JAPONSKO "Cesta Samuraje"

17. 9. - 3. 10. 2019 - 17 dní, cena zájezdu 97.900,- Kč - 6 VOLNÝCH MÍST

FOTOGALERIE
FOTOGALERIE

Podívejte se na fotogalerii k tomuto zájezdu

Vydejte se s námi za vaší největší Exotikou, vydejte se do Japonska a navštivte Tokio, Nikkó, Tóno,Tsuruoka, NP Dewa - Sanzan, Nagano, Obuse, Togakuši, Judanaka Onsen, Oniošidašien, Kunazawa, Kjóto, Nara, NP Hakone, Gora, Pět jezer Fudži, Kamakura a další. 

Nový zájezd Japonsko "Cesta Samuraje" potěší nejen milovníky poznávání exotických kultur a cestování, ale i ty kteří chtějí zažít opravdové zážitky, pobýt v přírodě, rozjímat v chrámech, vystoupat na sopku, projet se na kole mezi rýžovými poli, ochutnat opravdové Sushi, napít se tradičního nápoje saké z dřevěných sudů, projet se lodí po řece, jezeře i moři, procházet se v zahradách a parcích, jezdit rychlými vlaky, nechat se vozit rikišou, rozhlédnout se z nejvyšší věže na světě, posnídat čerstvé ryby na rybím trhu, přejít nejrušnější ulici, podívat se na zápas sumo, pozorovat Gejši, koupat se v horkých termálních lázních, vidět sněžné opice, obléci se do kimona, spát na tatami v ryokjanech, strávit noc v mnišské noclehárně, přespat v kapsli, chodit po mnoha schodech, objevovat chrámové komplexy, meditovat s mnichy nebo se jen tak bavit s Japonci.

Japonsko je veliké, zajímavé a natolik exotické, že bychom mohli sestavit hned několik itinerářů a všechny by byly zajímavé. Vybrali jsme pro vás místa tak, abychom viděli z Japonska to nejzajímavější. A protože rádi kombinujeme města, přírodu a opravdové zážitky, ne vždy jezdíme po turistické trase. Itinerář je originální a je připravený výhradně pro klienty CK TAM TAM. Tak jako vždy jsme nekopírovali ani program ani cenu zájezdu. Na cestě po Japonsku nás na mnoha místech bude doprovázet česky mluvící průvodce žijící v Japonsku.


v ceně zahrnuto

letenka Praha - Paříž - Tokio a zpět, 

14 denní jízdenka na vlaky Japonských drah JRP 

1x jízda rychlostním vlakem Šikansen, 

veškerá doprava autobusy a metrem, 

12 x nocleh v hotelích ** - ***ve dvoulůžkových pokojích 

1x nocleh v mnišské noclehárně 

1x nocleh v kapslovém hotelu 

10x snídaně,

plavba po řece Sumido, 

snídaně na rybím trhu, 

vstupenka na Skytreetower, 

vstupné do všech chrámů dle programu, vstupné do muzeí dle programu, 

tradiční večeře v šakubó,
tradiční večeře mini kaisen v Kjóto,
ochutnávka saké,
vypůjčení jízdního kola na den v údolí Tóno, vstup do lázní Judakana Onsen,
vstup na lávové pole,vstup do zahrad dle programu,
jízda v džinrikiša,
výprava za gejšami,
vstupenky na lanovky a loď Pět jezer Fudži, český průvodce žijící v Japonsku na vybraných místech (ve městech),
český průvodce po celou dobu pobytu v Japonsku (není přítomen při letu z Evropy a do Evropy),
před odletová informační schůzka v Karlových Varech a na Moravě (datum a místa budou upřesněny)

v ceně není zahrnuto

stravování mimo program,
cestovní pojištění (doporučujeme pojištění proti storno zájezdu z důvodu nemoci),
vstupy a fakultativní výlety mimo programPROGRAM ZÁJEZDU

1. den 17. září 2019Praha - Tokio
v 8:20 hod. odlet z Prahy se společností Air France
přestup v Paříži
pokračování letu do Tokia

2. den 18. 9. přílet do TOKIA + první poznání(město)
přílet na letiště v Tokio v ranních hodinách
z letiště přesun vlakem do centra Tokia
ubytování 2 noci hotel "Ginza"***bez snídaně
Tento den strávíme procházkami a poznáváním ve čtvrti Ginza a jejím blízké okolí. Podíváme se na jednu z nejrušnějších ulic světa, zajdeme do budovy SONY, projedeme se lodí po řece Sumida a vyvezeme se na novou věž Tokyo Skytree, abychom viděli noční Tokio.
PROHLÍDKAČTVRTI GINZATepající srdce Tokia. Najdete tu vše, především však moderní budovy, luxusní obchody, galerie a svět módy zastoupený velkými salony.Ulice jsou uspořádány do pravidelných souřadnic, tak aby město nebylo zranitelné při velkých požárech. Ginza již od samého vzniku byla místem obchodu. Při prohlídce se projdeme po místním bulváru, zavítáme do budovy SONY a nebude chybět ani nejznámější a nejrušnější křižovatka Japonska Ginza Jon-čóme.
BUDOVA SONYPro všechny, kteří mají rádi elektronické hračičky a různé vychytávky zavítáme na prohlídku nejnovějších prototypů v showroomu Sony. Čekají na vás nejnovější elektronické vymoženosti
VYHLÍDKOVÁ PLAVBA PO ŘECE SUMIDADalší z neobyčejných pohledů na "nové" a "staré" Tokio se nabízí z paluby vyhlídkové lodi na řece Sumida.
VYHLÍDKOVÁ VĚŽ SKYTREE TOKIOTokyo Skytree je doslova vrcholnou ze všech nových tokijských atrakcí a se svými 634 metry patří mezi nejvyšší stavby světa. Na rozdíl od Úřadu metropolitní vlády nebo Mori Tower se Skytree rozhlíží nad Tokiem zvenčí a nabízí vzácný pohled na celé město naráz, doplněný za jasného počasí i siluetou hory Fudži. I za zamračených dnů se vám však skleněné podlahy jistě postarají o zcela nezapomenutelný zážitek.

3. den 19.9. TOKIO - Staré Tokio(město)
celodenní procházka po staré části Tokia - snídaně na rybím trhu
CENTRÁLNÍ RYBÍ TRH CUKIDŽIVětšina čerstvých ryb v Tokiu je prodávána na centrálním rybím trhu. Velkým zážitkem je aukce mraženého tuňáka v pět hodin ráno. My se spokojíme s prohlídkou celého rybího trhu s otevírací dobou v pozdějších hodinách. V jedné z malých jídelen si dopřejeme druhou menší snídani v podobě čerstvého SUSHI
Z rybího trhu se pěšky vydáme ke královskému paláci a jeho zahradám
CÍSAŘSKÝ PALÁC KÓKJO A JEHO ZAHRADYCísařský palác stojí na místě Edodžó, pevnosti ze 14. st., kterou v 90. letech 16. st. nádherně zrekonstruoval šógun Tokugawa. V roce 1888 postavil císař Meidži na tomto místě císařský palác, který byl zničen během bombardování v roce 1945. Masivní zdi a přilehlé příkopy a také zrekonstruovaná brána Otemon jsou součástí původního hradního komplexu. Nejkrásnější jsou však elegantní zahrady plné rybníků a sosen.
ZAHRADA HAMARIKJÚZahrada byla do své podoby přetvořena v roce 1709 a leží na místě, které před tím vlastnili šógunové. I Když se dnes v na obzoru v zahradě tyčí mrakodrapy, zůstává krásnou krajinnou a útočištěm plným zeleně. Hamrikjú je také zastávkou na trase lodi po řece Sumida
ZÁPASY SUMO NA STADIONU V AKUSESkutečný zážitek z Japonska může být i zápas sumo. Pokud by se v den naší návštěvy Tokia konal zápas, jistě zajdeme. Na první pohled tento sport vypadá, že se tam fackují dva otylí chlapi v plenkách, ale při pohledu z blízka vás obrovští sportovci překvapí výbušnou silou dolních končetin a nečekanou mrštností. Zápasy končí většinou v řádu několika vteřin, mnohdy dramatickým zvratem nebo vrhem, jenž pošle několik metráků živé váhy jednoho se zápasníku na klín někoho z bohatých návštěvníků v první řadě. Není v ceně zájezdu.
CHRÁM SENSÓDŽI V ASAKUSEChrám Sensódži je více jak 1000 let starý. K Sensódži vede cesta z Hromové brány (Kaminarimon), proslulé velkou ústřední lucernou z červeného papíru a hrozivými strážními božstvy po stranách. Chrám byl několikrát zničen, naposledy při bombardování za druhé světové války. Dnešní betonová stavba se širokou střechou složenou ze 70 000 keramických tašek je natolik impozantní, že se vyrovná originálu. V komplexu se také nachází velký bronzový kotel plný hořícího kadidla. Zavane-li na vás kouř je to příznivé znamení.

4. den 20. 9. TOKIO - NIKKÓ(cesta vlakem + město)
brzy ráno odjezd metrem na vlakovou stanici - bez snídaně
cesta vlakem z Tokia do města Nikkó(s přestupem cca 3,5 hod.)
příjezd do Nikkó
MOST ŠIN-KJÓPosvátný most se klene nad řekou Daija v sousedství historických památek Nikkó v západní polovině města. Okraje Šinkjó, kdysi sloužícího pouze ke slavnostem, označuji dvě torii (brány). Most byl postaven v roce 1636 a připomíná starobylou legendu o knězi Šódóovi z 8. st., který údajně přešel řeku na tomto místě na hřbetech dvou gigantických hadů.
CHRÁMOVÝ KOMPLEX RINNÓ-DŽIChrám založil v 8. st. kněz Šódó a spravovala jej buddhistická sekta Tendai. Chrám je známý díky Sanbucudó (Síň tří buddhů), postavené v roce 1648. Uvnitř stojí tři velké zlacené a lakované sochy.
CHRÁMOVÝ KOMPLEX TÓŠO-GÚSvatyně se honosí 2,5 milionem zlatých lístků a její nádherné stavby zůstávají ukázkou košatého stylu z období Mmojama na konci 16. st. Svatyně Tóšo je na hony vzdálena jednoduché eleganci, kterou Japonci milují, a odráží rkokové výstřelky čínské dynastie Ming.
ubytování 1 noc - hotel "Garden Nikkó"***malý hotýlek se saunou a koupelemi a výhledy na okolní hory, s pokoji se standartní postelí a se snídaní

5. den 21.9.NIKKÓ-Utsunomia - Shin-Hanamari - TÓNO (cesta vlakem)
po snídaniodjezd vlakem z Nikkó do Tóno (se dvěma přestupy - cca 6 hod. na cestě)¨
TÓNOMěsto Tóno se nachází v samotném srdci jedné z vůbec nejchudších japonských venkovských oblastí v plochém údolí Tóno. Farmáři a vesničané z okolí jsou nesmírně pyšní na bohaté venkovské tradice. Dnešnímu způsobu půdy se v minulosti věnovali i jejich předkové. Údolí Tóno je také proslulé nesčetnými lidovými legendami, lidovými pověstmi, pohádkami a příběhy předávaných z generace na generaci. TónoMonogatari je souhrnný název pro tyto lidové zvyklosti.
ubytování 2 noci - hotel "Tóno"***malý hotýlek typu Ryokjan se spaním na tatami, společným WC a sprchou, se snídaní

6. den 22. 9.Tóno - vyjížďka po venkově na kole (příroda)
po snídanivýlet na kolech
NA KOLECH PO JAPONSKÉM VENKOVĚV údolí Tóno se na kolech vydáme na 2 cyklotrasy. Projedeme okolo rýžových políček, navštívíme několik vesnic, budeme obdivovat farmáře a místní zvyky nebo tamější farmy Magarija s doškovými střechami. V jedné z vesnic se zastavíme na oběd a ochutnáme místní specialitu hrubé ručně vyráběné pohankové nudle nebo nambu místní hustou polévku se spoustou zeleniny a na stole samozřejmě nebude chybět místní rýže.

7. den 23. 9.Tóno-Hanamaki-Kitakami-Yokote-Shinjó-Tsuruoka(cesta vlakem)
po snídaniodchod na vlakovou zastávku
odjezd vlakem z města Tónodo Tsuruoka
Jízda vlakem od pacifické časti k Japonskému mořiDnešní celý den budeme na cestě. S Japan Railways se projedeme z pacifické strany ostrova Honšú až na druhou stranu k japonskému moři. Po náročném přesunu dorazíme do města Tsuruoka, brány k národnímu parku DewaSanzan
podvečerní příjezd do města Tsuruoka
ubytování 1 noc"Mankoen"***pokoj v japonském stylu, spaní na tatami, vlastní wc a sprcha
příprava na výlet do DewaSanzan, sbalení věcí do příručního zavazadla na 1 den (velké zavazadlo zůstane v hotelu v Tsuruoka)

8. den24. 9. 7. den 23. 9.poutní trojvrší DEWA-SANZAN(příroda)
po snídani uschování věci v recepci hotelu
odjezd autobusem do vesnice Haguro-Mači (40 min.)
ve vesnici Haguro-Mači začátek stezky výstupu na poutní trojvrší DewaSanzan
před výstupem návštěva muzea
Muzeum IdehaBunkaKinenkanExpozice muzea nás seznámí s životem asketických mnichů. Ve zdejším moderními technologie prošpikované expozici se můžete podrobně seznámit s jejich minulostí, kulturním pozadím a také současností. Najdete tu také ukázky tradičních mnišských oděvů a vzorky jídla.
Výstup na Dewa-Sanzan s přespáním v tradičním mnišské noclehárněVstupní branou vyjdeme na první trasu výstupu, která nás zavede na Haguro-san (1700 m). Cesta trvá přibližně hodinu a čekají na vás tři dlouhá schodiště, výstup kolem starých cedrů (většina z nich jsou tři sta až pět set let staré) nebo cesta podél řeky, v jejíž vodách se poutníci očišťují. Rozměrná červená brána Tori vás zavede do komplexu chrámu komplexu, kde v samotném středu stojí červená svatyně Gosaiden s dokonalou doškovou střechou a sochami tří horských bohů za pozlacenými dveřmi.
Po návštěvě chrámu vyjedeme z Haguro-san autobusem do zastávky Gas-san Hačigóme. Na horu Gas- san vás čeká 2 hodinový náročný výstup po hřebeni až do 1900 m.n.m. Odměnou vám při dobrém počasí budou krásné výhledy do okolí a také mokřinaté louky Mida-ga-hara, které jsou proslulé velkým množstvím vzácných alpských rostlin. Posledních několik metrů je hodně strmých, ale návštěva zajímavé svatyně Gassan-džindža, která se tiskne k zadní části masivní skalní stěny, jistě stojí za to.
Po vstupu do svatyně můžete zažít očistný obřad. Z vrcholu Gas-san se po svažující stezce vydáme na 9 km dlouhou trasu k chrámu Judono-džindža na jejímž konci budeme muset sestoupat pomocí několika ke stěně zavěšených žebříků. Podél řeky dojdeme ke svatyni Dewa-San, kde se pokloníme kouřícímu oranžovému kamenu, přes který se pomocí lana dostaneme k další svatyni. U stanice Judo-san přespíme v tradiční mnišské noclehárně Šukubó, kde se zúčastníme mnišského obřadu
ubytování 1 noc"Šukubó - tradiční mnišská noclehárna"ZÁŽITEK - spaní u mnichů, jednoduchá noclehárna, společné wc a sprcha, snídaně, společná modlitba
tradiční večeře v ceně zájezdu

9. den 25. 9. TSURUOKA - NAGANO - Centrální Honšú(cesta vlakem + město)
po snídani návrat autobusem do Tsuruoka (cca 45 min.)
vyzvednutí velkých zavazadel v recepci, odchod na vlakovou zastávku
cesta vlakem z Tsuruoka do Nagana (s přestupem)
odpoledne příjezd do Nagána
ubytování 2 noci"Chisun Grand Nagano"***
NAGÁNOAsi nikdo z České Republiky nezapomene na zimní olympijské hry v roce 1998 a nečekaný olympijský titul v ledním hokeji. Město Nagano a jeho okolí nejsou jsou jen připomínkou olympijských her. Nadchnou vás sněhem pokryté vrcholy, ovocné sady nebo lázně se "sněžnými opicemi" makaky japonskými.
návštěva chrámu Zenkó-džiV podvečer se vydáme na návštěvu tisíc tři sta let starého chrámu Zenkó- dži, kde se údajně skrývá první Buddhova socha, která se dostala na japonské území.

10. den 26. 9. NAGANO-Togakuši-Yudanaka Onsen-Oniošidašien(městečka + příroda)
po snídaniodjezd místní dopravou do přilehlých vesniček a městeček
OBUSEJedno z nejatraktivnějších malých japonských měst. Městečko je mimo jiné známé díky výrobcům sladkostí a saké. Městečko si projdeme poklidnou procházkou mezi ulicemi uzavřenými mezi okolními vinicemi a ovocnými sady a lemovanými starobylými tradičními japonskými domy, chrámy, malými muzei a uměleckými a řemeslnými galeriemi.
MASUČI SAKÉOchutnáte 4 druhy vynikajícího oblíbeného rýžového nápoje, včetně jednoho připravovaného tradiční metodou v obřích dřevěných kádích
JUDANAKA ONSEN A KOUPÁNÍ SE SNĚŽNÝMI OPICEMIPři koupeli v rotemburu v prostorách areálu Monkey Park můžete snadno spatřit makaky japonské alias sněžné opice. Za opicemi se také vydáme z lázeňské vesnice KabajašiOnsen (20 minut pěšky). Žije zde přibližně 200 makaků.
Muzeum NindžůTogakušiMinzoku-kanV tradičním japonském farmářském stavení je umístěná velmi zajímavá expozice a interaktivní muzeum věnované bojovníkům nindža. Zavítáme i do sousedního bludiště domu Ninja House.
Lávové pole OniošidašienV roce 1783 7 km dlouhá lávová řeka zalila vesnici Kanbaru. Když láva ztuhla, vznikla zde pozoruhodně pustá měsíční krajina plná různě tvarovaných černých balvanů a bizarně tvarovaných výstupků. Mezi nimi dnes vedou turistické cestičky, klikaté cestička a dřevěné chodníčky
večer návrat do Nagana

11. den 27. 9. NAGANO-Matsumoto-Itoigawa- KANAZAWA(města + zahrada)
brzy ráno odjezd vlakem z Nagana do přímořského města Kanazawa (s přestupy)bez snídaně
kolem poledne příjezd do Kanazawa
z vlakového nádraží odjezd do centra
ubytování 1 noc"Kaname Inn Tatemachi"**
zahrada Kenroku-enZahrada Kenroku-en se řadí mezi tři nejkrásnější zahrady Japonska. Své jméno dostala podle kenroku (šest složek), které jsou považovány za ideál zahrad. Prostor, klid, posvátnost, krásné pohledy, důvtipný návrh a chlad dosažený pomocí vodních toků. V tomto mistrovském zahradním díle architektury je 12 000 stromů čítajících na 150 různých druhů, umělé kopce, rybníky a vodní cesty, v sezóně lemované kosatci.
PROHLÍDKA MĚSTA KANAZAWABěhem druhé světové války unikla Kanazawa americkému bombardování, a díky tomu dnes můžeme obdivovat mnoho centrálně položených čtvrtí, zajímavé samurajské domy nebo půvabnou oblast lechtivých čajoven Higaši Čaja.

12. den 28. 9. KANAZAWA -KJÓTO(město +vyjížďka + kulinářský zážitek)
po snídani odjezd vlakem z Kanazawa do Kjóta (cca 2,5 hod. jízdy)
dopolední příjezd do Kjóta
přesun metrem do hotelu
ubytování 1 noc"Centurion Cabin and SpaKyoto"***ZÁŽITEK - spaní v kapslovém hotelu neodmyslitelně patří k japonské hotelové kultuře. Ve vaší kabince nechybí TV, zavazadlo uschováte v recepci, společná sprcha a toaleta. Součástí hotelu je sauna, společenská místnost, prádelna. Kontinentální snídaně v ceně. No neberte to.
PROHLÍDKA MĚSTA KJÓTO - HIGAŠIJAMAProhlídka města s místním průvodcem. Projdeme se a navštívíme nejzajímavější místa historického centra mezi které patří chrám Kijomu, ulička Kijomizuzaka s řemeslnými krámky, schodiště Sannenzaka a Ninenzaka, 39 m vysoká pětipatrová pagoda Jasaka, chrám Kódaidži, park Marujama, chrám Šórenin, svatyně Jasaka a dalš.í
VYJÍŽĎKA V DŽINRIKIŠAPůl hodinová vyjížďka po historickém centru města v džinrikiša (tažená člověkem)
VEČERNÍ VÝPRAVA ZA GEJŠAMI S místním průvodcem Peterem Macintoshe se vydáme na mimořádně zajímavou a velmi oblíbenou pěší výpravu, kde nám během hodiny projdeme čtvrtěmi Gion a Mijagawa-čo a řekneme si něco málo o Gejšách, jejich práci, historii a poslání.
MINI KAISEKI RJÓRIKulinářský zážitek v jedné z místních restaurací. Dopřejeme skutečnou tradiční japonskou hostinu s řadou pochoutek připravených z vybraných sezónních surovin.

13. den 29. 9. KJÓTO - NARA (město)
po snídani odjezd vlakem z Kjóta do města Nara (cca 45 min. jízdy)
ubytování 1 noc"NikkóNara"*** - dvoulůžkový pokoj s WC a sprchou
celodenní program ve městě Nara - prohlídka města, chrámů a parků
PROHLÍDKA MĚSTA NARAPoklidná atmosféra jako by byla předurčena k ochraně dlouhého nerušeného spánku zdejších slavných rodáků z prastarých dob. Oblast Nara je považována za kolébku japonské civilizace. Mnoho domácích a zahraničních turistů oceňuje zdejší nenucenou atmosféru a také nádhernou polohu v bezprostřední blízkosti hustě zalesněných kopců. Nejzajímavějším lákadlem je monumentální Buddhova socha v chrámu Tódai-dži. Nezapomeneme navštívit chrámový komplex Kófuku-dži s několika menšími stavbami a množstvím krásných buddhistických soch.
PROHLÍDKA CHRÁMŮ TOŠÓDAIDŽI A HÓRJÚDŽI 5 km od města Nara stojí chrám Tošódaidži, hlavní sídlo buddhistické školy Ricu. Na pomyslném vrcholu všech japonských chrámů stojí Hórjúdži, vtěný pro své postavení v japonské kultuře. Chrám pochází z roku 670 a jeho čtyři budovy se dochovaly ve stejném stavu po více než 1300 let
VEČERNÍ PROCHÁZKA PO NARAVečerní prohlídka města s průvodcem Harrym po nejznámějších památkách města, které patří do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

14. den 30. 9. NARA -Ósaka-Hakone- Gora (den na cestě)
po snídani odjezd vlakem z Nara do Ósaky (cca 30 min. jízdy)
přestup na vlak do Hakone (cca 3 hod.) a dále pak do Gora (40 min.)
příjezd do Gora v odpoledních hodinách
ubytování 2 noci - hotel "ShirayunoyadoYamadaHakone Gora"nádherný malý hotýlek s termálními koupelemi a výhledy na okolní hory, s pokoji v tradičním stylu ryokan se spaním na tatami + tradiční japonská
VEČERNÍ KOUPÁNÍ V ONSENUHotel nabízí několik malých, větších, vnitřních i venkovních termálních lázní.


15. den 1. 10. PĚT JEZE FUDŽI (příroda)
po snídani celodenní túra v oblasti NP Hakone a Pěti jezer Fudži
LANOVKAMI, PĚŠKY, LODÍ V OBLASTI PĚTI JEZERCelodenní výlet v neobyčejně malebné jezerní oblasti s řadou hor a vyhlášených lázeňských center. Projedeme se lanovkami, zažijeme plavbu vyhlídkovou lodí, a nakonec si dáme nenáročný 4 hod. trek po části starobylé cesty Tókaido. Díky nádherné krajině s hustě zalesněnými horami a idylickými výhledy na horu Fudži neušla tato oblast pozornosti turistů.
návrat do hotelu v podvečer
rozlučkový večer - poslední noc v Japonsku

16. den 2. 10. GORA -Hakone-Kamakura- Tokio - letiště (město)
po snídani odjezd vlakem do Hakone
přestup na vlak z Hakone do Kamakura (cca 1,5 hod.)
dopolední příjezd do města Kamakura
PROHLÍDKA MĚSTA KAMAKURA Až do roku 1333 samurajská pevnost a chrámové město. Kopcovitá Kamakura je dnes rezidenční město s širokou nabídkou zenových chrámů, starobylých svatyní a upomínek na éru samurajů. Podíváme se do dvou chrámů Engakudži a Kenčódži, kde se nalézají dobové stavby a nezapomene navštívit proslulého velkého sedícího Buddhu Daibucu v prostorách chrámu Kótoku.
VELKÝ SEDÍCÍ BUDHA DAIBUCUKamakurský kolosální Daibucu - Velký Buddha sedí v prostorách chráuKótoku-in a jde o jednu ze dvou největších bronzových soch v Japonsku.
po prohlídce města a chrámů odjezd vlakem na letiště Narita v Tokio
večerní odlet do Paříže

17. den 3. 10. Paříž - Praha (KONEC ZÁJEZDU)
přílet do Paříže v ranních hodinách
přestup na let do Prahy
přílet do Prahy v dopoledních hodinách
KONEC ZÁJEZDU