KOLUMBIE-EKVÁDOR-GALAPÁGY "Blízko přírodě" - 26. 2. - 14. 3. 2021- 17 dní

.

REZERVACE ZÁJEZDU ONLINE

PROČ SE VYDAT NA ZÁJEZD KOLUMBIE, EKVÁDOR, GALAPÁGY

Kolumbie je jedinečná a svou krásou a milými lidmi Vás překvapí. Galapágy Vás nadchnou svou faunou a flórou. Dostanete se na minimální vzdálenost k želvám, lachtanům, ještěrům, ptactvu. Prohlídnete si unikátní sbírku zlata a smaragdů v muzeu Del Oro a v muzeu Botero v Bogotě. Prohlídnete si kávovou plantáž na koních v Salentu. Zajdeme si na úchvatnou procházku údolím Valle de Cocora s palmami "palma de cera" - vosková palma - nejvyšší palma na světě - dorůstá do výšky 60 m. A to je jen začátek, v programu máme několik zážitků na každý den.  


ZÁŽITKY TOHOTO ZÁJEZDU

údolí palem Valle de Cocora

TREK V ÚDOLÍ Procházka údolím Valle de Cocora s palmami "palma de cera" - vosková palma - nejvyšší palma na světě dorůstá do výšky 60 m. Z Valle de Cocora se vydáme na 6 hod. trek, který nás zavede do přírodní rezervace Acaime (stezka vede kolem řeky v podhůří Los Nevados, budeme přecházet lanové mosty, pozorovat kolibříky a kochat se nádhernou přírodou). 

fauna a flóra na Galapágách

PLÁŽ TORTUGA BAY procházka na pláž Tortuga Bay (cca 30 minut chůze) - koupání na jedné z panenských pláží souostroví Galapágy -zde můžete poprvé uvidět některého z galapážských živočichů - mořského leguána, lachtana, červeného kraba, tučňáka Humboltova, fregatku a další.

GALAPÁGY - EL CHATO - LÁVOVÉ TUNELY

pozorování gigantických želv galapážských v jedné z rezervací, želvy si prohlédnete v jejich přirozeném prostředí

GALAPÁGY

OSTROV BARTOLOMÉ Celodenní výlet na ostrov Bartolomé.

prohlídka ostrova, šnorchlování v zátoce Pinnacle (možnost vidět tučňáky, tuleně, mořské želvy a bohatý podmořský život) koupání a slunění na pláži, oběd na lodi

GALAPÁGY

OSTROV SEYMOUR NORTE

plavba na ostrov Baltra Norte - Seymour Norte, převoz člunem z lodi Espaňola na ostrov.

prohlídka rezervace Seymour Norte - pozorování fregatek, ptáků boobies s modrýma nohama, leguánu suchozemských i mořských a tuleňů v jejich přirozeném prostředí. 

unikátní butique finca Buenos Aires v Kolumbii

FINCA BUENOS AIRES Ubytování na nádherné koloniální farmě. Tady se budete cítit jako u "babičky na prázdninách" - bazén, kulečník, bar a výborná kuchyně.

muzeum zlata Bogota

MUSEO DEL ORO Prohlídka muzea zlata "Museo del Oro" jednoho z nejbohatších muzeí Jižní Ameriky, prohlédnout si můžete více jak 55 tis. exponátů, nejen ze zlata, interaktivní muzeum zaujme každého návštěvníka

rafting a slaňování vodopádu

SLAŇOVÁNÍ VODOPÁDU JUAN CURI Jedinečná možnost vyzkoušet si velmi oblíbenou outdoorovou aktivitu slaňování vodopádu. Slaňovat budeme 80 m vysoký vodopád Juan Curi. Nemusíte se bát, místní zkušení instruktoři vám vše vysvětlí a dobře zaškolí. Vodopád se nachází v nádherné tropické přírodě, pokud nenajdete odvahu, můžete se v tůňce pod vodopádem jen vykoupat

RAFTING NA ŘECE RIO FONCE - kategorie 1 - 3

Další z outdoorových aktivit, které jsme si pro vás připravili, a kterou budete sami vyzkoušet je rafting. Nenáročný sjezd na řece Rio Fonce se řadí do kategorie obtížnosti 1 - 3, dle aktuálního stavu vody.

Z BARICHARA DO GUANE 

2 hod. trek z městečka Barichara do vesničky Guane - historická cesta "Camino Real" postavená indiány Guani. Na cestě se otevírají nádherné výhledy do krajiny. Budeme se potkávat s místními lidmi a možná najdeme i fosílie. Trek končí ve vesničce Guane, kde nás vyzvedne autobus a odveze zpět do města Barichara a Finku Buenos Aires nebo zájemce na paragliding s instruktorem

PARAGLIDING S INSTRUKTOREM 

Jedinečná možnost vyzkoušet si nenáročný paraglidový let s instruktorem nad údolím nedaleko San Gil - výborná cena = cca 900,- Kč - není v ceně zájezdu

ROVNÍK

ROVNÍK Mitad del Mundo - rovník leží jen několik kilometrů od centra města Quito. Společně se podíváme na obě místa, která dnes označují rovník. Původní místo, které bylo vytyčeno v 18. století a na nové místo, které vyměřili dnešní GPS. Vyzkoušíte si různé aktivity, kterými oblbují turisty 😊 nebo si můžete nechat každou půlku na jiné polokouli.

TRADIČNÍ TRHY 

Tradiční trhy ve městech Otavalo a Cotocachi - podíváte se na tradiční výrobky, jakož jsou např. dřevěné sošky, tapisérie, textilie, ponča, oblečení, klobouky Panamáky. V Cotacachi jsou to především výrobky z kůže - boty, kozačky, kabelky, bundy.

architektura koloniálního městečka Salento

SALENTO Krásné malé koloniální městečko Salento si vás získá pohodovou vesnickou atmosférou. Po celodenních výletech vám zbude dostatek času na podvečerní procházky, pití kolumbijské kávy nebo si projdete místní obchůdky a utratíte trochu peněz za suvenýry.

kávová plantáž, proces sběru a zpracování kávy

KÁVOVÁ PLANTÁŽ Projížďka na koních ze Salenta na kávovou plantáž - prohlídka kávové plantáže, společně si projdeme pěstováním a zpracováním kávy na malé rodinně plantáži OCASO.

projížďka na koních z kávové plantáže zpět do Salenta.


.

CO JE ZAHRNUTO V CENĚ ZÁJEZDU

v ceně zahrnuto

doprava:

letenka Praha - Bogota, Quito s přestupy, 
letenka Bogota - Bucaramanga - Bogota, 
letenka Bogota - Quito, letenka Quito - Baltra (Galapágy) - Quito (s přestupy), 
veškerá doprava najatými autobusy dle programu,


ubytování
15 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji - kategorie ** - ****, 


ostatní výlety a služby
12 x snídaně (kontinentální), 
2 x oběd - Galapágy,  vstup do Muzea - Museo del Oro, 
vstup na kávovou plantáž - prohlídka s ochutnávkou kávy, 
projížďka na koních - Salento - kávová plantáž a zpět, 
trek do rezervace Acaime ve Valle de Cocora, výlet na trhy v Otavalu a Cotocachi - Ekvádor, vstup na Mitad del Mundo - rovník, 
lodní výlet Bartolomé se šnorchlováním - Galapágy, 
lodní výlet na ostrov Seymour Norte - pozorování ptáků, tuleňů, prohlídka El Chato rezervace - galapážské želvy, trek z historického města Barichara do vesničky Guane,
Rappeling- slaňování vodopádu Juan Curi (80 metrů),
rafting na řece Rio Fonce - úroveň 1 - 3,
český průvodce po celou dobu pobytu (není přítomen při letu z/do Evropy),
pojištění CK proti úpadku,
před odletová informační schůzka (v Karlových Varech nebo na Moravě) v ceně není zahrnuto

cestovní pojištění (proklik naleznete na stránkách www.cktamtam.cz ), 

vstup do Národního parku Galapágy = 100 USD, odbavení a kontrola zavazadel při odletu na Galapágy = 20 USD, 
doplatek za jednolůžkový pokoj = 12. 900,- Kč, 
stravování, pokud není uvedeno v programu
osoby starší 70 let předloží potvrzení od doktora o dobrém zdravotním stavu
osoby mladší 18 ti let jen doprovodu rodičůCENA  ZÁJEZDU 114.900,- Kč

Jedinečnost fauny na Galapágách, krásné moře a úžasná Kolumbie. Nádherné stylové hotely,  ubytování na finkách v Kolumbii, bohatý, zážitkový program v ceně. 


JEDINEČNÉ GALAPÁGY

Vydejte se s námi za pozorováním hravých lachtanů, poskakujíchích tučňáků, suchozemských a mořských leguánu, obřích želv, modronohých terejů nebo třeba červených krabů. Zašnorchlujte si pod mořskou hladinou a objevte želvy mořské, žraloky bělocípé a galapážské, najděte endemické hvězdice nebo černé korály. Zájezd ovšem není jen o ostrovech. 

Hned na začátku se podíváme do jedné z nejkrásnějších jihoamerických zemí, Kolumbie. Tato země vás jistě v mnohém překvapí. Příroda, lidé, jídlo, bohatá historie a kultura. Zažijte příjemné dny na ranči Buenos Aires, kde se o vás bude starat přímo majitelka Fany. Tady si budete připadat jako u babičky nebo tetičky. Krom dobré pohody je hotel Buenos Aires výbornou základnou pro podniknutí dalších aktivit. Šetřit vás nebudeme. Čekají vás outdoorové aktivity jako např. slaňování 80 m vysokého vodopádu, rafting na řece a létání na paraglidu s instruktorem. Bát se nemusíte. Zvládli to všichni před vámi, zvládnete to i vy. O to se postaráme my a naši kolumbijští instruktoři Grace a Carlos. Z Kolumbie to není vše. Krom hlavního města Bogoty a prohlídky centra a bohatého a interaktivního muzea zlata, se podíváte do údolí Valle de Cocora. Rostou tu největší palmy na světě "Palma de Cerra" a pěstuje se tu nejlepší kolumbijská kává. Na plantáži se dozvíte vše o pěstování a zpracování kávy. A na plantáž si dojedete pěkně po "kovbojsky" na koni. Nakonec nesmíme opomenout návštěvu hlavního města Ekvádoru a jeho okolí. V Quito se zastavíte přímo na rovníku. Opravdu se na jižní polokouli točí voda při vypouštění z umyvadla opačným směrem? V nedalekých městečkách Otavalo a Cotacachi můžete nakoupit suvenýrů více, než uvezete. Ponča, obrazy, tapisérie, hudební nástroje, panamské klobouky, kožené výrobky a spoustu dalšího. 


FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU KOLUMBIE,EKVÁDOR,GALAPÁGY 2019