JORDÁNSKO "Cesta za beduíny" 6. - 17. 10. 2020 - 12 dní.

Proč na poznávací zájezd do JORDÁNSKA s námi? 

Navštívíme historické antické a římské památky, divoké a barevné pouště wádí, poznáme beduínskou a pouštní kulturu, úžasné trhy s vůní blízkého východu, vykoupeme se v mrtvém moři a budeme ubytováni v luxusních hotelích na krásných místech. Jedinečný program, plný zážitků. 

.


DALŠÍ ZÁJEZDY ZA POZNÁNÍM BLÍZKÉHO VÝCHODU

16. NEJLEŠÍCH zážitků zájezdu Jordánsko 2020

Unikátní program luxusního zájezdu do Jordánska, Libanonu, nebo obou zemí najednou. Jordánsko je dlouhodobě nejstabilnější zemí Blízkého východu, která nabízí více než památky UNESCO a novodobý sedmý div světa, skalní město Petra. A Libanon? V hodnocení cestovatelů, kteří Libanon navštívili, patří tato země mezi TOP světové destinace. Kvůli mnoho let trvající válce, byl dlouho skrytý světu. I dnes má Libanon své problémy, politické i náboženské. A k tomu nechvalnou pověst. Jenže když se zbavíte všech předsudků, čeká vás nádherná cesta plná opravdového poznání, milí lidé, divoká příroda, historické památky a úžasná libanonská kuchyně. Novou destinaci Jordánsko + Libanon jsme rozdělili do 3 různých zájezdů. Můžete se s námi vydat jen do Jordánska, pokud z různých důvodů nechcete navštívit Libanon. Druhou možností, a námi doporučovanou je navštívit Jordánsko i Libanon, a užít si celou cestu Blízkým východem. Ale pokud jste již v Jordánsku byli, můžete za námi přiletět jen do Libanonu a vydat se s námi za opravdovým dobrodružstvím. 

1. AMMÁN- římské divadlo a mešita krále Abdalláha

Do velké mešity krále Abdalláha pouštějí na prohlídku i nemuslimy. Mešita pojme najednou až 7 tisíc věřících, a na její nádvoří se vejdou další 3 tisíce.

2. AMÁN - citadela Džabal al Kalaa

Nejvyšší ammánský vrcholek Džabal Al Kalaa (850 m. n. m.), kde se nachází Citadela a komplex obklopený hradbami o celkové délce 1700 m . 

3. Zámek Kusejr Amra a hrad Qasr Kharana

Prohlídka pouštního paláce představuje jeden z nejcennějších pozůstatků ranné arabské architektury a umění. Qasr Kharana je jedním z nejznámějších jordánských pouštních hradů. I když se vlastně o hrad vůbec nejedná, 

4. JERESCH 

Město založené Alexandrem Velikým. Archeologické nálezy přinesly důkazy o osídlení v mladší době kamenné (7.500 - 5.500 př. n. l.) a o prosperujícím osídlení v době železné a bronzové (2.500 - 700 př. n. l.). 

5. hora NEBO - posvátná hora 

Místo, kde měl Mojžíš prohlásit, že vidí zemi zaslíbenou. Jen 9 km od města Madaba leží toto nábožensky významné místo. Kromě pamětního Mojžíšova kostela, muzea se sbírkou mozaik, budeme obdivovat nádherný pohled z vyhlídky do údolí. Otevírá se odtud nádherný výhled na Mrtvé moře, na Jericho, řeku Jordán a Jeruzalém, který je vzdálený pouhých 46 km. BETÁNIE


6. MRTVÉ MOŘE

Nechte se nadnášet na zádech v Mrtvém moři.

7. TERMÁLNÍ VODOPÁD - Ma In - ranní koupel v termálních lázních

Termální lázně a termální vodopád Ma´In jsou hojně navštěvované turisty z Ammánu. V ranních hodinách 6:00 - 9:00 jsou lázně a vodopád přístupné jen ubytovaným hostům. Zajděte se vykoupat do termálních bazénků, které mají až 50 °C.


8. WÁDI MUDŽIB - přírodní rezervace Wádí Múdžíb, Canyoning, Malawi trail 

Dolní část soutěsky Wádí Múdžíb je dnes součástí stejnojmenné přírodní rezervace, která klesá z nadmořské výšky 900 m až do hloubky 400 m pod úrovní mořské hladiny. Wádí Múdžíb nabízí kromě úchvatné přírodní rezervace, vzrušující ekoturistické dobrodružství.

9. WÁDÍ DÁNA - přírodní rezervace Wádí Dána

Tohle místo si zamilujete, patří mezi skryté poklady Jordánska Většina rezervace je přístupná jen pěšky. Rezervace je největší v Jordánsku a najdete v ní rozmanitý terén, který tvoří skalnaté útesy a vrcholy přesahující 1500 m, ale i místa položená 50 metrů pod hladinou moře v příkopové propadlině.

10. PETRA - skalní město 

Působivá průčelí velkých chrámů a hrobek vytesaných do tyčících se skal z barevného pískovce jsou trvalým odkazem pouštních kmenů, které je vytvořily. Město Petra bylo obrovské, a v době největší slávy zde žilo 20 tisíc obyvatel. Abychom si tuto rozlehlou archeologickou lokalitu dobře prohlédli, zůstaneme v Petře 2 dny. 

11. PETRA - večerní návštěva Petry při tisíce svíčkách

Prohlídka části Petry je nejkrásnější v noci. Nezapomenutelný zážitek prohlídky Síku a Pokladnice při svitu tisíců svíček.

12. WÁDÍ RAM - pouštní dobrodružství v džípech 

Wádí Ram nabízí jednu z nejhezčích pouštních scenérii, jaké jste kdy viděli. Nesčetné nálady a dramatické barvy způsobené různým úhlem dopadajících slunečních paprsků. V noci zase můžete pozorovat tisíce hvězd bez světelného znečištění.  

13. WÁDÍ RAM - přespání na poušti 

Přespání v poušti Wádí Ram jistě patří mezi "opravdové zážitky". Zažít legendární beduínskou pohostinnost a přespat pod hvězdami patří mezi hlavní důvody, proč se vydat do pouště. Spaní ve stanech, beduínská kuchyně a večer posezení u ohně v přátelské atmosféře místních lidí. Již teď se máte na co těšit.

14. WÁDÍ RAM - na velbloudech pouští

pouštní dobrodružství na velbloudech 4hodinová projížďka po Wádí Ram na velbloudech nabízí krom ekologické dopravy také pohled na to, jak se po poušti po celá staletí přepravovali beduíni.

15. AKABA - pláž u hotelu Internacional a v Aqabě

 Užijte si proto 1 den u moře, ať už na lehátku nebo na vodní hladině, anebo pod ní. Opalujte se, koupejte se, ležte si, šnorchlujte nebo si zarezervujte potápění a objevte krásy podmořského světa Rudého moře.

16. AQABA - prohlídka města a trhů

Aqaba je významnou turistickou lokalitou lákající turisty na nádherné pláže, korálové útesy, které z oblasti dělají jednu z nejlepších potápěčských destinací na světě. Bohatá historie tady po sobě zanechala řadu významných památek. Společně se v podvečer projdeme pěšky z hotelu do centra města. Zastavíme se i v zóně s restauracemi, trhem a obchody, abyste si mohli nakoupit

V CENĚ ZÁJEZDU JORDÁNSKO ZAHRNUTO

V ceně zájezdu je zahrnuto:

doprava
- letenka Praha - Ammán - Praha (s přestupem)
- letenka Aqaba - Ammán
- doprava najatým VIP minibusem

ubytování: 
- 6 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích *** - ****
- 2 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v 5 hvězdičkovém komplexu na pobřeží Rudého moře
- 2 x ubytování ve dvoulůžkovém beduínském stanu ve Wádí Dána
- 1 x ubytování v beduínském stanu ve Wádí Ram


ostatní výlety a služby: 
- 1 x oběd (Wádí Ram)
- 3 x večeře (2 x Wádí Dána + 1 x Wádí Ram)
- Jordan pass - vstupní vízum + volné vstupy na památky a zajímavosti dle programu

- vstup na Amman Beach u Mrtvého moře
- výlet v kaňonu Wádí Mudžíb - - - canyoning s průvodcem
- výlet do kaňonu ve Wádí Dana
- 2denní výlet ve Wadí Rum v džípech a na velbloudech
- vstup do termálních pramenů
- uvítací a závěrečný drink
- fálafel v Ammánu
- před odletová informační schůzka
český průvodce po celou dobu pobytu


není zahrnuto v ceně

stravování (pokud není uvedeno v programu)
pojištění na cesty (doporučujeme pojistit storno z důvodu nemoci)
fakultativní výlety mimo program (potápění, let balónem)
.

FOTOGALERIE K POZNÁVACÍMU ZÁJEZDU JORDÁNSKO 2020

Místa, která opravdu uvidíte a zažijete. 


JORDÁNSKO S CK TAM TAM

Putování Jordánskem začneme v Ammánu, hlavním městě Jordánska, kam přiletíte s přestupem z Prahy. Posedíme ve antickém koloseu, popijeme výbornou jordánskou kávu a zajdeme na nejlepší falafel ve městě. Zajedeme se podívat i na blízký hrad a pevnost. Z města Madaba na severu se vydáme na poutní a nábožensky významná místa v Jordánsku, horu Nebo a do Betánie v Zajordánsku, kde byl pokřtěn Ježíš. Jen malý kousek odtud leží Mrtvé moře. Díky vysoké salinitě si vyzkoušíte, jaké to je nechat se nadnášet. Koupání a vody si na tomto zájezdu opravdu užijete, protože další zastávky se týkají také vody. Nejdříve vyzkoušíte koupání pod termálním vodopádem v Ma´In Hot Spring, a hned druhý den projdete kaňonem Wádí Mudžíb. 

Ani tady nezůstanete suší. Wádí Múdžíb je dalším opravdovým zážitkem, kde se kromě cesty kaňonem budete i splavovat a na konci cesty dokonce i slaňovat 18 m vysoký vodopád. Moře, koupání, lenošení na pláži, šnorchlování, a možná i potápění si užijete v samém závěru zájezdu, kdy se zastavíme na 2 noci ve městě Aqaba u Rudého moře. Tady jsme pro vás rezervovali 5 hvězdičkový plážový komplex hotelu Intercontinental, kde budete mít nejlepší možnosti na pláži i pod mořskou hladinou. 

Ale ještě před tím se podíváme do pouště, největšího kaňonu v Jordánsku a v neposlední řadě do skalního města. Ve Wádí Dana si vyzkoušíte, jak se spí v beduínských stanech, a to přímo na proláklinou kaňonu. Tento ekologický projekt ubytování, stravování a služeb, které spravuje místní družstvo, stojí stranou velkého turistického ruchu. Tady budete stranou výdobytků civilizace. Sestup do kaňonu chráněné přírodní rezervace zanechá jistě hluboké vzpomínky. Místní lidé se postarají nejen o ubytování a program, ale také o stravování s jordánskou kuchyní. V kamenné vesničce Dana si s místními můžete popovídat nebo se podívat do jejich skromných příbytků.  

Z klidného Wádí Dana se přesuneme do turisticky nejnavštěvovanějšího místa Jordánska. Skalní město Petra, patří mezi 7 novodobých divů světa a na seznam památek UNESCO. I přes neutichající nárust turismu si Petra své místo mezi sedmi novodobými divy světa zaslouží. Archeologické naleziště je tak rozlehlé, že si na prohlídku tohoto místa vyčleníme dva dny. Podíváme se na všechny zajímavá a navštěvovaná místa této památky, a k tomu přidáme i místa, která stojí tak trochu stranou. Jako bonus si z Petry odvezete vzpomínku na noční prohlídku při svíčkách. Tak tohle je programnového zájezdu do Jordánsko. Pokud by se vám program zdál málo bohatý, můžeme ještě něco přidat

A pokud jste dobrodružnější povahy, máte rádi destinace bez turistů, starověké památky, krásnou přírodu a vřelé místní obyvatele, prodlužte si zájezd do Jordánsko


DALŠÍ ZÁJEZDY Z NABÍDKY CK TAM TAM

ONLINE REZERVACE ZÁJEZDU