Kuba "taková jaká je"

cena zájezdu: termín bude vypsán

Podívejte se na fotogalerii k tomuto zájezdu


v ceně zahrnuto


v ceně není zahrnuto
PROGRAM ZÁJEZDU

1. den  odlet Praha, Havana(s přestupy)
v 6:30 hod. odlet z Prahy do Havany (s přestupy) ZAPOTŘEBÍ JSOU KUBÁNSKÁ VÍZA!!
přestup v Amsterdamu, přílet do Havany ve 14:40 hod.
vyřízení vstupních formalit na letišti, výměna EURO na CUP (místní kubánská měna) - na USD je 10% daň
transfer z letiště do centra Havany (cca 30 min.)
ubytování na 2 noci - "CasaParticulares ve čtvrti Havana Vieja"
večer - první seznámení s Kubou a Havanou - přivítací koktejlMojitoCubano

2. den. Havana
Vyhlídkový autobusg + továrna na doutníky- Po snídani odjezd z náměstí vyhlídkovým autobusem po největších památkách Havany se zastávkou a návštěvou továrny na doutníky, kde se podíváte na proces zpracování nejlepšího kubánského tabáku a na nejlepší světové doutníky značkyCorona, Romeo a Julieta, Cohiba
Havana Vieja -- Pěší procházka po historickém starém centru Havany. Zastavíme se na nejzajímavějších místech Havana Vieaja - staré havany. Projdeme si Plaza de Armas, Plaza Vieja a Plaza San Francisco s jejich pamětihodnostmi. Nakupovat suvenýry můžete na pěších zónách Marcaderes a Obispo. Na Plaza de Vieja se zastavíme na točené pivečko z místního pivovaru a v baru Floridita si dáme Daiquiry.
Projížďka v historických kabrioletech-Úžasná projížďka v amerických historických kabrioletech. Tentokrát si vyjedeme nad Havanu. U staré pevnosti budeme shlížet na nejdůležitější čtvrti Havany - Venado, Havana Centro, Havana Vieja z vrchu.
večer volný program

3. den Havana - CayoLevisa
po snídani odjezd najatým autobusem z Havany na ostrov CayoLevisa
příjezd na ostrov Levisa
ubytování 1 noc"bungalovy CayoLevisa"
po obědě koupání, opalování, lenošení - možnost výletu lodí na korálový útes
Ostrov Levisa - K ostrovu Levisa se dostaneme po 2,5 hod. jízdy autobusem a 40 min. jízdy lodí. Na CayoLevisa máte první možnos koupání v karibském moři, slunění, opalování, nebo šnorchlování. K tomu vám poslouží 3 km dlouhá písčitá pláž a čisté moře.v ceně zájezdu oběd a večeře.
večerní posezení na pláži

4. den  CayoLevisa-Viñales
Ranní koupání na CayoLevisa bez turistů - po snídani odjezd lodí z CayoLevisa na pevninu
pokračování v cestě autobusem do Viñales (cca 2 hod.)
Jeskyně - CuevadelIndio - Nejnavštěvovanější atrakce v údolí Vinales. Čeká vás prohlídka rozsáhlého jeskynního komplexu, který si nejdříve projdeme pěšky, a po té projedeme na lodičce. Budete obdivovat mnohé útvary.
Ekologická farmaprohlídka ekologické farmy + výborný oběd - není v ceně zájezdu
na oběd příjezd do Viῆales - oběd není v ceně zájezdu
ubytování 1 noc- hotel "Horizontes"
Projížďka na koních-Jeden z nejkrásnějších výletů ve Viñales. Na koních se vydáme do krásné zemědělské krajiny, kterou lemují zalesněné kopce Mogotes
volný program - koupání v bazénu
Viῆales-Městečko a hlavně údolí Vinales dnes po zásluze patří k nejopravenějším provinčním místům Kuby. Přitom ještě nedávno patřila provincie PinardelMar k nejzaostalejším. Malebnost odlehlého údolí odtrhují kopce "Mogotes", připomínající kameny, které jakoby spadly z nebe a zabořili se do dna údolí.Po historické a koloniální Havaně si odpočineme na venkově a v přírodě, kde vás krom jiného čeká prohlídka a oběd na ekologické farmě nebo vyjížďka na koních.
večer - volný program - koupání v bazénu

5. den Viñales - Cienfuegos- Trinidad
brzy ráno odjezd z Viñalesdo Trinidadu (cca 5 hod. jízdy) se zastávkou na tabákové plantáži OroVerde ve městě CIENFUEGOS
Tabáková plantáž OroVerde-Prohlídka malé rodinné tabákové plantáže, kde se dozvíte něco málo o pěstování a zpracování tabáku, a také něco o tom jak poznat pravý doutníky od padělků.
Cienfuegos- Cestou z Trinidadu se zastavíme v historickém a velmi dobře udržovaném městě Cienfuegos, kde se projdete kolem náměstí a po promenádě. Na konci promenády u přístavu si můžete dát u stánku výbornou PiῆaColádu nebo výborný vepřový špíz s ananasem
příjezd do Trinidadu odpoledne
ubytování 2 noci - "CasaParticulares" - přímo v historickém centru města
Playa Ancon- v podvečer odjezd autobusemna pláž Ancon- 2 hod. koupání na nejhezčí pláži v okolí města Trinidad (nepatří k nejhezčím plážím Kuby, ale okolí J )
Trinidad- Jedno z nejkrásnějších koloniálních měst ostrova. Město vás okouzlí historickými budovami a kostely. Dýchne na vás neuvěřitelná atmosféra. Pohltí vás rytmus. Budete chtít posedávat na schodech a tančit. Trinidad - město rozpoložené mezi mořem a nádhernými horami dnes zaslouženě spadá po ochranu UNESCO a patří k nejnavštěvovanějším místům Kuby.
Večer - posezení na schodech před Casa de La Musica

6. den  Trinidad
Národní park Cubana-V 8 hod. odjezd autobusem do nedalekého přírodního parku Cubana. Vykoupeme se v jezírku pod vodopádem, v říční túni a vystoupáme na kaskádu.
Valle de los Ingenios- Při dopoledním výletu historickým vlakem s parní lokomotivou vás zavezeme do údolí Ingenios. Cestou budete pozorovat místní krajinu a přilehlé hory. Zastavíme se na jedné z plantáží z cukrovou třtinou a zavítáme také do starého cukrovaru.
HUDBA - Casa de la Musica-Nejvyhlášenější hudební podnik ve městě s každodenními koncerty místních i hostujících, mnohdy slavných kubánských kapel.Na přilehlé terase pod širým nebem a schody se můžete zaposlouchat do rytmů salsy nebo rumby a přidat se k desítkám tancujících lidí. Koktejly CubaLibre nebo PinaColadu vám číšníci přinesou přímo na schody.
volný program - posezení na schodech před Casa de la Musica

7. den  Trinidad -Camagüey - Playa Santa Lucia
brzy ráno odjezd z Trinidadu do Camagüey a dále pak na Playa Coco a Santa Lucia
Camagüey-Krásné koloniální město Camagüey si porohlédneme z cyklorykši. Místní průvodci nás zavedou na nejzajímavější místa, na zrestaurovaná náměstí, do kostelů a nakonec si dáme něco dobrého k obědu.
Playa Santa LuciaV letovisku Santa Lucia leží další z krásných pláží, která nabízí nejen koupání a slunění, ale můžete zde také ochutnat čerstvou rybu v jedné z místních restaurací. Nedaleko pláže Santa Lucia se nachází veřejná pláž Playa Coco, která vypadá mnohem přirozeněji, protože se na ní chodí koupat místní lidé.
ubytování 1 noc - hotel "Cubana"
po zbytek dne koupání, slunění, odpočinek - oběd a večeře v ceně zájezdu

8. den  Playa Santa Lucia - playaGuardalavaca
po snídani odjezd z hotelu do města Holguín
Holguín- Další z koloniálních malých městeček, který leží stranou hlavní turistické trase Kuby. Při procházce si projdeme několik elegantních náměstíček.
pokračování v cestě na Guardalavaca
ubytování 1 noc - hotel "Amigo de la Playa" - allinclusive
PlaayGuardalavaca - V hotelovém komplexu Amigos na pláži Guardalavaca vás čeká koupání v tyrkysově čistém moři. Můžete si zaplavat, zaběhat, zašnorchlovat, půjčit si lodičku nebo jen tak polehávat na lehátku. U bazénu a u baru vám udělají koktej Mojito nebo třeba Cubalibre. V ceně je oběd, večeře, snídaně a alkoholické a nealkoholické místní nápoje. Samotný hotel je obyčejný, ale pláž je nádherná.

9. den  Guardalavaca-Baracoa
po snídani odjezd z Guardalavaca do města Baracoa (cca 4 hod. jízdy) - cesta vede od moře podél pobřeží, přes hory až do nejvýchodnějšího městečka Kuby. Cestou se zastavíme v ParqueNacionalAlejandro de Humboldt
ParqueNacionalAlejandro de Humboldt Bujný deštný prales táhnoucí se po kopcích lemujících zdejší pobřeží je tvořený především mangrovy a dalšími exotickými stromy. Park nabízí skvělý rozhled na okolí. Vykoupeme se na jedné z odlehlých, ale přístupných pláží.
pokračování v cestě do města Baracoa
BaracoaHistorického centra města s bohatou koloniální historií a také jediného místa na ostrově, kde přežila kultura indiánů Taína. Těšit se můžete na prohlídku starobylých koloniálních staveb s fasádami v pastelových barvách.
ubytování 1 noc"CasaParticulares"

10. den  Baracoa-Santiago
Playa Blanca- - Cestou do Santiaga se zastavíme na jedné z liduprázdných, kde vás čeká koupání a slunění. Malá pláž se světlým pískem, čistým mořem a bez přetlaku turistů.
SANTIAGO DE CUBA- O Santigagu de Cuba se říká, že největším klenotem oblasti "Oriente". Prohlídka historického centra města, jednoho z nejkrásnějších kubánských měst. Prohlídku začneme v ParqueCéspedes, zavítáme do Catedral de NuestraSenora de la Asuncion, navštívíme balkón de Velázquez a další zajímavá místa.
příjezd do Santiaga v podvečerních hodinách
ubytování 1 noc - "CasaParticulares"
HUDBA v SantiagoVečerní návštěva jednoho z hudebních klubů Santiaga, kde si poslechneme místní i hostující hudebníky. V Santiago de Cuba zní hudba prakticky odevšud. Milovníci Salsy a Rumby si přijdou na své......

11. den  Santiago - Havana
dopoledne - volný program, nákupy nebo procházka po Santiago
před obědem odjezd z CasaParticulares na letiště se zastávkou v pevnosti
Pevnost - El Morro San Pedro de la Roca- Při návratu z Baracoa krátká zastávka na prohlídku pevnosti. Jedno z největších opevnění postavených na ostrově Kuba. Obdivovat bude nejen rozlehlost pevnosti, ale jistě oceníte i překrásný výhled na zátoku a část města Santiaga de Cuba.
transfer z pevnosti na letiště, rozloučení s řidičem
v 18:25 hod odlet ze Santiaga do Havany (cca 2 hod. letu)
po příletu do Havany odjezd autobusem z letiště do centra Havany
ubytování 1 noc - "CasaParticulares"
rozloučení v baru "La Vitoria" při poslechu kubánské hudby a sklenky Mojita Loco

12. den Havana - odlet do Evropy
po snídani prohlídka Museodel Ron
MuseodelRon Havana Club-Po obědě zavítáme do muzea rumu Havana Club. Seznámíte se s více jak 400 let starou historií výroby rumu. Podíváte se do stylových místností, kde vám průvodce objasní zpracování a výrobu. Na závěr nebude chybět stylový bar z třicátých let minulého století a samozřejmě ochutnávka. Prohlídka muzea El Ron Havana Club je podávána velmi interaktivní formou
ve 12 hod. Checkout - uschování zavazadel v recepci
ve 13 hod. odjezd autobusem z hotelu na letiště
ve 16:40 hod odlet z Havana do Amsterdamu

13. den  Evropa - Praha
přílet do Amsterdamu v 8:05 hod
přestup na let do Prahy
odlet do z Amsteradu do Prahy ve 12:05 hod.
přílet do Prahy ve 13:35 hod.
KONEC ZÁJEZDU

.