KUBA "Taková jaká je"

cena zájezdu 89.900,- Kč  VYPRODÁNO

V ceně zájezdu je zahrnuto:

 • letenka Praha - Amsterdam - Havana a zpět (společnost KLM)
 • letenka Santiago de Cuba - Havana,
 • transfery najatými minibusy,
 • transfery taxíky,
 • 8 x ubytování v Casa Particulares - dvoulůžkové
 • 6 x snídaně,
 • 1 x hotel se snídaní,
 • 2 x hotel all inklusive,
 • vstup do továrny na doutníky v Havaně,
 • vstup do Museo del Ron Havana Club,
 • prohlídka Havana - Vieja,
 • hodinová projížďka v kabrioletech,
 • výlet na ostrov Levisa s koupáním,
 • projížďka na koních ve Vinales,
 • vstup do jeskyně Indio,
 • prohlídka tabákové plantáže,
 • vstup do parku Cubana,
 • výlet do Valle de los Ingenios,
 • prohlídka města Camaguey + cyklorykša,
 • prohlídka kakaové platnáže
 • vstup do parku Alejandro Humboldt,
 • prohlídka Santiago de Cuba,
 • prohlídka města Baracoa,
 • vstup do pevnosti El Morro v Santiago,
 • český průvodce po celou dobu pobytu na Kubě (není přítomen při letu z/do Evropy),
 • pojištění CK proti úpadku,
 • před odletová informační schůzka na začátku září v Karlových Varech - kavárna JUST CAKE, Dr. Engela 4 nebo na Moravě - druhá sobota v září

V ceně zájezdu není zahrnuto:

 • stravování mimo program,
 • kubánské VÍZUM,
 • fakultativní výlety mimo program,
 • cestovní pojištění (doporučujeme pojišťovnu AIG - proklik naleznete na stránkách www.cktamtam.cz )
 • doplatek za jednolůžkový pokoj = 11.900,- Kč
 • osoby starší 70 let předloží potvrzení od doktora o dobrém zdravotním stavu

FOTOGALERIE 

PROGRAM ZÁJEZDU 

1. den odlet Praha - Havana (s přestupy)

odlet z Prahy do Havany (s přestupem v Amsterdamu) - ZAPOTŘEBÍ JSOU KUBÁNSKÁ VÍZA!!
přílet do Havany v podvečerních hodinách
vyřízení vstupních formalit na letišti - výměna EURO na CUP (místní kubánská měna)
transfer z letiště do centra Havany (cca 30 min.)
ubytování na 2 noci - "Casa Particulares ve čtvrti Havana Vieja"
večer - první seznámení s Kubou a Havanou - přivítací koktejl Mojito Cubano

2. den  Havana
Vyhlídkový autobusg + továrna na doutníky - Po snídani odjezd z náměstí vyhlídkovým autobusem po největších památkách Havany se zastávkou a návštěvou továrny na doutníky, kde se podíváte na proces zpracování nejlepšího kubánského tabáku a na nejlepší světové doutníky značky Partagas, Romeo a Julieta, Cohiba

Havana Vieja - - Pěší procházka po historickém starém centru Havany. Zastavíme se na nejzajímavějších místech Havana Vieaja - staré havany. Projdeme si Plaza de Armas, Plaza Vieja a Plaza San Francisco s jejich pamětihodnostmi. Nakupovat suvenýry můžete na pěších zónách Marcaderes a Obispo. Na Plaza de Vieja se zastavíme na točené pivečko z místního pivovaru a v baru Floridita si dáme Daiquiry.

Projížďka v historických kabrioletech - Úžasná projížďka v amerických historických kabrioletech. Tentokrát si vyjedeme nad Havanu. U staré pevnosti budeme shlížet na nejdůležitější čtvrti Havany - Venado, Havana Centro, Havana Vieja z vrchu.
večer volný program

3. den  Havana - Cayo Levisa
po snídani odjezd najatým autobusem z Havany na ostrov Cayo Levisa příjezd na ostrov Levisa
ubytování 1 noc "bungalovy Cayo Levisa"
po obědě koupání, opalování, lenošení - možnost výletu lodí na korálový útes Ostrov Levisa - K ostrovu Levisa se dostaneme po 2,5 hod. jízdy autobusem a 40 min. jízdy lodí. Na Cayo Levisa máte první možnos koupání v karibském moři, slunění, opalování, nebo šnorchlování. K tomu vám poslouží 3 km dlouhá písčitá pláž a čisté moře.
večerní posezení na pláži

4. den  Cayo Levisa - Viñales
Ranní koupání na Cayo Levisa bez turistů - po snídani odjezd lodí z Cayo Levisa na pevninu
pokračování v cestě autobusem do Viñales (cca 2 hod.)
Jeskyně - Cueva del Indio - Nejnavštěvovanější atrakce v údolí Vinales. Čeká vás prohlídka jeskynního komplexu, který si nejdříve projdeme pěšky, a po té projedeme na lodičce. Budete obdivovat mnohé útvary.
Ekologická farma prohlídka ekologické farmy + výborný oběd - není v ceně zájezdu = 10 CUP
ubytování 1 noc - "Casas Particulares "
Projížďka na koních - Jeden z nejkrásnějších výletů ve Viñales. Na koních se vydáme do krásné zemědělské krajiny, kterou lemují zalesněné kopce Mogotes
volný program - koupání v bazénu
Viῆales - Městečko a hlavně údolí Vinales dnes po zásluze patří k nejopravenějším provinčním místům Kuby. Přitom ještě nedávno patřila provincie Pinar del Mar k nejzaostalejším. Malebnost odlehlého údolí odtrhují kopce "Mogotes", připomínající kameny, které jakoby spadly z nebe a zabořili se do dna údolí. Po historické a koloniální Havaně si odpočineme na venkově a v přírodě, kde vás krom jiného čeká prohlídka a oběd na ekologické farmě nebo vyjížďka na koních.
večer - volný program - koupání v bazénu

5. den Viñales - Cienfuegos - Trinidad
brzy ráno odjezd z Viñales do Trinidadu (cca 5 hod. jízdy) se zastávkou na tabákové plantáži Oro Verde ve městě CIENFUEGOS
Tabáková plantáž Oro Verde - Prohlídka malé rodinné tabákové plantáže, kde se dozvíte něco málo o pěstování a zpracování tabáku, a také něco o tom jak poznat pravý doutníky od padělků.
Cienfuegos - Cestou z Trinidadu se zastavíme v historickém a velmi dobře udržovaném městě Cienfuegos, kde se projdete kolem náměstí a po promenádě. Na konci promenády u přístavu si můžete dát u stánku výbornou Piῆa Coládu nebo výborný vepřový špíz s ananasem
příjezd do Trinidadu odpoledne
ubytování 2 noci - "Casa Particulares" - přímo v historickém centru města
Playa Ancon - v podvečer odjezd autobusem na pláž Ancon- 2 hod. koupání na nejhezčí pláži v okolí města Trinidad (nepatří k nejhezčím plážím Kuby, ale okolí  )
Trinidad - Jedno z nejkrásnějších koloniálních měst ostrova. Město vás okouzlí historickými budovami a kostely. Dýchne na vás neuvěřitelná atmosféra. Pohltí vás rytmus. Budete chtít posedávat na schodech a tančit. Trinidad - město rozpoložené mezi mořem a nádhernými horami dnes zaslouženě spadá po ochranu UNESCO a patří k nejnavštěvovanějším místům Kuby.
Večer - posezení na schodech před Casa de La Musica

6. den Trinidad
Národní park Cubana - V 8 hod. odjezd autobusem do nedalekého přírodního parku Cubana. Vykoupeme se v jezírku pod vodopádem, v říční túni a vystoupáme na kaskádu.

Valle de los Ingenios - Při dopoledním výletu u vás zavezeme do údolí Ingenios. Cestou budete pozorovat místní krajinu a přilehlé hory. Zastavíme se na jedné z plantáží z cukrovou třtinou a zavítáme také do starého cukrovaru.

HUDBA - Casa de la Musica - Nejvyhlášenější hudební podnik ve městě s každodenními koncerty místních i hostujících, mnohdy slavných kubánských kapel. Na přilehlé terase pod širým nebem a schody se můžete zaposlouchat do rytmů salsy nebo rumby a přidat se k desítkám tancujících lidí. Koktejly Cuba Libre nebo Pina Coladu vám číšníci přinesou přímo na schody.
volný program - posezení na schodech před Casa de la Musica

7. den Trinidad - Camagüey - Playa Santa Lucia
brzy ráno odjezd z Trinidadu do Camagüey a dále pak na Playa Coco a Santa Lucia
Camagüey - Krásné koloniální město Camagüey si porohlédneme z cyklorykši. Místní průvodci nás zavedou na nejzajímavější místa, na zrestaurovaná náměstí, do kostelů a nakonec si dáme něco dobrého k obědu.
Playa Coco - 8 km od letoviska Santa Lucia leží další z krásných pláží, která nabízí nejen koupání a slunění, ale můžete zde také ochutnat čerstvou rybu v jedné z místních restaurací. Na rozdíl od hotelových komplexů v Santa Lucia, vypadá pláž a život na Playa Coco mnohem přirozeněji.
ubytování 1 noc - hotel "All Inclusive"
po zbytek dne koupání, slunění, odpočinek - oběd a večeře v ceně zájezdu

8. den  Playa Santa Lucia - playa Guardalavaca
po snídani odjezd z hotelu do města Holguín
Holguín - Další z koloniálních malých městeček, který leží stranou hlavní turistické trase Kuby. Vyjedeme na vyhlídku nad město.
pokračování v cestě na Guardalavaca
ubytování 1 noc - hotel "Amigo de la Playa" - all inclusive

Plaay Guardalavaca - V hotelovém komplexu Amigos na pláži Guardalavaca vás čeká koupání v tyrkysově čistém moři. Můžete si zaplavat, zaběhat, zašnorchlovat, půjčit si lodičku nebo jen tak polehávat na lehátku. U bazénu a u baru vám udělají koktej Mojito nebo třeba Cuba libre. V ceně je oběd, večeře, snídaně a alkoholické a nealkoholické místní nápoje. Samotný hotel je obyčejný, ale pláž je nádherná.

9. den  Guardalavaca - Baracoa
po snídani odjezd z Guardalavaca do města Baracoa (cca 4 hod. jízdy) - cesta vede od moře podél pobřeží, přes hory až do nejvýchodnějšího městečka Kuby. Cestou se zastavíme v Parque Nacional Alejandro de Humboldt
Parque Nacional Alejandro de Humboldt - Bujný deštný prales táhnoucí se po kopcích lemujících zdejší pobřeží je tvořený především mangrovy a dalšími exotickými stromy. Park nabízí skvělý rozhled na okolí. Vykoupeme se na jedné z odlehlých, ale přístupných pláží.
pokračování v cestě do města Baracoa
Baracoa - Prohlídka historického centra města s bohatou koloniální historií a také jediného místa na ostrově, kde přežila kultura indiánů Taína. Těšit se můžete na prohlídku starobylých koloniálních staveb s fasádami v pastelových barvách.
ubytování 1 noc "Casa Particulares"

10. den Baracoa - Santiago
Playa Blanca - - Zastávka na jedné z nejkrásnějších pláží v okolí Baracoa, kde vás čeká koupání a slunění. Malá pláž se světlým pískem, čistým mořem a bez přetlaku turistů.
Pevnost - El Morro San Pedro de la Roca - Při návratu z Baracoa krátká zastávka na prohlídku pevnosti. Jedno z největších opěvněníc postavených na ostrově Kuba. Obdivovat bude nejen rozlehlost pevnosti, ale jistě oceníte i překrásný výhled na zátoku a část města Santiaga de Cuba.
příjezd do Santiaga v podvečerních hodinách
SANTIAGO DE CUBA - O Santigagu de Cuba se říká, že největším klenotem oblasti "Oriente". Prohlídka historického centra města, jednoho z nejkrásnějších kubánských měst. Prohlídku začneme v Parque Céspedes, zavítáme do Catedral de Nuestra Senora de la Asuncion, navštívíme balkón de Velázquez a další zajímavá místa.
HUDBA - Casa de la Trova - Večerní návštěva jednoho z nejznámějších hudebních klubů Santiaga, kde si poslechneme místní i hostující hudebníky. V Santiago de Cuba zní hudba prakticky odevšud. Milovníci Salsy a Rumby si přijdou na své......

11. den  Santiago - Havana
dopoledne - volný program
nákupy nebo procházka po Santiago
po obědě přesun autobusem na letiště
odpoledne odlet ze Santiaga do Havany (cca 2 hod. letu)
po příletu do Havany odjezd autobusem z letiště do centra Havany
ubytování 1 noc - "Casa Particulares"
rozloučení v baru "La Vitoria" při poslechu kubánské hudby a sklenky Mojita

12. den Havana - odlet do Evropy
po snídani prohlídka Museo del Ron
Museo del Ron Havana Club - Po obědě zavítáme do muzea rumu Havana Club. Seznámíte se s více jak 400 let starou historií výroby rumu. Podíváte se do stylových místností, kde vám průvodce objasní zpracování a výrobu. Na závěr nebude chybět stylový bar z třicátých let minulého století a samozřejmě ochutnávka. Prohlídka muzea El Ron Havana Club je podávána velmi interaktivní formou
ve 12 hod. Check out - uschování zavazadel v recepci
volné odpoledne na poslední procházku - nákupy
odjezd autobusem z hotelu na letiště
odlet z Havana do Evropy ve večerních hodinách

13. den Amsterdam - Praha
přílet do Amsterdamu v dopoledních hodinách
přestup na let do Prahy
přílet do Prahy ve večerních hodinách
KONEC ZÁJEZDU