POZNÁVACÍ ZÁJEZD

KOSTARIKA 2021

Proč se vydat na poznávací zájezd do Kostariky?

Pura Vida – čistý život, tak se zdraví obyvatele Kostariky. Pokud máte rádi nádhernou přírodu, koupání, prales, pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí, procházky po plážích i mlžným lesem, šnorchlování, ale třeba i dobré jídlo, pak se vydejte s námi za poznáním této nádherné Středoamerické země. Jistě oceníte speciálně vytvořený program, který je v této době připraven více na odpočinek a pohodu, a dobití energie.

10

dní

TERMÍNY:  individuální termíny 2021

přímý let Praha - Amsterodam - San Jose

CENA ZÁJEZDU: 74.900,- Kč

s průvodcem po celou dobu zájezdu 

( nebo individuálně dle programu a kombinace služeb)

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD 

KOSTARIKA - PURA VIDA

Poznávací zájezd za poznáním, přírodou odpočinkem i mořem

SOUČASNÁ OMEZENÍ PŘI CESTÁCH DO KOSTARIKY:

IMG-20200305-WA0050-01.jpeg

DO CENY ZÁJEZDU DLE SESTAVENÉHO PROGRAMU ZAHRNUTO

letenka Praha – San Jose – Praha (s přestupem), 1 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji - kategorie *****, 3 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji - kategorie ****, 2 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji – kategorie luxusní lodge, 2 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji - kategorie chata (Vistaverde), 8 x snídaně (6x švédský stůl, 2x americká snídaně) 4 x oběd + 4x večeře (Vistaverde + Tortoguero, přivítací koktejl, veškerá doprava najatými minibusy dle programu, lodní doprava do NP Tortoguero a zpět, výlet lodí v NP Tortoguero, pěší procházka s průvodcem v NP Tortoguero, vstup do NP Tortoguero, lanové mosty a lanovky ZIPLINE v Monteverde, prohlídka kávové plantáže v Monte Verde, trek v mlžném lese v Monteverde k vodopádu, vstup na 2 hod koupání v termalnich láznich Eco termales, vstup do NP Manuel Antonio, český průvodce po celou dobu pobytu (není přítomen při letu z/do Evropy), pojištění CK proti úpadku)

není zahrnuto v ceně zájezdu: stravování (pokud není uvedeno v programu), cestovní pojištění, nutno zahrnout na léčbu proti Covid 19 + storno zájezdu, fakultativní výlety mimo program, výstupní taxy z Kostariky 29 USD, doplatek za jednolůžkový pokoj = 13.900 Kč, osoby starší 70 let předloží potvrzení od doktora o dobrém zdravotním stavu. Osoby mladší 18 ti let jen doprovodu rodičů.

ZAUJAL VÁS TENTO ZÁJEZD? NECHTE SI ZASLAT PODROBNÝ PROGRAM

Zmáčknout tlačítko

DEN PO DNI MÍSTA TOHOTO ZÁJEZDU, KTERÁ DLE PROGRAMU NAVŠTÍVÍTE

San Jose – Monteverde, VistaVerde lodge, výlety a aktivity v okolí, NP Tortoguerro, říčním kanálem v NP Tortoguerro, NP Manuel Antonio a výlety v okolí. 

12. NEJLEPŠÍCH ZÁŽITKU TOHOTO ZÁJEZDU

1. VISTA VERDE LODGE

Hotel je umístěn v hloubi mlžného lesa, nedaleko parků Monteverde a Santa Elena, zcela mimo turistické trasy. K hotelu vede rozbahněná a většinou špatně sjízdná cesta. Odměnou za náročnou cestu je poloha uprostřed ničeho, a za krásných dní výhled na zelenou pokrývku mlžného lesa a přilehlou sopku ARENAL.

5. TREK PŘES LANOVÉ MOSTY

Trek přes lanové mosty Další z možností jak si prohlédnout deštný prales zeshora je, vydat se s námi na zavěšené mosty. Procházka nad pralesem, pozorovaní fauny a flóry pěkně zeshora. Tato procházka se vám bude líbit. Bromélie najdeme bez problemů. A co orchideje? To už bude záležet jen na nás.   

9.VÝLET LODÍ V NP TORTOTUGERU

výlet lodí po řičním kanálu

Většina návštěvníků přijíždí do Tortuguera pozorovat želvy, jak kladou vejce na plážích. Tato oblast nabízí víc než jenom želvy. Najdete tu lenochody, vřešťany, maličké žáby, vydry jihoamerické, zelené leguány, tarpony, malpy kapucínské nebo mohutné kapustňáky. Tortuguero je také rájem pro pozorovatele ptáků, bylo zde zaznamenáno více jak 300 druhů. Nejzajímavějšími jsou ara zelený, tukani, ledňáčci a 14 druhů volavek. Za pozorováním zvířat se vypravíme na lodi.

2. NENÁROČNÝ TREK MLŽNÝM LESEM

mlžným lesem k vodopádu Vista Verde lodge se nachází přímo v srdci mlžného lesa Monte Verde. Velkou výhodou pro ubytované hosty je, že k hotelu patří rozlehlý pozemek o několika hektarech přímo uprostřed mlžného lesa.  Díky tomu se vyhneme návalů turistů, a mlžný les v této části budeme mít jen pro sebe. Cestičku od hotelu si budeme muset místy prosekat mačetou. Čeká nás strmý sestup k vodopádu, koupání pod vodopadem, a nakonec strmý výstup.

6. VEČERNÍ PROCHÁZKA PRALESEM

Večerní procházka v reserva biologica El Bosque nuboso Monte Verde S majitelem hotelu EULOGIEM jsme se domluvili na večerní hodinové vycházce za pozorováním živočichů. S čelovou svítilnou se vydáme do tmy za hotelem. Uvidíme hady, pavouky, žáby a jiné potvory? Okolí hotelu Vista Verde sousedí s národním parkem Monte Verde. Společně se vydáme na soukromé stezky mlžného lesa. Park je celý promáčený mlhou, ověšený třásněmi mechu, rostou zde kapradiny a bromélie, zurčí tu potoky plné vody a všude bují život. 

10. TREK V NP TORTOGUERO

Trek v NP Tortoguerro Z hotelu se pěšky vydáme k bráně rezervace Tortuguero, kde začneme 2 hod. pěší trek v parku Tortuguero. Cesta nás nejdříve provede stezkou, která vede hustým porostem. Při zpáteční cestě se projdeme po pláži. návrat lodí na hotel, volný program na koupání

3. KÁVOVÁ PLANTÁŽ EVOCARE

Prohlídka malé soukromé kávové plantáže, kterou nás provede sympatický majitel a náš kamarád Eulogio. Dozvíme se něco o pěstování a zpracování kávy. Na konci nebude chybět výborná ochutnávka. Dáte si expreso nebo capuchino nebo snad obojí? Eulogiovo maminka nám u nich doma připraví domácí plněné tortily.

7.TEPLÉ PŘÍRODNÍ BAZÉNY

Eco Termales. Neuvěřitelné místo s přírodními teplými bazény uprostřed tropické přírody. Užijeme si pohodovou relaxační dvou hodinovou koupel.

.

11. SAN BADA RESORT

„San Bada Resort  & SPA“

San Bada Resort & SPA, v samém srdci narodniho parku Manuel Antoni leží naše základna, náš krásný hotel. Na nejbližším pláže Espadilla, Espadilla Sur a Playa Puerto Escondido je to jen par minut pěšky. V hotelu se můžete vykoupat v bazénu, zacvičit si v tělocvičně nebo si zajít do lázní. Nudit se tu určitě nebudeme. Zapůjčit si tu můžeme kajaky nebo kola. Pro potápěče možnost potápění. Hotel nabízí rybaření nebo jízdu na koni. Pobyt v hotelu si lze prodloužit o další dny. Tady strávíte zbytek dovolené při oddechu, odpočinku a relaxaci. To vše v krásném prostředí národniho parku Manuel Antonio s jeho nádhernými plážemi.

4. SELVA TOUR SKY TREK - ZIPLINE

Jeden z nejlepších adrenalinovych zážitků v Kostarice. Zipline společnosti SELVATOUR se skládá ze 13 sjezdů. Nejdelší z nich měří více než 1100 m. Na poslední lanovce můžete být zavěšeni tzv. „Na Supermana“, což je opravdu nádherný adrenalinový zážitek. Zavěšeni na lanech ve výšce 130 m nad pralesem se budete řítit rychlostí 65 km/h. K adrenalinovému zážitku jistě oceníte pohled na mlžný prales ze shora

8. UBYTOVÁNÍ LAGUNA LODGE

LAGUNA LODGE, luxusní lodge s bazénem, jen kousek od NP Tortoguerro se stane po dva dny naší základnou. V nádherném ubytování u říčního kanálu z jedné strany a karibského divokého pobřeží z druhé strany nalezneme vše potřebné k relaxaci, odpočinku, poznání a k jídlu a pití.

12. NP MANUEL ANTONIO

Nádherné pláže a okolí NP Manuel Antonio. NP Manuel Antonio Jeden z nejmenších, ale zároveň nejkrásnějších národních parků Kostariky. A tak se není co divit, že je i nejnavštěvovanějším. NP Manuel Antonio leží u břehu Tichého oceánu nedaleko města Quepos. Veřejnosti je přístupná jen část parku. Najdete tu ovšem malebné pláže s bílým pískem, bohatý vlhký tropický prales a mangrovové porosty. Společně si projdeme trasy, které vedou kolem pláží a částečně i pralesem.

UBYTOVÁNÍ TOHOTO ZÁJEZDU

20170119_150006.jpg

UBYTOVÁNÍ TOHOTO ZÁJEZDU

EXTRA ZÁŽITEK ZÁJEZDU

JEDINEČNÁ FAUNA A FLÓRA

CHCETE DO KOSTARIKY INDIVIDUÁLNĚ? 

INDIVIDUÁLNÍ PLÁNOVÁNI, ITINERÁŘE A CESTY NA MÍRU