Kanada

Canada - vlakem od Atlantiku k Pacifiku

"Vlakem od Atlantiku do Pacifiku"

termín

18. 7. - 3. 8. 2022

15. 8. - 31. 8. 2022 - vyprodáno

17 dní

cena 109 900 Kč

Kanada
napište si o podrobný program zájezdu
Poznávací zájezd

 Vydejte se s námi za poznáním neuvěřitelně krásné kanadské přírody. Stejně jako v Japonsku, i Kanadu si projedeme převážně vlakem. Již samotná jízda kanadskou přírodou s panoramatickými výhledy do krajiny je zážitkem sama o sobě. K dopravním prostředkům jsme navíc přidali vnitrostátní let do Halifaxu, kde si zapůjčíme auta a projedeme se po známé silnicí Cabot Trail v kanadské provincii Nova Scotia. Zapůjčenými auty si projedeme i část Skalnatých hor. Z města Jasper se podíváme do dvou národních parků, vyzkoušíme si kajaky na jezeře a projdeme se po lávkách. Niagarské vodopády zažijeme z lodi, Toronto z televizní věže. Ve Vancouveru se vydáme lodí na Vancouver Island. Opravdové zážitky TAM TAM travel v Kanadě již v červenci 2022.  

Dobrodružství začíná

Vlakem od východu k západu Montreal Nova Skotia. Cabot Trail, cestování zapůjčenými auty, Ottawa, Toronto, Niagarské vodopády, skalnaté hory, panoramatické výhledy, indiánský Saskatoon, Vancouver Island 

a samozřejmě ochutnávka kanadské kuchyně a whisky. 

Součástí poznávacího zájezdu

Zahrnuto v ceně zájezdu 

letenka Praha – Montreal, Vancouver – Praha, s přestupem (let s Air France/KLM)

letenka Montreal – Halifax – Montreal

11 x ubytování v hotelech kategorie 3-5* ve dvoulůžkovém pokoji

6 x snídaně (continentální)

veškeré najatá doprava

zapůjčení aut s tankováním a pojištěním

jízdenky na vlaky Canadian Railways dle program, vstupenky dle programu

pojištění CK proti úpadku

český průvodce po celou dobu zájezdu

(vyjma letů z/do Evropy),


V ceně zájezdu není zahrnuto

stravování, pokud není uvedeno v programu

PCR testy a jiné restriktivní opatření, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR).

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

Montreal - vyhlídková plavba lodí

Nejkrásnější pohled na město je z lodi. Při ranní vyjížďce si prohlédneme město Montreal tradičně i netradičně z lodi.  

Niagarské vodopády 

Niagarské vodopády nepatří k nejvyšším na světě, ale co se týče obrovského průtoku vody, kdy se každou vteřinu řítí z útesu více jak 2830 krychlových metrů vody, málo které vodopády na světě je překonají. Užijte si den s vyhlídkami, tu nejlepší zažijete na Table Rock a nechte se osvěžit vodní tříští na lodním výletu přímo pod vodopády.

Jízda vlakem do Jasperu

Po jednodenním odpočinku ve městě Saskatoon pokračujeme v jízdě k Pacifickému pobřeží, tentokrát do Skalnatých hor a města Jasper.

Cabot Trail

Jedna z nejkrásnějších panoramatických kanadských cest se nachází v provincii Nové Skotsko. Točité silnice s mnoha zastávkami vás zavedou k výhledům na krajinu, ze které se vám zatají dech.

Dvoudenní jízda vlakem
přes Kanadu

Nejkrásnější výhled na kanadskou přírodu se naskýtají z vlaku. Budete mít jedinečnou šanci užít si dvoudenní jízdu vlakem, a přitom pozorovat nádhernou kanadskou krajinu, kochat se a zároveň si i odpočinout. Jízdenky jsme rezervovali ve třídě ekonomy plus, za příplatek je možné doobjednat kupé.

Zapůjčenými auty po skalnatých horách

Díky zapůjčeným autům se na cestách stáváme svobodnějšími. Alespoň takovou máme zkušenost z jiných zájezdů (Tahiti, Markézy, Bonaire, Curacoa, Brazílie po české stopě). Nejsme závislí na pronajaté dopravě ani řidičích. My sami se stáváme řidiči, a my sami se rozhodujeme, kde zastavit, kde udělat přestávku, kdy vyjet, a v kolik hodit dojet na místo. Auta z půjčovny vždy necháváme pojistit na nejvyšší možnou sazbu, tak aby naši klienti nenesli žádnou hmotnou zodpovědnost. Ve skalnatých horách se budeme projíždět celé dva dny, tak abychom poznali a viděli, co nejvíce z nádherné kanadské přírody.

Večerní vyhlídková věž
CN Tower

Turistická atrakce číslo jedna v Toronto a zároveň jeden z nejznámějších symbolů města a Kanady. Z vrcholu vyhlídkové věže se vám naskytne neuvěřitelný výhled. Nejkrásnější světelná show, kdy se celá věž světélkuje, začíná po setmění.

Saskatoon

Naše dlouhé kanadské vlakové putování od Atlantiku k Pacifiku přerušíme na jednu noc ve městě Saskatoon. abychom si na jednu noc od vlaků odpočinuli. Ve městě Saskatoon podnikneme plavbu na řece South Saskatchewan, ochutnáme místní výbornou kuchyni, napijeme se whisky se zázvorovým sirupem a večer vyrazíme do barů, kde hrají místní rockové a country kapely. 

Celodenní výlet na Vancouver Island

Brzy ráno se přesuneme z centra města do přístavu a trajektem přeplujeme na Vancouver Island (cca 1,5 hod.) na celodenní výlet na Vancouver Island, kde si prohlédneme nejzajímavější místa města Viktoria a projedeme se na mořském kajaku.