Byblos-Lebanon-asia-42656206-1080-720.jp

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD

LIBANON

"Švýcarsko blízkého východu"

PROČ SE VYDAT NA TENTO ZÁJEZD:

Libanon je úžasně vyspělá země a ne nadarmo je přezdívána Švýcrskem blízkého východu. V našem programu zavítáte do nejstarších měst na světě, podniknete treky v údolích, užijete si vyhlášené libanonské kuchyně a zavedeme Vás do údolí cedrů. 

FOTOGALERIE

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD

JORDÁNSKO - LIBANON

Švýcarsko blízkého východu

6

dní

TERMÍNY:   16. 10. - 21. 10. 2021

CENA ZÁJEZDU:   49.900,- Kč

bacchus-temple-baalbek-lebanon.jpg

DO CENY ZÁJEZDU ZAHRNUTO

 • letenka Praha – Bejrút – Praha (s přestupem)

 • doprava najatým VIP minnibusem v Libanonu

 • 5 x ubytování v Libanonu ve dvoulůžkových pokojích, hotely kategorie *** – ****

 • uvítací a závěrečný drink

 • veškeré vstupy na památky a aktivity v Libanonu dle programu

 • vstupenka na lanovku z Jonieh do Harissa a zpět

 • vstup do jeskyně Jeita

 • výlet k vodopádu a skalní formaci Baala

 • výlet do Cedrové rezervace

 • prohlídka římské památky Baalbek

 • prohlídka římské památky Tyre

 • před odletová informační schůzka

 • český průvodce po celou dobu pobytu

Není zahrnuto v ceně zájezdu: stravování (pokud není uvedeno v programu), pojištění na cesty, (doporučujeme pojistit storno z důvodu nemoci), fakultativní výlety mimo program (potápění, let balónem)

ZAUJAL VÁS TENTO ZÁJEZD? NAPIŠTE SI O PODROBNÝ PROGRAM ZÁJEZDU

depositphotos_3641461-stock-photo-bcharr

MÍSTA TOHOTO ZÁJEZDU, KTERÁ NAVŠTÍVÍTE

11. NEJLEPŠÍCH ZÁŽITKU TOHOTO ZÁJEZDU

8a1d32fd5132dc6530d7c57d15cd4b88.jpg

1. LIBANON Bejrút

Hlavní město Libanonu je někdy přezdíváno "Paříž Blízkého východu". Libanonský Bejrút se znovu otevírá turistům. Láká skvělým jídlem i krásnou promenádou. Bejrút je jistě městem velkých kontrastů. 

depositphotos_3641461-stock-photo-bcharr

5. LIBANON údolí Valle Qadisha

 

Rezervace cedrů a vodoopád Baala. Od moře z města Byblos vystoupáme do hor. Město Laklouk leží ve výšce 1920 m. n. m. a vede k němu nádherná cesta plná serpentýn a výhledů. Za horským střediskem a resortem Chatin - Baala se rozkládá nádherná skalní formace s vodopádem. pokračování v cestě do Valle Qadisha

insta_10-17-2016-2-38-14-pm-l.jpg

10.  LIBANON Tyre

 

Staré fénické město na pobřeží Středozemního moře, které bylo založeno již ve 3. století př. n. l. Večerní procházka po historickém centru města. Město dobře známe už v době, kdy bájný David teprve zakládal Jeruzalém. Dochované památky v Tyre však pocházejí především z doby vlády římské říše. Jde o pozůstatky tehdejších lázní, tržiště a divadla, které mělo unikátní pravoúhlý tvar, a o rozsáhlou nekropoli se sarkofágy

Libano-Harissa_-_2.jpg

2. LIBANON Lanovkou k soše Patronky Libanonu

 

Na půl cesty mezi Bejrútem a Byblosem stráží Libanon malé městečko Harissa, které je známe jako důležité poutnické místo. Zdobí ho obrovská, téměř 10 m vysoká socha Patronky Libanonu, představující Pannu Marii, která hledí se svými roztaženými rukami na pobřežní město Jounieh. Do poutního městečka Harissa, které leží ve výšce 650 m. n. m. se dostaneme lanovkou z pobřežního města Jounieh.

photo-1559641594-3ce6ec3f1d3a.jpg

7. LIBANON Qadischa valley trek - přírodní rezervace Ehden.

 

Jedním z nejkrásnějších horských údolí v Libanonu prochází trek v celkové délce 400 km (Libanon trek). V malém půvabném městečku Ehden si zajdeme na oběd, a poté se vydáme na malý 2 km trek v přírodní rezervaci Ehden.

stažený soubor.jpg

11. LIBANON Sidon

 

Město založené v době neolitu asi před šesti až osmi tisíci lety, fénický přístav, který patří spolu s Tyrem na jihu a Byblosem na severu země k nejstarším trvale osídleným městům na světě. Město Sidon je známo díky fascinujícím starým súkům, tradičním trhům, kde se prodávají různé pochutiny, šaty, šátky a obchoduje se s drůbeží v klecíh. Území na jihu země je ovládané šíitským Hizballáhem a stranou Amal.

44.jpg

3. LIBANON jeskyně Jeita

 

Návštěva a prohlídka největšího jeskynního systému v Libanonu. Jeskyně se rozděluje do dvou systémů. Vrchní a spodní systém navštívíme odděleně. Jeskyni si prohlédneme z elektrické loďky při plavbě na podzemní řece Nahr el-Kalb. Prostor má unikátní akustiku, a někdy se tu proto konají koncerty. Jeskynní komplex je dlouhý přes 9 km, s maximální výškou 108 m. V jeskyni se nachází údajně největší stalaktit na světě, měřící 8 m.

5415167010_6c8caef0b3_o.jpg

8. LIBANON Rezervace cedrů

 

Libanonské cedrové lesy jsou nejstarší písemně doložené lesy v historii. Píše se o nich nejen v bibli, ale také třeba v Eposu o Glagamešovi i v Talmudu. Rezervace Barouk, Maaser Al-Shouf a Ain Zhalta představují čtvrtinu zbývajícího cedrového lesa v Libanonu. Al-Shouf Cedar byla vyhlášena biosférickou rezervací UNESCO

lebanon-byblos-roadtrip-old-city-ancient

4. LIBANON Byblos

 

Město Byblos patří mezi nejstarší obydlená místa na světě a řadí se vůbec k nejkrásnějším městům v Libanonu. Turisté a návštěvníci si Byblos oblíbili nejen kvůli památkám, která sahají daleko do historie, ale také pro jeho nevšední atmosféru. Jistě si zamilujete procházku zrekonstruovaným městským trhem s mnoha obchůdky a restauracemi. Přidáme prohlídku přístavu, hradu, chrámů a dalších památek.

bacchus-temple-baalbek-lebanon.jpg

9. LIBANON Římská památka Baalbek

 

Město Baalbek je pradávný komplex chrámů nacházejících se v nadmořské výšce 1500 metrů u úpatí pohoří Anti Libanon. Baalbek je antický komplex právem přezdívaný jako osmý div světa. Kromě mnoha chrámů zde leží největší opracovaný kámen na světě. Kámen je dlouhý dvacet jedna metrů, a místní lidé věří, že kámen sem přinesli a opracovali obři.

shutterstock_500017828-al-mina-archaeolo

EXTRA ZÁŽITEK ZÁJEZDU

Město Byblos patří mezi nejstarší obydlená místa na světě a řadí se vůbec k nejkrásnějším městům v Libanonu. Turisté a návštěvníci si Byblos oblíbili nejen kvůli památkám, která sahají daleko do historie, ale také pro jeho nevšední atmosféru. Jistě si zamilujete procházku zrekonstruovaným městským trhem s mnoha obchůdky a restauracemi. Přidáme prohlídku přístavu, hradu, chrámů a dalších památek.

 

Přejít na další zájezdy 2020-2021