Vydejte se s námi za zážitky

Podrobný popis zájezdů - ceny zájezdů

Surinam - Guyana - Francouzská Guyana 

10. 11. - 23. 11. 2018 - 14 dní
10. 11. - 23. 11. 2018 - 14 dní

cena zájezdu : 114.900,- Kč - VYPRODÁNO

Poznávací zájezd Surinam, Guyana, Francouzská Guyana

Novinka v nabídce CK - Surinam, Guyana, Francouzská Guyana. Zájezd pro milovníky čisté přírody. A co vás v nabitém programu čeká? Nejen další 3 státy do sbírky jihoamerických států, ale především nádherná nedotčená příroda deštného amazonského pralesa. Projedete se loděmi po řekách i po moři. Proletíte se nad pralesy i vodopády. Přespíte v hotelích, v rezervacích v pralese, v mokřadu a jednu noc i v džungli v hamace. 3 denní expedice na řeku Surinam v Surinamu, 2 denní výlet do mokřadu Bigi Pan v Surinamu, 3 denní expedice do Iwokrami jungle v Guyaně, letecký výlet na Kaiteurské vodopay a kaskádu Oringuik, návštěva kosmického centra ve Francouzské Guayně, výlet na Ostrovy Spásy po stopách Motýlka a další dobrodružství. 


Brazílie - Velký okruh s Pantanalem 

25. 11. - 10. 12. 2018 - 16 dní
25. 11. - 10. 12. 2018 - 16 dní

cena zájezdu: 99.900,- Kč , VYPRODÁNO 

Exotická dovolená - poznávací zájezd do Brazílie

Nezapomenutelná, rytmy samby pulsující Brazílie. Na velkém okruhu navštívíme Rio de Janeiro. Navštívíme svou plážovou kulturou nezapomenutelné pláže Copacabana a Ipanema. Brazilci milují koupání a moře. Nevynecháme ani úchvatný pohled na toto krásné město z Cukrové homole, kam vyjedeme lanovkou a Corcovada se sochou Ježíše Krista. Vodopády Iguazu nesmí chybět v žádném z našich zájezdů po Brazílii, a proto si je prohlídneme jak z Brazilské, tak z Argentinské strany. V oblasti Bonito absolvujete dvouhodinové šnorchlování po proudu řeky.

Při troše štěstí můžete narazit na kajmana, anakondu nebo i tapíra, jak se nám to stávalo v minulých letech. V této oblasti nesmíme vynechat PANTANAL, rozsáhlou močálovitou krajinu. Zde budeme pozorovat z korby náklaďáku krokodýly, kapibary a tropické ptáky. Projedeme se po řece Miranda na motorové lodičce a poté i na kanoích. Zajedeme si na denní a noční safari. Krajinu si projedeme také na koních. Nesmí chybět ani procházka v džungli s průvodcem. Poté si zaletíme na sever Brazílie do Salvadoru da Bahia. V historické centrum "Pelourinho" to tepe v rytmu bubnů a vystoupeními bubeníků Olodum. Když už budete mít cestování dost, zajedeme si do přímořské vesničky Praia da Forte, kde se ubytujeme na 2 noci. Zde vyplníme dny koupáním, šnorchlováním.Při odlivu se na plážích v Praia do Forte vytvářejí malé bazénky, ve kterých můžete pozorovat podmořský život nebo si jen tak polehávat. Nevynecháme ani ostrov Ilha Grande. Úžasný tropický ostrov s krásnými plážemi. Pláž Lopes Mendes, kterou navštívíme na jednom z výletů, byla v minulých letech zařazena mezi nejkrásnější panenské pláže světa.  


Austrálie - Tasmánie 

"Milujeme přírodu" 3. 1. - 20. 1. 2019 - 18 dní 9. 12. - 23. 12. 2018 - 15 dní
"Milujeme přírodu" 3. 1. - 20. 1. 2019 - 18 dní 9. 12. - 23. 12. 2018 - 15 dní

cena zájezdu: 134.900,- Kč - VYPRODÁNO

Exotická dovolená - poznávací zájezd do Austálie

Vydejte se s námi na rozmanitý kontinent plný přírodních krás. Bohatý program, super zábava, dva čeští průvodci, procházky, menší treky a trocha adrenalinu. To vše, a ještě něco více v ceně zájezdu. S partnerskou CK jsme pro vás připravili nový zájezd Austrálie s Tasmánií - "Milujeme přírodu" a program upravili speciálně pro klienty CK TAM TAM. Snažili jsme pro vás vybrat "to nejlepší z Austrálie", s tím, že více preferujeme přírodu než města. I právě proto se společně podíváme na australský ostrov Tasmánie a do šesti národních parků (NP Grampians, NP Mt. Field, NP Freycinet, NP Tasman, NP Kata Tjuta - Uluru a NP Daintree. Projdeme se na nejkrásnějších místech Austrálie. Připravili jsme pro vás procházky i menší treky. Vykoupeme se pod vodopády, v lagunách i v moři. Zašnorchlujeme si na Velkém bariérovém útesu. Projedeme se vláčkem na nejstrmější železnici světa a vystoupáme na oblouk mostu Sydney Harbour Bridge. V Sydney nevynecháme projížďku kolem opery a koupání na slavné pláži Bondi Beach. Jako bonus si užijeme vyhlídkový let nad pobřežím Great Ocean Road a 12 ti Apoštoly.


Karibik - Curacao - Bonaire 

1. 2. - 12. 2. 2019 - 12 dní
1. 2. - 12. 2. 2019 - 12 dní

cena zájezdu: 84.900,- Kčvolná místa: 10

akční nabídka 69.900,- Kč, 

Exotika - pobytovo - poznávací zájezd do Karibiku - Curacao - Bonaire

Tento zájezd potěší nejen milovníky krásných pláží ale i potápěče. Na ostrovech slunce, jak se ostrovům přezdívá, můžete prožít svou klidnou dovolenou, aniž byste museli do rezortů. Připravili jsme pro vás program i dostatek odpočinku. Na ostrově Curacao budeme objevovat panenské pláže, podíváme se do koloniálního města Willemstadt a ochutnáme světově známý likér Curacao. Na ostrově Bonaire se více podíváme pod vodu. Na své si přijdou milovníci šnorchlování i potápění. K dispozici budete mít Toyotu pickup, která vám usnadní pohyb po ostrově. Vybrali jsme taková ubytování, abyste měli kuchyňku, terásku a hlavně blízko na pláž. Záleží jen na Vašem přání, zda chcete lenošit, či s námi podnikat výlety to okolí.        


Kostarika - Nikaragua - Panama 

"Opravdové zážitky ve Střední Americe" 15. 2. - 2. 3. 2019 - 17 dní
"Opravdové zážitky ve Střední Americe" 15. 2. - 2. 3. 2019 - 17 dní

cena zájezdu: 84.900,- Kč, volná místa: 4

akční nabídka 72.900,- Kč, 

Poznávací zájezd  Kostarika, Nikaragua a Panama

Pura Vida - čistý život, tak se zdraví obyvatele Kostariky. Pokud máte rádi přírodu, moře, dobré jídlo a rum, pak se vydejte s námi za poznáním třech středoamerických zemí. Panama vás jistě překvapí rychlým rozvojem a nádhernými panenskými plážemi, na kterých se budeme slunit v Boca Chica. Na panamský průplav, jednu z největších staveb moderní doby, se podíváme pěkně zblízka. Proplutí plavebními komorami patří k tomu nejlepšímu ze zájezdu. Ke Kostarice neodmyslitelně patří přírodní parky. V Monte Verde se projdete po vysutých mostech nad mlžným pralesem a vyzkoušíte si létat jako Superman. Zjistíte, jak se pěstuje a zpracovává káva. Trochu adrenalinu zažijete i při noční procházce pralesem. V přímořském parku Tortuguero vás čeká divoká pláž i džungle. Do Nikaragui jedeme nejen za kulturou. V koloniálním městě Granada se projedeme v koňském povozu. Trocha adrenalinu ochutnáte při výstupu na sopku Cero Negro nebo při pohledu do kráteru sopky Masaya. To vše a ještě něco navíc.


Mexiko - Guatemala - Belize

3. 3. - 18. 3. 2019 - 16 dní
3. 3. - 18. 3. 2019 - 16 dní

cena zájezdu: 89.900,- Kč, volná místa: 4

akční nabídka 69.900,- Kč, 

Poznávací zájezd do Mexika, Guatemaly, Belize

Tento zájezd je plný barev, kontrastů, mayských památek, přírody, kultury a mnoho dalšího. Navštívíme hned několik mayských památek, kterými budou Tikal, Xunan Tunich, Palenque, Tulum, Toniná, Chichen Itzá. Vydáme se také na návštěvu pravého mayského kostela, který žije mayskými rituály každým dnem. Návštěvu památek bude doprovázet poutavé vyprávění o Mayích od místních mayských průvodců. Budete tak moci nahlédnout nejen do života v minulosti, ale i do života současných potomků Mayů.

Když se nám poštěstí, navštívíme i místní školu, abychom se dozvěděli více o životě místních dětí. Na Belizkém ostrově Caye Caulker si užijete šnorchlování se žraloky, rejnoky a želvami. Nemusíte mít ale strach, za doprovodu místních průvodců zvládne tento úžasný zážitek každý. A pokud se nebudete opravdu na šnorchlování cítit, můžete vše pozorovat z lodičky. V Belize si také na duších sjedeme mayskou posvátnou jeskyni, která nás nejen osvěží, ale dozvíme se i další zajímavosti ze života Mayů. Na Jihu Guatemaly navštívíme hned několik míst. Koloniální městečko Antiqua v těsné blízkosti sopky Aqua tepe úžasnou atmosférou. Vystoupáme na sopku Pacaya, abychom se prošli po ztvrdlé lávě a při troše štěstí budeme pozorovat i nově vytékající lávové říčky. Necelé 2 hodiny od Antigui navštívíme jedinečné jezero Atitlán, umístěné mezi sopkami. Zavítáme na tradiční místní trhy a budeme se kochat malebnými výhledy na jezero. Zpět v Mexiku navštívíme a vykoupeme se na několika vodopádech, kaskády a vodopády Aqua Azul, Misol Há, Welib Já Vás příjemně osvěží. V chiapaském městečku San Christobal navštívíme úžasné místní trhy s ručními výrobky a trh se zeleninou, ovocem, rybami, bylinkami a dalším. Na konci nám vyjde i čas se vykoupat na úžasných karibských plážích v Tulumu a Cancunu


Kolumbie - Ekvádor - Galapágy

21. 3. - 6. 4. 2019 - 17 dní
21. 3. - 6. 4. 2019 - 17 dní

cena zájezdu: 114.900,- Kč, volná místa:

akční nabídka 94.900,- Kč, 

Poznávací zájezd za přírodou - Galapágy, Kolumbie, Ekvádor

Jedinečná Kolumbie, která Vás svou krásou a milými lidmi překvapí. Galapágy Vás nadchnou svou faunou a flórou. Dostanete se na minimální vzdálenost k želvám, lachtanům, ještěrům, ptactvu. Prohlídnete si unikátní sbírku zlata a smaragdů v muzeu Del Oro a v muzeu Botero v Bogotě. Prohlídnete si kávovou plantáž na koních v Salentu. Projedete se i na čtyřkolkách. Zajdeme si na úchvatnou procházku údolím Valle de Cocora s palmami "palma de cera" - vosková palma - nejvyšší palma na světě - dorůstá do výšky 60 m.

Navštívíme trhy s koženými výrobky v Cotacachi. Navštívíme místa označující rovník "La Mitad del Mundo". Na Galapágách uvidíte gigantické želvy galapážské, zašnorchlujete si a pokud budete mít chuť, můžete se i potápět. Prohlídnete si rezervaci Seymour Norte - pozorování fregatek, ptáků boobies s modrýma nohama, leguánů suchozemských i mořských a tuleňů v jejich přirozeném prostředí. Ke konci zájezdu se ubytujeme na nádherné koloniální farmě v Sach Gilu v Kolumbii. Navštívíte městečko Barichara a vesničku Guane -projdete historickou cestou "Camino Real" postavenou indiány Guane plnou fosílií. Slaníte vodopád Juan Curi - 80 m vysoký vodopád (instruktoři vysvětlí i začátečníkům). Toto a mnoho dalšího Vás čeká na tomto úžasném zájezdu


Argentina - Chile - Velikonoční ostrov

8. 4. - 24. 4. 2019 - 17 dní
8. 4. - 24. 4. 2019 - 17 dní

cena zájezdu: 124.900,- Kč,  volná místa:

akční nabídka 99.900,- Kč, 

Poznávací zájezd na Velikonoční ostrov, Argentiny a Chile - nejrozmanitější zájezd

Vydejte se s námi do Chile, Argentiny a na Velikonoční ostrov a podívejte se osobně na nejkrásnější místa Jižní Ameriky a nakoukněte do Polynésie. Čeká vás cesta plná dobrodružství a objevování. Velikonoční ostrov, ledovec Perito Moreno a Ushuia jsou jistě velkými lákadly. K tomu argentinské steaky, víno, tango a spoustu dalšího. To vše o Velikonočním termínu


Tahiti - Bora-Bora - Fr. Polynésie 

4. 5. - 16. 5. 2019 - 13 dní, původní cena zájezdu 159.900,- Kč, + prodloužení o ostrovy Markézy 4. 5. - 19. 5. 2019
4. 5. - 16. 5. 2019 - 13 dní, původní cena zájezdu 159.900,- Kč, + prodloužení o ostrovy Markézy 4. 5. - 19. 5. 2019

cena zájezdu: 189.900,- Kč7 volných míst

akční cena 139.900,- Kč

akční cena 169.800,- Kč 

Pobytovo - poznávací zájezd na Tahiti


Japonsko

17. 9. - 3. 10. 2019 - 17 dní
17. 9. - 3. 10. 2019 - 17 dní

cena zájezdu:  97.900,- Kč, volná místa: 6

Nový zájezd Japonsko "Cesta Samuraje" potěší nejen milovníky poznávání exotických kultur a cestování, ale i ty kteří chtějí zažít opravdové zážitky, pobýt v přírodě, rozjímat v chrámech, vystoupat na sopku, projet se na kole mezi rýžovými poli, ochutnat opravdové Sushi, napít se tradičního nápoje saké z dřevěných sudů, projet se lodí po řece, jezeře i moři, procházet se v zahradách a parcích, jezdit rychlými vlaky, nechat se vozit rikišou, rozhlédnout se z nejvyšší věže na světě, posnídat čerstvé ryby na rybím trhu, přejít nejrušnější ulici, podívat se na zápas sumo, pozorovat Gejši, koupat se v horkých termálních lázních, vidět sněžné opice, obléci se do kimona, spát na tatami v ryokjanech, strávit noc v mnišské noclehárně, přespat v kapsli, chodit po mnoha schodech, objevovat chrámové komplexy, meditovat s mnichy nebo se jen tak bavit s Japonci.

Japonsko je veliké, zajímavé a natolik exotické, že bychom mohli sestavit hned několik itinerářů a všechny by byly zajímavé. Vybrali jsme pro vás místa tak, abychom viděli z Japonska to nejzajímavější. A protože rádi kombinujeme města, přírodu a opravdové zážitky, ne vždy jezdíme po turistické trase. Itinerář je originální a je připravený výhradně pro klienty CK TAM TAM. Tak jako vždy jsme nekopírovali ani program ani cenu zájezdu. Na cestě po Japonsku nás na mnoha místech bude doprovázet česky mluvící průvodce žijící v Japonsku.

Vydejte se s námi za vaší největší Exotikou, vydejte se do Japonska a navštivte Tokio, Nikkó, Tóno,Tsuruoka, NP Dewa - Sanzan, Nagano, Obuse, Togakuši, Judanaka Onsen, Oniošidašien, Kunazawa, Kjóto, Nara, NP Hakone, Gora, Pět jezer Fudži, Kamakura a další.


Úžasná Bolívie + Peru 

13. 10. - 30. 10. 2019 - 18 dní
13. 10. - 30. 10. 2019 - 18 dní

cena zájezdu: 105.900,- Kč, volná místa:
akční nabídka 92.900,- Kč, 

Poznávací zájezd Úžasná Bolívie + Peru 


Brazilská Amazonie

10. 11. - 27. 11. .2019 - 17 dní
10. 11. - 27. 11. .2019 - 17 dní

cena zájezdu: 119.900,- Kč, volná místa:

akční nabídka 92.900,- Kč

Poznávací zájezd do Amazonie - Amazonský prales - Brazílie

Jedinečná možnost podívat na Amazonku a Amazonii jako ekosystém. Zanechte doma notebook, mobilní telefon a známým řekněte, že o vás pár dní neuslyší. Vydejte se s námi poznat největší vodní ekosystém světa. Společně se podíváme na velkou část brazilské Amazonie. Začínáme v Rio de Janeiro a hned odtud se přesuneme do amazonského městečka Tabatinga na trojmezí států Kolumbie, Peru a Brazílie, kde se poprvé podíváte do amazonské džungle a vylezete si do korun stromů. Z Tabatinga poplujeme po proudu linkovou lodí společnosti Voyger až do Manaus. 1100 km dlouhá plavba po amazonském hlavním toku. Budeme spát zavěšeni v hamakách (houpacích sítích), jíst místní výbornou stravu, přátelit se s domorodci, pozorovat říční břehy a život v přístavech. Večer posedíme na horní palubě u piva a nad hlavou si necháme svítit nejen Jižní kříž.Z Manaus se vydáme do rezervace JUMA, kde jsme pro vás připravili mnoho aktivit. Projedete se kanoí, zachytáte si ryby, projdete se džunglí, dozvíte se o džungli a jejich obyvatelích, naučíme vás jak v džungli přežít, vyzkoušíte si noční nocování a třeba se i vykoupete. Na Ilha de Tarzan v rezervaci Juma se průvodce Tarzana a jeho pomocníci o vás velmi dobře postarají. Chatičky na přespání v džungli jsou velmi jednoduše zařízené, ale mají i sprchu a wc. Elektřina funguje od 18:00 do 24:00 hod. V Manaus, hlavním městě Amazonie, vám ukážeme budovu Opery a zajdeme na exotické tržiště. Největším zážitkem je ovšem vyhlídkový let nad Manaus, soutokem Rio Negro a Rio Salamoes a nad amazonskou džunglí. Všechno to amazonské dobrodružství zakončíme 2 denním pobytem na nejkrásnějším ostrově Brazílie - na ostrově Ilha Grande. Připravili jsme pro vás menší procházky, koupání v tůňce, koupání a slunění na pláži, chytání ryb a grilování. Před cestou domů načerpáte potřebnou energii.


Brazílie s Pantanalem 

29. 11. - 14. 12. 2019 - 16 dní
29. 11. - 14. 12. 2019 - 16 dní

cena zájezdu: 99.900,- Kč, volná místa:

Poznávací zájezd Brazílie - Brazílie s Pantanalem velký okruh

Nezapomenutelná, rytmy samby pulsující Brazílie. Na velkém okruhu navštívíme Rio de Janeiro. Navštívíme svou plážovou kulturou nezapomenutelné pláže Copacabana a Ipanema. Brazilci milují koupání a moře. Nevynecháme ani úchvatný pohled na toto krásné město z Cukrové homole, kam vyjedeme lanovkou a Corcovada se sochou Ježíše Krista. Vodopády Iguazu nesmí chybět v žádném z našich zájezdů po Brazílii, a proto si je prohlídneme jak z Brazilské, tak z Argentinské strany. V oblasti Bonito absolvujete dvouhodinové šnorchlování po proudu řeky.

Při troše štěstí můžete narazit na kajmana, anakondu nebo i tapíra, jak se nám to stávalo v minulých letech. V této oblasti nesmíme vynechat PANTANAL, rozsáhlou močálovitou krajinu. Zde budeme pozorovat z korby náklaďáku krokodýly, kapibary a tropické ptáky. Projedeme se po řece Miranda na motorové lodičce a poté i na kanoích. Zajedeme si na denní a noční safari. Krajinu si projedeme také na koních. Nesmí chybět ani procházka v džungli s průvodcem. Poté si zaletíme na sever Brazílie do Salvadoru da Bahia. V historické centrum "Pelourinho" to tepe v rytmu bubnů a vystoupeními bubeníků Olodum. Když už budete mít cestování dost, zajedeme si do přímořské vesničky Praia da Forte, kde se ubytujeme na 2 noci. Zde vyplníme dny koupáním, šnorchlováním.Při odlivu se na plážích v Praia do Forte vytvářejí malé bazénky, ve kterých můžete pozorovat podmořský život nebo si jen tak polehávat. Nevynecháme ani ostrov Ilha Grande. Úžasný tropický ostrov s krásnými plážemi. Pláž Lopes Mendes, kterou navštívíme na jednom z výletů, byla v minulých letech zařazena mezi nejkrásnější panenské pláže světa.  


Vánoční Brazílie - Exotika na vánoce

17. 12. - 29. 12. 2019 - 13 dní
17. 12. - 29. 12. 2019 - 13 dní

cena zájezdu:  84.900,- Kč, volná místa:

Poznávací zájezd exotika na vánoce - Vánoční Brazílie

Nezapomenutelná, rytmy samby pulsující Brazílie. Kombinace poznávacího a pobytového zájezdu v poslední době vyhovuje mnoha lidem. Do exotické Brazílie se s námi vypravíte nejen za poznáním, ale také za odpočinkem na nádherných plážích. Podíváte se na Rio de Janeiro z jeho nejkrásnějších vyhlídek, Corcovada se sochou s Ježíšem a z Cukrové homole. Po lávkách se projdete nad vodopády Iguacu z brazilské i argentinské strany. Ochutnáte maso v brazilské Churascaria a argentinský steak. V Parati se projdete historickým městem, ochutnáte brazilský alkoholický nápoj Cachaca a sjedete si přírodní tobogán. Nakonec objevíte skryté pláže přírodní rezervace ostrova Ilha Grande. To vše a ještě mnohem více na jednom z nejoblíbenějších zájezdů CK TAM TAM. K tomu Štědrovečerní večeře v restauraci na pláži s bramborovým salátem, rybou a řízkem. Chybět nebudou ani dárečky. 


Zájezdy v roce 2020

ASTRÁLIE S TASMÁNIÍ 

"Milujeme přírodu" 8. 1. - 25. 1. 2020 - 18 dní
"Milujeme přírodu" 8. 1. - 25. 1. 2020 - 18 dní

cena zájezdu: 134.900,- Kč, volná místa:

poznávací zájezd ASTRÁLIE S TASMÁNIÍ - "Milujeme přírodu"

vydejte se s námi na rozmanitý kontinent plný přírodních krás. Bohatý program, super zábava, dva čeští průvodci, procházky, menší treky a trocha adrenalinu. To vše, a ještě něco více v ceně zájezdu.

S partnerskou CK jsme pro vás připravili nový zájezd Austrálie s Tasmánií - "Milujeme přírodu" a program upravili speciálně pro klienty CK TAM TAM. Snažili jsme pro vás vybrat "to nejlepší z Austrálie", s tím, že více preferujeme přírodu než města. I právě proto se společně podíváme na australský ostrov Tasmánie a do šesti národních parků (NP Grampians, NP Mt. Field, NP Freycinet, NP Tasman, NP Kata Tjuta - Uluru a NP Daintree. Projdeme se na nejkrásnějších místech Austrálie. Připravili jsme pro vás procházky i menší treky. Vykoupeme se pod vodopády, v lagunách i v moři. Zašnorchlujeme si na Velkém bariérovém útesu. Projedeme se vláčkem na nejstrmější železnici světa a vystoupáme na oblouk mostu Sydney Harbour Bridge. V Sydney nevynecháme projížďku kolem opery a koupání na slavné pláži Bond iBeach. Jako bonus si užijeme vyhlídkový let nad pobřežím Great OceanRoad a 12 ti Apoštoly.


ANTARKTIDA 

"cesta do ledového království" - 8. 1. - 25. 1. 2020 - 18 dní
"cesta do ledového království" - 8. 1. - 25. 1. 2020 - 18 dní

cena zájezdu:  Kč, volná místa:

Zájezd na Antarktidu

Připravujeme - již brzy v prodeji


Z Mexika do Panamy 


Střední Amerikou nejen po mayské stopě - 27. 1. - 16. 2. 2020 - 21 dní
Střední Amerikou nejen po mayské stopě - 27. 1. - 16. 2. 2020 - 21 dní

cena zájezdu: 134.900,- Kč, volná místa:

Poznávací exotický zájezd - Z Mexika do Panamy - Mayové ve Střední Americe

Dlouho plánovaný zájezd "Střední Amerikou nejen po mayské stopě" je po dlouhých přípravách konečně tady a nabízí snad nejvíce opravdových zážitků v jednom zájezdu a to vše v ceně zájezdu. Posuďte sami. Devět mayských středisek, mayské muzeum, mayský kostel, mayská hrobka, mayský obřadní rituál, mayské Pompeje nebo také mayský cenotes.Ale také kus přírody jako např. vodopády, sopky, termální prameny, jeskyně, kávová plantáž, procházka pralesem. Tak jako vždy nechybí aktivity jako kajaky, kanoe, lanovka zipline, průjezd panamským průplavem a další. Zastavíme se i ve městech Antigua, San Salvador, Granada, Panama City nebo v San Cristobal de las Casas. Naši stopu zanecháme celkem v 8 státech a sběratelé razítek si tak přijdou na své. Budeme hodně cestovat auty, autobusy, loděmi, cyklorykšami a na delší vzdálenosti především letadly. S velkou radostí oznamujeme, že na cestě nás bude doprovázet náš přítel a kamarád Mnislav Zelený Atapana. Troufnu si říci, že u nás největší znalec Indiánů. Po mnoha letech se s námi vrátí na místa, která kdysi jako antropolog a etnograf prozkoumával.


KOLUMBIE - EKVÁDOR - GALAPÁGY

 "Blízko k přírodě" - 17. 2. - 4. 3. 2020 - 17 dní
"Blízko k přírodě" - 17. 2. - 4. 3. 2020 - 17 dní

cena zájezdu: 114.900,- Kčvolná místa: 15

Poznávací zájezd za přírodou - Galapágy, Kolumbie, Ekvádor

Jedinečná Kolumbie, která Vás svou krásou a milými lidmi překvapí. Galapágy Vás nadchnou svou faunou a flórou. Dostanete se na minimální vzdálenost k želvám, lachtanům, ještěrům, ptactvu. Prohlídnete si unikátní sbírku zlata a smaragdů v muzeu Del Oro a v muzeu Botero v Bogotě. Prohlídnete si kávovou plantáž na koních v Salentu. Projedete se i na čtyřkolkách. Zajdeme si na úchvatnou procházku údolím Valle de Cocora s palmami "palma de cera" - vosková palma - nejvyšší palma na světě - dorůstá do výšky 60 m. Navštívíme trhy s koženými výrobky v Cotacachi. Navštívíme místa označující rovník "La Mitad del Mundo". Na Galapágách uvidíte gigantické želvy galapážské, zašnorchlujete si a pokud budete mít chuť, můžete se i potápět. Prohlídnete si rezervaci Seymour Norte - pozorování fregatek, ptáků boobies s modrýma nohama, leguánů suchozemských i mořských a tuleňů v jejich přirozeném prostředí. Ke konci zájezdu se ubytujeme na nádherné koloniální farmě v Sach Gilu v Kolumbii. Navštívíte městečko Barichara a vesničku Guane -projdete historickou cestou "Camino Real" postavenou indiány Guane plnou fosílií. Slaníte vodopád Juan Curi - 80 m vysoký vodopád (instruktoři vysvětlí i začátečníkům). Toto a mnoho dalšího Vás čeká na tomto úžasném zájezdu


ARGENTINA-CHILE-VELIKONOČNÍ OSTROV 

6. 3. - 22. 3. 2019 - 17 dní
6. 3. - 22. 3. 2019 - 17 dní

cena zájezdu: 114.900,- Kčvolná místa: 

Poznávací zájezd na Velikonoční ostrov, Argentiny a Chile

Vydejte se s námi do Chile, Argentiny a na Velikonoční ostrov a podívejte se osobně na nejkrásnější místa Jižní Ameriky a nakoukněte do Polynésie. Čeká vás cesta plná dobrodružství a objevování. Velikonoční ostrov, ledovec Perito Moreno a Ushuia jsou jistě velkými lákadly. K tomu argentinské steaky, víno, tango a spoustu dalšího. To vše o Velikonočním termínu


TAHITI - BORA-BORA - HUAHINE- RAIATEA, MOOREA, TAHAA + Markézy 

4. 5. - 16. 5. 2020 - 13 - 16 dní, prodloužení o ostrovy Markézy 4. 5. - 19. 5. 2019
4. 5. - 16. 5. 2020 - 13 - 16 dní, prodloužení o ostrovy Markézy 4. 5. - 19. 5. 2019

cena zájezdu: 159.900,- Kč bez ostrova Markézy

cena zájezdu: 189.800,- Kč s ostrovem Markézy 

volná místa: 15


RUSKO 

" Ze St. Petersburgu na Kamčatku" - 5. 5. - 23. 5. 2020 - 18 dní
" Ze St. Petersburgu na Kamčatku" - 5. 5. - 23. 5. 2020 - 18 dní

cena zájezdu: 114.900,- Kč, volná místa: 15

Poznávací zájezd Rusko - St. Petersburg - Kamčatka

Připravujeme  - již brzy v prodeji


JORDÁNSKO 

září 2020 - 12 dní
září 2020 - 12 dní

Poznávací zájezd Jordánsko

Připravujeme - již brzy v prodeji


LAOS - KAMBODŽA

říjen 2020 - 18 dní
říjen 2020 - 18 dní

Poznávací zájezd Jordánsko

Připravujeme - již brzy v prodeji

Další zájezdy z  nabídky CK TAM TAM

NOVÝ ZÉLAND + TONGA 

" Nad Zemí i pod vodou" 19 dnů, varianta bez TONGA 14 dnů
" Nad Zemí i pod vodou" 19 dnů, varianta bez TONGA 14 dnů

cena zájezdu: 134.900,- Kč 

Zážitky nabitý program, 3x let vrtulníkem, noční plavba po Doubtful Sound, kajaky na Milford Sound, Jet Boats, dva čeští průvodci, procházky a menší treky, rajské pláže na ostrově Tonga a trocha adrenalinu. To vše, a mnohem více již zahrnuto v ceně zájezdu.

S partnerskou CK jsme pro vás obnovili zájezd na Nový Zéland. Vracíme se po 3 letech a tentokrát vybíráme to nejlepší z Jižního ostrova, a navíc přidáváme turisty nezasažené pacifické souostroví Tonga. Na Jižním ostrově Nového Zélandu zavítáme na nejkrásnější přírodní místa. Vrtulníky se proletíme nad jezery, horami, fjordy, vodopády, skalními útvary a nad ledovci. Na kajaku se projedeme v nejkrásnějším fjordu Milford Sound. Adrenalinovou zkušenost získáme jízdou v rychlých člunech Jet boats v kaňonu řeky Shotover. Nezapomeneme na menší treky a procházky, jako např. trek z hory Mt. Luxmore do Te Anau (nahoru vyletíme vrtulníkem). Ochutnáme novozélandská vína a ugrilujeme si čerstvého lososa.

Tři ostrovy v pacifickém království Tonga se nabízejí k našemu prozkoumání. Z Nového Zélandu si zaletíme na ostrov Tongatapu, Vava´u a ´Uoleva. Tonga nejsou Fidži ani Cookovy ostrovy. Na Tonga vládne klid a harmonie. A kde se vzala Sluneční brána uprostřed Pacifiku? Možná, že zjistíte.


Peru - Bolívie - 13 dní

" Za Inky na Machu Picchu a dále"  10. 10. - 22. 10. 2018 - 12 dní
" Za Inky na Machu Picchu a dále" 10. 10. - 22. 10. 2018 - 12 dní

cena zájezdu: 89.900,- Kč

Poznávací zájezd do Peru a Bolívie, uvidíte samozřejmě i Machu Picchu

Pokud jste vždycky chtěli vidět Machu Picchu a zažít trochu dobrodružství v Jižní Americe, pak  právě pro vás jsme připravili zájezd Peru + Bolívie "Za Inky na Machu Picchu a dále". Navštívíme nejen bájné a opravdu krásné Machu Picchu, ale i ostatní místa spojená s před kolumbovskými civilizacemi. Projedeme se autobusem, vlakem, lodí a prolétneme se letadlem. Projdeme se uličkami inckého města Cuzco. Zavítáme na jeden z nejzajímavějších trhů v Peru. Obdivovat budeme velkolepou stavbu Sacsayhuaman. Dozvíme se, jak Inkové získávali sůl, jak barvili a tkali látky. V bolívijském La Paz se vyvezeme lanovkami nad město. Na kole si sjedeme unikátní 60 km dlouhou trasu silnice DeathRoad, kde na nás čekají tři klimatická pásma. Na jezeře Titicaca se seznámíme nejen s místními zvyky, kulturou a kuchyní, ale vystoupáme také na energetický bod, odkud se naskýtá úžasný výhled na přilehlé pohoří Cordillera Real. Nebude chybět jízda v bugy po dunách nedaleko oázy Huacachina, kde si také vyzkoušíme sandboard a ochutnáme místní víno a vínovici. Nakonec se vydáme na ostrovy Ballestas za pozorováním kormoránů, pelikánů, tučňáků a lachtanů.