízdenka na lanovku na Čerského Kámen

 • ZIPLINE dolů z Čerského kamene

 • vstup do Něrpinária

 • vstup do skanzenu Telcy

 • výlet na poloostrov Svatý Nos – Bajkal

 • plavba lodí přes Bajkal

 • výlet na ostrov Olchon – Bajkal

 • 7 hod výlet vrtulníkem na Kurilské jezero za medvědy

 • 7 hod výlet vrtulníkem do Doliny Gejzírů a smrti

 • koupání v termální řece na Kamčatce

 • koupání v termálních gejzírech

 • prohlídka rybí tržnice

 • povolení vstupů do NP

 • český průvodce po celou dobu zájezdu (neletí z/do Evropy) + místní průvodci

 • pojištění CK proti úpadku

Není zahrnuto v ceně zájezdu: stravování (pokud není uvedeno v programu), pojištění na cesty (doporučujeme pojistit storno z důvodu nemoci), ruské vízum (zajistíme za poplatek 3.400,- Kč), fakultativní výlety mimo program

17

dní

TERMÍNY:   

2. 7. - 18. 7. 2022

20. 7. - 5. 8. 2022

Odloženo na neurčito

pray for Ukraine

CENA ZÁJEZDU:   135.900 Kč

MÍSTA TOHOTO ZÁJEZDU, KTERÁ NAVŠTÍVÍME
Těrskol, pohoří Elbrus, hora Čeget, Nižnij Novgorod, Kazaň, Transibiřská magisgtrála, Irktutsk – Livstvjanka , skanzen Lacy, ostrov Olchon, Bajkal - svatý Nos, plavba lodí po Bajkalu, Bajkalskaya Riviéra – Ulan Ude , Petropavlosk Kamčatskij – Paratunka, Kamčatka Dolina Gejzírů + kaldera sopky Uzon, Kurilské jezero, Chalaktirskyj Pláž, Moskva

15.  NEJLEPŠÍCH ZÁŽITKŮ TOHOTO ZÁJEZDU

IMG_20190705_145025 - kopie.jpg

1. KAVKAZ - dechberoucí Kavkazké výhledy
ELBRUS a národní park Prielbrusie lákají turisty na krásné zelené doliny i horolezce na relativně snadnou pětitisícovku, ať už ji říkáme nejvyšší hora Evropy nebo ne. Společně s vámi nebudeme zdolávat tuto horu, protože to není smyslem našeho zájezdu, od toho jsou jiné expedice. I tak uvidíte horu Elbrus pěkně zblízka a pocítíte její neskutečnou sílu a budete obdivovat její krásu.

IMG_20190708_193407.jpg

5. KAZAŇ - podvečerní Kazaň

KAZAŇ dopoledne volný program – Nákupy, Procházka, hotelový bazén nebo sauna

Probuďte se na východ slunce, projděte se po Kremlu brzy ráno bez turistů nebo se toulejte uličkou v pěší zóně. Pokud jste unavení, využijte SPA komplexu a dejte si ranní koupel v bazénu nebo saunu

IMG_20190713_132833.jpg

9. BAJKAL - grilování čerstvých ryb a ochutnávka vodky a kaviáru

Největší ostrov jezera Bajkal má na délku 73,5 km, široký je 15 km, rozloha 730 km2 a žije na něm 1668 obyvatel. Jeho název pochází od burjatského slova ojchon, což znamená málo lesnatý. Na ostrově je celkem devět osad, největší je Chužir, kde žijí Burjati (etnická skupina Mongolů) a Rusové. Na největším a nejkrásnějším ostrově jezera Bajkal se společně zajedeme podívat na mys Burchan a k nejvíce navštěvovanému místu jezera Bajkal, Šamanské Skále.  

IMG_20190718_041924.jpg

13. KAMČATKA - vrtulníkem k činným sopkám Kamčatky

Oblet kolem činných sopek Karymskij a Malij Semjačik jednoho z nejaktivnějších míst na světě. Během procházky se projedete kolem velkého gejzíru a dalších mnoha malých i velkých geotermálních úkazů, vyvěrajících termálních pramenů i bublajících kotlů. Dolina Gejzírů tak trochu připomíná NP Yellowstone v USA, s tím rozdílem, že je tu ohodně méně turistů. Vlastně jen ti, kteří si zaplatí výlet vrtulníkem. Jinak se sem totiž nedostanete.

IMG_20190706_122323.jpg

2. KAVKAZ - lanovkou pod Elbrus

MENŠÍ TREK Přibližně 3 hod. trek vás čeká při sestupu ze stanice Mir (3.450 m.n.m.) do dolní stanice lanovky Azau. Po kamenité cestě projdeme kolem ledovce. Podíváme se nad vodopád a cestou si budeme užívat nádherných výhledů. (pokud byste menší trek ze zdravotních důvodů nemohli absolvovat, můžete lanovkou sjet dolů do stanice Azau a projít se v nedalekém okolí)

IMG_20190708_200531.jpg

6. KAZAŇ - barevné západy slunce nad Volhou
Večerní procházka po promenádě. Nejen krásný, až kýčovitý západ slunce, ale nádherně upravená promenáda kolem říčního kanálu Volhy vás jistě mile překvapí svojí uvolněnou atmosférou v Republice. Na večerní promenádu se vydáme pěšky. Dnes večer vás dlouhá procházka.

IMG_20190712_115240.jpg

10. BAJKAL - sjezd zipline na Bajkalu

IMG_20190718_061738.jpg

14. KAMČATKA - síla a nádhera přírody na Kamčatce

IMG_20190706_085940.jpg

3. KAVKAZ - na skútru pod Elbrus 

NA SKÚTRU POD ELBRUS Opravdový zážitek, který si odvezete s Kavkazu jistě bude jízda na skútrech pod horu Elbrus se dvěma zastávkami na focení. (nezapomeňte si vzít teplé oblečení, bundu, podvlíkačky, rukavice a čepici). Při hezkém počasí se vám otevře neskutečný pohled nejen na vrchol hory Elbrus 5.642 m.n.m., ale i na okolní kavkazské hory a pohoří Kavkazskij Chrebet. Místní řidiči a průvodci vás vezmou na jeden z nezapomenutelných zážitků na Kavkaze, a také na divokou jízdu.

IMG_20190713_132833.jpg

7. OSTROV OLCHON
Největší ostrov jezera Bajkal má na délku 73,5 km, široký je 15 km, rozloha 730 km2 a žije na něm 1668 obyvatel. Jeho název pochází od burjatského slova ojchon, což znamená málo lesnatý. Na ostrově je celkem devět osad, největší je Chužir, kde žijí Burjati (etnická skupina Mongolů) a Rusové. Na největším a nejkrásnějším ostrově jezera Bajkal se společně zajedeme podívat na mys Burchan a k nejvíce navštěvovanému místu jezera Bajkal, Šamanské Skále.

IMG_20190713_085823.jpg

11. TRANSIBIŘSKÁ MAGISTRÁLA - jízda vlakem nejkrásnějšími místy transibiřské magistrály

Jedna z nejkrásnějších vlakových tras kolem Bajkalu, trasa z Ulan Ude do Irkutsk. Poměrná část trasy vede přímo kolem Bajkalu a vám se otevřou ty nejkrásnější výhledy na jezero.

IMG_20190717_024328.jpg

15. KAMČATKA - vrtulníkem za medvědy ke kurilskému jezeru
7 hod. výlet – oběd v ceně zájezdu
Jeden z nejkrásnějších výletů, které CK TAM TAM během svých zájezdů pořádá. Sami oceníte skutečnost, že ještě existují na světě místa, která jsou jen velmi málo zasažená činností člověka a turismem. V první části se za medvědy pojedeme podívat v motorových člunech. Místní piloti dobře vědí, jak se dostat do jejich těsné blízkosti, tak aby medvědi nebyli turisty rušeny, ale na druhou stranu tak, abyste je mohli pozorovat v jejich přirozeném prostředí, v tomto období při lovu lososů. Druhá část výletu je vedena pěšky po stezce, která nás zavede na dřevěný most nad řekou. Odtud budete mít druhou šanci pozorovat medvědy.

IMG_20190706_085940.jpg

4. NIŽNIJ NOVGOROD

(rusky Нижний Новгород; hovorově často Nižnij, v letech 1932—1990 Gorkij) je město v centrálním Rusku, hlavní město Povolžského federálního okruhu a Nižněnovgorodské oblasti. Rozkládá se ve středu Východoevropské roviny na soutoku řek Oky a Volhy. Jakožto páté největší město v Rusku (2016) je významným ekonomickým, průmyslovým, dopravním, vzdělávacím a kulturním centrem země. Mimoto je díky celé řadě pamětihodností oblíbeným turistickým cílem.

IMG_20190709_143803.jpg

8. BAJKAL -  koupání na Bajkalu

IMG_20190713_132833.jpg

12. SKANZEN TALCY

Jen půl hodiny jízdy od města Irkutsk leží skanzen Talcy. Prohlídka skanzenu. Seznámíme se s životním stylem a hospodařením domorodých obyvatel regionu Bajkal. Prohlédneme si starou ruskou architekturu 17. – 20. století: staré panství, školy, kostely, věže – celá expozice obsahuje více než 20 tisíc exponátů.

IMG_20190717_013805.jpg

EXTRA ZÁŽITEK ZÁJEZDU

DIVOKÁ PŘÍRODA KAMČATKY

Její odlehlost a divoká příroda s drsným klimatem přitahuje v poslední době turisty z celého světa. A není se čemu divit. Oproti jiným podobným místům např. v USA nebo na Novém Zélandu, není Kamčatka přeplněna turisty a doufejme, že ještě nějakou dobu nebude. Do programu jsme pro vás zařadili dva 7 hod lety vrtulníkem. Programově nejhodnotnější jednodenní expedice. Zažijete nejkrásnější výhledy na činné sopky, divokou kamčatskou přírodu, projdete se po geotermálních polích, vystoupáte na vyhlídky, budete pozorovat medvědy v jejich přirozeném prostředí, možná i při lovu lososů, vykoupete v termální řece, v termálních pramenech a nafotíte stovky fotografií. Ale hlavně si odvezete "Opravdové zážitky", protože o to nám jde především, abyste na cestu po Rusku s CK TAM TAM nezapomněli.

Na tomto zájezdu nás čeká víc než poznání této obrovské a velmi různorodé země. Vybrali jsme pro vás to nejkrásnější a na zážitky to nejlepší. A zajímavé to bude hned od samého začátku, kdy se vypravíme na Kavkaz. Lanovkami a menšími pěšími túrami pronikneme do oblasti Elbrusu a NP Prielbrusie. K Rusku patří jistě i jedny z největších řek světa. Plavbou na parníku po Volze z Kazaně do Svjažska si uděláme obrázek o tom, jak lidé žijí mimo Moskvu. A nejen tady, ale i při návštěvě měst Nižnij Novgorod, Kazaň nebo Novosibirsk budeme mít možnost pozorovat místní lidi, kulturu a udělat si sami obrázek, kam a jak se tato velká země ubírá. Na nábřeží u řeky Volhy v N. Novgorodu nás jistě oslní západ slunce. V tatarském hlavním městě se Kazani se budeme podivovat nad vysokou životní úrovní a ve městě Novosibirsk si můžeme vyzkoušet jízdu metrem.

 

Dnešní návštěva Ruska by se neobešla bez projížďky po Transibiřské Magistrále. Nepojedeme jí celou, o tom náš zájezd není, ale podíváme se na její nejhezčí část. Vlakem druhé třídy ve spacím kupé, z města Novosibirsk do města Irtkutsk, a dále z Ulan Ude zpět do Irkutsk. A nejen z okna vlaku, ale také minibusem, pěšky, lodí, lanovkou, a dokonce i ZIPLINE si vychutnáme oblast Bajkalu. Projdeme se po plážích, vylezeme na vyhlídky, vykoupeme se v termálních lázních, podíváme se do skanzenu, na tržiště a opečeme si bajkalskou rybu „omul“ tradičním způsobem.

 

A nakonec? To nejkrásnější a nejlepší z ruské přírody, KAMČATKA.

Její odlehlost a divoká příroda s drsným klimatem přitahuje v poslední době turisty z celého světa. A není se čemu divit. Oproti jiným podobným místům např. v USA nebo na Novém Zélandu, není Kamčatka přeplněna turisty, a doufejme, že ještě nějakou dobu nebude. Do programu jsme pro vás zařadili dva 7 hod lety vrtulníkem. Programově nejhodnotnější jednodenní expedice. Zažijete nejkrásnější výhledy na činné sopky, divokou kamčatskou přírodu, projdete se po geotermálních polích, vystoupáte na vyhlídky, budete pozorovat medvědy v jejich přirozeném prostředí, možná i při lovu lososů, vykoupete v termální řece, v termálních pramenech a nafotíte stovky fotografií. Ale hlavně si odvezete „Opravdové zážitky“, protože o to nám jde především, abyste na cestu po Rusku s CK TAM TAM nezapomněli.