POZNÁVACÍ ZÁJEZD ALBÁNIE

TO NEJLEPŠÍ Z ALBÁNIE

moře, kultura, příroda i divoké hory v TETH

Albánie je nádherná země plná památek, kultury, pohostinných lidí, nádherného jónského moře a hlavně divokých hor. Albánií se dá toulat třeba měsíc. Na tomto zájezdu budeme obdivovat úžasné památky, opalovat se na krásných panenských plážích, vydáme se na výlet do zapadlých horských vesniček, které žijí pravým albánským životem. Divokost a síla horského masivu Teth Vás uchvátí.Nádherná příroda a výborná kuchyně nás bude provázet celou dovolenou. 

8

dní

TERMÍNY:   

21. 6. - 28. 6. 2021

27. 8. - 3. 9. 2021 

CENA ZÁJEZDU:   29.900,- Kč

POZNÁVACÍ ZÁJEZD

TO NEJLEPŠÍ Z ALBÁNIE

Moře, příroda, kultura i divoké hory v Theth

SOUČASNÁ SITUACE: Covid-19  Vstup do Albánie je možný bez omezení a bez nutnosti 14 denní karantény a předkládání testů. Albánie má otevřeny pozemní hranice se všemi sousedními zeměmi Při návratu do ČR je vyžadován Covid test - hradí CK. Pláže, památky bez omezení. 

ZMĚNA ZDARMA: 

Zájezd si můžete změnit 30 dní před odletem zdarma. 

COVID POJIŠTĚNÍ: 

K zájezdu si lze sjednat COVID pojištění na onemocnění Covid - 19 nebo karanténu. 

DO CENY ZÁJEZDU ZAHRNUTO

Letenka Praha – Tirana – Praha (přímý let), doprava minivanem po celou dobu zájezdu dle programu zájezdu, 4 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní v hotelích kategorie *** – ****, 3 x ubytování v apartmánu u pláže Livadh (se snídaní), lehátko se slunečníkem na pláži Livadh, 1 x večeře (tradiční restaurace Berat), 1x tradiční oběd v restauraci v Livadh, 1 x ochutnávka albánských sýrů a vína, trek v NP Theth s průvodcem, průchod a koupání v kaňonu řeky Osumi s průvodcem, průchod a koupání v kaňonu Langarice s průvodcem, vstup do termálních pramenů Bënjë, výlet lodí po plážích u Livadh, vstup k jezírku Modré oko (Blue Eye), vstup do archeologického naleziště Butrint (UNESCO), pěší výlet na pláže Akvárium, výjezd minibusem sedlem do horské vesnice Pilur, prohlídky měst Berat + Gjirokastër, prohlídka starého města Himarë, vstup na hrad v Gjirokastër, český průvodce po celou dobu pobytu (neletí z/do Prahy), pojištění CK proti úpadku, cestovní pojištění, po celou dobu pobytu v Livadh možnost zapůjčení kajaku (po domluvě s průvodcem)

 

Není zahrnuto v ceně zájezdu: stravování (pokud není uvedeno v programu), fakultativní výlety mimo program

Zaujal Vás tento zájezd? Nechte si poslat program zájezdu s podrobným itinerářem. 
MÍSTA ZÁJEZDU, KTERÁ S NÁMI NAVŠTÍVÍME

Tirana, NP Theti, Berat, kaňon Osumi, termální prameny Benje, Gjirokaster, Blue eye, Butrint, Ksamil, Himara a okolí (Pilur, Borsch), Llogara pass, Dhermi,Gjipe,  

17. NEJLEPŠÍCH ZÁŽITKU TOHOTO ZÁJEZDU

1. Tirana

Hlavní město Albánie vás možná překvapí. Jistě dnes už není tím, co byste čekali. Město se mění přímo před očima. Čeká vás pobyt a prohlídka moderního města. Společně zavítáme na Skandenbergovo náměstí, nahlédneme do mešity i pravoslavného chrámu a zalezeme do muzea BunkArt. Projdeme se po pěší promenádě Toptani a ochutnáme první albánské jídlo a víno.

5 . Gjirokastra tradiční osmanské město 

Městečko s typickou architekturou, malebnými uličkami a pevností. Město s nenapodobitelnou atmosférou zapsané na seznamu památek UNESCO pro svou unikátní zástavbu bílých domů s břidlicovými střechami. 

9. Blue Eye lake - jezero modré oko. 

Modré oko je malé jezírko, jehož voda přichází hluboko ze země a napájí řeku Bistricu. Protože má oválný tvar, tmavě modrou barvu uprostřed a světlou kolem, připomíná lidské oko. Vývěr krasového pramene se odhaduje v hloubce 152 m.

13. Staré město Dhermi

Jedno z nejkrásnějších nově rekonstruovaných historických městeček na pobřeží Albánie. Křivolaké uličky, fontány, podloubí, kostely a celkový výhled na město, hory a moře uchvátí snad každého návštěvníka.

17. Panenská pláž Gjipe

Na exotickou, panenskou pláž Gjipe si musíte opět dojít pěšky. Nejdříve vás čeká sjezd po velmi úzké silnici směrem k pobřeží. Od parkoviště se vydáme panoramatickou stezkou, kde Vás čekají nádherné výhledu do kaňonu a na pláž. Pláž Gjipe je jedna z povinných pláží, kterou musíte v Albánii prostě vidět. Čeká vás křišťálově čistá voda, naprosto úžasný výhled všude kolem, můžete se projít do kaňonu a nebo si dát studené pivo. Otevřelo tu jedno malé bistro. Není divu, že pláž Gjipe patří na seznam UNESCO.

2. NP Theti

Úchvatná síla přírody a síla hor v NP Thethi. Zde podnikneme  trek na vodopád korytem řeky Theti + Modré oko s návratem terénním džípem po panoramatické stezce. 

6. Procházka k hradu z 12. století

Gjirokaster si zamilujete nejen díky krásným historickým domům, úzkým uličkám plných obchůdků a restaurací, ale také díky hradu, odkud je nádherný výhled na okolní hory. 

10. Římská památka Butrint

Butrint je nejvýznamnějším archeologickým nalezištěm Albánie. Založen ve 4. století před naším letopočtem. Nachází se zde památky, jakými jsou zbytky římských lázní, ruiny byzantského kostela, starověká studna, palác Tří mušlí a hlavně  jedno z nejzachovalejších antických divadel na světě.

14. Horská vesnička Pilur s nádherným výhledem na pobřeží a hory

V Piluru žijí většinou místní horalé, pastevci a pár lidí, které se živí v pohostinství. Nacházejí se tu dvě restaurace. Zde budete mít pobřeží okolo Himare jako na dlani a za zády se Vám budou tyčit vysoké hory.  

3. Berat 

Nádherné historické město kterému se přezdívá Město tisíce oken. Tady se můžete procházet historickými úzkými uličkami, popíjet výbornou kávu a nasávat tu pravou albánskou atmosféru. Vyjdeme na hrad, podíváme se na město z výšky nebo navštívíme etnografické muzeum.

7. Kaňon řeky Langarice

Kanioni i Langaricës je považován za jedno z nejkrásnějších míst v celé Albánii. V některých obdobích je řeka sjízdná na lodi. V polovině června si kaňon řeky projdeme pěšky.

11. Ksamil a jeho úžasné pláže a ostrůvky. 

Zde leží jedny z nejkrásnějších pláží Albánie. Bílý písek, křišťálově čistá voda a několik malých ostrůvků, na které můžete dojet vypůjčeným šlapadlem, nebo na některé z nich doplavat. Z tohoto místa by se dalo i doplavat na nedaleké řecké Korfu :-).

15. Himaré - staré město

Opuštěné město, které se v posledních letech znovu probouzí a začíná obydlovat. Můžete se tu procházet křivolakými uličkami mezi starými kostelíky, prohlédnout si středověké opevnění i se starými freskami a můžete vystoupat až ke zdejší tvrzi. Je dotud nádherný výhled a úplně úžasný západ slunce.

4. Rafting v kaňonu řeky Osum 

Jeden z nejkrásnějších kaňonů v Albánii. Čeká Vás dobrodružná projížďka nádhernou krajinou nebo procházka korytem kaňonu. 

8. Teplé sirné prameny Benje 

Díky teplotě okolo 40 °C je možné se tu koupat po celý rok. Místní lidé věří, že voda léčí a pomáhá při kožních a žaludečních problémech a prospívá kostem. Musíte vyzkoušet, jaký účinek budou mít na vás. 

12. Himaré, pláž Lidvah

Jedna z nejkrásnějších obydlených pláží v Albánii. Zde začneme pobytovou část zájezdu, ale i zde, pro Vás máme připravený program.  V červnu, při začátku sezóny je tu opravdu klid.  

16. Motorovým člunem podél pobřeží

Výlet motorovým člunem kolem pobřeží. Na nejkrásnější místa, panenské pláže a skryté jeskyně se vydáme na člunu společně s kapitánem Luigim. Těšit se můžete na opravdu krásná místa. Na některá se dostanete pouze lodí. 

DALŠÍ VARIANTY ZÁJEZDU

ALBÁNIE - MAKEDONIE

nádherné průzračně čisté jónské moře, hory, historická města, úžasná kultura a kuchyně

​​7. 6. - 21. 6. 2021

13. 7. - 27. 8. 2021

běžná cena: 39.900,- Kč

IMG_20200825_123218_edited.jpg

EXTRA ZÁŽITEK ZÁJEZDU

BONUS DIVOKÉ HORY TETH

Úchvatná síla přírody a síla hor v NP Thethi se nedá vyptávět, ale musí se zažít. 

CHCETE DO ALBÁNIE INDIVIDUÁLNĚ? 

Chcete do Albánie cestovat individuálně? Zajistíme Vám ubytování, transfery, výlety, naplánujeme Vaší cestu. 

Kontaktujte nás telefonicky, whatsappem, emailem nebo přes kontaktní formulář. Jsme Vám kdykoli k dispozici. 

+ 420 775 341 006 Dušan Porada,

+ 420 731 160 290 Lenka Poradová

Sledujte nás na FB

Pořádáme cestovatelský festival Caminos

Cestovatelský projekt cestuj za jídlem

Kopie návrhu Kopie návrhu Modern Steak C

Zakupte si naši knihu cestovatelská kuchyně. Příběhy ze světa + recepty světové kuchyně  od profesionálního průvodce a cestovatele Dušana Porady.