IMG_20190115_184739.jpg

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD

AUSTRÁLIE + TASMÁNIE

"Milujeme přírodu"

PROČ SE VYDAT NA TENTO ZÁJEZD:

Chcete vidět klokany, koalu nebo tasmánského čerta?  projít se kolem Uluru, proletetět se v vrtulníkem nad 12ti Apoštoly, trekovat v Tasmánii nebo se potápět na největším korálovém útesu na světě?  Vydejte se s námi na rozmanitý kontinent plný přírodních krás. Bohatý program, super zábava, dva čeští průvodci, procházky, menší treky a trocha adrenalinu.  

FOTOGALERIE

DO CENY ZÁJEZDU ZAHRNUTO

 • letenka Praha – Melbourne a Cairns – Praha (s přestupy),

 • letenka Melbourne – Hobart,

 • letenka Hobart – Sydney,

 • letenka Sydney – Uluru (Ayers Rock)

 • letenka Uluru – Cairns

 • 15x ubytování kategorie ⃰  ⃰  ⃰   –   ⃰  ⃰  ⃰  ⃰   

 • dopravu minibusem po Austrálii dle programu

 • všechny vstupy dle programu

 • výlet Great Ocean Road,

 • trek v NP Grampians,

 • trek v NP Mt. Field,

 • trek v NP Freycinet,

 • výlet do Blue Mountains,

 • trek v NP Kata Tutja – Uluru,

 • trek v NP Daintree,

 • výlet lodí na Bruny Island

 • ochutnávka vín v NP Freycinet,

 • projížďka lodí v přístavu v Sydney,

 • jízda na železnici Scénic World,

 • výlet lodí na Velký bariérový útes se šnorchlováním a obědem,

 • vyhlídkový let nad 12 ti Apoštoly,

 • 2x večeře (Melbourne + Hobart)

 • čeští průvodci po celou dobu zájezdu (neletí z/do Evropy),

 • pojištění CK proti úpadku, australské vízum a jeho vyřízení

 

 • Není zahrnuto v ceně zájezdu, stravování (pokud to situace dovolí, budeme nakupovat v supermarketech a stravovat se v restauracích), pojištění na cesty (doporučujeme pojistit storno z důvodu nemoci)fakultativní výlety mimo program

CENA ZÁJEZDU:   109.900, Kč

MÍSTA TOHOTO ZÁJEZDU, KTERÁ NAVŠTÍVÍTE

17

dní

TERMÍNY:   12. 6. - 28. 6. 2020

POZNÁVACÍ  ZÁJEZD

AUSTRÁLIE + TASMÁNIE

"Milujeme přírodu"

10 NEJLEPŠÍCH ZÁŽITKU TOHOTO ZÁJEZDU

1. Great Otway Park

Procházka po lávkách v korunách stromů v NP Great Otway. Źážitek, při kterém se ocitnete přímo v centru přírody. 

6. Treky a procházky v NP Grampians

Celý den menší treky a procházky v národním parku Vodopád v NP Grampians i OCHUTNÁVKA VÍNA Nedaleko Melbourne. Ochutnáme nejen výborné místní víno Shiraz, ale také Cabernet, Riesling a výborné místní sýry.

 

9. TASMÁNIE - Bruny Island

Průzkum jedinečného ostrova Bruny jižně od Hobartu. Dramatická scenérie pláží a skal spolu s nedotčenou přírodou uchvátí každého milovníka přírody. Velká část ostrova je součástí národního parku. Na jižním cípu budete moci pozorovat Jižní arktický oceán z historického majáku. 

Scénic World + unikátní lanovka nad korunami stromů

Projedeme se nejstrmější železnicí na světě a vše zakončíme unikátní lanovkou nad korunami vzrostlého lesa.  

NPO Kata Tjuta - pěší tůra

Pěší túra soutěskami Kata Tjuta (délka 3-4 hod.). Vydáme se podél staré aboriginské stezky lidu Anangu - Údolím větrů, mezi tajemné skalní hlavy. Uluru i Kata Tjuta jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. 

2. Great Ocean Road

Jeden z nejlepších automobilových výletů v Austrálii nabízí výhledy na bizarní skalní útvary, pískovcové věže, husté eukalyptové lesy, a nádherné surfařské pláže a přímořská letoviska. Během dne uděláme několik zastávek, např. na 12 apoštolech, London Bridge a dalších známých a zajímavých místech. Projedeme přes vysoko položené vyhlídky nad oceánem, odkud budeme vzhlížet na zajímavé skalní útvary, jako jsou oblouky a mosty. Projdeme se po písečné pláži a uděláme mnoho krásných fotografií. Cestou zastavíme a projdeme se deštném pralese. Nejkrásnější na cestě je západ slunce, a možná i pozorování delfínů.

5. Tower Hill

 

.

10. NP Freycinet - The Hazards + MT Amos

Úžasná scenérie slavné zátoky  Wineglass Bay. Trek pohořím The Hazards v NP Freycinet. Pro odvážnější je možnost zdolat horu Mt. Amos, kde se nám naskytnou nejkrásnější výhledy na místní zátoku Wineglass Bay.

Sydney - to nejlepší z města

To nejlepší z města Sydney. Projedeme se lodí po zátoce s výhledem na budovy Sydney Opera, vykoupeme se na nejslavnější pláži Bondi, kde také prozkoumáme pobřeží. Odpoledne navštívíme Chinatown, a necháme vám možnost vylézt na oblouk mostu Sydney Harbour Bridge. 

Velký bariérový útes

Celodenní plavba na Velký bariérový útes. Zašnorchlujeme si na nejrozsáhlejším útesovém systému světa, který je tvořený zcela z živoucích organismů. Uvidíme barevné ryby, želvy a budeme obdivovat pestrobarevné korály. Na lodi je připravená lehká svačinka a také oběd. V ceně je také zahrnuto vybavení na šnorchlování. Pro potápěče možnost potápění. 

3. Vyhlídkový let nad 12ti Apoštoly

Pokud máte absolvovat alespoň jeden vyhlídkový let kolem australského pobřeží, tak pak by to měl být let nad 12 Apoštoly. Během 15 ti minutového letu dále uvidíte London Bridge, The Arch, Loch Ard Gorge, The Sentinel v ceně zájezdu.

7. TASMÁNIE - NP Mountfield

Celodenní toulání v parku, NP MT. FIELD Nejstarší národní park Tasmánie. Úchvatné vodopády, procházka do údolí obřích stromů Karri (druhý největší strom na světě). Trek pralesem s vodopády a divokou neporušenou přírodou. Odpoledne jezero Dobson a procházka mezi zdejší endemické palmy "pandani". 

11. Bonorong Wild Life

Domorodá australská fauna. V malé rezervaci se můžete seznámit s tasmánským čertem nebo klokany, papoušky nebo hady.

Sydney - to nejlepší z města 

+ ubytování přímo v centru Sydney (všechny zajímavosti, včetně Sydney Bridge a Sydney Opera, v pěší dostupnosti) 

volný den v Cairns

Tento den můžete ve městě Cairns strávit jeho prohlídkou. Máte tu spoustu možností, jak využít volný čas. Můžete se vykoupat v pobřežní umělé laguně, zajít si nakoupit na trhy nebo navštívit botanickou zahradu. Vše zdarma. Z placených výletů vám můžeme zajistit let helikoptérou nad Velký bariérový útes, nebo na tropický ostrůvek. Další možností jízda nejdelší lanovkou nad tropickým lesem do městečka Kuranda. Rezervace výletů u průvodců na místě.

4. Národní park Grampians

Průzkum vyhlášeného národního parku s vodopády, bujnou vegetací i tradiční australskou faunou, především koalami a stády klokanů. Projdeme se po parku, vylezeme na vyhlídky Balconies, a dojdeme k nedalekému vodopádu. Vrcholem bude procházka k vyhlídce Pinnacles skrz Grand Canyon.

8. TASMÁNIE Bruny Island - plavba podél  pobřeží

Jedinečná a fascinující plavba podél dramatického pobřeží divokého ostrova Bruny. Během 3 hodinové plavby můžete zahlédnout delfíny, lachtany, orly a další faunu! Jedna z nejkrásnějších pobřežních plaveb nabízená v australských vodách ověnčená mnoha cenami. 

12. Blue mountains - Modré hory

Celodenní výlet do oblasti přírodních krás Modrých hor (UNESCO). Prozkoumáme známý skalní útvar Tři sestry i vodopády Wentworth. Podnikneme nenáročnou procházku v kaňonu plném mohutných eukalyptů. 

KNP Uluru - Kata Tjuta

Velikost, majestátnost, neskutečná proměna barev, i to je Uluru a národní park Kata Tjuta. Navštívíme domorodé kulturní centrum a dozvíme se více o původním obyvatelstvu Austrálie. Podnikneme nenáročné procházky kolem posvátného monolitu Uluru, který nás jistě uchvátí svojí mohutností. Prohlédneme si místní jedinečný vodní zdroj Mutitjulu a tradiční domorodé stezky. Večer nevynecháme úchvatný západ slunce. Čeká vás tu překvapení

IMG_20190116_061756.jpg

EXTRA ZÁŽITEK ZÁJEZDU

VÁDÍ RAM - pouštní dobrodružství 

Wádí Ram nabízí jednu z nejhezčích pouštních scenérii, jaké jste kdy viděli. Nesčetné nálady a dramatické barvy způsobené různým úhlem dopadajících slunečních paprsků. V noci zase můžete pozorovat tisíce hvězd bez světelného znečištění.  

IMG_20200628_200623.jpg

REFERENCE

Kontaktujte nás telefonicky, whatsappem, emailem nebo přes kontaktní formulář. Jsme Vám kdykoli k dispozici. 

+ 420 775 341 006 Dušan Porada,

+ 420 731 160 290 Lenka Poradová

Sledujte nás na FB

Pořádáme cestovatelský festival Caminos

Cestovatelský projekt cestuj za jídlem

Kopie návrhu Kopie návrhu Modern Steak C

Zakupte si naši knihu cestovatelská kuchyně. Příběhy ze světa + recepty světové kuchyně  od profesionálního průvodce a cestovatele Dušana Porady.