TAHITI-BORA-BORA-ONLINE ZÁPISKY ZE ZÁJEZDU - květen 2019

06.05.2019

Co vše zažijeme a uvidíte na tomto zájezdu?

14. 5. 2019 - BORA - BORA 

Letos nebydlíme přímo nad vodou, ale v srdci Bora - Bora. Máme půjčená auta a proto budeme mít možnost, ostrov dokonale prozkoumat. Vydáváme se na výlet lodí po lagunách kolem ostrova. Hned na první zastávce  na šnorchlování, šnorchlujeme s hejnem černých ryb. Po chvíli připlouvají i žraloci černocípí a velcí žraloci citrnoví. 🦈🦈🦈🐟🐟🐟 Je opravdu zážitek je pozorovat. Na další zastávce šnorchlujeme s rejnoky a opět připlouvají žraloci černocípí. Na třetí zastávce šnorchlujeme v Coral Garden, kde jsou nejen barevné korály,ale také spousta rybiček a podvodní nápis Bora-Bora a obrovské srdce. Konají se tu podvodní svatby. Na poslední zastávce se vyloďujeme, procházíme, občerstvujeme se ovocem a místní průvodce Nari nám hraje moc pěkně na Ukulele. Šnorchlování se žraloky černocípými a citronovými na Bora Bora řadím mezi nejkrásnější místo, kde jsem kdy šnorchloval. 

Večer připravujeme večeři pro všechny z čerstvého tuňáka. Čerstvé ryby jsou opravdu kulinářský zážitek. 🍽🥗

Zítra letíme zpátky na Tahiti a pokračujeme na Markézy. 

13. 5. 2019 OSTROV RAIATEA- TAHA

Ráno začínáme okružní jízdou po ostrově Tahha. Nesmí chybět zastávka na nejlepší vanilkové plantáži a rumové destilerce. Dozvídáme se vše o složitém pěstování vanilky 🌱. Věděli jste třeba, že vyfermentované vanilkové lusky dostávají 2 týdny masáže ? 

Odpoledne nás Liuk a jeho táta odvážejí lodí na protější Motu, tropicky koralový písečný ostrov. Mez dvěma ostrůvky se v mělké vodě, plné barevných korálů a ryb tvoří proud, kterému se říká "Korálová řeka". Procházíme se po ostrůvku, korálů je všude spousty a že hrají všemi barvami o tropických rybách ani nemluvě. Proud nás pomalu unáší nádhernou tropickou zahradou. Je to paráda. Určitě za poslední dobu nejlepší ze šnorchlování. 

A zítra už nás čeká BORA BORA. 

11. 5. 2019 OSTROV HUAHINE

Jeden z nejhezčích ostrovů a místo, kam se rád vracím. Máme v programu poznávat ostrov, šnorchlovat se žraloky, připravovat pokrm poison crue 🍽🥥🐟, vázat parea a tančit tahitské tance.  

Jako první absolvujeme ve velkém proudu šnorchlování se žraloky černocípími.🦈 Proudy klem polynézských ostrovů jsou opravdu silné a korály hodně ostré, pokud Vás proud na ně odnese. Musíme si dávat velký pozor. Poté jedeme na farmu s perlami, kde se dozvídáme techniky pěstování perel. 

Oběd si dáváme na úžasném místě, médrá voda  palmy, pláž, stoly ve vodě a hlavně živá hudba a výborné jídlo. Přípravu národního jídla poison crue sledujeme z povzdálí. Tady chutná toto jídlo nejlépe, ale není se čemu divit, když je připraven z čerstvých surovin. Tuňák brázdil vody ještě včera odpoledne a kokos utrhli dnes ráno.  🥥🥥 

Po obědě učí místní průvodkyně, ženy vázat parea a pak i tančit. I my chlapi jsme museli jít na lekci tahitských tanců s naším kapitánem. Odpoledne už jen volno, kerý si každý ssráví po svém. Večer se přeouváme na další ostrovy.  Raitea a Tahaa. 

10. 5. 2019  OSTROV HUAHINE

Na ostrov Huahine jsme včera přeletěli letadlem. Po večeři všichni padli únavou. V noci pršelo, vypadla elektřina, ale jak to tak bývá, vše zlé je pro něco dobré. Když se vyjasnilo, obloha byla plná hvězd 🌟🌞💙 a mléčnou dráhu bylo vidět pouhým okem .Bydlíme v malém resortu, kde panuje klid a místňácká pohoda. Žádná formální atmosféra jako ve velkých resortech. Dokonce si nás tu z loňska pamatují a to proto, když jsme na terasu jednoho z apartmánů pozvali místní kapelu. Na to prý místní rádi vzpomínají. 👍

Dnes nás čeká výlet lodí.

8. 9. 2019 OSTROV MOOREA - výlet po ostrově

Ostrov Moorea ale není jen o moři. Je zde nádherná příroda a protože máme půjčená auta a trajekt máme naplánovaný až na odpoledne, máme v programu výlet po ostrově. Vyrážíme auty na obhlídku krásných míst. Prvně míříme po silnici na Routes des Ananas. Cesta vede kolem ananasové plantáže a pak se stáčí zpět k hlavni silnici a nahoru na vyhlídku Oponohu Valley. Tady přišla la osudová chyba. Za ananasovou plantáží jsme zahnuli špatně a rozbahněná cesta pro ofroadová auta nás zavedla dolů do údolí. Jen těžko jsme se dostávali zpět nahoru, ale zvládli jsme to :-) . U hotelu jsme ještě zvládli krátkou lekci padelboardu.  V podvečer se úspěšně přesouváme i s auty trajktem na zpět na Tahiti a na letiště. Odlétáme na ostrov Huahine. 

7. 5. 2019 - OSTROV MOOREA 

Tento ostrov je úžasný. Nádherné moře a naše luxusní ubytování přímo nad vodou je bezkonkurenční. Toto je opravdu zážitek a tak dnes nic neděláme, jen odpočíváme a sluníme se. Užíváme si jen ubytování a moře. 

6. 5. 2019 - TAHITI - PAPEETE

Na letišti si půjčujeme 2 minivany, se kterými se vydáváme na průzkum ostrova Tahiti. 
Tahiti nás vítá slunečným počasím, proto je naší první zastávkou pláž a koupání. Pokračujeme prohlídkou posvátné zdi Maraaea mirime na "Male Tahiti" Tahiti Iti. Moře je tu krásně čisté, turistů poskromnu. Za to místní jsou všude. Je neděle a tak se dělají po celém ostrově pikniky. Tahiti má atmosféru, jen mimo turistická místa. 

Na konci dne dojíždíme k vodopádu a mořskému gejzíru. Večer jsou všichni znaveni časovým posunem. Někteří usínají u jídla na trhu u tzv. RULETES, což jsou pojízdné stánky. Ryby tu mají opravdu nejlepší. Toto vřele doporučuji při návštěvě Tahiti nevynechat. Zítra odjíždíme na ostrov Moorea.