IMG-20200220-WA0016-01.jpeg

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD

MEXIKO GUATEMALA-BELIZE

"PO MAYSKÉ STEZCE NA PLÁŽE"

PROČ SE VYDAT NA TENTO ZÁJEZD:

V mexickém Cancúnu se vykoupete v karibském moři, na belizském ostrově Caye Caulker se budeme pohybovat na kolech a v rezervaci Hol Chan si zašnorchlujeme na druhém největším korálovém útesu na světě se žraloky, rejnoky želvami.. V Mexiku, Belize i v Gautemale vystoupáme na mayské památky Xunantunich, Tikal, Palenque a Tulum. Na místě vás budou provázet mayští průvodci, naši kamarádi. .

Těšit se můžete na ranní výstup na pyramidu v Belize, večerní prohlídku největšího mayského města Tikal s průvodcem Samuelem, nebo na vysvětlení mayského kalendáře od průvodce Nacha v mexickém Palenque. Poznejte s námi a našimi mayskými průvodci památky trochu jinak. Naše prohlídky jsou interaktivní a naši klienti jsou do prohlídky více zapojeni.

FOTOGALERIE

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD

MEXIKO - GUATEMALA - BELIZE

Po mayské stezce na pláže

IMG_20190317_185855.jpg
FB_IMG_1584032235070.jpg

DO CENY ZÁJEZDU ZAHRNUTO

 • letenka Praha – Cancún a Guatemala City – Praha (s přestupem, let může být operován přes USA)

 • 13 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, kategorie ** - ****,

 • 10 x snídaně (kontinentální)

 • 2 x oběd, sendvič při šnorchlování na Hol Chan a boritos při sjíždění jeskyní,

 • veškerá doprava najatými autobusy dle programu,

 • vstup na mayskou památku Cahal Pech a Xunantunich

 • vstup na mayskou památku Tikal,

 • vstup na mayskou památku Toniná, vstup na mayskou památku Palenque,

 • výlet lodí se šnorchlováním na ostrově CayeCaulker, Hol Chan Marine Reserve, SharkAley, Coral Garden,

 • sjíždění jeskyní na duších na řece Brunch River, Belize,

 • vstup a koupání na vodopádu Welib Já,

 • city tour ve městě Antigua,

 • prohlídka kávové plantáže Filadelfia ve městě Antigua s ochutnávkou kávy,

 • výlet s výstupem na činnou sopku Pacaya,

 • výlet lodí po jezeře Atitlán do města Santiago s prohlídkou,

 • TucTuc tour na vyhlídku nad jezerem Atitlán,

 • hodinová projížďka na kajaku po jezeře Atitlán,

 • vstup a koupání na vodopádech a kaskádách Agua Azul,

 • vstup a koupání na vodopádu Misol Há,

 • český průvodce po celou dobu pobytu (není přítomen při letu z/do Evropy),

 • pojištění CK proti úpadku, před odletová informační schůzka v K. Varech

 

NENÍ ZAHRNUTO V CENĚ: cestovní pojištění + storno zájezdu,, stravování, pokud není vypsané v programu a zahrnuté v ceně zájezdu, výstupní taxa Mexiko 2 x 560 MXN,, výstupní taxa Belize 1 x 20 USD, výstupní odletová taxa z Guatemaly 1 x 20 USD, doplatek za jednolůžkový pokoj = 8. 900,- Kč,, osoby starší 70 let předloží potvrzení od doktora o dobrém zdravotním stavu,, osoby mladší 18 ti let jen doprovodu rodič

MÍSTA  KTERÁ NAVŠTÍVÍME

10. NEJLEPŠÍCH ZÁŽITKŮ TOHOTO ZÁJEZDU

IMG_20190302_114350.jpg

1. MEXIKO - pláže Cancúnu

Po dlouhé cestě z Evropy jistě oceníte jeden volný den, který můžete strávit na pláži u Karibského moře. Náš hotel leží přímo u pláže. Celý den se můžete slunit a koupat na pláži nebo se osvěžit v nekonečném bazénu. Užijte si tyrkysovou barvu Karibského moře a jemný bílý písek pláží Cancúnu.

IMG-20200217-WA0034-01.jpeg

4. BELIZE - CAVE TUBING - posvátné mayské jeskyně

Jedna z nejzajímavějších aktivit v Belize. Průjezd jeskyněmi na duších. Nebojte se voda v tropických jeskyních v Belize není studená. S dušemi překročíme řeku Branch River, a po levé straně proti jejímu toku se příjemnou procházkou pralesem dostaneme po padesáti minutách až místu začátku splavování. Cestou nám průvodce poví něco málo o místní fauně a flóře. Už jste někdy ochutnali termity? Samotné splavování je opravdovou zábavou i opravdovým zážitkem. Jako bonus jsme pro vás připravili vylodění uprostřed jeskyně. Půjdeme se podívat na obrovské stalaktity a stalagnáty. Pro Dobrodruhy a Odvážlivce je připraven skok ze skály do jeskynní řeky. 

IMG-20200222-WA0023-01.jpeg

9. MEXIKO - vodopády a kaskády Aqua Azul

Přibližně hodinu a půl jízdy z Palenque leží v na řece Xanil kaskády a vodopády Agua Azul. Nádherné místo nejen na fotografování, ale také na koupání nebo malé osvěžení. I když je místo dnes více než turistické, najdou se tu ještě místa, kde se můžete pobývat sami a bez turistů. Nádhernou přírodní scenérii, jezírka ke koupání, přírodní jacuzzi nebo řeku s proudem naleznete až ve vzdálenějších místech. 

IMG_20190305_094050.jpg

2. BELIZE - OSTROV CAYE CAULKER 

Není to tak dávno, kdy ostrov Caye Caulker býval ostrovem rybářů a Rastafariánů. Dnes převažují turisté, ale stále tento ostrov nabízí pohodu a klid.  Žádná auta, žádné asfaltové silnice. My se po ostrově budeme pohybovat na kolech. Zajedeme si na Split, místo, kde podávají nejlepší karibské koktejly nebo belizské pivo Belikin. Pohodičku si můžete vychutnat ze zavěšené hamaky, z dřevěného křesla na okraji moře nebo z hotelového mola.

IMG_20190307_091742.jpg

5. BELIZE -  Mayské naleziště Xunan Tunich 

Mayská památka Xunan Tunich patří k nejzajímavějším památkám na území Belize. Společně s místním mayským průvodcem Ediem se brzy ráno vydáme nejen na vrchol čtyřicetimetrové pyramidy, ale i za neobvyklým poznáním této kultury. Objasníme si některé fakty, projdeme si rozlehlá náměstí, vylezeme mnoho schodů, dozvíme se o rituální hře "Poktapok" nebo si jen tak sedneme na vrcholu pyramid a vyzkoušíme třeba akustiku. Poznejte s námi a našimi mayskými průvodci památky trochu jinak. Naše prohlídky jsou interaktivní a naši klienti jsou do prohlídky více zapojeni.

IMG_20190302_114216.jpg

10. MEXIKO - TULUM - mayská památka

 Díky blízkosti turistického města Cancún je mayská památka hojně navštěvování turisty z celého světa. Její význam ani zdaleka nedosahuje významu mayských památek v Peténském pralese (Palenque, Tikal, Xunantunich). Mayská památka Tulum přitahuje turisty svým kouzlem a krásou. Pevnost umístěná na břehu karibského moře nemá v mayském světě obdoby. Fotografii mayské pevnosti tyčící na skále nad pláží s býlím pískem a tyrkysově zbarveným karibským mořem, nesmí chybět v albu žádného turisty, který se na Yucatanském poloostrově zastavil. A přesně v tomto duchu proběhne krátká prohlídka mayské pevnosti Tulum. Fotografie, koupání a pryč.

FB_IMG_1584032235070.jpg

3.  BELIZE -CAYE CAULKER korálový útes, úžasný podmořský svět

korálový útes - 2. největší na světě. Mořská rezervace Marine Reserve Hol Chan, SharkAley a Coral Garden, šnorchlování se žraloky, želvami, rejnoky na korálových útesech za doprovodu místních průvodců Carlose a Salvadora

IMG-20200218-WA0002-01.jpeg

6. GUATEMALA - TIKAL- mayská památka 

Do největšího mayského města Tikalu se dostaneme v podvečer. Na vstupní bráně nás bude očekávat místní průvodce, náš kamarad Samuel. Samuel je přímým potomkem Mayů. Jeho dědeček je jedním z největších šamanů Tikalu. Samuel zná mayské město Tikal dokonale. Aby ne, narodil se tu, a své vědomosti zdědil od svých předků. Máte jedinečnou možnost proniknout do tajů mayské kultury a dozvědět se mnohem více než se píše v knižních průvodcích. S námi bude přímo u zdroje. Tak jako každý rok, jsme připraveni na to, aby prohlídka Tikalu nebyla jen obyčejnou prohlídkou památky, ale abyste byli do prohlídky aktivně zapojeni a stali se součástí "opravdového zážitku".

IMG-20200218-WA0001-01.jpeg

7. MEXIKO - ALUXES - eko park

Můžete se těšit na volně žijící a poletující papoušky ARA, krokodýly, tapíra, chápany, vřešťany a další zvířátka. Majitel parku koupil toto rozsáhlé bažinaté území parku, aby ochránil místní faunu a flóru před stavební hotelovou horečkou v oblasti. Park buduje po mnoho let. Návštěvníkům se snaží ukázat především místní zvířata. Zvířata v bažině a jejím okolí buď to žila, nebo sem byla přepravena jako zabavený kontraband pytláků. Mnoho zvířat se zde zotavuje právě z této nepříjemné zkušenosti, kdy byla pašována a držena v hrozných podmínkách. 

IMG-20200220-WA0016-01.jpeg

8. MEXIKO - mayské město Palenque

Před vchodem do mayského města Palenque nás již tradičně očekává mayský průvodce a náš rodinný kamarád Nacho. Jen díky němu a jeho znalostem se dozvíme zajímavosti z mayského zemědělského kalendáře. Společně s Nachem si objasníme zajímavostí z mayské kultury. Nacho se v roce 1977 narodil mayským rodičům přímo v areálů dnes mayských ruin v Palenque. Zde také jako malé dítě vyrůstal. Zná tu opravdu každou stavbu, s trochou nadsázky každý kámen. 

FB_IMG_1584032225319.jpg

EXTRA ZÁŽITEK ZÁJEZDU

BELIZE -CAYE CAULKER korálový útes, úžasný podmořský svět

korálový útes - 2. největší na světě. Mořská rezervace Marine Reserve Hol Chan, SharkAley a Coral Garden, šnorchlování se žraloky, želvami, rejnoky na korálových útesech za doprovodu místních průvodců Carlose a Salvadora

 

14

dní

TERMÍNY:   5. 3. - 18. 3. 2023

           

CENA ZÁJEZDU:   89 900 Kč