POZNÁVACÍ ZÁJEZD

ALBÁNIE - MAKEDONIE

V Makedonii se vydáme do hor, k Mavrovskému a k Ohridskému jezeru, V Albánii budeme obdivovat úžasné památky, opalovat se na krásných panenských plážích, obdivovat divoké hory nebo si zajedeme na výlet do zapadlých horských vesniček, které žijí pravým albánským životem. Nádherná příroda a výborná kuchyně nás bude provázet celou dovolenou. 

15

dní

TERMÍNY:   

7. 6. - 21. 6. 2021 - 2 volná místa

13. 8. - 27. 8. 2021 - 10 volných míst6. 5. - - 10- -

 

CENA ZÁJEZDU:   39.900,- Kč

CENA ZÁJEZDU:   29.900,- Kč

TERMÍN:   

16. 5. - 30. 5. 2021 - 2 volná místa - z ČR doprava luxusním minivanem 10- -

 

SOUČASNÁ SITUACE V ALBÁNII

POZNÁVACÍ ZÁJEZD

ALBÁNIE,  MAKEDONIE

Covid-19  Vstup do Albánie je možný bez omezení a bez nutnosti karantény a předkládání testů. Albánie má otevřeny pozemní hranice se všemi sousedními zeměmi Při návratu do ČR je prozatím vyžadován Covid test. . Pláže, památky bez omezení. 

ZMĚNA ZDARMA: 

Zájezd si můžete změnit 30 dní před odletem zdarma: 

COVID POJIŠTĚNÍ: 

K zájezdu si lze sjednat COVID pojištění na onemocnění Covid - 19 nebo karanténu. 

květen, červen, červenec, srpen, září
květen, červen, červenec, srpen, září
květen, červen, červenec, srpen, září
květen, červen, červenec, srpen, září

DO CENY ZÁJEZDU ZAHRNUTO

 • letenka Praha – Tirana – Praha

 • dopravou minivanem po celou dobu zájezdu dle programu zájezdu

 • 10 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích *** – ****

 • 4 x ubytování v apartmánu u pláže Livadh

 • 14 x místní snídaně

 • 2 x oběd (tradiční kuchyně v Beratu a na Livadh)

 • 1 x ochutnávka makedonského vína

 • 1 x ochutnávka sýrů v Makedonii

 • Průchod kaňonu řeky Osumi s průvodcem

 • vstup do termálních pramenů Bënjë

 • vstup k jezírku Modré oko (Blue Eye, Saranda)

 • projížďka lodí po Ochridském jezeře

 • vstup do archeologického naleziště Butrint (UNESCO)

 • veškeré parkování dle programu

 • výlet lodí po pobřeží u Livadh

 • pěší trek na pláž Akvárium

 • výlet do NP Llogara s malým trekem

 • výlet na pláž Gjipe (UNESCO)

 • prohlídky historických center měst Berat, Gjirokastër

 • ochutnávka sýrů na starém městě Himarë

 • vstup na hrad v Gjirokastër

 • výlet do horské vesničky Pilur

 • český průvodce po celou dobu pobytu (neletí z/do Prahy)

 • pojištění CK proti úpadku

 

Není zahrnuto v ceně zájezdu:: stravování (pokud není uvedeno v programu), pojištění na cesty (doporučujeme pojistit storno z důvodu nemoci), fakultativní výlety mimo program

Zaujal Vás tento zájezd? Nechte si poslat program zájezdu s podrobným itinerářem. 

MÍSTA ZÁJEZDU, KTERÁ S NÁMI NAVŠTÍVÍTE

Tirana, NP Theti, Berat, kaňon Osumi, Ohrid, NP Mavrovo, termální prameny Benje, Gjirokaster, Blue eye, Butrint, Ksamil, Himara a okolí (Pilur, Borsch), Llogara pass, Dhermi,Gjipe,  

24. SKUTEČNÝCH ZÁŽITKŮ TOHOTO ZÁJEZDU

1. ALBANIE - Tirana

Hlavní město Albánie vás možná překvapí. Jistě dnes už není tím, co byste čekali. Město se mění přímo před očima. Čeká vás pobyt a prohlídka moderního města. Společně zavítáme na Skandenbergovo náměstí, nahlédneme do mešity i pravoslavného chrámu a zalezeme do muzea BunkArt. Projdeme se po pěší promenádě Toptani a ochutnáme první albánské jídlo a víno.

5. MAKEDONIE - prohlídka rodinné sýrárny a tradiční večeře u baba  i dede

Tradiční makedonská večeře v restauraci u BABA a DEDE, kde ochutnáte místní speciality, makedonské pivo i pálenku.

9. ALBÁNIE - Berat 

Nádherné historické město" kterému se přezdívá Město tisíce oken. Tady se můžete procházet historickými úzkými uličkami, popíjet výbornou kávu a nasávat tu pravou Albánskou atmosféru. Projdeme se městem, vystoupáme na hrad a užijeme si výhledy z výšky, nebo zavítáme do úžasné restaurace s výhledy na město.

13. Otomanský most KadIu

Několik kilometrů od města Përmet se nachází starý otomanský most. Toto mistrovské architektonické dílo se dodnes používá. Hned za mostem leží termální prameny.

17. Antická památka Butrint

Butrint je nejvýznamnějším archeologickým nalezištěm Albánie, který byl založen ve 4. století před naším letopočtem. Nachází se zde památky, jakými jsou zbytky římských lázní, ruiny byzantského kostela, starověká studna, palác Tří mušlí a hlavně  jedno z nejzachovalejších antických divadel na světě

21. horská vesnička Pilur s nádherným výhledem na pobřeží a hory

V Piluru žijí většinou místní horalé, pastevci a pár lidí, které se živí v pohostinství. Nacházejí se tu dvě restaurace. Zde budete mít pobřeží okolo Himare jako na dlani s horskými velikány za zády.  

2. ALBANIE - NP THETHI

Úchvatná síla přírody a síla hor v NP Thethi. Zde podnikneme  trek na vodopád korytem řeky Theti + Modré oko s návratem terénním džípem po panoramatické stezce. Síla zdejších hor se nedá popsatat, ale musí se zažít. 

6. MAKEDONIE - horská příroda NP Mavrovo

Podnikneme procházky touto nádhernou krajinou, kde doma jsou tisíce stád ovcí, pastevečtí psi,  ale třeba i medvědi.

10. Rafting v kaňonu řeky Osum 

Jeden z nejkrásnějších kaňonů v Albánii. Čeká Vás dobrodružná projížďka nádhernou krajinou nebo procházka korytem kaňonu. 

14. Kaňon řeky Langarice

Kanioni i Langaricës je považován za jedno z nejkrásnějších míst v celé Albánii. V některých obdobích je řeka sjízdná na lodi. V polovině června si kaňon řeky projdeme pěšky.

18. Ksamil a jeho úžasné pláže a ostrůvky. 

Zde leží jedny z nejkrásnějších pláží Albánie. Bílý písek, křišťálově čistá voda a několik malých ostrůvků, na které můžete dojet vypůjčeným šlapadlem, nebo na některé z nich doplavat. Z tohoto místa by se dalo i doplavat na nedaleké řecké Korfu. 

22. Himaré - staré město

Opuštěné město, které se v posledních letech znovu probouzí a začíná obydlovat. Můžete se tu procházet křivolakými uličkami, mezi starými kostelíky, prohlédnout si středověké opevnění i se starými freskami a můžete vystoupat až ke zdejší tvrzi. Je dotud nádherný výhled a úplně úžasný západ slunce.

3. MAKEDONIE - Mavrovské jezero

Mavrovské jezero nabízí nádherné výhledy na jezero, okolní krajinu a klid.

7. MAKEDONIE - historický Ohrid 

V Ohridu se vystřídala nadvláda byzantská, bulharská, srbská i osmanská. Ohrid historií přímo dýchá.

11 . Gjirokastra tradiční osmanské město 

Městečko s typickou architekturou, malebnými uličkami a pevností. Město s nenapodobitelnou atmosférou zapsané na seznamu památek UNESCO pro svou unikátní zástavbu bílých domů s břidlicovými střechami. 

15. teplé sirné prameny Benje 

Díky teplotě okolo 30 °C je možné se tu koupat po celý rok. Místní lidé věří, že voda léčí a pomáhá při kožních a žaludečních problémech a prospívá kostem. Musíte vyzkoušet, jaký účinek budou mít na vás. 

19. Himaré, pláž Livadh

Jedna z nejkrásnějších obydlených pláží v Albánii. Zde začneme pobytovou část zájezdu, ale i zde, pro Vás máme připravený program.  V červnu, při začátku sezóny je tu opravdu klid.  

23. motorovým člunem podél pobřeží

Výlet motorovým člunem kolem pobřeží. Na nejkrásnější místa, panenské pláže a skryté jeskyně se vydáme na člunu společně s kapitánem Luigim. Na některá místa se dostanete pouze lodí, proto to budeme skoro sami. 

4. MAKEDONIE horská vesnička Galičník 

Jedna z nejstarších horských vesnic v regionu. Zachovala se tu tradiční vesnická architektura minulých století. Lidé z Galičniku jsou většinou pastevci a vyrábí nejlepší žlutý sýr Kaškaval, nejlepší ovčí sýr a nejlepší brinzu.

8. MAKEDONIE - večerní projížďka lodí po Ohridském jezeře

Makedonci přezdívají jezeru makedonské moře. Má rozlohu 348 km², je 30 km dlouhé, max. 15 km široké, s max. hloubkou 258 m.

12. Procházka k hradu z 12. století

Gjirokaster si zamilujete nejen díky krásným historickým domům, úzkým uličkám plných obchůdků a restaurací, ale také díky hradu, odkud je nádherný výhled na okolní hory. 

16. Blue Eye lake - jezero modré oko. 

Modré oko je malé jezírko, jehož voda přichází hluboko ze země a napájí řeku Bistricu. Protože má oválný tvar, tmavě modrou barvu uprostřed a světlou kolem, připomíná lidské oko. Vývěr krasového pramene se odhaduje v hloubce 152 m.

20. Staré město Dhermi

Jedno z nejkrásnějších nově rekonstruovaných historických městeček na pobřeží Albánie. Křivolaké uličky, fontány, podloubí, kostely a celkový výhled na město, hory a moře uchvátí snad každého návštěvníka.

24. Panenská pláž Gjipe

Na exotickou, panenskou pláž Gjipe si musíte opět dojít pěšky. Cca 1,5 km nádhernou panoramatickou stezkou se dostaneme až dolů. Během cesty se budeme kochat výhledy do kaňonu a tyrkysové  moře. Pláž Gjipe je jedna z povinných pláží, kterou musíte v Albánii vidět. Čeká vás křišťálově čistá voda, naprosto úžasný výhled všude kolem a dnes už i studené pivo. Otevřelo tu jedno malé bistro. Není divu, že pláž Gjipe patří na seznam UNESCO, protože svou krásou a kaňonem vyniká . 

DALŠÍ VARIANTY ZÁJEZDU

ALBÁNIE

To nejlepší z Albánie. Moře, kultura, příroda + divoké hory v Teth.

​​21. 6. - 28. 6. 2021

27. 8.. - 3. 9. 2021

běžná cena: 29.900,- Kč

ALBÁNIE

Chcete do Albánie individuálně nebo na pobytovou dovolenou? Zajistíme Vám transfery, výlety, ubytování nebo připravíme itinerář cesty.

dle požadavku

běžná cena:  od 11.900,- Kč

IMG_20200724_105424.jpg

EXTRA ZÁŽITEK ZÁJEZDU

KAŇON ŘEKY OSUMIT

Dobrodružná výprava do kaňonu řeky Osumi a pro mnohé je průchod tímto kaňonem obrovským a nejkrásnějším zážitkem z celé cesty. Záleží na stavu vody, počasí a ročním období, zda jde kaňonem zcela projít. Nejlepší na celém tomto místě je ale hlavně to, že prozatím zůstává skryto velké turistice a proto se na tuto výpravu vydáváme většinou úplně sami. 

+ 420 775 341 006 Dušan Porada,  + 420 731 160 290 Lenka Poradová

Sledujte nás na FB

Kniha a cestovatelský projekt cestuj za jídlem

Pořádáme cestovatelský festival Caminos

165754522_115746887252636_19460961759796

Zakupte si naši knihu cestovatelská kuchyně. Příběhy ze světa + recepty světové kuchyně  od profesionálního průvodce a cestovatele Dušana Porady. 

Cestovatelské přednášky známých i méně známých cestovatelů z ČR i zahraničních hostů.