56975394 - kopie.jpg

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD

JORDÁNSKO

"Cesta za beduíny"

PROČ SE VYDAT NA TENTO ZÁJEZD:

Navštívíme historické antické a římské památky, divoké a barevné pouště wádí, poznáme beduínskou a pouštní kulturu, úžasné trhy s vůní blízkého východu, vykoupeme se v mrtvém moři a budeme ubytováni v luxusních hotelích na krásných místech. Jedinečný program, plný zážitků.  

FOTOGALERIE

Akaba - kopie.jpg
Amán.jpg

12

dní

TERMÍNY:   5. 10. - 16. 10. 2021

CENA ZÁJEZDU:   68.900,- Kč

DO CENY ZÁJEZDU ZAHRNUTO

 • letenka Praha – Ammán – Praha (s přestupem)

 • letenka Aqaba – Ammán

 • doprava najatým VIP minibusem

 • 6 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích *** – ****

 • 2 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v 5 hvězdičkovém komplexu na pobřeží Rudého moře

 • 2 x ubytování ve dvoulůžkovém beduínském stanu ve Wádí Dána

 • 1 x ubytování v beduínském stanu ve Wádí Ram

 • 1 x oběd (Wádí Ram)

 • 3 x večeře (2 x Wádí Dána + 1 x Wádí Ram)

 • Jordan pass – vstupní vízum + volné vstupy na památky a zajímavosti dle programu

 • vstup na Amman Beach u Mrtvého moře

 • výlet v kaňonu Wádí Mudžíb – canyoning s průvodcem

 • výlet do kaňonu ve Wádí Dana

 • 2denní výlet ve Wadí Rum v džípech a na velbloudech

 • vstup do termálních pramenů

 • uvítací a závěrečný drink

 • fálafel v Ammánu

 • před odletová informační schůzka

 • český průvodce po celou dobu pobytu

Není zahrnuto v ceně zájezdu:, stravování (pokud není uvedeno v programu), pojištění na cesty (doporučujeme pojistit storno z důvodu nemoci), fakultativní výlety mimo program (potápění, let balónem)

ZAUJAL VÁS TENTO ZÁJEZD? NAPIŠTE SI O PODROBNÝ PROGRAM

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD

JORDÁNSKO  "Cesta za beduíny"

MÍSTA, KTERÁ NAVŠTÍVÍME

16. NEJLEPŠÍCH ZÁŽITKU TOHOTO ZÁJEZDU

DSC02478.jpg

AMMÁN - římské divadlo a mešita krále Abdalláha

Do velké mešity krále Abdalláha pouštějí na prohlídku i nemuslimy. Mešita pojme najednou až 7 tisíc věřících, a na její nádvoří se vejdou další 3 tisíce.

Jordan-mountnebo_bs-1024x683.jpg

5. Hora Nebo a její výhled

Místo, kde měl Mojžíš prohlásit, že vidí zemi zaslíbenou. Jen 9 km od města Madaba leží toto nábožensky významné místo. Kromě pamětního Mojžíšova kostela, muzea se sbírkou mozaik, budeme obdivovat nádherný pohled z vyhlídky do údolí. Otevírá se odtud nádherný výhled na Mrtvé moře, na Jericho, řeku Jordán a Jeruzalém, který je vzdálený pouhých 46 km. BETÁNIE

DSC02495.jpg

9. WÁDÍ DÁNA - přírodní rezervace

Tohle místo si zamilujete, patří mezi skryté poklady Jordánska Většina rezervace je přístupná jen pěšky. Rezervace je největší v Jordánsku a najdete v ní rozmanitý terén, který tvoří skalnaté útesy a vrcholy přesahující 1500 m, ale i místa položená 50 metrů pod hladinou moře v příkopové propadlině.

56975394 - kopie.jpg

13. WÁDÍ RAM - přespání na poušti 

Přespání v poušti Wádí Ram jistě patří mezi "opravdové zážitky". Zažít legendární beduínskou pohostinnost a přespat pod hvězdami patří mezi hlavní důvody, proč se vydat do pouště. Spaní ve stanech, beduínská kuchyně a večer posezení u ohně v přátelské atmosféře místních lidí. Již teď se máte na co těšit.

Amán.jpg

2. Citadela Džabal al Kalaa

Nejvyšší ammánský vrcholek Džabal Al Kalaa (850 m. n. m.), kde se nachází Citadela a komplex obklopený hradbami o celkové délce 1700 m . 

death sea.jpg

6. Mrtvé moře

Nechte se nadnášet na zádech v Mrtvém moři.

Petra4.jpg

10. PETRA - skalní město

Působivá průčelí velkých chrámů a hrobek vytesaných do tyčících se skal z barevného pískovce jsou trvalým odkazem pouštních kmenů, které je vytvořily. Město Petra bylo obrovské, a v době největší slávy zde žilo 20 tisíc obyvatel. Abychom si tuto rozlehlou archeologickou lokalitu dobře prohlédli, zůstaneme v Petře 2 dny. 

Wadi-Rum-Camel-Tour.jpg

14. WÁDÍ RAM - na velbloudech pouští

 

pouštní dobrodružství na velbloudech 4hodinová projížďka po Wádí Ram na velbloudech nabízí krom ekologické dopravy také pohled na to, jak se po poušti po celá staletí přepravovali beduíni.

Amán_kusejr_amra.jpg

3. Zámek Kusejr Amra a hrad Qasr Kharana

Prohlídka pouštního paláce představuje jeden z nejcennějších pozůstatků ranné arabské architektury a umění. Qasr Kharana je jedním z nejznámějších jordánských pouštních hradů. I když se vlastně o hrad vůbec nejedná, 

7260176 - kopie.jpg

7. MA IN - termální vodopád -ranní koupel v termálních lázních

Termální lázně a termální vodopád Ma´In jsou hojně navštěvované turisty z Ammánu. V ranních hodinách 6:00 - 9:00 jsou lázně a vodopád přístupné jen ubytovaným hostům. Zajděte se vykoupat do termálních bazénků, které mají až 50 °C.

Petra-by-night-1-min-16 (1).jpg

11. PETRA - večerní návštěva Petry při tisíce svíčkách

Prohlídka části Petry je nejkrásnější v noci. Nezapomenutelný zážitek prohlídky Síku a Pokladnice při svitu tisíců svíček.

HI581079424.jpg

15. AQABA - pláž u hotelu Internacional a v Aqabě

 Užijte si proto 1 den u moře, ať už na lehátku nebo na vodní hladině, anebo pod ní. Opalujte se, koupejte se, ležte si, šnorchlujte nebo si zarezervujte potápění a objevte krásy podmořského světa Rudého moře.

jerash 3.jpg

4. JERASH 

Město založené Alexandrem Velikým. Archeologické nálezy přinesly důkazy o osídlení v mladší době kamenné (7.500 - 5.500 př. n. l.) a o prosperujícím osídlení v době železné a bronzové (2.500 - 700 př. n. l.). 

6c - kopie.jpg

8. Přírodní rezervace Wádí Múdžíb, Canyoning, Malawi trail 

Dolní část soutěsky Wádí Múdžíb je dnes součástí stejnojmenné přírodní rezervace, která klesá z nadmořské výšky 900 m až do hloubky 400 m pod úrovní mořské hladiny. Wádí Múdžíb nabízí kromě úchvatné přírodní rezervace, vzrušující ekoturistické dobrodružství.

tour-aqaba-jeep-wadi-rum.jpg

12. VÁDÍ RAM - pouštní dobrodružství v džípech 

Wádí Ram nabízí jednu z nejhezčích pouštních scenérii, jaké jste kdy viděli. Nesčetné nálady a dramatické barvy způsobené různým úhlem dopadajících slunečních paprsků. V noci zase můžete pozorovat tisíce hvězd bez světelného znečištění.  

259824bd913a705942645c3e5874f865 - kopie

16. AQABA - krásné moře, trhy a město

Aqaba je významnou turistickou lokalitou lákající turisty na nádherné pláže, korálové útesy, které z oblasti dělají jednu z nejlepších potápěčských destinací na světě. Bohatá historie tady po sobě zanechala řadu významných památek. Společně se v podvečer projdeme pěšky z hotelu do centra města. Zastavíme se i v zóně s restauracemi, trhem a obchody, abyste si mohli nakoupit

wadi rum1.jpg

EXTRA ZÁŽITEK ZÁJEZDU

WÁDÍ RAM - pouštní dobrodružství v džípech 

Wádí Ram nabízí jednu z nejhezčích pouštních scenérii, jaké jste kdy viděli. Nesčetné nálady a dramatické barvy způsobené různým úhlem dopadajících slunečních paprsků. V noci zase můžete pozorovat tisíce hvězd bez světelného znečištění. 

Přejít na další zájezdy 2020-2021