INFORMACE - CK - COVID 19

Vyjádření CK TAM TAM Covid-19

Všem cestovatelům, příznivcům CK TAM TAM, klientům, kteří měli v nejbližší době plánovaný termín zájezdu, nebo mají zakoupený zájezd pro sezónu 2020/2021.

V současné době, vyřizujeme mnoho dotazů na téma Covid-19 a zakoupené zájezdy klientů. Řešíme situaci, která je mimořádná a nikdo neví, jakým směrem se bude vyvíjet za pár týdnů, měsíců či jaký bude mít ekonomický dopad na jednotlivce, malé podnikatele nebo celou společnost.

Cestovní ruch, bude patřit k jedněm z nejpostiženější oblastí, pokud se vše nedostane během nejbližších měsíců do normálního stavu. Dopad bude veliký nejen pro tuzemské CK, ale také naše partnery v zahraničí, místní průvodce, obchůdky v turistických destinacích a dalších odvětví, které žijí turistickým ruchem. Žádné kompenzace, a pomoc za ztráty však cestovním kancelářím zřejmě poskytnuty nebudou.

Věřte, že nám je v této nastalé situace také velmi líto našich klientů. Většina z nich se každý rok vrací, aby s námi podnikli cesty za poznáním a dobrodružstvím. S naprostou většinou klientů se známe osobně a snažíme se i v tento moment udělat pro klienty to nejlepší, co je v našich silách.

Proto Vás prosíme o trpělivost, důvěru a zachování přízně i v této situaci. Možná právě trpělivostí a tím, až se vše po odeznění nejakutnějšího stavu ohledně Covid-19 bude vracet zase do normálu, pomůžete znovu rozběhnout cestovní ruch a podpoříte tak i místní obyčejné lidi, kteří mají turistický ruch jako jedinou obživu.

Jako oficiální CK máme samozřejmě uzavřenou pojistku proti úpadku a ročně platíme velké částky za toto pojištění. To znamená, že i v mezním případě, kdybychom se dostali do vážných potíží o své peníze nepřijdete.

Rušení a změna termínů zájezdů

Jelikož v současné době nikdo neví, jakým směrem se bude situace vyvíjet, termíny zájezdů, které mají proběhnout v červenci a dále zatím nerušíme, a doufáme, že v letních měsících bude situace už o mnoho lepší. O případném zrušením termínu budete co nejdříve informováni e-mailem, případně telefonicky, jakož i o řešení situace či náhradním termínu.

V současné době máme na mnoho zájezdů dopředu již uhrazené zálohy za nasmlouvané služby (Jedná se o letecké společnosti, lodní společnosti, nasmlouvané hotelové služby a a další smluvní partnery). Tito partneři nám poskytují možnost změny termínu, nikoli vrácení záloh nebo celých úhrad. Proto při stornování zájezdu musíme postupovat v souladu s našimi storno podmínkami, což v mnoha případech znamená účtování storno poplatků do výše již vynaložených nákladů. Pokud zájezd bude zrušen CK, bude přesunut na náhradní termín. Jarní zájezdy 2020 byly přesunuty na podzim a přelom roku 2021. O dalších termínech se bude rozhodovat dle situace ve světě a u nás.

S klienty řešíme každý termín zájezdu individuálně s ohledem na výše uvedené skutečnosti tak, abychom Vám i nám minimalizovali případné ztráty. Chápeme, že Vám toto může způsobit komplikace, ale bohužel tato situace je mimořádná, a my se snažíme najít co nejlepší a nejpříznivější variantu.

Děkujeme za pochopení a věříme, že s námi i nadále budete rádi cestovat, ať opravdu či alespoň prostřednictvím našich zpráv z navštívených míst na našich FB stránkách. Věříme, že se sejdeme i na srazech jak v Bečově, tak na Moravě.

za CK TAM TAM
Lenka Poradová
Dušan Porada