POZNÁVACÍ  ZÁJEZD

MEXIKO 

"Relax a dobrodružství na Yuacatánském poloostrově“

PROČ SE VYDAT NA TENTO ZÁJEZD

Vykoupeme se v křišťálových vodách karibského moře, katamaránem si zajedeme na ostrov Isla Mujeres, projdeme se po plážích s bílým pískem v rezervaci Sian Ka´an, zaplaveme si v cenotes, zašnorchlujeme si v podmořském muzeu i s mořskými želvami, pronikneme do yucatánské džungle, vystoupáme na pyramidu, ochutnáme tradiční mexickou, ale také mayskou kuchyni.

 

Cestu po Mexiku jsme připravili tak, abyste si především odpočinuli, načerpali dostatek energie, nového poznání a odvezli si tak jako vždy „opravdové zážitky“.

 

Již teď se můžete těšit na nejkrásnější pláže Mayské riviéry, posvátné cenotes, pyramidy, tortily, tequilu, čili papričky, šnorchlování, koktejl margarita, rozmanité trhy a hlavně a především na milé, a sympatické místní obyvatele. Více v detailu zájezdu

10

dní

TERMÍNY:   7. 2. - 16. 2. 2021

           

CENA ZÁJEZDU:   74.900, Kč,

AKČNÍ CENA :     69.900,- Kč

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD

MEXIKO

„ Relax a dobrodružství na Yuacatánském poloostrově“

Chichen-Itza-FB.jpg
cenotes_valladolid_mexico-1.jpg

DO CENY ZÁJEZDU ZAHRNUTO

      zahrnuto v ceně zájezdu: 

 

  • letenka Praha – Cancún  – Praha (s přestupem), 6 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji - kategorie **** hotel Cancún Plaza na pláži, 2 x ubytování ve dvoulůžkovém bungalovu - kategorie ****, 2 x snídaně, americká) 3 x oběd (katamarán Isla Mujeres, výlet Chichen Itzá, výlet laguna Rosa,  přivítací koktejl, veškerá doprava najatými minibusy dle programu, výlet na katamaránu na ostrov Isla Mujeres se šnorchlováním, přístavní taxa při odjezdu na ostrov Isla de Mujeres, výlet na Mayskou památku Chichen Itzá včetně vstupů a průvodce, vstup do cenote Suyum, výlet do Ek´Balam včetně vstupu a průvodce se zastávkou v Laguna Rosa Colorada, vstup do cenote Hubika, vstup na Mayskou památku Cobá, vstup na mayskou památku Tulum, šnorchlování v Akumalu,  český průvodce po celou dobu pobytu (není přítomen při letu z/do Evropy), pojištění CK proti úpadku)

  • není zahrnuto v ceně zájezdu: stravování (pokud není uvedeno v programu), cestovní pojištění, nutno zahrnout na léčbu proti Covid 19 + storno zájezdu, fakultativní výlety mimo program, doplatek za jednolůžkový pokoj = 10.900 Kč, osoby starší 70 let předloží potvrzení od doktora o dobrém zdravotním stavu. Osoby mladší 18 ti let jen doprovodu rodičů.

ZAUJAL VÁS TENTO ZÁJEZD? NAPIŠTE SI O PODROBNÝ PROGRAM

Zmáčknout tlačítko

MÍSTA  KTERÁ S NÁMI NA TOMTO ZÁJEZDU NAVŠTÍVÍTE

Cancún,Chcichen Itzá, Cenote Suitum, Mayská památka Cobá, Isla Del Mujeres, Laguna Rosa en las Coroladas, cenote Hubiku, Akumal, pláže Tulumu, mayská památka Tulum, Rezervace Sian Kaan,

13. NEJLEPŠÍCH ZÁŽITKŮ TOHOTO ZÁJEZDU

IMG_20200215_072035.jpg

1. MEXIKO - pláže Cancúnu

Po dlouhé cestě z Evropy jistě oceníte jeden volný den, který můžete strávit na pláži u Karibského moře. Náš hotel leží přímo u pláže. Celý den se můžete slunit a koupat na pláži nebo se osvěžit v nekonečném bazénu. Užijte si tyrkysovou barvu Karibského moře a jemný bílý písek pláží Cancúnu.

148.jpg

5. Katamaránem na ostrov Isla de Mujeres

Plavba katamaránem na ostrov Isla de Mujeres s koupáním, šnorchlováním a obědem. Během plavby je na palubě otevřen bar s konzumací místních nealkoholických a alkoholických nápojů. Během plavby se zastavíme na šnorchlování v podmořském muzeu. (za špatného počasí je šnorchlování v podmořském muzeu zrušeno). Na ostrově Isla Mujeres máte rezervované a zaplacené místo v Club de playa Isla de Mujeres. V ceně výletu máte zahrnuto: maska a šnorchel, oběd, nápoje i odjezdovou taxu v přístavu.  Užijte si plavbu, šnorchlování, koupání a poznání ostrova Isla de Mujeres s místním i českým průvodcem.

stažený soubor (1).jfif

9. Šnorchlování v Akumalu  

Pláž Akumal je na pobřeží Mayské riviéry známá pro výskyt želv, korálového útesu a podmořského života. Tady máte opravdu velkou šanci zašnorchlovat si se želvami. Nezapomeňte na podvodní kameru.

20180214_104749.jpg

13. Mayská Riviéra Tulum + Mayská památka Tulum

 Hotelové pláže v okolí Tulumu patří mezi nejkrásnější pláže Mayské riviéry vůbec. Najdete tu především klid, křišťálové čisté moře a  nekonečný pás bílého jemného písku přímo vybízejícím k procházkách a relaxaci. Ojedinělá Mayská památka Tulum, která se nachází přímo nad mořem Vám poskytne další pohled do života mayů. 

Chichen-Itza-FB.jpg

2. Mayská památka Chichen Itzá

Mayská památka Chichen Itzá se v roce 2007 zařadila mezi sedm novodobých divů světa. Dnes patří mezi nejvíce navštěvovaná místa v Mexiku. V posledních letech narůstající turismus překročil na Chichen Itzá únosnou mez. CK TAM TAM prodhlídku této mayské památky záměrně vynechávala. S našimi klienty jsme navštěvovali Chichen Itzá jen v noční prodhlídce a promítání mayského příběhu na Kukulkánovu pyramidu. Letos máme jedinečnou šanci vidět a projít si Chichen Itzá bez masové turistiky. Společně s místním průvodcem se podíváme do nové i staré části myské památky. V Chichen Itzá na vás čeká velký kus historie mayské kultury.

unnamed.jpg

6. Mayská památka Ek´Balam

Malé ale poměrně významné mayské středisko ze středně klasického a postklasického období. Kromě chrámů zde můžete vidět a obdivovat vstupní mayskou bránu, ochrané zdi města, stély, parní lázeň nebo origilní štuky.

IMG_20200213_160036.jpg

10. Mayská Riviéra Tulum

 Mayská riviéra u Tulumu se značně liší od Mayské riviéry v Cancúnu nebo Playa del Carmen. Je tu podstatně větší klid, nenecházejí se tu velké hotely a rezorty. Na pobřeží u Tulumu naleznete především malé boutique hotely, v nádherném prostředí pláží s bílým pískem z jedné strany a divokým yukatanským prosotem ze strany druhé. Mayskou riviéru u Tulumu jsme vybrali záměrně proto, abyste si zde odpočinuli. Kromě relaxace a koupání na pláži jsme pro vás připravili i zde program. Podíváme se na mayskou pevnost, skočíme si do cenote a navštívíme přírodní rezervaci Sian Ka´an.

8E10A6C7-869D-4B1E-8879-108511B9DFC3-940

3.  Cenote Suitum

Během cesty a poznávání poloostrova Yucatán  se zastavíme za poznáním a koupáním ve dvou cenotech. Vysvětlíme vám, že cenote je zatopený závrt krasového původu, nacházející se v jeskyních s provalenými stropy. Řekneme si jak cenotes využívali Mayové a předkolumbovské kultury. Především se v osvěžujících vodách cenotes vykoupeme.

Captura-de-pantalla-2019-03-10-a-las-11.

7. Lagunas Rosa en Las Coloradas

Toto místo je známé díky kontrastu modrého nebe a růžové laguny. Růžová laguna se nachází nedaleko města Rio Lagarto, v malé vesničce Las Coloradas v Mexickém zálivu, ve státě Yucatán. Laguna se vyznačuje vysokou koncentrací soli díky jejímu rychlejšímu odpařování z mělké laguny. Růžová barva jezera je způsobena díky mikroorganismům, řasám a žaábronožkám, obsahující karoteny. Kolem Růžové laguny můžete někdy zahlédnou plameňáky. V Laguns Rosas máte jedinečnou možnost pořídit opravdu barevnou a výraznou fotografii. Nejhezčí fotografie dne večer získá dvojitý koktejl Margarita.

d3.jpg

11. Rezervace Sian Ka´an

Návštěva biosférické rezervace zapsané na seznamu UNESCO. Během výletu v rezervaci objevíme několik ekosystémů, tropický deštný les, břehový mangrovový porost, mokřady a bažiny. Po celé jeho délce se táhne Mezoamerický korálový útes, druhý největší na světě, 1.200 km.

20160217_095839.jpg

4. Mayská památka Cobá

Mayskou památku Cobá si zapamatujete díky dvoum zážitkům. Po archeologickém nalezišti v Cobá nás budou vozit cyklorykši. A společně vystoupáme na 40 m vysokou pyramidu, která patří mezi největší pyramidy na Yucatánském poloostrově a jako na jednu z mála pyramid je povolen přístup.

cenotes_valladolid_mexico-1.jpg

8.Cenote Hubiku

Cenote Hubiku se nachází jen 12 km od města Valladolid. Slovo Hubiku v překladu z mayského jazyka znaméná „Velký pán“. Sladká voda, křišťálově čistá voda s hloubkou 27 m a šířkou 50 m. Hubiku je celkem mladý cenote, který se veřejnosti odkryl po objevení stropního otvoru, který způsobily prorůstající kořeny velkého starého stomu. Kořeny způsobily kolaps klenby  a vytvořily díru, díky které byla jeskyně a cenote objeveny.  Vykoupejte se a zaplavte si v osvěžující vodě a seznamte se s mayskou historií a zvyky.

cenote.jpg

12. Koupání v malém soukromém cenote

Naproti hotelu Rosa del Viento se nachízí malý otevřený cenote. Tento cenotes patří k hotelu Mangrove. Po domluvě s majiteli hotelu se v malém cenote můžeme vykoupat, zašnorchlovat si a projet si cenote na kajaku

cenotes_valladolid_mexico-1.jpg

Mayové a mayská kultura

CHCETE DO KOSTARIKY INDIVIDUÁLNĚ? 

CHCETE DO MEXIKA INDIVIDUÁLNĚ? 

INDIVIDUÁLNÍ PLÁNOVÁNI, ITINERÁŘE A CESTY NA MÍRU