NOVÝ ZÉLAND + TONGA "Nad zemí i pod vodou" 
18. 1. - 5. 2. 2019 varianta bez TONGA 18. 1. - 31. 1. 2019

Co je zahrnuto do ceny zájezdu

poznávací zájezd 18. 1. - 5. 2. 2019, cena zájezdu 179.900,- Kč, varianta bez TONGA 18. 1. - 31. 1. 2019 - cena zájezdu 134.900,- Kč

v ceně zájezdu je zahrnuto 

 • letenka Praha - Chritstchurch-Auckland - Praha (s přestupy),
 • letenka Christchurch-Nuku´Alofa-Auckland (s přestupem v Aucklandu),

 • letenka Nuku´Alofa - Vava´u - Nuku´Alofa,

 • letenka Nuku´Alofa - Pangai - Nuku´Alofa11x

 • ubytování na Novém Zélandu kategorie ⃰⃰ ⃰⃰ - ⃰⃰ ⃰ ⃰⃰ ⃰⃰,

 • 4x ubytování na Tonga - resort nebo lodgekategorie ⃰⃰ ⃰⃰ ⃰⃰ - ⃰⃰ ⃰ ⃰⃰ ⃰⃰,

 • plavba lodí na DoubtfulSound s přespáním a programem,

 • doprava minibusem po Novém Zélandu a na Tonga dle programu,

 • všechny vstupy dle programu,

 • výlet lodí za pozorování velryb,

 • ochutnávka vín v Malbourough,

 • prohlídka továrničky na zpracování nefritu v Hokitika,

 • ledovec Fox Glacier,

 • kajaky na MilfordSound, let vrtulníkem nad MilfordSound,

 • let vrtulníkem na horu Mt, Luxmore,

 • Kepler trek - dolů,

 • trek pod horou Mt. Cook,

 • ochutnávka vín a grilování lososů ve Twizel,

 • výlet minibusem po ostrově Tongatapu s koupáním,

 • lodní výlet na ostrově Ouleva,

 • pojištění CK proti úpadku,

 • před odletová informační schůzka

v ceně zájezdu není zahrnuto

 • stravování (pokud to situace dovolí, budeme nakupovat v supermarketech a stravovat se v restauracích),
 • pojištění na cesty (doporučujeme pojistit storno z důvodu nemoci)

 • fakultativní výlety mimo program - vyhlídkový let nad Fox Glaciar a ledovcem Františka Josefa (cena cca 500 NZL)

FOTOGALERIE NOVÝ ZÉLAND

PROGRAM ZÁJEZDU

poznávací zájezd 18. 1. - 5. 2. 2019, varianta bez TONGA 18. 1. - 31. 1. 2019 -


Zážitky nabitý program, 2x let vrtulníkem, noční plavba po DoubtfulSound, kajaky na MilfordSound, JetBoats, dva čeští průvodci, procházky a menší treky, rajské pláže na ostrově Tonga a trocha adrenalinu. To vše, a mnohem více již zahrnuto v ceně zájezdu.

S partnerskou CK jsme pro vás obnovili zájezd na Nový Zéland. Vracíme se po 3 letech a tentokrát vybíráme to nejlepší z Jižního ostrova, a navíc přidáváme turisty nezasažené pacifické souostroví Tonga. Na Jižním ostrově Nového Zélandu zavítáme na nejkrásnější přírodní místa. Vrtulníky se proletíme nad jezery, horami, fjordy, vodopády, skalními útvary a nad ledovci. Na kajaku se projedeme v nejkrásnějším fjordu Milford Sound. Adrenalinovou zkušenost získáme jízdou v rychlých člunech Jetboats v kaňonu řeky Shotover. Nezapomeneme na menší treky a procházky, jako např. trek z hory Mt. Luxmore do Te Anau (nahoru vyletíme vrtulníkem). Ochutnáme novozélandská vína a ugrilujeme si čerstvého lososa.

Tři ostrovy v pacifickém království Tonga se nabízejí k našemu prozkoumání. Z Nového Zélandu si zaletíme na ostrov Tongatapu, Vava´u a ´Uoleva. Tonga nejsou Fidži ani Cookovy ostrovy. Na Tonga vládne klid a harmonie. A kde se vzala Sluneční brána uprostřed Pacifiku? Možná, že zjistíte.

1. den - 18. ledna2018- Praha - Evropa - Asie

odlet z Prahy v ranních hodinách

přestup v Evropě, odlet do Asie


2. den - 19. ledna 2019 - let do Christchurch

přílet do Asie

přestup na let do Christchurch - Nový Zéland


3. den - 20. ledna - Christchurch - přílet do Christchurch

přílet do novozélandského města Christchurch

vyřízení vstupních formalit na Nový Zéland - pozor velmi přísné (viz níže)

setkání s novozélandským průvodcem Martinem Slívou

odjezd minibusem do centra města

CHRISTUCHURCH Christchurch je největším městem Jižního ostrova a nejdůležitější vstupní branou k jeho přírodním krásám. Prohlídka města s průvodcem. Podíváme se na zajímavosti centra města, do botanické zahrady a na zbytky katedrály, která utrpěla zemětřesením. Český průvodce žijící na Zélandu vám jistě povypráví více než dost.

odjezd z Christchurch směrem Kaikoura

ubytování 1 noc- na okraji města Keikoura


4. den - 21. ledna - Keikoura - výlet za pozorováním velryb

ráno přesun z hotelu do přístavu v Kaikoura

VÝLET ZA POZOROVÁNÍM VELRYB Plavba za pozorováním velryb (95% úspěšnost). Cestou se zastavíme u kolonie lachtanů a spatříme následky nedávného velkého zemětřesení s vyzdviženým pobřežím. Jedinečné bohatství zdejšího podmořského života vysvětlují vědci velkou hloubkou vody a mísením teplých a studených oceánských proudů, jež drží živiny u hladiny. Většina velryb, které v Kaikoura spatříme, budou ozubení kytovci a možná i vorvaň obrovský

k večeru přejezd po scénické pobřežní silnici pod KaikouraRange do Blenheim

ubytování 1 noc Blenheim


5 den - 22. ledna - Blenheim - vinice v Malborough - NP Nelson Lake - Wesport/Greymouth

ranní odjezd z Blenheimk vinicím v Malborough

VINICE V MALBOROUGH Severní oblast Jižního ostrova láká návštěvníky mimo jiné slunečným podnebím, krásným pobřežím, jídlem a víny. A právě tato oblast je proslulá pěstováním odrůdy Savignonblanc. Je to nejrozlehlejší a nejznámější oblast Nového Zélandu. Po cestě zavítáme do jednoho vinařství na ochutnávku vína.

pokračování v cestě do NP NELSON

NP NELSON LAKES Projedeme se kolem ledovcem utvořených jezer Rotoiti a Rotoroa. U jezera Nelson Lakes nás čeká i krátká procházka.

kolem řeky Buller pokračování v cestě na WEST COAST

ubytování 1 noc - Westport/Greymouth


6. den - 23. ledna - Punakaiki, Hokitika, Fox Glacier

ráno odjezd k nedalekým do národního parku Paparoa

PUNAKAIKI - PALAČINKOVÉ ÚTESY V národním parku Paparoa se podíváme na působivou scenérii tzv. Palačinkových útesů. Útvar připomínající navrstvené lívance tvoří vrstvy vápence, oddělené tenkými vrstvami jílu. Zdejší prales s palmami a kapradinami, společně s vývěrovými otvory působí jako krajina z pravěku.

pokračování v cestě do Hokitika

HOKITIKACentrum uměleckých dílen, na Západním pobřeží se nachází naleziště nefritu (znýmý jako greenstone / jade / pounamu). Maory vysoce ceněného nerostu. Nefritu místní obyvatelé přezdívají "zelený" kámen. Byl nejtvrdším kamenem, jaký Maorové znali. My se podíváme do malé továrničky, kde se nefrit zpracovává. Možnost koupě novozélandského nefritu.

LET VRTULNÍKEM K HOŘE MT. COOK A NAD LEDOVCI Prohlídka přírodních krás Nového Zélandu ze vzduchu patří jistě k nejkrásnějším zážitkům vůbec. K nejvrcholnějším zážitkům na Jižním ostrově se řadí lety vrtulníkem nad MilfordSound, Fiorlandem, horou Mt. Cook a nad Foxovým ledovcem a ledovcem Františka Josefa. A právě ke třem posledním jmenovaným místům směřuje 45 min. let vrtulníku

ubytování 1 noc


7. den 24. ledna Fox Glacier - Te Anau

ráno odjezd z Fox Glacier do Te Anau - celodenní přejezd se zastávkami

PŘEJEZD ZÁPADNÍM POBŘEŽÍM Tento den nás čeká celodenní přejezd podél západního pobřeží Nového Zélandu až do Te Anau. Přejezd si zpestříme několika zastávkami. Projdeme se pralesem mezi stromy kahikatea, spatříme vodopády a vykoupeme se na jedné z mnoha pláží. Přes HaastPass, podél jezer Hawea a Wanakase v podvečer dostaneme do Te Anau

ubytování 2 noci - Te Anau


8. den 25. ledna MilfordSound - na kajacích

snídaně s nejkrásnějším výhledem na MilfordSound

MILFORD SOUND KAYAKS - "Roscos Originál Tour" - 4 hod. výlet na kajaku po fjordu MilfordSound

to nejlepší z MilfordSound zahrnuje ledovec PembrokeGlaciar, 1650 m vysoký mořský útes MitrePeak, vodopády a další. Projedeme divokou přírodou MilfordSound a možná zahlédneme tuleně, tučňáky nebo delfíny, kteří se v tomto fjordu běžně vyskytují.

Začneme v DeepBasin, kde se seznámíte s mořským kajakem a obléknete výstroj a vyplujeme na řeku Artur River. Proplujeme jižní částí MilfordSound, dále pak do údolí SinbadGully a na průzračnou řeku Sinbad River. Po krátké přestávce, malé svačince pokračujeme do fjordu Harrison Cove s výhledem na Mt. Pembroke- nejvyšší hora MilfordSound. Zpátky na sever projedeme kolem kaskád a vodopádu BrowenFall- 160 m vysoký a konečně k pohlednicovému výhledu na MitrePeak. Itinerář výletu může být zvolen i v opačném směru.

odpoledne návrat do Te Anau

možnost grilování nebo procházka kolem jezera nebo prohlídka městečka Te Anau


9. den 26. ledna DoubtfulSound - plavba na lodi přes noc

ráno sbalení věcí

přejezd z hotelu do přístavuPearlHarbour u jezera Manapouri - nástup na loď

PLAVBA PO DOUBTFUL SOUND S PŘESPÁNÍM NA LODIVyhlídková plavba s přenocováním kolem známého novozélandského fjordu DoubtfulSound. Z lodi si vychutnáme nádherné výhledy na okolní vrcholy a vodopády.

40 km dlouhý fjord je druhý největší v Národním parku Fiordland a se 421 m také nejhlubší. Během dne budeme projíždět civilizací nedotčenou divokou scenérií s horskými štíty, fjordy a deštným pralesem. V Národním parku se daří bohaté škále ptactva a mořských tvorů včetně tučňáků novozélandských, lachtanů Forsterových a delfínů skákavých. Odpoledne strávíme v tomto majestátním fjordu - možnost plavby na kajaku nebo v doprovodném člunu, případně se vykoupat. V ceně výletů je na lodi honosná večeře.

1

10. den - 27. ledna - Te Anau - let vrtulníkem na horu Mt. Luxmore a trekdolů - Queensland

ráno na lodi v DoubtfulSound

dopoledne návrat do Te Anau

LET VRTULNÍKEM NA MT LUXMORE + KEPLER TREK DOLŮ - Vrtulníkem se necháme vyvézt z letiště v Te Anau na horu Mt. Luxmore (1472 m.n.m.), odkud se naskýtá nádherný výhled na okolí Te Anau a jezero Manapouri. Na hoře Luxmore se napojíme na Kepler trek a sejdeme zpět dolů k jezeru. Cestou se budou odkrývat výhledy na okolní hory. Ve spodní části treku projdeme deštným pralesem v místech, kde se také natáčel filmPán prstenu.

v podvečer odjezd z Te Anau do Queenslandu

příjezd do Queensland ve večerních hodinách

ubytování 2 noci - centrum Queensland

večerní procházka po městě - ochutnáme jeden z největších hamburgerů na světě a kdo ho sní celý??

QUEENSTOWN Řadí se k městům s nejmalebnější polohou na světě. V minulých stoletích město živila zlatá horečka. Dnes je Queenstown metropolí adrenalinových sportů. I my si zde trochu adrenalinu užijeme.


11. den 28. ledna Queenstow + Canyon řeky Shotover- Jetboats

ráno odjezd do kaňonu řeky Shotover

KAŇON ŘEKY SHOTOVER Po Klondike druhá nejvíc zlatonosná řeka na světě sem přivedla tisíce dobrodruhů z celého světa. Zlatá horečka již dávno pominula a pozůstatky SkippersTown a dalších sídlišť vzal čas, ale Skippers Canyon stále žije.... Řeka stále vydává své bohatství a rekreační zlatokopové během léta obsazují přístupné břehy samotné řeky a jejích přítoků. Dnes ale zejména láká divoká scenérie s hlubokým kaňonem obklopeným štíty hor.

SKIPERS CAYNYO JET Nabízí vzrušující jízdu v tryskovém (proudovém) člunu po horním toku řeky Shotover. Jízda po tomto úseku je bez nadsázky tím nejlepším, co řeka Shotover nabízí. Nádherné peřeje, úzké kaňony, cestou je vidět několik vraků těžké techniky, která měla svého času pomoci při těžbě zlata. Milovníci Pána prstenů ocení plavbu přes brod Ford ofBruinen (v prvním díle TheFellowshipoftheRing - kdeelfkaArwen, prchající se zraněným Frodem v náručí pomocí svých kouzel zastavila jízdu temných pronásledovatelů...) Zkušený pilot jetboatu o tom všem zasvěceně vypráví.

odpoledne návrat do Queensland

LANOVKOU NA BOB´S PEAK Lanovkou se vyvezeme na horu Bob´speak odkud se nabízí nádherný výhled na Queensland a jezero Wakatipu. Pěšky dolů do centra města.

podvečerní procházka po městě - ochutnáme jeden z největších hamburgerů na světě a kdo ho sní celý??


12. den 29. ledna - Queenstown - Cronwell - Mt. Cook- Twizel

ráno odjezd z Queensland

dopoledne pojedeme k Národnímu parku Mt. Cookpřes Cromwell a nakoupíme si čerstvé ovoce z místních sadů

NP AORAKI/MOUNTCOOKNárodnípark Aoraki/Mount Cookobdržel název podle Aorako/Mount Cook, nejvyšší hory Nového Zélandu (3754 m.n.m.) Jedná se o posvátné místo kmene Ngai Tahu na Jižním ostrově. My se vydáme na 4 hod. trek do údolí Hookera budeme vyhlížet nejvyšší horu NZ.

odpoledne zastávka na lososí farmě - nákup čerstých lososů na večerní grilování

v podvečer příjezd do Twizel

ubytování 1 noc-Twizel

GRILOVÁNÍ LOSOSŮ A OCHUTNÁVKA NOVOZÉLANDSKÝCH VÍN Na rozlučkový večer s Novým Zélandem si ugrilujeme čerstvé lososy a ochutnáme bílá i červená novozélandská vína


13. den 30. ledna- Twizel - jezera Pukapi a Tekapo - Christchurch - Tonga (ostrov Tongatapu)

brzy ráno odjezd na letiště v Christchurch

odpoledne odlet z Christchurchna Tonga s přestupem v Aucklandu

večer přílet na ostrov Tongatapu (Tonga) - vyřízení vstupních formalit - přejezd minibusem do hotelu

ubytování 2 noci - hotel "LikualofaBech Resort "

TONGATAPUNejdůležitější ostrov souostroví Tonga s hlavním městem Nuku´Alofa bude naší vstupní branou na ostrovy Tonga. Mimo hlavní město Nuku´Alofa, které slouží jako základna pro turisty, je ostrov tvořen malými zemědělskými vesničkami se spoustou malých kostelíčků.

NÁVŠTĚVA KATEDRÁLY - Návštěva hlavní katedrály během mše bude jistě patřit mezi největší zážitky z města Nuku´Alofa. V podvečer nebo brzy ráno se zúčastníme mše a poslechneme si křesťanské zpěvy míšené polynéskými melodiemi


14. den 31. ledna - Tonga - ostrov Tongatapu- celodenní výlet po Tonga s koupáním

ráno celodenní výlet kolem ostrova

VÝLET KOLEM OSTROVA TONGATAPUCelodenní výlet minibusem kolem ostrova Tongatapu. Vykoupeme se na opuštěných plážích, napijeme se čerstvé kokosové vody, pronikneme do nitra jeskyně a budeme pozorovat gejzíry na divokém severním pobřeží.

HA´AMONGA´A MAUL TRILITHONSluneční bránu byste čekali v Peru nebo v Bolívii, ale jistě ne v Polynésii. Nejzajímavější Polynéská stavba postavená ze třech korálových bloků o celkové váze 140 tun vás přiměje přemýšlet jak a proč?


15. den 1. února - ostrov Tongatapu - Ha´apai Group - Lifuka Group - ostrov Uoleva

dopoledne přelet z Nuku´Alofana Pangaiostrov Lifuka

přesun lodí z letiště na ostrov Uoleva

ubytování 2 noci - hotel "Serenitybeaches resort" - chatičky

HAPA´AI GROUP - OSTROVUOLEVATakhle nějak by mohli vypadat naše představy o jihopacifickém ráji s palmami, plážemi s tyrkysovou vodou a bílým pískem.Souostroví Ha´apai patří mezi nejutajenější tajemství království Tonga. Na ostrově Uoleva se budeme od všech a od všeho opravdu daleko. Podmořský svět je tu plný života. Tohle místo nadchne všechny, kteří rádi tráví večery u svíček a pod hvězdnou oblohou. Pro ty, kteří si rádi dají drink na pláži při západu slunce a a rádi si poslechnou místní hudbu a ochutnají místní kuchyni.


16. den 2. února - ostrov Uoleva

SERENITY BEACHES RESORTTento den budeme opravdu jen lenošit, ležet na pláži a šnorchlovat. Pro ty, kteří by nevydrželi nic nedělání možnost lodního výletu po okolních výletech.Uolevabeach byla v minulých letech zařazena NationalGeographic mezi jednu z 10 ti nejhezčích pláží světa.

LODNÍ VÝLET Celodenní výlet na lodi za tím nejlepším ze souostroví Ha´apai. Obeplujeme nejkrásnější ostrovy a pláže na Ha ´apai, prozkoumáme pobřežní jeskyni a zašnorchlujeme si na korálových útesech a projdeme se po neobydlených ostrovech.


17. den 3. února - ostrov Uoleva - Pangai - Nuku´Alofa- Auckland

přesun lodí z resortu SerenityBeachesna ostrovLifuka a dále na letiště Pangai

dopoledne přelet z Pangaido Nuku´Alofa

večer odlet z Nuku´Alofa do Aucklandu

ubytování 1 noc - hotel v blízkosti letiště


18. den 4. února - Auckland - Asie - Evropa

přesun z hotelu na letiště

vyřízení výstupních formalit

odlet do ČR s přestupy v Asii a v Evropě


19. den 5. února - Evropa - Praha

přílet do Evropy

přestup na let do Prahy

návrat do Prahy v podvečerních hodinách

KONEC ZÁJEZDU

FOTOGALERIE TONGA