IMG_20191019_113831.jpg

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD

PERU- BOLÍVIE

"Za opravdovým poznáním"

PROČ SE VYDAT NA TENTO ZÁJEZD:

Zájezd je určen lidem, kteří by se kromě návštěvy peruánského Machu Picchu rádi podívali také do Bolívie a zažili tak pobyt na jezeře Titicaca, nebo absolvovali 60 km dlouhý sjezd na kole ze 4.760 m.n.m. do 1.100 m.n.m. (od ledovců po džungli). Kdo se bojí, že by celou trať nesjel, je možné jet jen některé úseky. Toto je jeden ze  zážitků, na který budete dlouho vzpomínat. Tento zájezd není náročný a pokud chcete cestovat a nebudete mít problémy s výškou, zvládne jej opravdu každý.

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD

PERU- BOLÍVIE - Za opravdovým poznáním"

DO CENY ZÁJEZDU ZAHRNUTO

letenka Praha - Lima a zpět s přestupem (let může být operován přes USA – v takovém případě je zapotřebí vyřídit ESTA), letenka Lima – Cuzco, letenka La Paz – Lima, 8 x ubytování v hotelech - dvoulůžkový pokoj ** -****, 7 x snídaně (6x bufet + 1x continentální) 2 x oběd (1x Death Road + 1x Titicaca), 1 x večeře (grilovaný pstruh z jezera Titicaca + svařené víno), veškerá doprava najatými a linkovými autobusy, jízdenka na vlak Ollaytantambo – Machu Picchu (město) a zpět, jízdenka na autobus Machu Picchu městečko – Machu Picchu ruiny – památka, vstupenka na Machu Picchu, prohlídka historického centra v Cuzcu, vstup do chrámu Quoricancha v Cuzcu, vstupenka na památky v Posvátném údolí (Tambomachay, Quenko, Puka Pukara, Sacsayhuaman, Ollaytantambo, soukromá loď z Copacabany na ostrov Isla del Sol na jezeře Titicaca, procházka s průvodcem po ostrově Isla del Sol k energetickému bodu na jezeře Titicaca, celodenní výlet sjezd na kolech po Death Road – celoodpružená kola, jízdenka na lanovou dráhu MHD v La Paz , pojištění CK proti úpadku, český průvodce po celou dobu zájezdu (vyjma letů z/do Evropy)

Není zahrnuto v ceně: cestovní pojištění (doporučujeme pojištění proti stornu z důvodu nemoci, letenky jsou linkovými spoji a nelze je stornovat ani přepsat!), stravování mimo uvedený program, výlety a vstupy mimo program

!!Nutné pojištění na vysokohorskou turistiku do 4.500 m. n. m. + pojištění na extrémní sporty!!

10

dní

TERMÍNY:   10. 11. - 19. 11. 2021

CENA ZÁJEZDU:  79.900,- Kč

ZAUJAL VÁS TENTO ZÁJEZD? NAPIŠTE SI O  PODROBNÝ PROGRAM 

MÍSTA TOHOTO ZÁJEZDU, KTERÁ NAVŠTÍVÍTE

11 NEJLEPŠÍCH ZÁŽITKŮ TOHOTO ZÁJEZDU

IMG_20191024_115756.jpg

EXTRA ZÁŽITEK ZÁJEZDU

BOLÍVIE -DEATH ROAD - sjezd na kole od ledovců do džungle

Z výšky 4760 m. n. m. v La Cumbre, 64 km dlouhý sjezd.  Na speciálním sjezdovém kole budete mít možnost vychutnat si tento jedinečný adrenalinový zážitek. Kolem zasněžených Andských štítů, až do zelené džungle ve vesničce Yolosa, 1100 m. n. m. Sjezd je určen všem věkovým kategoriím. Sami si určíte tempo sjezdu. Druhý průvodce jede společně s řidičem autobusem jako poslední. Pokud se nebude na sjezd cítit, pokud budete cestou unavení, vždy můžete odložit kolo, nastoupit do autobusu a kochat se nádhernými výhledy okolní přírody.

 • 1. PERU - CUZCO - Incké město a trhy

   

  Pěší prohlídka města. Budeme se procházet uličkami nádherného inckého města Cuzco. Podíváme se na tržiště, kde naleznete produkty nejen z peruánského Altiplana, ale také z Amazonie nebo tichomořského pobřeží. V podvečer vystoupáme na vyhlídku ve čtvrti San Blas, odkud je krásný výhled na večerní město, a míchají tu výborné koktejly.

 • 2. PERU - CHINCHERO - tradiční výroba a barvení látek

  Tradice a kultura předkolumbovských dob se dodnes udržují ve vesnicích nad Cusco. V řemeslném družstvu si můžete prohlédnout nejen místní výrobky, ale dozvíte se, jak se dodnes barví látky tradičním způsobem.ve vesnici Chinchero, kde se podíváme na přírodní barvení látek v družstvu Angelica y Concha 

 • 3. PERU - SALINAS - solná jezírka v Maras

  Nad vesnicí Maras vyvěrá slaný pramen. Pod vesnicí se v malých jezírkách odsoluje a získává sůl pradávným způsobem. Nádherné barvy a stovky jezírek ze solí. Sůl z Maras koupíte v celé Jižní Americe  

 • 4. PERU -MACHU PICCHU -prohllídka komplexu

  Jedna z nejkrásnějších památek na světě vůbec. Do teď jste ji mohli vidět na fotografiích vašich známých, nebo sledovat dokumenty v TV. Ale vidět a zažít Machu Picchu na vlastní oči, tak tomu se nic nevyrovná. A že jsou tu davy turistů? Nebojte se. I tady se dá najít klidné místo, kde si můžete neuvěřitelnou energii tohoto místa sami v klidu vychutnat. 

 • 5. PERU -MACHU PICCHU - koupání v termálních pramenech

  koupání v termálních pramenech Po náročném dni, plném přejezdů, výšlapů a chození vám koupání ve venkovních termálních pramenech s horkou vodou jistě pohladí na duši i na těle. 

 • 6. PERU - OLLAYTANTAMBO - předkolumbovské městečko

  Malé předkolumbovské městečko na konci Posvátného údolí. Poslední incká bašta, kde dodnes lidé žijí, pracují, pěstují. Prohlídka největší incké pevnosti   

 • 7. BOLÍVIE - TITICACA - jezero Titicaca, Isla del Sol a úžasný energetický bod

  Nejvýše položené splavné jezero na světě nabízí pohled do světa před inckých národů Aymara a Los Uros. Lidé tu většinou žijí tradičním zemědělským způsobem života, obdělávají svá políčka s bramborami. Na ostrově Isla del Sol vás uchvátí výhledy na vzdálené zasněžené horské vrcholky i do blízkého okolí jezera. Není se čemu divit, že se tu nachází jeden z energetických bodů Jižní Ameriky, ke kterému vyšplháme na východ slunce. 

 • 8. BOLÍVIE - ISLA DEL SOL - výstup na východ slunce

  Brzy ráno se od hotelu vydáme po cestě nahoru k energetickému bodu, odkud budeme sledovat východ slunce. (cca 1 hod. pomalého výstupu, je zapotřebí baterka). Po východu slunce sejdeme dolů do přístavu. Čerstvou vodu si nabereme u Fontány Inky. 

 • 9. BOLÍVIE -DEATH ROAD - sjezd na kole od ledovců do džungle

  Z výšky 4760 m. n. m. v La Cumbre, 64 km dlouhý sjezd po světoznámé tzv. "Cestě smrti". Pro osobní, nákladní a autobusovou dopravu silnici uzavřely před 3 lety, kdy byla otevřená nová, bezpečnější silnice. Cesta smrti se tak otevřela cyklistům. Na speciálním sjezdovém kole budete mít možnost vychutnat si tento jedinečný adrenalinový zážitek. Kolem zasněžených Andských štítů, až do zelené džungle ve vesničce Yolosa, 1100 m. n. m. Sjezd po DeathRoad je určen všem věkovým kategoriím. Sami si určíte tempo sjezdu. Druhý průvodce jede společně s řidičem autobusem jako poslední. Pokud se nebude na sjezd cítit, pokud budete cestou unavení, vždy můžete odložit kolo, nastoupit do autobusu a kochat se nádhernými výhledy okolní přírody.

 • 10. BOLÍVIE - LA PAZ - lanovkami MHD po La Paz

  Systém lanových drah, který místním lidem slouží jako MHD, turistům pak jako atrakce. Lanovkami vyjedeme z La Paz až do města El Alto, odkud se otevírají nádherné výhledy na města a přilehlé hory. Nová moderní lanová dráha vede nad domy v La Paz, odkud šplhá přes vrcholky až nedaleko k letišti. Po cestě lanovka prochází také nad největším trhem Jižní Ameriky. 

 • 11. PERU - Ostrovy Ballestas

   2 hod. výlet lodí na ostrovy Ballestas, kde budete pozorovat lachtany, tučňáky a tisíce kormoránu, terejů a pelikánů. O ostrovech Ballestas se říká, že jsou to "Galapágy pro chudé". Což samozřejmě není pravda. Islas Ballestas nabízejí stejně jako Galapágy výlet za zvířaty a divokou přírodou.

+ 420 775 341 006 Dušan Porada,  + 420 731 160 290 Lenka Poradová

Sledujte nás na FB

Kniha a cestovatelský projekt cestuj za jídlem

Pořádáme cestovatelský festival Caminos

165754522_115746887252636_19460961759796

Zakupte si naši knihu cestovatelská kuchyně. Příběhy ze světa + recepty světové kuchyně  od profesionálního průvodce a cestovatele Dušana Porady. 

Cestovatelské přednášky známých i méně známých cestovatelů z ČR i zahraničních hostů.