LIBANON 2020 - Švýcarsko blízkého východu 17. - 22. 10. 2020 - 6 dní.

.

Proč na poznávací zájezd do Libanonu s CK TAM TAM

Libanon je úžasně vyspělá země a ne nadarmo je přezdívána Švýcrskem blízkého východu. V našem programu zavítáte do nejstarších měst na světě, podniknete treky v údolích, užijete si vyhlášené libanonské kuchyně a zavedeme Vás do údolí cedrů. DALŠÍ POZNÁNÍ BLÍZKÉHO VÝCHODU

10. NEJLEPŠÍCH zážitků zájezdu LIBANON 2020


1. BEJRÚT - Paříž Blízkého východu

 Hlavní město Libanonu je někdy přezdíváno "Paříž Blízkého východu". Libanonský Bejrút se znovu otevírá turistům. Láká skvělým jídlem i krásnou promenádou. Bejrút je jistě městem velkých kontrastů. 

2. HARISSA -lanovkou k soše Patronky Libanonu 

Na půl cesty mezi Bejrútem a Byblosem stráží Libanon malé městečko Harissa, které je známe jako důležité poutnické místo. Zdobí ho obrovská, téměř 10 m vysoká socha Patronky Libanonu, představující Pannu Marii, která hledí se svými roztaženými rukami na pobřežní město Jounieh. Do poutního městečka Harissa, které leží ve výšce 650 m. n. m. se dostaneme lanovkou z pobřežního města Jounieh.

3. JELTA - jeskyně Jeita

 Návštěva a prohlídka největšího jeskynního systému v Libanonu. Jeskyně se rozděluje do dvou systémů. Vrchní a spodní systém navštívíme odděleně. Jeskyni si prohlédneme z elektrické loďky při plavbě na podzemní řece Nahr el-Kalb. Prostor má unikátní akustiku, a někdy se tu proto konají koncerty. Jeskynní komplex je dlouhý přes 9 km, s maximální výškou 108 m. V jeskyni se nachází údajně největší stalaktit na světě, měřící 8 m.

4. BYBLOS - nejkrásnější místa Libanonu

Město Byblos patří mezi nejstarší obydlená místa na světě a řadí se vůbec k nejkrásnějším městům v Libanonu. Turisté a návštěvníci si Byblos oblíbili nejen kvůli památky, která sahají daleko do historie, ale také pro jeho nevšední atmosféru. Jistě si zamilujete procházku zrekonstruovaným městským trhem s mnoha obchůdky a restauracemi. Přidáme prohlídku přístavu, hradu, chrámů a dalších památek.

5. Úúdolí Valle Qadisha - rezervace cedrů 

Rezervace cedrů a vodoopád Baala. Od moře z města Byblos vystoupáme do hor. Město Laklouk leží ve výšce 1920 m. n. m. a vede k němu nádherná cesta plná serpentýn a výhledů. Za horským střediskem a resortem Chatin - Baala se rozkládá nádherná skalní formace s vodopádem. pokračování v cestě do Valle Qadisha

6. QADISCHA VALLEY TREK- přírodní rezervace Ehden. 

Jedním z nejkrásnějších horských údolí v Libanonu prochází trek v celkové délce 400 km (Libanon trek). V malém půvabném městečku Ehden si zajdeme na oběd, a poté se vydáme na malý 2 km trek v přírodní rezervaci Ehden.

7. Rezervace cedrů 

Libanonské cedrové lesy jsou nejstarší písemně doložené lesy v historii. Píše se o nich nejen v bibli, ale také třeba v Eposu o Glagamešovi i v Talmudu. Rezervace Barouk, Maaser Al-Shouf a Ain Zhalta představují čtvrtinu zbývajícího cedrového lesa v Libanonu. Al-Shouf Cedar byla vyhlášena biosférickou rezervací UNESCO

8. BAALBEK - římská památka

 Baalbek je pradávný komplex chrámů nacházejících se v nadmořské výšce 1500 metrů u úpatí pohoří Anti Libanon. Baalbek ja antický komplex právem přezdívaný jako osmý div světa. Kromě mnoha chrámů zde leží největší opracovaný kámen na světě. Kámen je dlouhý dvacet jedna metrů, a místní lidé věří, že kámen sem přinesli a opracovali obři.

9. TYRE - staré fénické město

Staré fénické město na pobřeží Středozemního moře, které bylo založeno již ve 3. století př. n. l. Večerní procházka po historickém centru města. Město dobře známe už v době, kdy bájný David teprve zakládal Jeruzalém. Dochované památky v Tyre však pocházejí především z doby vlády římské říše. Jde o pozůstatky tehdejších lázní, tržiště a divadla, které mělo unikátní pravoúhlý tvar, a o rozsáhlou nekropoli se sarkofágy

10. SIDON - město z dob neolitu 

Město založené v době neolitu asi před šesti až osmi tisíci lety, fénický přístav, který patří spolu s Tyrem na jihu a Byblosem na severu země k nejstarším trvale osídleným městům na světě. Město Sidon je známo díky fascinujícím starým súkům, tradičním trhům, kde se prodávají různé pochutiny, šaty, šátky a obchoduje se s drůbeží v klecíh. Území na jihu země je ovládané šíitským Hizballáhem a stranou Amal.

V CENĚ ZÁJEZDU LIBANON 2020 ZAHRNUTO

doprava: 

letenka Praha - Bejrút - Praha (s přestupem)
doprava najatým VIP minnibusem v Libanonu 

ubytování: 
5 x ubytování v Libanonu ve dvoulůžkových pokojích, hotely kategorie *** - **** 
3 x večeře (2 x Wádí Dána + 1 x Wádí Ram)


ostatní výlety a služby: 
uvítací a závěrečný drink 
veškeré vstupy na památky a aktivity v Libanonu dle programu 
vstupenka na lanovku z Jonieh do Harissa a zpět 

vstup do jeskyně Jeita
výlet k vodopádu a skalní formaci Baala
výlet do Cedrové rezervace
prohlídka římské památky Baalbek
prohlídka římské památky Tyre
před odletová informační schůzka
český průvodce po celou dobu pobytu

Není zahrnuto v ceně zájezdu:

stravování (pokud není uvedeno v programu) 
pojištění na cesty (doporučujeme pojistit storno z důvodu nemoci) 
fakultativní výlety mimo program (potápění, let balónem).

FOTOGALERIE K POZNÁVACÍMU ZÁJEZDU - LIBANON 2020

Místa, která opravdu uvidíte a zažijete. 

DALŠÍ ZÁJEZDY Z NABÍDKY CK TAM TAM


ONLINE REZERVACE ZÁJEZDU