wadi-rum_tx37a.T0.jpg

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD

JORDÁNSKO

LIBANON

"velká cesta za poznáním"

PROČ SE VYDAT NA TENTO ZÁJEZD:

Velká cesta za poznáním. Navštívíte s námi Jordánsko + Libanon. Program za památkami, ale i kulturou a přírodou. Objevíme divoké a barevné pouště wádí, seznámíme se s beduínskou kulturou. Navštívíme historické antické a římské památky. Zajdeme na úžasné trhy s vůní blízkého východu. Vykoupeme se v mrtvým a rudým moři. Podnikneme treky v údolích. Užijeme si vyhlášenou libanonskou kuchyni. Projdeme se v  údolí cedrů a budeme ubytování na krásných místech v příjemných i luxusních hotýlcích. 

FOTOGALERIE

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD

JORDÁNSKO - LIBANON

"velká cesta za poznáním"

Petra4.jpg

17

dní

TERMÍNY:   

5. 10. - 21. 10. 2021

CENA ZÁJEZDU:  89.900,- Kč

lebanon-byblos-roadtrip-old-city-ancient

ZAUJAL VÁS TENTO ZÁJEZD? NECHTE SI POSLAT PODROBNÝ PROGRAM

DO CENY ZÁJEZDU ZAHRNUTO

 • letenka Praha – Ammán – Praha (s přestupem)

 • letenka Aqaba – Ammán

 • doprava najatým VIP minibusem v Jordánsku i v Libanonu

 • 6 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích *** – ****

 • 2 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v 5

 • hvězdičkovém komplexu na pobřeží Rudého moře

 • 2 x ubytování ve dvoulůžkovém beduínském stanu ve Wádí Dána

 • 1 x ubytování v beduínském stanu ve Wádí Ram

 • 5 x ubytování v Libanonu ve dvoulůžkových pokojích, hotely kategorie *** – ****

 • 1 x oběd (Wádí Ram)

 • 3 x večeře (2 x Wádí Dána + 1 x Wádí Ram)

 • 16 x snídaně (kontinentální nebo bufet)

 • Jordan pass – vstupní vízum + volné vstupy na památky a zajímavosti dle programu

 • vstup na Amman Beach u Mrtvého moře

 • výlet v kaňonu Wádí Mudžíb – canyoning s průvodcem

 • výlet do kaňonu ve Wádí Dana 

 • 2denní výlet ve Wadí Rum v džípech a na velbloudech

 • vstup pod termální vodopád

 • fálafel v Ammánu

 • uvítací a závěrečný drink

 • veškeré vstupy na památky a aktivity v Libanonu dle programu

 • vstupenka na lanovku z Jonieh do Harissa a zpět

 • vstup do jeskyně Jeita

 • výlet k vodopádu a skalní formaci Baala

 • trek v údolí Qadisha

 • výlet do Cedrové rezervace

 • prohlídka římské památky Baalbek

 • prohlídka římské památky Tyre

 • před odletová informační schůzka

 • český průvodce po celou dobu pobytu

 

Není zahrnuto v ceně zájezdu: stravování (pokud není uvedeno v programu), pojištění na cesty (doporučujeme pojistit storno z důvodu nemoci), fakultativní výlety mimo program (potápění, let balónem)

MÍSTA, KTERÁ NAVŠTÍVÍME

26. NEJLEPŠÍCH ZÁŽITKU TOHOTO ZÁJEZDU

DSC02478.jpg

AMMÁN - římské divadlo a mešita krále Abdalláha

Do velké mešity krále Abdalláha pouštějí na prohlídku i nemuslimy. Mešita pojme najednou až 7 tisíc věřících, a na její nádvoří se vejdou další 3 tisíce.

Jordan-mountnebo_bs-1024x683.jpg

5. Hora Nebo a její výhled

Místo, kde měl Mojžíš prohlásit, že vidí zemi zaslíbenou. Jen 9 km od města Madaba leží toto nábožensky významné místo. Kromě pamětního Mojžíšova kostela, muzea se sbírkou mozaik, budeme obdivovat nádherný pohled z vyhlídky do údolí. Otevírá se odtud nádherný výhled na Mrtvé moře, na Jericho, řeku Jordán a Jeruzalém, který je vzdálený pouhých 46 km. BETÁNIE

DSC02495.jpg

9. WÁDÍ DÁNA - přírodní rezervace

Tohle místo si zamilujete, patří mezi skryté poklady Jordánska Většina rezervace je přístupná jen pěšky. Rezervace je největší v Jordánsku a najdete v ní rozmanitý terén, který tvoří skalnaté útesy a vrcholy přesahující 1500 m, ale i místa položená 50 metrů pod hladinou moře v příkopové propadlině.

56975394 - kopie.jpg

13. WÁDÍ RAM - přespání na poušti 

Přespání v poušti Wádí Ram jistě patří mezi "opravdové zážitky". Zažít legendární beduínskou pohostinnost a přespat pod hvězdami patří mezi hlavní důvody, proč se vydat do pouště. Spaní ve stanech, beduínská kuchyně a večer posezení u ohně v přátelské atmosféře místních lidí. Již teď se máte na co těšit.

8a1d32fd5132dc6530d7c57d15cd4b88.jpg

17. LIBANON Bejrút

Hlavní město Libanonu je někdy přezdíváno "Paříž Blízkého východu". Libanonský Bejrút se znovu otevírá turistům. Láká skvělým jídlem i krásnou promenádou. Bejrút je jistě městem velkých kontrastů. 

depositphotos_3641461-stock-photo-bcharr

21. LIBANON údolí Valle Qadisha

 

Rezervace cedrů a vodoopád Baala. Od moře z města Byblos vystoupáme do hor. Město Laklouk leží ve výšce 1920 m. n. m. a vede k němu nádherná cesta plná serpentýn a výhledů. Za horským střediskem a resortem Chatin - Baala se rozkládá nádherná skalní formace s vodopádem. pokračování v cestě do Valle Qadisha

insta_10-17-2016-2-38-14-pm-l.jpg

25. LIBANON Tyre

 

Staré fénické město na pobřeží Středozemního moře, které bylo založeno již ve 3. století př. n. l. Večerní procházka po historickém centru města. Město dobře známe už v době, kdy bájný David teprve zakládal Jeruzalém. Dochované památky v Tyre však pocházejí především z doby vlády římské říše. Jde o pozůstatky tehdejších lázní, tržiště a divadla, které mělo unikátní pravoúhlý tvar, a o rozsáhlou nekropoli se sarkofágy

Amán.jpg

2. Citadela Džabal al Kalaa

Nejvyšší ammánský vrcholek Džabal Al Kalaa (850 m. n. m.), kde se nachází Citadela a komplex obklopený hradbami o celkové délce 1700 m . 

death sea.jpg

6. Mrtvé moře

Nechte se nadnášet na zádech v Mrtvém moři.

Petra4.jpg

10. PETRA - skalní město

Působivá průčelí velkých chrámů a hrobek vytesaných do tyčících se skal z barevného pískovce jsou trvalým odkazem pouštních kmenů, které je vytvořily. Město Petra bylo obrovské, a v době největší slávy zde žilo 20 tisíc obyvatel. Abychom si tuto rozlehlou archeologickou lokalitu dobře prohlédli, zůstaneme v Petře 2 dny. 

Wadi-Rum-Camel-Tour.jpg

14. WÁDÍ RAM - na velbloudech pouští

 

pouštní dobrodružství na velbloudech 4hodinová projížďka po Wádí Ram na velbloudech nabízí krom ekologické dopravy také pohled na to, jak se po poušti po celá staletí přepravovali beduíni.

Libano-Harissa_-_2.jpg

18. LIBANON Lanovkou k soše Patronky Libanonu

 

Na půl cesty mezi Bejrútem a Byblosem stráží Libanon malé městečko Harissa, které je známe jako důležité poutnické místo. Zdobí ho obrovská, téměř 10 m vysoká socha Patronky Libanonu, představující Pannu Marii, která hledí se svými roztaženými rukami na pobřežní město Jounieh. Do poutního městečka Harissa, které leží ve výšce 650 m. n. m. se dostaneme lanovkou z pobřežního města Jounieh.

photo-1559641594-3ce6ec3f1d3a.jpg

22. LIBANON Qadischa valley trek - přírodní rezervace Ehden.

 

Jedním z nejkrásnějších horských údolí v Libanonu prochází trek v celkové délce 400 km (Libanon trek). V malém půvabném městečku Ehden si zajdeme na oběd, a poté se vydáme na malý 2 km trek v přírodní rezervaci Ehden.

stažený soubor.jpg

26. LIBANON Sidon

 

Město založené v době neolitu asi před šesti až osmi tisíci lety, fénický přístav, který patří spolu s Tyrem na jihu a Byblosem na severu země k nejstarším trvale osídleným městům na světě. Město Sidon je známo díky fascinujícím starým súkům, tradičním trhům, kde se prodávají různé pochutiny, šaty, šátky a obchoduje se s drůbeží v klecíh. Území na jihu země je ovládané šíitským Hizballáhem a stranou Amal.

Amán_kusejr_amra.jpg

3. Zámek Kusejr Amra a hrad Qasr Kharana

Prohlídka pouštního paláce představuje jeden z nejcennějších pozůstatků ranné arabské architektury a umění. Qasr Kharana je jedním z nejznámějších jordánských pouštních hradů. I když se vlastně o hrad vůbec nejedná, 

7260176 - kopie.jpg

7. MA IN - termální vodopád -ranní koupel v termálních lázních

Termální lázně a termální vodopád Ma´In jsou hojně navštěvované turisty z Ammánu. V ranních hodinách 6:00 - 9:00 jsou lázně a vodopád přístupné jen ubytovaným hostům. Zajděte se vykoupat do termálních bazénků, které mají až 50 °C.

Petra-by-night-1-min-16 (1).jpg

11. PETRA - večerní návštěva Petry při tisíce svíčkách

Prohlídka části Petry je nejkrásnější v noci. Nezapomenutelný zážitek prohlídky Síku a Pokladnice při svitu tisíců svíček.

HI581079424.jpg

15. AQABA - pláž u hotelu Internacional a v Aqabě

 Užijte si proto 1 den u moře, ať už na lehátku nebo na vodní hladině, anebo pod ní. Opalujte se, koupejte se, ležte si, šnorchlujte nebo si zarezervujte potápění a objevte krásy podmořského světa Rudého moře.

44.jpg

19. LIBANON jeskyně Jeita

 

Návštěva a prohlídka největšího jeskynního systému v Libanonu. Jeskyně se rozděluje do dvou systémů. Vrchní a spodní systém navštívíme odděleně. Jeskyni si prohlédneme z elektrické loďky při plavbě na podzemní řece Nahr el-Kalb. Prostor má unikátní akustiku, a někdy se tu proto konají koncerty. Jeskynní komplex je dlouhý přes 9 km, s maximální výškou 108 m. V jeskyni se nachází údajně největší stalaktit na světě, měřící 8 m.

5415167010_6c8caef0b3_o.jpg

23. LIBANON Rezervace cedrů

 

Libanonské cedrové lesy jsou nejstarší písemně doložené lesy v historii. Píše se o nich nejen v bibli, ale také třeba v Eposu o Glagamešovi i v Talmudu. Rezervace Barouk, Maaser Al-Shouf a Ain Zhalta představují čtvrtinu zbývajícího cedrového lesa v Libanonu. Al-Shouf Cedar byla vyhlášena biosférickou rezervací UNESCO

jerash 3.jpg

4. JERASH 

Město založené Alexandrem Velikým. Archeologické nálezy přinesly důkazy o osídlení v mladší době kamenné (7.500 - 5.500 př. n. l.) a o prosperujícím osídlení v době železné a bronzové (2.500 - 700 př. n. l.). 

6c - kopie.jpg

8. Přírodní rezervace Wádí Múdžíb, Canyoning, Malawi trail 

Dolní část soutěsky Wádí Múdžíb je dnes součástí stejnojmenné přírodní rezervace, která klesá z nadmořské výšky 900 m až do hloubky 400 m pod úrovní mořské hladiny. Wádí Múdžíb nabízí kromě úchvatné přírodní rezervace, vzrušující ekoturistické dobrodružství.

tour-aqaba-jeep-wadi-rum.jpg

12. VÁDÍ RAM - pouštní dobrodružství v džípech 

Wádí Ram nabízí jednu z nejhezčích pouštních scenérii, jaké jste kdy viděli. Nesčetné nálady a dramatické barvy způsobené různým úhlem dopadajících slunečních paprsků. V noci zase můžete pozorovat tisíce hvězd bez světelného znečištění.  

259824bd913a705942645c3e5874f865 - kopie

16. AQABA - krásné moře, trhy a město

Aqaba je významnou turistickou lokalitou lákající turisty na nádherné pláže, korálové útesy, které z oblasti dělají jednu z nejlepších potápěčských destinací na světě. Bohatá historie tady po sobě zanechala řadu významných památek. Společně se v podvečer projdeme pěšky z hotelu do centra města. Zastavíme se i v zóně s restauracemi, trhem a obchody, abyste si mohli nakoupit

lebanon-byblos-roadtrip-old-city-ancient

20. LIBANON Byblos

 

Město Byblos patří mezi nejstarší obydlená místa na světě a řadí se vůbec k nejkrásnějším městům v Libanonu. Turisté a návštěvníci si Byblos oblíbili nejen kvůli památkám, která sahají daleko do historie, ale také pro jeho nevšední atmosféru. Jistě si zamilujete procházku zrekonstruovaným městským trhem s mnoha obchůdky a restauracemi. Přidáme prohlídku přístavu, hradu, chrámů a dalších památek.

bacchus-temple-baalbek-lebanon.jpg

24. LIBANON Římská památka Baalbek

 

Město Baalbek je pradávný komplex chrámů nacházejících se v nadmořské výšce 1500 metrů u úpatí pohoří Anti Libanon. Baalbek je antický komplex právem přezdívaný jako osmý div světa. Kromě mnoha chrámů zde leží největší opracovaný kámen na světě. Kámen je dlouhý dvacet jedna metrů, a místní lidé věří, že kámen sem přinesli a opracovali obři.

wadi rum1.jpg

EXTRA ZÁŽITEK ZÁJEZDU

VÁDÍ RAM - pouštní dobrodružství 

Wádí Ram nabízí jednu z nejhezčích pouštních scenérii, jaké jste kdy viděli. Nesčetné nálady a dramatické barvy způsobené různým úhlem dopadajících slunečních paprsků. V noci zase můžete pozorovat tisíce hvězd bez světelného znečištění.  

Přejít na další zájezdy 2020-2021