JORDÁNSKO + LIBANON "Velká cesta za poznáním" 6. 10. - 22. 10. 2020 - 17 dní.

Proč na poznávací zájezd do Jordánska a Libanonu s námi?

Velká cesta za poznáním. Navštívíte s námi Jordánsko + Libanon. Program za památkami, ale i kulturou a přírodou. Objevíme divoké a barevné pouště wádí, seznámíme se s beduínskou kulturou. Navštívíme historické antické a římské památky. Zajdeme na úžasné trhy s vůní blízkého východu. Vykoupeme se v mrtvým a rudým moři. Podnikneme treky v údolích. Užijeme si vyhlášenou libanonskou kuchyni. Projdeme se v  údolí cedrů a budeme ubytování na krásných místech v příjemných i luxusních hotýlcích. 
DALŠÍ POZNÁNÍ BLÍZKÉHO VÝCHODU

26. NEJLEPŠÍCH zážitků zájezdu Jordánsko + Libanon 2020

1. AMMÁN - římské divadlo a mešita krále Abdalláha

Do velké mešity krále Abdalláha pouštějí na prohlídku i nemuslimy. Mešita pojme najednou až 7 tisíc věřících, a na její nádvoří se vejdou další 3 tisíce.

2. Citadela Džabal al Kalaa

Nejvyšší ammánský vrcholek Džabal Al Kalaa (850 m. n. m.), kde se nachází Citadela a komplex obklopený hradbami o celkové délce 1700 m . 

3. Zámek Kusejr Amra a hrad Qasr Kharana

Prohlídka pouštního paláce představuje jeden z nejcennějších pozůstatků ranné arabské architektury a umění. Qasr Kharana je jedním z nejznámějších jordánských pouštních hradů. I když se vlastně o hrad vůbec nejedná, 

4. JERASH 

Město založené Alexandrem Velikým. Archeologické nálezy přinesly důkazy o osídlení v mladší době kamenné (7.500 - 5.500 př. n. l.) a o prosperujícím osídlení v době železné a bronzové (2.500 - 700 př. n. l.). 

5. Hora Nebo a její výhled

Místo, kde měl Mojžíš prohlásit, že vidí zemi zaslíbenou. Jen 9 km od města Madaba leží toto nábožensky významné místo. Kromě pamětního Mojžíšova kostela, muzea se sbírkou mozaik, budeme obdivovat nádherný pohled z vyhlídky do údolí. Otevírá se odtud nádherný výhled na Mrtvé moře, na Jericho, řeku Jordán a Jeruzalém, který je vzdálený pouhých 46 km. BETÁNIE


6. Mrtvé moře

Nechte se nadnášet na zádech v Mrtvém moři.

7. MA IN - termální vodopád -ranní koupel v termálních lázních

Termální lázně a termální vodopád Ma´In jsou hojně navštěvované turisty z Ammánu. V ranních hodinách 6:00 - 9:00 jsou lázně a vodopád přístupné jen ubytovaným hostům. Zajděte se vykoupat do termálních bazénků, které mají až 50 °C.


8. Přírodní rezervace Wádí Múdžíb, Canyoning, Malawi trail 

Dolní část soutěsky Wádí Múdžíb je dnes součástí stejnojmenné přírodní rezervace, která klesá z nadmořské výšky 900 m až do hloubky 400 m pod úrovní mořské hladiny. Wádí Múdžíb nabízí kromě úchvatné přírodní rezervace, vzrušující ekoturistické dobrodružství.

9. WÁDÍ DÁNA - přírodní rezervace

Tohle místo si zamilujete, patří mezi skryté poklady Jordánska Většina rezervace je přístupná jen pěšky. Rezervace je největší v Jordánsku a najdete v ní rozmanitý terén, který tvoří skalnaté útesy a vrcholy přesahující 1500 m, ale i místa položená 50 metrů pod hladinou moře v příkopové propadlině.

10. PETRA - skalní město

Působivá průčelí velkých chrámů a hrobek vytesaných do tyčících se skal z barevného pískovce jsou trvalým odkazem pouštních kmenů, které je vytvořily. Město Petra bylo obrovské, a v době největší slávy zde žilo 20 tisíc obyvatel. Abychom si tuto rozlehlou archeologickou lokalitu dobře prohlédli, zůstaneme v Petře 2 dny. 

11. PETRA - večerní návštěva Petry při tisíce svíčkách

Prohlídka části Petry je nejkrásnější v noci. Nezapomenutelný zážitek prohlídky Síku a Pokladnice při svitu tisíců svíček.

12. VÁDÍ RAM - pouštní dobrodružství v džípech 

Wádí Ram nabízí jednu z nejhezčích pouštních scenérii, jaké jste kdy viděli. Nesčetné nálady a dramatické barvy způsobené různým úhlem dopadajících slunečních paprsků. V noci zase můžete pozorovat tisíce hvězd bez světelného znečištění.  

13. WÁDÍ RAM - přespání na poušti 

Přespání v poušti Wádí Ram jistě patří mezi "opravdové zážitky". Zažít legendární beduínskou pohostinnost a přespat pod hvězdami patří mezi hlavní důvody, proč se vydat do pouště. Spaní ve stanech, beduínská kuchyně a večer posezení u ohně v přátelské atmosféře místních lidí. Již teď se máte na co těšit.

14. WÁDÍ RAM - na velbloudech pouští

pouštní dobrodružství na velbloudech 4hodinová projížďka po Wádí Ram na velbloudech nabízí krom ekologické dopravy také pohled na to, jak se po poušti po celá staletí přepravovali beduíni.

15. AQABA - pláž u hotelu Internacional a v Aqabě

 Užijte si proto 1 den u moře, ať už na lehátku nebo na vodní hladině, anebo pod ní. Opalujte se, koupejte se, ležte si, šnorchlujte nebo si zarezervujte potápění a objevte krásy podmořského světa Rudého moře.

16. AQABA - krásné moře, trhy a město

Aqaba je významnou turistickou lokalitou lákající turisty na nádherné pláže, korálové útesy, které z oblasti dělají jednu z nejlepších potápěčských destinací na světě. Bohatá historie tady po sobě zanechala řadu významných památek. Společně se v podvečer projdeme pěšky z hotelu do centra města. Zastavíme se i v zóně s restauracemi, trhem a obchody, abyste si mohli nakoupit

17. LIBANON Bejrút

Hlavní město Libanonu je někdy přezdíváno "Paříž Blízkého východu". Libanonský Bejrút se znovu otevírá turistům. Láká skvělým jídlem i krásnou promenádou. Bejrút je jistě městem velkých kontrastů. 

18. LIBANON Lanovkou k soše Patronky Libanonu

Na půl cesty mezi Bejrútem a Byblosem stráží Libanon malé městečko Harissa, které je známe jako důležité poutnické místo. Zdobí ho obrovská, téměř 10 m vysoká socha Patronky Libanonu, představující Pannu Marii, která hledí se svými roztaženými rukami na pobřežní město Jounieh. Do poutního městečka Harissa, které leží ve výšce 650 m. n. m. se dostaneme lanovkou z pobřežního města Jounieh.

19. LIBANON jeskyně Jeita

Návštěva a prohlídka největšího jeskynního systému v Libanonu. Jeskyně se rozděluje do dvou systémů. Vrchní a spodní systém navštívíme odděleně. Jeskyni si prohlédneme z elektrické loďky při plavbě na podzemní řece Nahr el-Kalb. Prostor má unikátní akustiku, a někdy se tu proto konají koncerty. Jeskynní komplex je dlouhý přes 9 km, s maximální výškou 108 m. V jeskyni se nachází údajně největší stalaktit na světě, měřící 8 m.

20. LIBANON Byblos

Město Byblos patří mezi nejstarší obydlená místa na světě a řadí se vůbec k nejkrásnějším městům v Libanonu. Turisté a návštěvníci si Byblos oblíbili nejen kvůli památkám, která sahají daleko do historie, ale také pro jeho nevšední atmosféru. Jistě si zamilujete procházku zrekonstruovaným městským trhem s mnoha obchůdky a restauracemi. Přidáme prohlídku přístavu, hradu, chrámů a dalších památek.

21. LIBANON údolí Valle Qadisha

Rezervace cedrů a vodoopád Baala. Od moře z města Byblos vystoupáme do hor. Město Laklouk leží ve výšce 1920 m. n. m. a vede k němu nádherná cesta plná serpentýn a výhledů. Za horským střediskem a resortem Chatin - Baala se rozkládá nádherná skalní formace s vodopádem. pokračování v cestě do Valle Qadisha

22. LIBANON Qadischa valley trek - přírodní rezervace Ehden.

Jedním z nejkrásnějších horských údolí v Libanonu prochází trek v celkové délce 400 km (Libanon trek). V malém půvabném městečku Ehden si zajdeme na oběd, a poté se vydáme na malý 2 km trek v přírodní rezervaci Ehden.

23. LIBANON Rezervace cedrů

Libanonské cedrové lesy jsou nejstarší písemně doložené lesy v historii. Píše se o nich nejen v bibli, ale také třeba v Eposu o Glagamešovi i v Talmudu. Rezervace Barouk, Maaser Al-Shouf a Ain Zhalta představují čtvrtinu zbývajícího cedrového lesa v Libanonu. Al-Shouf Cedar byla vyhlášena biosférickou rezervací UNESCO

24. LIBANON Římská památka Baalbek

Město Baalbek je pradávný komplex chrámů nacházejících se v nadmořské výšce 1500 metrů u úpatí pohoří Anti Libanon. Baalbek je antický komplex právem přezdívaný jako osmý div světa. Kromě mnoha chrámů zde leží největší opracovaný kámen na světě. Kámen je dlouhý dvacet jedna metrů, a místní lidé věří, že kámen sem přinesli a opracovali obři.

25. LIBANON Tyre

Staré fénické město na pobřeží Středozemního moře, které bylo založeno již ve 3. století př. n. l. Večerní procházka po historickém centru města. Město dobře známe už v době, kdy bájný David teprve zakládal Jeruzalém. Dochované památky v Tyre však pocházejí především z doby vlády římské říše. Jde o pozůstatky tehdejších lázní, tržiště a divadla, které mělo unikátní pravoúhlý tvar, a o rozsáhlou nekropoli se sarkofágy

26. LIBANON Sidon

Město založené v době neolitu asi před šesti až osmi tisíci lety, fénický přístav, který patří spolu s Tyrem na jihu a Byblosem na severu země k nejstarším trvale osídleným městům na světě. Město Sidon je známo díky fascinujícím starým súkům, tradičním trhům, kde se prodávají různé pochutiny, šaty, šátky a obchoduje se s drůbeží v klecíh. Území na jihu země je ovládané šíitským Hizballáhem a stranou Amal.


V CENĚ ZÁJEZDU ZAHRNUTO

doprava: 
- letenka Praha - Ammán - Praha (s přestupem) 
- letenka Aqaba - Ammán 
- doprava najatým VIP minibusem v Jordánsku i v Libanonu 


ubytování: 

- 6 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích *** - ****
- 2 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v 5 hvězdičkovém komplexu na pobřeží Rudého moře
- 2 x ubytování ve dvoulůžkovém beduínském stanu ve Wádí Dána
- 1 x ubytování v beduínském stanu ve Wádí Ram
- 5 x ubytování v Libanonu ve dvoulůžkových pokojích, hotely kategorie *** - ****
- 16 x snídaně (kontinentální nebo bufet)

vstupy a výlety: 
- 1 x oběd (Wádí Ram) 
- 3 x večeře (2 x Wádí Dána + 1 x Wádí Ram) 
- Jordan pass - vstupní vízum + volné - - - - vstupy na památky a zajímavosti dle programu 
- vstup na Amman Beach u Mrtvého moře

- výlet v kaňonu Wádí Mudžíb - canyoning s průvodcem výlet do kaňonu ve Wádí Dana
- 2denní výlet ve Wadí Rum v džípech a na velbloudech vstup pod termální vodopád
- fálafel v Ammánu 
- uvítací a závěrečný drink o veškeré -  
- vstupy na památky a aktivity v Libanonu dle programu
- vstupenka na lanovku z Jonieh do Harissa a zpět 
- vstup do jeskyně Jeita
- výlet k vodopádu a skalní formaci Baala
- trek v údolí Qadisha
- výlet do Cedrové rezervace
- prohlídka římské památky Baalbek
- prohlídka římské památky Tyre
- před odletová informační schůzka
- český průvodce po celou dobu pobytu


Není zahrnuto v ceně zájezdu:

stravování (pokud není uvedeno v programu)
pojištění na cesty (doporučujeme pojistit storno z důvodu nemoci)
fakultativní výlety mimo program (potápění, let balónem)

.

FOTOGALERIE K ZÁJEZDU JORDÁNSKO

Místa, která na zájezdu zažijete a uvidíte. 

LIBANON 2020


JORDÁNSKO - LIBANON S CK TAM TAM

JORDÁNSKO Putování Jordánskem začneme v Ammánu, hlavním městě Jordánska, kam přiletíte s přestupem z Prahy. Posedíme ve antickém koloseu, popijeme výbornou jordánskou kávu a zajdeme na nejlepší falafel ve městě. Zajedeme se podívat i na blízký hrad a pevnost. Z města Madaba na severu se vydáme na poutní a nábožensky významná místa v Jordánsku, horu Nebo a do Betánie v Zajordánsku, kde byl pokřtěn Ježíš. Jen malý kousek odtud leží Mrtvé moře. Díky vysoké salinitě si vyzkoušíte, jaké to je nechat se nadnášet. Koupání a vody si na tomto zájezdu opravdu užijete, protože další zastávky se týkají také vody. Nejdříve vyzkoušíte koupání pod termálním vodopádem v Ma´In Hot Spring, a hned druhý den projdete kaňonem Wádí Mudžíb. 

Ani tady nezůstanete suší. Wádí Múdžíb je dalším opravdovým zážitkem, kde se kromě cesty kaňonem budete i splavovat a na konci cesty dokonce i slaňovat 18 m vysoký vodopád. Moře, koupání, lenošení na pláži, šnorchlování, a možná i potápění si užijete v samém závěru zájezdu, kdy se zastavíme na 2 noci ve městě Aqaba u Rudého moře. Tady jsme pro vás rezervovali 5 hvězdičkový plážový komplex hotelu Intercontinental, kde budete mít nejlepší možnosti na pláži i pod mořskou hladinou. 

Ale ještě před tím se podíváme do pouště, největšího kaňonu v Jordánsku a v neposlední řadě do skalního města. Ve Wádí Dana si vyzkoušíte, jak se spí v beduínských stanech, a to přímo na proláklinou kaňonu. Tento ekologický projekt ubytování, stravování a služeb, které spravuje místní družstvo, stojí stranou velkého turistického ruchu. Tady budete stranou výdobytků civilizace. Sestup do kaňonu chráněné přírodní rezervace zanechá jistě hluboké vzpomínky. Místní lidé se postarají nejen o ubytování a program, ale také o stravování s jordánskou kuchyní. V kamenné vesničce Dana si s místními můžete popovídat nebo se podívat do jejich skromných příbytků.  

Z klidného Wádí Dana se přesuneme do turisticky nejnavštěvovanějšího místa Jordánska. Skalní město Petra, patří mezi 7 novodobých divů světa a na seznam památek UNESCO. I přes neutichající nárust turismu si Petra své místo mezi sedmi novodobými divy světa zaslouží. Archeologické naleziště je tak rozlehlé, že si na prohlídku tohoto místa vyčleníme dva dny. Podíváme se na všechny zajímavá a navštěvovaná místa této památky, a k tomu přidáme i místa, která stojí tak trochu stranou. Jako bonus si z Petry odvezete vzpomínku na noční prohlídku při svíčkách. Tak tohle je programnového zájezdu do Jordánsko. Pokud by se vám program zdál málo bohatý, můžeme ještě něco přidat


LIBANON Do Bejrútu, hlavního města Libanonu se přesuneme letem z jordánského hlavního města Aqaba. Dnes je to vlastně jediná legální cesta, jak se do Libanonu dostat. I když existují ještě cesty po moři, ale ty se nás netýkají. V Bejrútu cestu po Libanonu začneme, a po okruhu i skončíme.  

Kromě Bejrútu se podíváme do měst Byblos, Jounieh, Bcharré, Baalbek, Tyros a Sidon. Čeká vás okružní jízda Libanonem, kde se budeme zajímat o historické památky, procházet divokou přírodou a ochutnávat místní kuchyni a libanonské víno. Libanon je malá země s rozlohou 10.000 km². Díky horám a mnoha údolím, divoké jízdě místních lidí a přecpaných silnic, není zase tak rychle sjízdná. 6 dní na poznání Libanonu je tak akorát. Při našem okruhu se zastavíme ve městě Jounieh, odkud lanovkou od pobřeží vystoupáme do výšky 650 m. n. m. do poutního městečka Harisa. Tady stojí národní symbol, socha Patronky Libanonu. 

Nedaleko odtud se nachází unikátní jeskyní systém s největšími krápníkem na světě, jeskyně Jeita. Byblos, Baalbek a Tyros patří mezi vůbec nejstarší trvale osídlená města na světě. V Byblosu se projdeme historickým centrem města, zavítáme do starého přístavu a budeme nakupovat na zrenovovaném trhu. A pak hurá do přírody. Scénickou cestou do hor se vydáme k vodopádu a skalní formaci Baala, do údolí Qadisha a rezervace s cedry. V údolí Qadisha jsme pro vás připravili malý 2 km trek. V malých horských městečkách Ehden a Bcharré se zastavíme na oběd i malé občerstvení. V Baalbeku vás čeká prohlídka jedné z největších římských památek na území Libanonu, která je právem přezdívána osmým divem světa. Na samotném jihu, u hranic s Izraelem je situace malinko vypjatá. Nacházejí se tu ovšem jedny z nejhezčích památek jižního Libanonu, historická města Tyros a Sidon, a také jedny z nejhezčích pláží.


.


DALŠÍ ZÁJEZDY Z NAŠÍ NABÍDKY


ONLINE REZERVACE ZÁJEZDU