IMG_20200621_101123.jpg

POZNÁVACÍ ZÁJEZD

ALBÁNIE

Krásy jónského moře a okolí

Albánie je nádherná země. Svým návštěvníkům nabízí jak památky, kulturu, pohostinné lidi, nádherné jónské moře a divoké hory. Na tomto zájezdu nebudeme nikam daleko cestovat, ubytujeme se v nádherné lokalitě, budeme si užívat krásu průzračného jónského moře, sluníčka, ale každý den podnikneme i zajímavý výlet do okolí. Vybrali jsme pro Vás nádhernou lokalitu, jihu Albánie.  Těšit na tomto zájezdu můžete na pláže a plážičky, vyhlídky, staré  město Himare, výlet lodí pobřežím na místa, kam se po souši nedostanete, úžasnou pláž s kaňonem Gjipe, ochutnávku nejlepších sýrů a místní kuchyně, antické městečko Apollonii, krásné západy slunce nad pláží Livadh a mnoho dalšího. 

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU

POZNÁVACÍ ZÁJEZD

ALBÁNIE - Krásy jónského moře a okolí

8

dní

TERMÍNY:   

brzy upřesníme

CENA ZÁJEZDU:   29.900,- Kč

Zaujal Vás tento zájezd? Nechte si poslat program zájezdu s podrobným itinerářem. 

DO CENY ZÁJEZDU ZAHRNUTO

brzy upřesníme

DALŠÍ VARIANTY ZÁJEZDŮ DO ALBÁNIE, MAKEDONIE 

VELKÝ OKRUH
červen, září
ALBÁNIE
 MAKEDONIE

CENA ZÁJEZDU 39.900,- Kč

TO NEJLEPŠÍ + HORY V TETH
květen, červen, červenec, srpen, září
ALBÁNIE
POBYTOVÁ
MOŽNOS ČESKÉHO DELEGÁTA
květen, červen, červenec, srpen, září
ALBÁNIE

CENA ZÁJEZDU 29.900,- Kč

MÍSTA ZÁJEZDU, KTERÁ NAVŠTÍVÍME

Tirana, NP Theti, Berat, kaňon Osumi, termální prameny Benje, Gjirokaster, Blue eye, Butrint, Ksamil, Himara a okolí (Pilur, Borsch), Llogara pass, Dhermi,Gjipe,  

18. NEJLEPŠÍCH ZÁŽITKU TOHOTO ZÁJEZDU

1. ALBANIE - TIRANA

Hlavní město Albánie vás možná překvapí. Jistě dnes už není tím, co byste čekali. Město se mění přímo před očima. Čeká vás pobyt a prohlídka v moderního města. Společně zavítáme na Skandenbergovo náměstí, nahlédneme do mešity i pravoslavného chrámu a zalezeme do muzea BunkArt. Projdeme se po pěší promenádě Toptani a ochutnáme první albánské jídlo a víno.

5. Rafting v kaňonu řeky Osum 

Jeden z nejkrásnějších kaňonů v Albánii. Čeká Vás dobrodružná projížďka nádhernou krajinou nebo procházka korytem kaňonu. 

9. teplé sirné prameny Benje 

Díky teplotě okolo 40 °C je možné se tu koupat po celý rok. Místní lidé věří, že voda léčí a pomáhá při kožních a žaludečních problémech a prospívá kostem. Musíte vyzkoušet, jaký účinek budou mít na vás. 

13. Himaré, pláž Lidvah

Jedna z nejkrásnějších obydlených pláží v Albánii. Zde začneme pobytovou část zájezdu, ale i zde, pro Vás máme připravený program.  V červnu, při začátku sezóny je tu opravdu klid.  

17. motorovým člunem podél pobřeží

Výlet motorovým člunem kolem pobřeží Na nejkrásnější místa, na panenské pláže a skryté jeskyně se vydáme na člunu společně s kapitánem Luigim. Těšit se můžete na opravdu krásná místa.. 

2. ALBANIE - NP THETHI

Úchvatná síla přírody a síla hor v NP Thethi. Zde podnikneme  trek na vodopád korytem řeky Theti + Modré oko s návratem terénním džípem po panoramatické stezce. 

6 . Gjirokastra tradiční osmanské město 

Městečko s typickou architekturou, malebnými uličkami a pevností. Město s nenapodobitelnou atmosférou zapsané na seznamu památek UNESCO pro svou unikátní zástavbu bílých domů s břidlicovými střechami. 

10. Blue Eye lake - jezero modré oko. 

Modré oko je malé jezírko, jehož voda přichází hluboko ze země a napájí řeku Bistricu. Protože má oválný tvar, tmavě modrou barvu uprostřed a světlou kolem, připomíná lidské oko. Vývěr krasového pramene se odhaduje v hloubce 152 m.

14. Staré město Dhermi

Jedno z nejkrásnějších nově rekonstruovaných historických městeček na pobřeží Albánie. Křivolaké uličky, fontány, podloubí, kostely a celkový výhled na město, hory a moře uchvátí snad každého návštěvníka.

18. Panenská pláž Gjipe

Na exotickou, panenskou pláž Gjipe si musíte opět dojít pěšky. Nejdříve vás čeká sjezd po velmi úzké silnici směrem k pobřeží. Od parkoviště ještě 1,5 km pěšky. Námaha ale za to stojí, a pláž Gjipe je jedna z povinných pláží, kterou musíte v Albánii prostě vidět. Čeká vás křišťálově čistá voda, naprosto úžasný výhled všude kolem, a dnes už i studené pivo. Otevřelo tu jedno malé bistro. Není divu, že pláž Gjipe patří na seznam UNESCO. 

3. MAKEDONIE - večerní projížďka lodí po Ohridském jezeru

Makedonci přezdívají jezeru makedonské moře. Má rozlohu 348 km², je 30 km dlouhé, max. 15 km široké, s max. hloubkou 258 m.

7. Procházka k hradu z 12. století

Gjirokaster si zamilujete nejen díky krásným historickým domům, úzkým uličkám plných obchůdků a restaurací, ale také díky hradu, odkud je nádherný výhled na okolní hory. 

11. Římská památka Butrint

Nejvýznamnějším archeologickým nalezištěm Albánie. Založen ve 4. století před naším letopočtem. Nachází se zde památky, jakými jsou zbytky římských lázní, ruiny byzantského kostela, starověká studna, palác Tří mušlí a hlavně  jedno z nejzachovalejších antických divadel na světě

15. horská vesnička Pilur s nádherným výhledem na pobřeží a hory

V Piluru žijí většinou místní horalé, pastevci pár lidí, které se živí v pohostinství. Nacházejí se tu dvě restaurace. Zde budete mít pobřeží okolo Himare jako na dlani.  

4. ALBÁNIE - Berat 

Nádherné historické město" kterému se přezdívá Město tisíce oken. Tady se můžete procházet historickými úzkými uličkami, popíjet výbornou kávu a nasávat tu pravou Albánskou atmosféru. 

8. Kaňon řeky Langarice

Kanioni i Langaricës je považován za jedno z nejkrásnějších míst v celé Albánii. V některých obdobích je řeka sjízdná na lodi. V polovině června si kaňon řeky projdeme pěšky.

12. Ksamil a jeho úžasné pláže a ostrůvky. 

Zde leží jedny z nejkrásnějších pláží Albánie. Bílý písek, křišťálově čistá voda a několik malých ostrůvků, na které můžete dojet vypůjčeným šlapadlem, nebo na některé z nich doplavat. Z tohoto místa by se dalo i doplavat na nedaleké řecké Korfu. 

16. Himaré - staré město

Opuštěné město, které se v posledních letech znovu probouzí a začíná obydlovat. Můžete se tu procházet křivolakými uličkami, mezi starými kostelíky, prohlédnout si středověké opevnění i se starými freskami, a můžete vystoupat až ke zdejší tvrzi. Je dotud nádherný výhled a úplně úžasný západ slunce.

ecké Korfu. 

Žádné produkty

IMG_20201006_153705.jpg

EXTRA ZÁŽITEK ZÁJEZDU

KRÁSA, DIVOKOST A ROZMANITOST POBŘEŽÍ

Jižního pobřeží Albánie

Na některá místa pobřeží jónského moře na jihu Albánie se dostanete jen lodí, na některá jen pěšky podél pobřeží.  Cestou Vás však zajisté čekají křišťálově čistá voda, naprosto úžasné výhledy všude kolem. My tato místa budeme obdivovat z pláží, ale i z lodě, pěšky se vydáme na nejkrásnější místa, ale fyzicky nebudeme zdolávat žádné limity ani dlouhé tůry a přesto budete překvapeni, kolik toho uvidíte.

Kontaktujte nás telefonicky, whatsappem, emailem nebo přes kontaktní formulář. Jsme Vám kdykoli k dispozici. 

+ 420 775 341 006 Dušan Porada, + 420 731 160 290 Lenka Poradová