Vydejte se s námi za zážitky

Ceny našich zájezdů

Ceny zájezdů naleznete zde, nebo přímo pod konkrétním zájezdem, kde najdete nejen cenu, ale i podrobný rozpis toho, co je v ceně konkrétního zájezdu zahrnuto / ceny našich zájezdů obsahují velmi bohatý program a opravdové zážitky /


Argentina - Chile - Velikonoční ostrov

8. 4. - 24. 4. 2019 - 17 dní
8. 4. - 24. 4. 2019 - 17 dní

cena zájezdu: 124.900,- Kč, VYPRODÁNO - zájezd právě probíhá SLEDUJTE ONLINE-REPORTÁŽE ZE ZÁJEZDU - ZDE


Poznávací zájezd na Velikonoční ostrov, Argentiny a Chile - nejrozmanitější zájezd

Vydejte se s námi do Chile, Argentiny a na Velikonoční ostrov a podívejte se osobně na nejkrásnější místa Jižní Ameriky a nakoukněte do Polynésie. Čeká vás cesta plná dobrodružství a objevování. Velikonoční ostrov, ledovec Perito Moreno a Ushuia jsou jistě velkými lákadly. K tomu argentinské steaky, víno, tango a spoustu dalšího. To vše o Velikonočním termínu


Tahiti - Bora-Bora - Fr. Polynésie 

4. 5. - 16. 5. 2019 - 13 dní,  + prodloužení o ostrovy Markézy  4. 5. - 20. 5. 2019
4. 5. - 16. 5. 2019 - 13 dní, + prodloužení o ostrovy Markézy 4. 5. - 20. 5. 2019

cena zájezdu: 159.900,- Kč 

+ prodloužení o ostrov Markézy 189.900,- Kč - VYPRODÁNO

Pobytovo - poznávací zájezd na Tahiti

Pro nás bude ostrov Tahiti výchozím bodem k poznání Polynésie. Jeep Safari tour nás zavede do vnitrozemí ostrova, kde budeme obdivovat nádhernou tropickou přírodu, hory a vodopády. 

Moorea - Ostrov Moorea má nádhernou scenérii. Hory se tu zvedají do výše více jak tisíce metrů. Křišťálově čistá voda, pláže s bílým pískem, laguny s tropickými rybami, tak tohle by mohl být ráj. Aby dojem z "ráje" byl dokonalý, rezervovali jsme pro vás ubytování v bungalovech nad vodou. Moorea Jeep Safari tour vás blíže seznámí nejen s nádhernou přírodou, ale také polynéskou kulturou. Při treku Opunohu Valley Loop vás protáhneme džunglí, necháme vás přebrodit potůčky a šlapat do kopce, abyste na vrchu měli rozhled jako Robinsoni.

Raitea a Taha´a- Malé ostrůvky leží na hlavní turistické trase, ale většina návštěvníků Polynésie dává přednost ostrovům se zvučnými jmény a velkými hotely. Na ostrov Raiatea se doplavíme trajektem z ostrova Bora Bora. Rodinný hotýlek Opoa Beach nám poslouží jako výborná základna k poznání obou ostrovů. Celodenní lodní výlet Raiatea and Taha´a tours nás zavede na farmu s tahitskými perlami. Dozvíte se, jak se pěstuje a zpracovává vanilka. Samozřejmě že nebude chybět šnorchlování na korálovém útesu. Navíc se zastavíme na nejposvátnějším místě celé Polynésie - Marae Tuputapuatea.

Bora Bora - splňuje všechny představy o ráji. Nechybí tu vůbec nic. Snad jen trochu klidu, protože turismus a "předraženost" v poslední době válcují i toto kdysi poklidné místo Polynésie. Znovu budete bydlet v bungalovech nad vodou, tentokrát v tříhvězdičkovém hotelu Maitai Polynesia. Pokud byste se tady nudili, můžete částečně prosklenou podlahou pod stolem pozorovat ryby. Na lodním výletě Teiva tour si zaplavete s rejnoky a žraloky. Zbytek času budete trávit na lehátku, ve vodě anebo na pláži.

Huahine - Na malý ostrov nabízí Huahine více než dost. Nádherné zátoky, motu - ostrůvky s plážemi, nejdelší Marae posvátné stavby, říčky a nádhernou scenérii. My jsme pro vás připravili plavbu na klasickém polynéském plavidle. Na piroze s vahadlem se vydáme do blízkých zátok a na nejbližší motu.


Japonsko

17. 9. - 3. 10. 2019 - 17 dní
17. 9. - 3. 10. 2019 - 17 dní

cena zájezdu:  97.900,- Kč, VYPRODÁNO

Poznávací zájezd do Japonska

Nový zájezd Japonsko "Cesta Samuraje" potěší nejen milovníky poznávání exotických kultur a cestování, ale i ty kteří chtějí zažít opravdové zážitky, pobýt v přírodě, rozjímat v chrámech, vystoupat na sopku, projet se na kole mezi rýžovými poli, ochutnat opravdové Sushi, napít se tradičního nápoje saké z dřevěných sudů, projet se lodí po řece, jezeře i moři, procházet se v zahradách a parcích, jezdit rychlými vlaky, nechat se vozit rikišou, rozhlédnout se z nejvyšší věže na světě, posnídat čerstvé ryby na rybím trhu, přejít nejrušnější ulici, podívat se na zápas sumo, pozorovat Gejši, koupat se v horkých termálních lázních, vidět sněžné opice, obléci se do kimona, spát na tatami v ryokjanech, strávit noc v mnišské noclehárně, přespat v kapsli, chodit po mnoha schodech, objevovat chrámové komplexy, meditovat s mnichy nebo se jen tak bavit s Japonci.

Japonsko je veliké, zajímavé a natolik exotické, že bychom mohli sestavit hned několik itinerářů a všechny by byly zajímavé. Vybrali jsme pro vás místa tak, abychom viděli z Japonska to nejzajímavější. A protože rádi kombinujeme města, přírodu a opravdové zážitky, ne vždy jezdíme po turistické trase. Itinerář je originální a je připravený výhradně pro klienty CK TAM TAM. Tak jako vždy jsme nekopírovali ani program ani cenu zájezdu. Na cestě po Japonsku nás na mnoha místech bude doprovázet česky mluvící průvodce žijící v Japonsku.

Vydejte se s námi za vaší největší Exotikou, vydejte se do Japonska a navštivte Tokio, Nikkó, Tóno,Tsuruoka, NP Dewa - Sanzan, Nagano, Obuse, Togakuši, Judanaka Onsen, Oniošidašien, Kunazawa, Kjóto, Nara, NP Hakone, Gora, Pět jezer Fudži, Kamakura a další.


Úžasná Bolívie + Peru 

13. 10. - 30. 10. 2019 - 18 dní
13. 10. - 30. 10. 2019 - 18 dní

cena zájezdu: 105.900,- Kč -  AKČNÍ NABÍDKA 92.900,- Kč

Poznávací zájezd Úžasná Bolívie + Peru

Společně vystoupáme na bájné Machu Picchu a zameditujeme na Sluneční bráně. Vykoupeme se v termálních pramenech, uvaříme vajíčka v gejzírech a uděláme starodávný incký rituál v parku Sajama. Dozvíme se o předkolumbovských kulturách, navštívíme jejich stavby a poslechneme si jejich legendy. Velká projížďka lodí nás čeká v peruánské Amazonii. A nejen to. Pozorovat budeme papoušky Ara při jejich ranním sletu a zavítáme na návštěvu indiánské vesnice Ece´je, kde nás přijme náčelník Ceaser. Díky kamarádství našeho známého antropologa a etnografa Mnislav Zeleného Atapany a indiánského náčelníka, pronikneme do tajů života místních obyvatel.

Při sjezdu na kole na známé "Silnici Smrti" se projedeme třemi klimatickými pásmy a překonáme převýšení více jak 3.500 metrů. V džípech probrázdíme největší solnou poušť na světě. Už jste někdy obědvali v solné poušti? Na jezeře Titicaca doplujeme na Sluneční ostrov a z energetického bodu budeme pozorovat jeden z nejhezčích západů slunce v Bolívii. Nakonec trochu adrenalinu při jízdě v bugy v oáze Huacachina, ochutnávka vín a vínovice a pozorování terejů, tučňáků a lachtanů na ostrovech Ballestas. Věřte, že do programu se vešlo ještě mnohem více. Sami se podívejte. 


Brazílie s Pantanalem - velký okruh 

29. 11. - 14. 12. 2019 - 15 dní
29. 11. - 14. 12. 2019 - 15 dní

cena zájezdu: 99.900,- Kč - SLEVOVÉ NABÍDKY V PODROBNÉM PROGAMU


Poznávací zájezd Brazílie - Brazílie s Panatalem velký okruh

Nezapomenutelná, rytmy samby pulsující Brazílie. Na velkém okruhu navštívíme Rio de Janeiro. Navštívíme svou plážovou kulturou nezapomenutelné pláže Copacabana a Ipanema. Brazilci milují koupání a moře. Nevynecháme ani úchvatný pohled na toto krásné město z Cukrové homole, kam vyjedeme lanovkou a Corcovada se sochou Ježíše Krista. Vodopády Iguazu nesmí chybět v žádném z našich zájezdů po Brazílii, a proto si je prohlídneme jak z Brazilské, tak z Argentinské strany. V oblasti Bonito absolvujete dvouhodinové šnorchlování po proudu řeky.

Při troše štěstí můžete narazit na kajmana, anakondu nebo i tapíra, jak se nám to stávalo v minulých letech. V této oblasti nesmíme vynechat PANTANAL, rozsáhlou močálovitou krajinu. Zde budeme pozorovat z korby náklaďáku krokodýly, kapibary a tropické ptáky. Projedeme se po řece Miranda na motorové lodičce a poté i na kanoích. Zajedeme si na denní a noční safari. Krajinu si projedeme také na koních. Nesmí chybět ani procházka v džungli s průvodcem. Poté si zaletíme na sever Brazílie do Salvadoru da Bahia. V historické centrum "Pelourinho" to tepe v rytmu bubnů a vystoupeními bubeníků Olodum. Když už budete mít cestování dost, zajedeme si do přímořské vesničky Praia da Forte, kde se ubytujeme na 2 noci. Zde vyplníme dny koupáním, šnorchlováním.Při odlivu se na plážích v Praia do Forte vytvářejí malé bazénky, ve kterých můžete pozorovat podmořský život nebo si jen tak polehávat. Nevynecháme ani ostrov Ilha Grande. Úžasný tropický ostrov s krásnými plážemi. Pláž Lopes Mendes, kterou navštívíme na jednom z výletů, byla v minulých letech zařazena mezi nejkrásnější panenské pláže světa.  


Brazílie - Rio de Janeiro a okolí - "Město bohů" - NOVINKA!!!

cena zájezdu: 65.900,- Kč

Pobytovo - poznávací zájezd do Brazílie 

Na tomto zájezdu jsme pro Vás připravili opravdové poznání tohoto úžasného města. Vydáme se jak na turistická, tak méně turistická místa. Budeme nasávat atmosféru míst, sledovat město z výšky "Cukrové homole - Corcovada" nebo od Ježíše Krista. Z těchto míst, budeme mít Rio jako na dlani. Budeme si užívat chvíle na plážích. Copacabanu každý jistě zná, ale my se vydáme i na pláže, které navštěvují spíše místní a plážičky, na které se dá dojet jedině autem či najatou dopravou. Budeme ochutnávat místní kuchyni, zajdeme na trhy, navštívíme všechny významné a zajímavé čtvrti ve městě, zatancujeme si sambu na Sambadromu, sedneme si na střídačku na fotbalovém stadionu Maracana. A pokud budeme mít štěstí, můžeme si zajít na tento úžasný stadion i na fotbalový zápas. A pro ty, kdo budou chtít s námi zažít ještě víc, vyšlápneme si na netradiční výhled na Rio de Janeiro, když vyjdeme na horu Dois Irmos. 

s možností prodloužení vodopádů Iguacu z Brazilské i argentinské strany + 5 noci (14. - 26. 12. 2019) 

Zájezdy v roce 2020

Austrálie + Tasmánie

"Milujeme přírodu"  8. 1. - 25. 1. 2020 - 18 dní
"Milujeme přírodu" 8. 1. - 25. 1. 2020 - 18 dní

cena zájezdu: 134.900,- Kč, poslední 2 volná místa


poznávací zájezd ASTRÁLIE S TASMÁNIÍ - "Milujeme přírodu"

vydejte se s námi na rozmanitý kontinent plný přírodních krás. Bohatý program, super zábava, dva čeští průvodci, procházky, menší treky a trocha adrenalinu. To vše, a ještě něco více v ceně zájezdu.

S partnerskou CK jsme pro vás připravili nový zájezd Austrálie s Tasmánií - "Milujeme přírodu" a program upravili speciálně pro klienty CK TAM TAM. Snažili jsme pro vás vybrat "to nejlepší z Austrálie", s tím, že více preferujeme přírodu než města. I právě proto se společně podíváme na australský ostrov Tasmánie a do šesti národních parků (NP Grampians, NP Mt. Field, NP Freycinet, NP Tasman, NP Kata Tjuta - Uluru a NP Daintree. Projdeme se na nejkrásnějších místech Austrálie. Připravili jsme pro vás procházky i menší treky. Vykoupeme se pod vodopády, v lagunách i v moři. Zašnorchlujeme si na Velkém bariérovém útesu. Projedeme se vláčkem na nejstrmější železnici světa a vystoupáme na oblouk mostu Sydney Harbour Bridge. V Sydney nevynecháme projížďku kolem opery a koupání na slavné pláži Bond Beach. Jako bonus si užijeme vyhlídkový let nad pobřežím Great Ocean Road a 12 ti Apoštoly.


Z Mexika do Panamy 

Střední Amerikou nejen po mayské stopě -  14. 2. - 5. 3. 2020 - 21 dní
Střední Amerikou nejen po mayské stopě - 14. 2. - 5. 3. 2020 - 21 dní

cena zájezdu: 134.900,- Kč

Poznávací exotický zájezd - Z Mexika do Panamy - Mayové ve Střední Americe

Dlouho plánovaný zájezd "Střední Amerikou nejen po mayské stopě" je po dlouhých přípravách konečně tady a nabízí snad nejvíce opravdových zážitků v jednom zájezdu a to vše v ceně zájezdu. Posuďte sami. Devět mayských středisek, mayské muzeum, mayský kostel, mayská hrobka, mayský obřadní rituál, mayské Pompeje nebo také mayský cenotes.Ale také kus přírody jako např. vodopády, sopky, termální prameny, jeskyně, kávová plantáž, procházka pralesem. Tak jako vždy nechybí aktivity jako kajaky, kanoe, lanovka zipline, průjezd panamským průplavem a další. Zastavíme se i ve městech Antigua, San Salvador, Granada, Panama City nebo v San Cristobal de las Casas. Naši stopu zanecháme celkem v 8 státech a sběratelé razítek si tak přijdou na své. Budeme hodně cestovat auty, autobusy, loděmi, cyklorykšami a na delší vzdálenosti především letadly. S velkou radostí oznamujeme, že na cestě nás bude doprovázet náš přítel a kamarád Mnislav Zelený Atapana. Troufnu si říci, že u nás největší znalec Indiánů. Po mnoha letech se s námi vrátí na místa, která kdysi jako antropolog a etnograf prozkoumával.


Kostarika - Nikaragua - Panama - Honduras - Salvador

cena zájezdu: 89.900,- Kč, SLEVOVÉ NABÍDKY V PODROBNÉM PROGRAMU

Poznávací zájezd za úchvatnou přírodou Kostarika, Nikaragua, Panama, Honduras, Salvador

Pura Vida - čistý život, tak se zdraví obyvatele Kostariky. Pokud máte rádi přírodu, moře, dobré jídlo a rum, pak se vydejte s námi za poznáním třech středoamerických zemí. Panama vás jistě překvapí rychlým rozvojem a nádhernými panenskými plážemi, na kterých se budeme slunit v Boca Chica. Na panamský průplav, jednu z největších staveb moderní doby, se podíváme pěkně zblízka. Proplutí plavebními komorami patří k tomu nejlepšímu ze zájezdu. Ke Kostarice neodmyslitelně patří přírodní parky. V Monte Verde se projdete po vysutých mostech nad mlžným pralesem a vyzkoušíte si létat jako Superman. Zjistíte, jak se pěstuje a zpracovává káva. Trochu adrenalinu zažijete i při noční procházce pralesem. V přímořském parku Tortuguero vás čeká divoká pláž i džungle. Do Nikaragui jedeme nejen za kulturou. V koloniálním městě Granada se projedeme v koňském povozu. Trocha adrenalinu ochutnáte při pohledu do kráteru sopky Masaya. V Hondurasu se podíváme na nejkrásnější schody mayského světa ve městě Copán. V Salvadoru vyšplháme na sopku a podíváme se do jejího kráteru. Jistě byste nečekaly, že i mayský svět měl své Pompeje. To vše a ještě více můžete zažít na zájezdu navíc.


Mexiko - Guatemala - Belize

cena zájezdu: 89.900,- Kč, SLEVOVÉ NABÍDKY V PODROBNÉM PROGRAMU

Poznávací zájezd do Mexika, Guatemaly a Belize

Tento zájezd je plný barev, kontrastů, mayských památek, přírody, kultury a mnoho dalšího.

Navštívíme hned několik mayských památek, kterými budou Tikal, Xunan Tunich, Palenque, Tulum, Toniná, Chichen Itzá. Vydáme se také na návštěvu pravého mayského kostela, který žije mayskými rituály každým dnem. Návštěvu památek bude doprovázet poutavé vyprávění o Mayích od místních mayských průvodců. Budete tak moci nahlédnout nejen do života v minulosti, ale i do života současných potomků Mayů.

Připravili jsme pro vás zájezd nejen do říše Mayů. Společně navštívíme Mexiko, Belize a Guatemalu. Vykoupeme se v karibském moři, pod vodopády, v posvátném Cenote a zašnorchlujeme si na druhém největším korálovém útesu na světě. Vystoupáme na mayské památky Cahal Pech, Xunantunich, Tikal, Toniná a Palenque. V mexickém městě San Cristobal de las Casas se podíváme na rituály v mayském kostele. Na jezeře Atitlán se projedete na kajaku, v tuktuku nebo se pokloníte mayskému bůžkovi Maximonovi. V koloniální městě Antigua v Guatemale navštívíte kávovou plantáž a vystoupáte na činnou sopku Pacaya. Cestou se budeme seznamovat s místními lidmi, zvyky, kulturou a také kuchyní. Doprovázet nás budou místní průvodci a naši kamarádi. To vše a mnohem více za super cenu, v bohatě nabitém programu.Připravili jsme pro vás zájezd nejen do říše Mayů. Společně navštívíme Mexiko, Belize a Guatemalu. Vykoupeme se v karibském moři, pod vodopády, v posvátném Cenote a zašnorchlujeme si na druhém největším korálovém útesu na světě. Vystoupáme na mayské památky Cahal Pech, Xunantunich, Tikal, Toniná a Palenque. V mexickém městě San Cristobal de las Casas se podíváme na rituály v mayském kostele. Na jezeře Atitlán se projedete na kajaku, v tuktuku nebo se pokloníte mayskému bůžkovi Maximonovi. V koloniální městě Antigua v Guatemale navštívíte kávovou plantáž a vystoupáte na činnou sopku Pacaya. Cestou se budeme seznamovat s místními lidmi, zvyky, kulturou a také kuchyní. Doprovázet nás budou místní průvodci a naši kamarádi. To vše a mnohem více za super cenu, v bohatě nabitém programu. 


PLAVBA KARIBSKÝMI OSTROVY - 

"Martinik, Guadaloupe, Barbados, Sv. Lucie, Trinidad a Tobago, Grenada, Sv. Vincent a Grenadiny" 

cena zájezdu: 89.900,- Kč

AKČNÍ NABÍDKA 82.900,- Kč

Plavba karibskými ostrovy - poznávací zájezd

Podívali byste se rádi na karibské ostrovy? Vydejte se s námi na originální plavbu za poznáním po osmi karibských ostrovech

Proč je naše plavba naprosto ojedinělá a originální? Pro naše klienty jsme připravili individuální program na zaoceánské lodi. Luxusní italská loď MSC Preziosa nám poslouží jako plovoucí hotel. Po vylodění na ostrovech budeme s českým průvodcem poznávat karibiské ostrovy individuálním programem, nezávisle na ostatních pasažérech z lodi. Nebudeme se mačkat v davu na přecpaných turistických místech s ostatními pasažéry, budeme jezdit pronajatými auty, na skútrech, na lodích nebo individuální privátní dopravou. Budeme se snažit co nejvíce vyhnout turistickým davům a karibské ostrovy co nejvíce poznat a užít si je. 

Již nyní se můžete těšit na prohlídku lihovarů a ochutnávky výborných karibských rumů, prohlídku cukrovaru, návštěvu muzea čokolády, exkurzi do zahrad s kořením, koupání pod vodopádem, krátké treky v NP a rezervacích, průchod jeskyní, výstup na činnou sopku, šnorchlování na korálových útesech, se želvami a nad vrakem lodi a samozřejmě procházky po promenádách historických koloniálních měst a dostatek koupání a slunění na nádherných karibských plážích. Zaměříme se předením na přírodu, pláže a podmořský život.  


Kolumbie - Ekvádor - Galapágy

cena zájezdu: 114.900,- Kč - VÍCE O SLEVOVÝCH NABÍDKÁCH V PODROBNÉM PROGRAMU

Poznávací zájezd za přírodou - Galapágy, Kolumbie, Ekvádor

Jedinečná Kolumbie, která Vás svou krásou a milými lidmi překvapí. Galapágy Vás nadchnou svou faunou a flórou. Dostanete se na minimální vzdálenost k želvám, lachtanům, ještěrům, ptactvu. Prohlídnete si unikátní sbírku zlata a smaragdů v muzeu Del Oro a v muzeu Botero v Bogotě. Prohlídnete si kávovou plantáž na koních v Salentu. Projedete se i na čtyřkolkách. Zajdeme si na úchvatnou procházku údolím Valle de Cocora s palmami "palma de cera" - vosková palma - nejvyšší palma na světě - dorůstá do výšky 60 m. Navštívíme trhy s koženými výrobky v Cotacachi. Navštívíme místa označující rovník "La Mitad del Mundo". Na Galapágách uvidíte gigantické želvy galapážské, zašnorchlujete si a pokud budete mít chuť, můžete se i potápět. Prohlídnete si rezervaci Seymour Norte - pozorování fregatek, ptáků boobies s modrýma nohama, leguánů suchozemských i mořských a tuleňů v jejich přirozeném prostředí. Ke konci zájezdu se ubytujeme na nádherné koloniální farmě v Sach Gilu v Kolumbii. Navštívíte městečko Barichara a vesničku Guane -projdete historickou cestou "Camino Real" postavenou indiány Guane plnou fosílií. Slaníte vodopád Juan Curi - 80 m vysoký vodopád (instruktoři vysvětlí i začátečníkům). Toto a mnoho dalšího Vás čeká na tomto úžasném zájezdu


ARGENTINA-CHILE-VELIKONOČNÍ OSTROV 

cena zájezdu: 114.900,- Kč

SLEVOVÁ NABÍDKA 94.900, - Kč

Poznávací zájezd na Velikonoční ostrov, Argentiny a Chile

Vydejte se s námi do Chile, Argentiny a na Velikonoční ostrov a podívejte se osobně na nejkrásnější místa Jižní Ameriky a nakoukněte do Polynésie. Čeká vás cesta plná dobrodružství a objevování. Velikonoční ostrov, ledovec Perito Moreno a Ushuia jsou jistě velkými lákadly. K tomu argentinské steaky, víno, tango a spoustu dalšího. To vše o Velikonočním termínu


Brazilská Amazonie

10. 11. - 27. 11. .2019 - 17 dní
10. 11. - 27. 11. .2019 - 17 dní

cena zájezdu: 119.900,- Kč

Poznávací zájezd do Amazonie - Amazonský prales - Brazílie

Jedinečná možnost podívat na Amazonku a Amazonii jako ekosystém. Zanechte doma notebook, mobilní telefon a známým řekněte, že o vás pár dní neuslyší. Vydejte se s námi poznat největší vodní ekosystém světa. Společně se podíváme na velkou část brazilské Amazonie. Začínáme v Rio de Janeiro a hned odtud se přesuneme do amazonského městečka Tabatinga na trojmezí států Kolumbie, Peru a Brazílie, kde se poprvé podíváte do amazonské džungle a vylezete si do korun stromů. Z Tabatinga poplujeme po proudu linkovou lodí společnosti Voyger až do Manaus. 1100 km dlouhá plavba po amazonském hlavním toku. Budeme spát zavěšeni v hamakách (houpacích sítích), jíst místní výbornou stravu, přátelit se s domorodci, pozorovat říční břehy a život v přístavech. Večer posedíme na horní palubě u piva a nad hlavou si necháme svítit nejen Jižní kříž.Z Manaus se vydáme do rezervace JUMA, kde jsme pro vás připravili mnoho aktivit. Projedete se kanoí, zachytáte si ryby, projdete se džunglí, dozvíte se o džungli a jejich obyvatelích, naučíme vás jak v džungli přežít, vyzkoušíte si noční nocování a třeba se i vykoupete. Na Ilha de Tarzan v rezervaci Juma se průvodce Tarzana a jeho pomocníci o vás velmi dobře postarají. Chatičky na přespání v džungli jsou velmi jednoduše zařízené, ale mají i sprchu a wc. Elektřina funguje od 18:00 do 24:00 hod. V Manaus, hlavním městě Amazonie, vám ukážeme budovu Opery a zajdeme na exotické tržiště. Největším zážitkem je ovšem vyhlídkový let nad Manaus, soutokem Rio Negro a Rio Salamoes a nad amazonskou džunglí. Všechno to amazonské dobrodružství zakončíme 2 denním pobytem na nejkrásnějším ostrově Brazílie - na ostrově Ilha Grande. Připravili jsme pro vás menší procházky, koupání v tůňce, koupání a slunění na pláži, chytání ryb a grilování. Před cestou domů načerpáte potřebnou energii.


ANTARKTIDA 

cena zájezdu: 289.000,- Kč

Poznávací zájezd - Expedice na Antarktidu


Proč se vydat zrovna do Antarktidy? Protože na světě neexistuje žádné jiné podobné místo jako je Antarktida. Kontinent, který nepatří žádnému státu. Ledové království prozatím nezasažené lidskou civilizací, kde si budete připadat jako na jiné planetě. Místo, kde se zvířecí obyvatelé člověka nebojí.


Vydejte se s námi na expedici a zažijte 11 ti denní plavbu z argentinského města Ushuaia. Účastněte se povídání, přednášek, promítání, vyloďování na antarktickou pevninu ve člunech Zodiac, pozorování ptáků, tučňáků, velryb a lachtanů ze břehu i z paluby lodi. Na kajaku připlujte k obřím krám, v noci poslouchejte antarktické ticho ze stanu při kempování nebo se projděte ve sněžnicích na místa, kam byste se normálně nedostali. Pozorujte úžasnou krajinu, ledové kry a ledovce, faunu i flóru. Užijte si dlouhé lednové polární noci. Vybrali jsme pro vás komfortní ledoborec s vysoce kvalifikovanou posádkou a expedičním týmem. Spát budete ve dvoulůžkových kabinách se sociálním zařízením na pokojích. Po celou dobu plavby se o vás bude starat vedoucí expedice a jeho instruktoři a k dispozici vám bude samozřejmě i český průvodce. Zájezd se koná v lednovém termínu, což je nejvyšší sezóna, ale také nejlepší podmínky pro pozorování (dlouhé dny, teplejší počasí, tučňáci přivádějí mláďata na svět).


Surinam - Guyana - Francouzská Guyana

2019-2020  - 14 dní
2019-2020 - 14 dní

cena zájezdu : 114.900,- Kč

Poznávací zájezd Surinam, Guyana, Francouzská Guyana

Novinka v nabídce CK - Surinam, Guyana, Francouzská Guyana. Zájezd pro milovníky čisté přírody. A co vás v nabitém programu čeká? Nejen další 3 státy do sbírky jihoamerických států, ale především nádherná nedotčená příroda deštného amazonského pralesa. Projedete se loděmi po řekách i po moři. Proletíte se nad pralesy i vodopády. Přespíte v hotelích, v rezervacích v pralese, v mokřadu a jednu noc i v džungli v hamace. 3 denní expedice na řeku Surinam v Surinamu, 2 denní výlet do mokřadu Bigi Pan v Surinamu, 3 denní expedice do Iwokrami jungle v Guyaně, letecký výlet na Kaiteurské vodopay a kaskádu Oringuik, návštěva kosmického centra ve Francouzské Guayně, výlet na Ostrovy Spásy po stopách Motýlka a další dobrodružství.


RUSKO 

" Ze St. Petersburgu na Kamčatku" -  16. 5. - 2. 6. 2020 - 18 dní
" Ze St. Petersburgu na Kamčatku" - 16. 5. - 2. 6. 2020 - 18 dní

Poznávací zájezd Rusko - St. Petersburg - Kamčatka

Připravujeme  - již brzy v prodeji


JORDÁNSKO 

září 2020 - 12 dní
září 2020 - 12 dní

Poznávací zájezd Jordánsko

Připravujeme - již brzy v prodeji


LAOS - KAMBODŽA

říjen 2020 - 18 dní
říjen 2020 - 18 dní

Poznávací zájezd Jordánsko

Připravujeme - již brzy v prodeji

Další zájezdy z  nabídky CK TAM TAM

KARIBIK - CURACAO - BONAIRE

Exotika - pobytovo - poznávací zájezd do Karibiku - Curacao - Bonaire

Tento zájezd potěší nejen milovníky krásných pláží ale i potápěče. Na ostrovech slunce, jak se ostrovům přezdívá, můžete prožít svou klidnou dovolenou, aniž byste museli do rezortů. Připravili jsme pro vás program i dostatek odpočinku. Na ostrově Curacao budeme objevovat panenské pláže, podíváme se do koloniálního města Willemstadt a ochutnáme světově známý likér Curacao. Na ostrově Bonaire se více podíváme pod vodu. Na své si přijdou milovníci šnorchlování i potápění. K dispozici budete mít Toyotu pickup, která vám usnadní pohyb po ostrově. Vybrali jsme taková ubytování, abyste měli kuchyňku, terásku a hlavně blízko na pláž. Záleží jen na Vašem přání, zda chcete lenošit, či s námi podnikat výlety to okolí.        

NOVÝ ZÉLAND + TONGA 

" Nad Zemí i pod vodou"  19 dnů, varianta bez TONGA  14 dnů
" Nad Zemí i pod vodou" 19 dnů, varianta bez TONGA 14 dnů

cena zájezdu: 134.900,- Kč 

Zážitky nabitý program, 3x let vrtulníkem, noční plavba po Doubtful Sound, kajaky na Milford Sound, Jet Boats, dva čeští průvodci, procházky a menší treky, rajské pláže na ostrově Tonga a trocha adrenalinu. To vše, a mnohem více již zahrnuto v ceně zájezdu.

S partnerskou CK jsme pro vás obnovili zájezd na Nový Zéland. Vracíme se po 3 letech a tentokrát vybíráme to nejlepší z Jižního ostrova, a navíc přidáváme turisty nezasažené pacifické souostroví Tonga. Na Jižním ostrově Nového Zélandu zavítáme na nejkrásnější přírodní místa. Vrtulníky se proletíme nad jezery, horami, fjordy, vodopády, skalními útvary a nad ledovci. Na kajaku se projedeme v nejkrásnějším fjordu Milford Sound. Adrenalinovou zkušenost získáme jízdou v rychlých člunech Jet boats v kaňonu řeky Shotover. Nezapomeneme na menší treky a procházky, jako např. trek z hory Mt. Luxmore do Te Anau (nahoru vyletíme vrtulníkem). Ochutnáme novozélandská vína a ugrilujeme si čerstvého lososa.

Tři ostrovy v pacifickém království Tonga se nabízejí k našemu prozkoumání. Z Nového Zélandu si zaletíme na ostrov Tongatapu, Vava´u a ´Uoleva. Tonga nejsou Fidži ani Cookovy ostrovy. Na Tonga vládne klid a harmonie. A kde se vzala Sluneční brána uprostřed Pacifiku? Možná, že zjistíte.


Peru - Bolívie - 13 dní

" Za Inky na Machu Picchu a dále"   10. 10. - 22. 10. 2018 - 12 dní
" Za Inky na Machu Picchu a dále" 10. 10. - 22. 10. 2018 - 12 dní

cena zájezdu: 89.900,- Kč

Poznávací zájezd do Peru a Bolívie, uvidíte samozřejmě i Machu Picchu

Pokud jste vždycky chtěli vidět Machu Picchu a zažít trochu dobrodružství v Jižní Americe, pak  právě pro vás jsme připravili zájezd Peru + Bolívie "Za Inky na Machu Picchu a dále". Navštívíme nejen bájné a opravdu krásné Machu Picchu, ale i ostatní místa spojená s před kolumbovskými civilizacemi. Projedeme se autobusem, vlakem, lodí a prolétneme se letadlem. Projdeme se uličkami inckého města Cuzco. Zavítáme na jeden z nejzajímavějších trhů v Peru. Obdivovat budeme velkolepou stavbu Sacsayhuaman. Dozvíme se, jak Inkové získávali sůl, jak barvili a tkali látky. V bolívijském La Paz se vyvezeme lanovkami nad město. Na kole si sjedeme unikátní 60 km dlouhou trasu silnice DeathRoad, kde na nás čekají tři klimatická pásma. Na jezeře Titicaca se seznámíme nejen s místními zvyky, kulturou a kuchyní, ale vystoupáme také na energetický bod, odkud se naskýtá úžasný výhled na přilehlé pohoří Cordillera Real. Nebude chybět jízda v bugy po dunách nedaleko oázy Huacachina, kde si také vyzkoušíme sandboard a ochutnáme místní víno a vínovici. Nakonec se vydáme na ostrovy Ballestas za pozorováním kormoránů, pelikánů, tučňáků a lachtanů.  


Vánoční Brazílie - Exotika na vánoce

13 dní
13 dní

cena zájezdu:  84.900,- Kč, volná místa:

Poznávací zájezd exotika na vánoce - Vánoční Brazílie

Nezapomenutelná, rytmy samby pulsující Brazílie. Kombinace poznávacího a pobytového zájezdu v poslední době vyhovuje mnoha lidem. Do exotické Brazílie se s námi vypravíte nejen za poznáním, ale také za odpočinkem na nádherných plážích. Podíváte se na Rio de Janeiro z jeho nejkrásnějších vyhlídek, Corcovada se sochou s Ježíšem a z Cukrové homole. Po lávkách se projdete nad vodopády Iguacu z brazilské i argentinské strany. Ochutnáte maso v brazilské Churascaria a argentinský steak. V Parati se projdete historickým městem, ochutnáte brazilský alkoholický nápoj Cachaca a sjedete si přírodní tobogán. Nakonec objevíte skryté pláže přírodní rezervace ostrova Ilha Grande. To vše a ještě mnohem více na jednom z nejoblíbenějších zájezdů CK TAM TAM. K tomu Štědrovečerní večeře v restauraci na pláži s bramborovým salátem, rybou a řízkem. Chybět nebudou ani dárečky.