.

SALINERAS MARAS
Solná jezírka v Maras jsou místem, kde se netradičním způsobem těží, vlastně získává sůl. Pramen se silným obsahem soli vyvěrá nad údolím řeky Urubamby nedaleko andského městečka Maras. Proud potůčku je uměle rozveden do malých hliněných jezírek s hloubkou vody 3 až 6 cm. Na slunci se voda odpařuje 3 až 5 týdnů. Sůl se po té postupně shrabává do malých homolí, na místě pytluje a dále odnáší a odváží ke konečnému zpracování.
Nikdy dnes nedokáže určit, kdy se s těžbou soli v Maras začalo. Jistě to bylo ještě před příchodem Inků a se solí se obchodovalo na velkém území dnešního Peru. V dobách Inků 1200 až 1532 n. l. se pak sůl z Maras dostala i na další území a byla směňována třeba i za koku nebo další produkty z Amazonie. 

Textilní družstvo Angelica y Concha, Chinchero.
40 žen se stará o výrobu a obchod. Výrobky z ovčí vlny, vlny z alpaky a baby alpaky se snaží prodávat turistům. V Chinchero jsou takových družstev desítky, a tak se ženy od Angeliky musejí snažit. Přesto nejsou vlezlé nebo vtíravé. Textilní družstvo Angelica y Concha, Chinchero. Toto místo je úžasné, jezdíme sem pokaždé. Jsme přijati vždy s úsměvem a přátelským objetím a je jedno jestli něco koupíme nebo ne. 

SACSAYHUANAM

Jedna z největších záhad z dob inckých i před inckých se jmenuje Sacsayhuaman. V dobách Inky Pachacutiho dosahovalo největší slávy a na rituální místo s chrámem slunce při oslávách svátku Inti Raimy 21. června přicházeli desetitísíce lidí z celé incké říše (ta se v té době rozkládala od Kolumbie na severu, až po Chile na jihu). Svátek Návratu Slunce se slaví dodnes a jedním z největších svátků v Peru vůbec. To co je na Sacsayhuam zajímavé a záhadné je to, jak byly do sebe zapasovány obrovské balvany o váze desítek tun, s naprostou dokonalostí, kdy mezi dva bloky nestrčíte ani papír. 

PERU - CUZCO

Cusco leží uprostřed Peru a proto na zdejším trhu San Pedro naleznete věci z celé velké peruánské země. Produkty z Amazonie, jako např. léčivé bylinky nebo tropické ovoce, desítky druhů brambor z andské oblasti, anebo sušené ryby z pacifického pobřeží. A k tomu všemu se na trhu dobře a levně najíte. Místo, kde se stojí za to aklimatizovat a nasát první peruánskou atmosféru.