LUXUSNÍ LAOS - KAMBODŽA - 22. 10. - 5. 11. 2020 

Vydejte se do Laosu a Kambodžy s CK TAM TAM

*4 a 5 hvězdičkové hotely s bazénem *přelety po Laosu i Kambodži *bohatý program v ceně zájezdu a opravdové zážitky.

19. NEJLEPŠÍCH zážitků zájezdu Luxusní Laos + Kambodža

*koupání na vodopádech i v moři * koupání se slony *lodí po Mekongu *plovoucí vesnice *plavba za říčními delfíny *prohlídka Angkor Wat - 3denní vstup *další khmerské a buddhistické chrámy *ranní buddhistické procesí *let balónem nad chrámy u Angkor Wat *zipline nad vodopády na Mekongu *šnorchlování na ostrově Koh Rong Sanloem *mnoho dalších zážitků  

1. LAOS + KAMBODŽA - Luxusní ubytování v úžasných lokalitách

Vybrali jsme pro vás nádherná ubytování ve čtyřhvězdičkový a pětihvězdičkových hotelích na výborných lokalitách. Hotely v centru měst nebo v "oázách" za městem. Všechny hotely mají klimatizované pokoje, balkónek nebo terásku, minibar, sprchu nebo vanu. Nejvíce ovšem oceníte bazény, kde si budete moci po náročném programu odpočinout a zrelaxovat. Bazény jsou ve všech hotelích. 

2. LAOS - vodopády Kuang Si

Vodopády Kuang Si jsou rozlehlejší, než by se na první pohled mohlo zdát. K prohlídce a ke koupání vybízí desítky namodralých jezírek, kaskád a jeden vysoký vodopád. Dobrodružnou atmosféru umocňuje všude přítomná džungle. Největším zážitkem tohoto místa je koupání a přírodní jacuzzi v kaskádách

3. LAOS - večerní projíďka lodí po Mekongu v Luang Prabang

Soukromou lodí si vyjedeme na váš první západ slunce nad Mekongem

4. LAOS - Luang Prabang

Královské město Luang Prabang uchvátí návštěvníky svou pohodovou atmosférou. Prohlédnete si chrámy a zažijete večerní trhy.

5. LAOS - krmení a koupání slonů

Vezměte si svůj košík s ovocem a nakrmte slony v místní stanici. U vody si slona pohladíte. 

6. LAOS - vudhovy jeskyně a vesnice Pak Ou

Tisíce sošek Budhy na vás čekají v Budhových jeskyních nad řekou Mekong u vesnice Pak Ou. Zapalte si svou svíčku a 3x udeřte na gong.

7. LAOS - ranní procesí mnichů v Luang Prabang

Každé den brzy ráno prochází městem procesí budhistických mnichů. Od prodejců si kupte vařenou rýži a podarujte mnichy. Obdarovat mnichy můžete i ovocem nebo sladkým pečivem. Tyto dary tvoří jedinou potravu jejich dne.

8. LAOS - Vang Vieng

Horami obklopené městečko ležící na řece Nam Xong je dnes snad nejvíce turistické místo v Laosu. A není se čemu divit. Úžasná krajina a řeka nabízejí nespočet různých aktivit. 

9. LAOS - Vientiane

Bývalo centrem francouzské koloniální moci. Dnes prožívá město největší rozmach ze všech Laoských měst. Prohlédneme si největší a nejzajímavější památky..

10. LAOS -ostrov Don Daeng

Malý ostrůvek na řece Mekong nabízí pohodu a klid v Jižním Laosu, písečné pláže a malé chrámy. 

11. LAOS - Si Phan Don - 4 tisíce ostrovů

Mekong se v tomto místě rozlévá do větší šířky a zrychluje svůj tok. Díky tomu se tu tvoří jedny z největších peřejí Mekongu. 

12. LAOS - plavba po Mekongu za delfíny

Orcela tuponosá Kratie Kambodžská. Stále žijí, i když se jejich množství dosahuje přibližně 100 ks a není vzácností je při nádechu na řece zahlédnout, tak jak se to podařilo letos v lednu nám.

13. LAOS - Chrám Wat Phou

Kmerský hinduistický chrám na jihu Laosu. Zdaleka nedosahuje rozlehlosti ani velikosti chrámů Angkor Wat. Panuje tu ovšem úžasný klid a na památku nejezdí tolika turistů.

14. KAMBODŽA - Chrámy Angkor Wat

Na těchto chrámech vás uchvátí úplně všechno. Rozlehlost místa, velikost a dokonalé zdobení staveb, propracované detaily, vodní nádrže nebo umístění v džungli. Pro dokonalé poznání využijeme tří denní vstupenky.

15. KAMBODŽA - Plovoucí vesnice Tohlé Sap

Při plavbě lodí plovoucí vesnicí nahlédnete do života neobyčejně žijících lidí.  

16. KAMBODŽA - let balónem nad dvěma chrámy u Angkor Wat

Opravdový zážitek, který si z Angkorwat odvezete, může být váš let balónem nad dvěma chrámy.

17. KAMBODŽA - Phnompenh

Tradiční khmerská a francouzská architektura je lákadlem pro návštěvníky a turisty.

18. KAMBODŽA - ostrov Koh Rong Sanloep

Opravdový kambodžský ráj můžete zažít při pobytu na ostrově Koh Rong Sanloep. Nádherné moře, čisté pláže, šnorchlování a výborný hotelový resort.  

19. Přelety

Na zájezdu Laos a Kambodža budeme mezi jednotlivými místy přelétávat. Ušetříme vás náročných přejezdů přes den i v noci. Jedinou výjimkou je přejezd přes hory z Luang Prabang do Vang Vieng a dále do hlavního města Vientiane. Na tomto přejezdu se podíváte na laoský venkov a užijete se nádherných scenérií a výhledů.V ceně zájezdu jsou celkem 5 přeletů (Vientiane - Pakse, Pakse - Siem Reap, Siem Reap - Phnompenh, Phnompenh - Sihanokville, Sihanoukville - Bangkog)


CO JE ZAHRNUTO V CENĚ ZÁJEZDU

doprava

letenka Praha - Bangkog a zpět s přestupem, 
letenka Bangkog - Luang Prabang, 
letenka Vientiane - Pakse, 
letenka Pakse - Phnompenh, 
letenka Phnompenh - Sihanoukville, 
letenka Sihanoukville - Bangkog, 
najatá doprava z letiště do hotelu a zpět, najatá doprava dle programu, 
doprava na ostrov Don Daeng 
doprava tuk tukem po Angkor Wat 
lodní lístek na ostrov Koh Rong Sanloem a zpět,  


ubytování

12 x ubytování v luxusních hotelích s bazénem **** -*****, 

ostatní výlety a služby

všechny vstupy dle programu, 
večerní projížďka lodí po Mekongu v Luang Prabang, 
výlet k vodopádům Kuang Si, 
krmení slonů a koupání se slony, 
výlet do Pak Ou a Buddhových jeskyní, 
výlet motorovou lodičkou pro 2 osoby ve Vang Vieng, prohlídka města Vientiane, 
prohlídka města Phnompenh, 
výlet Si Phan Don (Čtyři tisíce ostrovů - lodí, autem, tuk tuk), 
oběd na Si Phan Don, 
zipline nad vodopády na Mekongu, 

výlet lodí za pozorováním delfínů,
návštěva chrámů Wat Po,
3 denní vstupenka na chrámy v Angkor Wat,
let balónem nad dvěma chrámy u Angkor Wat,
výlet lodí do plovoucí vesnice na jezeře Tohlén Sap, prohlídka Phnompenh,
šnorchlovací výlet lodí na ostrově Koh Rong Sanloem, český průvodce po celou dobu zájezdu (vyjma letů z/do Evropy),
pojištění CK proti úpadku,
před odletová informační schůzka v září v K. Varech a na Moravě. 


v ceně není zahrnuto

cestovní pojištění (doporučujeme pojištění proti stornu z důvodu nemoci, 
letenky jsou linkovými spoji a nelze je stornovat ani přepsat!), 
stravování mimo uvedený program, 
výlety a vstupy mimo program, 
vstupní vízum Laos 32 USD (nutné 3 fotografie), 
vstupní vízum Kambodža (30 USD)

Stravovat se budeme v restauracích, na hotelích i na tržišti. Chceme, abyste ochutnali místní laoskou i kambodžskou  kuchyni. 


.

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU

Místa, která opravdu navštívíte, uvidíte a zažijete. CHCEME, ABY JIŽ UBYTOVÁNI BYLO ZÁŽITKEM 

Proto, si na ubytování dáváme záležet. I na tomto zájezdu vybíráme hotely s výborným hodnocením

Více o zájezdu Laos + Kambodža s CK TAM TAM

Dvě země Jihovýchodní Asie, dva cestovatelské skvosty, jeden lepší než druhý. Kambodža se svým mystickými a neuvěřitelně rozlehlými khmerskými chrámy Angkor Wat. Laos se vřelými lidmi a nádhernou přírodou.

Je tu nový zájezd "Luxusní Laos a Kambodža". Proč luxusní? Letecké přesuny, čtyř a pěti hvězdičkové hotely s bazény, a hlavně bohatý a opravdu luxusní program zájezdu. Díky leteckým přesunům ušetříme čas na přesunech, který pak využijeme na získávání "opravdových zážitků". Vybrali jsme pro vás jedny z nejlepších hotelů ve výborných lokalitách. Některé z nich, jako třeba hotel na ostrově Don Daeng jsou sami o sobě již zážitkem. V hotelových bazénech si po náročných programech můžete zrelaxovat, odpočinout si nebo se nechat namasírovat. V bohatém a nabitém programu jsme namixovali opravdové zážitky tak, aby zájezd nebyl jen o poznávání chrámů, měst, tržišť a projížďkách pro Mekongu, i když ani toto v programu nechybí. Navíc jsme přidali pár opravdových zážitků jako například koupání se slony v Elephant Village Sanctuary v Luang Prabang, jízdu na Zipline drahách nad vodopády na Mekongu nebo přelet v balónu nad chrámy v Angkor Wat. To vše v ceně zájezdu.

Zájezd začneme v laoském Luang Prabang, kam doletíme s přestupem z Bangkoku. Tady poprvé uvidíte řeku Mekong. Tato ohromná řeka vás bude provázet po většinu zájezdu. V Luang Prabang se zastavíme v buddhistických chrámech a večer zajdeme na noční trhy, kde ochutnáte první exotická jídla laoské kuchyně. Vykoupeme se v kaskádách a vodopádech Kuang Si a prozkoumáme Buddhovy jeskyně v Pak Ou. Cestou přes hory do Vang Vieng budeme zastavovat na výhledy a pozorovat život zemědělců ve vesnicích. Na řece Nam Xong ve Vang Vieng si užijete romantickou plavbu dvoumístnými motorovými lodičkami. V hlavním městě Laosu Vientiane shlédneme neznámější vizuální stúpu Laosu Phat That Luang. A pak již zamíříme do Jižního Laosu, na ostrov Don Daeng, odkud podnikneme hned několik výletů. Lodí se po Mekongu dostaneme do Si Phan Don (Čtyři tisíce ostrovů), na pozorování delfínů a na největší vodopády Jihovýchodní Asie, kde si vyzkoušíte Zipline dráhy a zavěšené mosty.

Z Jihu Laosu se přímým leteckým spojem dostaneme do Siem Reap, naší základny pro tří denní poznávání khmerských chrámů Angkor Wat a okolí. Vstupní formality na letištích vyřídíme daleko rychleji než na pozemních hraničních přechodech. I právě proto jsme zvolili na tomto zájezdu letecké přesuny. Na rozloze 400 m² se u Siem Reap rozkládá několik stovek chrámových komplexů, a i za tři dny je nemáte šanci všechny zhlédnout. Ale nebojte se, uvidíme ty nejhlavnější, a po třech dnech prohlídek budete mít chrámů opravdu dost. Prohlídku chrámů jsme rozdělili tak, aby vám nesplynuly v jeden. Mezi prohlídkami si odpočinete u hotelové bazénu, proletíte se v balónu a lodí se zajedete podívat do plovoucí vesnice. Večery v Siem Reap strávíte na známé ulici Pub Street nakupováním suvenýrů, ochutnáváním kambodžské kuchyně, anebo jen tak se procházením.

V hlavním městě Laosu Vientiane a v hlavním městě Kambodži Phnompenhu jsme pro vás připravili prohlídky se směsicí všeho zajímavého. Podíváte se do chrámů, paláců i muzeí.

Tropický rajský ostrov Koh Rong Sanloem ležící nedaleko kambodžského pobřeží je více než příhodné místo na závěr naší cesty. Pohodu, klid a relax zažijete na plážích s jemným bílým pískem u křišťálově čistého moře. Užijete si šnorchlování, procházky, lenošení u nekonečného bazénu. V hotelovém baru můžete ochutnat jeden z exotických koktejlů.

A to jistě není vše. Zážitků a míst, která navštívíme bude během cesty více. To vše z místními a českým průvodcem. Pokud máte rádi památky, přírodu, projížďky v lodích, dobrodružné aktivity, ochutnávání místní kuchyně, a to všechno v pohodě, klidu a s trochou luxusu, je tento zájezd právě pro vás. 

DALŠÍ ZÁJEZDY Z NABÍDKY CK TAM TAM


ZAREZERVUJTE SI ZÁJEZD ONLINE