Vydejte se s námi za opravdovými zážitky
l.

ONLINE REZERVACE ZÁJEZDU

BRAZÍLIE S PANTANALEM 

29. 11. - 14. 12. 2019 - 16 dní

Nezapomenutelná, rytmy samby pulsující Brazílie. Úžasná příroda. Brazílie Vás nadchne tak jako nás. V programu jsme pro Vás namíchali to nejlepší. Nemineme Rio de Janeiro, vodopády Iguzau, šnorchlování na tropické řece plné ryb, rytmy bubnů v Salvadoru i úžasnou přírodu Pantanalu. 


BRAZÍLIE - RIO DE JANEIRO A OKOLÍ

 "Město bohů" - 14. 12. - 23. 12. 2019 - možnost prodloužení o vodopády Iguazu - 14. - 28. 12. 2019

Opravdové poznání tohoto úžasného města. Vydáme se jak na turistická, tak méně turistická místa. Budeme nasávat atmosféru míst, sledovat město z výšky, užívat chvíle na plážích známých i méně známých, ale krásných. Budeme ochutnávat místní kuchyni, zajdeme na trhy,  zatancujeme si sambu na Sambadromu, sedneme si na střídačku na fotbalovém stadionu Maracana a ještě mnoho dalšího.  


ZÁJEZDY V ROCE 2020

AUSTRALIE + TASMÁNIE

"Milujeme přírodu" 8. 1. - 25. 1. 2020 - 18 dní

Vydejte se s námi na rozmanitý kontinent plný přírodních krás. Bohatý program, procházky, menší treky a trocha adrenalinu. Snažili jsme pro vás vybrat to nejlepší z Austrálie s tím, že více preferujeme přírodu než města. Podíváme se do šesti národních parků. Vykoupeme se pod vodopády, lagunách i moři a velký bariérový útes nesmí chybět. Nemineme nejstrmější železnici světa a vystoupáme na oblouk mostu Sydney Harbour Bridge. Projedeme se lodí kolem Opery v Sydney a jako bonus si užijeme vyhlídkový let nad pobřežím Great Ocean Road a 12 ti Apoštoly.


Z MEXIKA DO PANAMY 

MEXIKO, GUATEMALA, BELIZE, HONDURAS, SALVADOR, NIKARAGUA, KOSTARIKA, PANAMA

velká cesta Střední Amerikou nejen po mayské stopě - 14. 2. - 11. 3. 2020 

Velká cesta Střední Amerikou.  Kus nádherné části světa. Devět mayských středisek, mayské muzeum, mayský kostel, mayská hrobka, mayský obřadní rituál, mayské Pompeje nebo také mayský cenotes. Nádherná příroda, vodopády, sopky, termální prameny, jeskyně, kávová plantáž, procházka pralesem. Kkajaky, kanoe, lanovka zipline, průjezd panamským průplavem a další. Nádherná koloniální města Antiguua, San Salvador, Granada, Panama City nebo  San Cristobal de las Casas. 


MEXIKO - GUATEMALA BELIZE

14. 2. - 28. 2. 2020, možnost prodloužení Honduras - Salvador  1. 3. 2020

Zájezd je plný barev, kontrastů, mayských památek, přírody, kultury a mnoho dalšího. Navštívíme 5 mayských památek, unikátní  mayský kostel, jehož atmosféra Vás pohltí. Budeme se koupat v karibském moři, pod vodopády, v posvátném Cenote a zašnorchlujeme si na druhémnejětším korálovém útesu na svvětě. Navštívíme činnou sopku Pacaya, kávovou plantáž a nádherné koloniální město Antigua. Na jezeře Atitlán se budeme kochat jezerem lemovaným sopkami. Cestou se budeme seznamovat s místními lidmi, zvyky, kulturou a také kuchyní. 


KOSTARIKA-NIKARAGUA-PANAMA-HONDURAS-SALVADOR

25. 2. - 11. 3. 2020

Pura Vida - čistý život, tak se zdraví obyvatele Kostariky. Pokud máte rádi přírodu, pak je tento zájezd právě pro Vás. V Panamě nevynecháme panamský průplav, v Kostarice, která je nádherná svou přírodou budeme obdivvat přírodu v národních parcích v  Monte Verde se projdete po vysutých mostech nad mlžným pralesem a vyzkoušíte si lanové dráhy zipline, poznáme jak žije noční prales a z lodi budeme v přímořském parku Tortuguero budeme pozorovat divokou přírodu přímo z lodičky. Nikaragua Vás nadchne svou kulturou a koloniální Granadou. Trocha adrenalinu ochutnáte při pohledu do kráteru sopky Masaya. V Hondurasu se podíváme na nejkrásnější schody mayského světa ve městě Copán. V Salvadoru vyšplháme na sopku a podíváme se do jejího kráteru. 


PLAVBA KARIBSKÝMI OSTROVY

27. 3. - 6. 4. 2020

"Martinik, Guadaloupe, Barbados, Sv. Lucie, Trinidad a Tobago, Grenada, Sv. Vincent a Grenadiny" 

cena zájezdu: 89.900,- Kč, VYPRODÁNO

Podívali byste se rádi na karibské ostrovy? Vydejte se s námi na originální plavbu za poznáním po osmi karibských ostrovech.  Proč je naše plavba naprosto ojedinělá a originální? Pro naše klienty jsme připravili individuální program na zaoceánské lodi. Luxusní italská loď MSC Preziosa nám poslouží jako plovoucí hotel. Po vylodění na ostrovech budeme s českým průvodcem poznávat karibiské ostrovy individuálním programem, nezávisle na ostatních pasažérech z lodi. Nebudeme se mačkat v davu na přecpaných turistických místech s ostatními pasažéry, budeme jezdit pronajatými auty, na skútrech, na lodích nebo individuální privátní dopravou. Budeme se snažit co nejvíce vyhnout turistickým davům a karibské ostrovy co nejvíce poznat a užít si je. 


KOLUMBIE - EKVÁDOR - GALAPÁGY

11. 3. - 27. 3. 2020 - 17 dní

cena zájezdu: 99.900,- Kč - VYPRODÁNO

Jedinečná Kolumbie, která Vás svou krásou a milými lidmi překvapí. Galapágy Vás nadchnou svou faunou a flórou, K želvám, lachtanům, ještěrům, ptactvu se dostanete na dosah ruky. Čeká nás spousty aktivit, nádherná městečka, trhy s koženými výrobky, zajdeme si na úchvatnou procházku údolím Valle de Cocora s palmami "palma de cera" - vosková palma - nejvyšší palma na světě - dorůstá do výšky 60 m. Ubytujeme se na nádherné koloniální farmě v San Gilu.  Toto a mnoho dalšího Vás čeká na tomto úžasném zájezdu.


ARGENTINA-CHILE-VELIKONOČNÍ OSTROV

13. 4. - 29. 4. 2020 - 17 dní

cena zájezdu: 114.900,- Kč, VYPRODÁNO

Nádherný, rozmanitý zájezd na které poznáte nejjižnější části Jižní Ameriky, budete obdivovat krásu a sílu krajiny a ledovců a nakouknete i do Polynésie při návštěvě jednoho z nejkrásnějších míst, energií nabitého Velikonočního ostrova.  K tomu argentinské steaky, víno, tango, úžasné město Buenos Aires a mnoho dalšího.  


TAHITI - BORA BORA-FR. POLYNÉSIE

(ostrovy Moorea, Raiteha, Tahaa, Bora Bora, Huahine )

8. 5. - 20. 5. 2020, 23. 5. 2020 - 13 nebo 15 dní

Zájezd nejen o nádherných plážích a moři, ale také o úžasné tropické, nabíjející zelené přírodě, ostrovech a ostrůvcích, úžasné polynéské kultuře a polynéských lidech, skvělém čerstvém jídle z mořských ryb, zájezd o odpočinku, ale také aktivním poznání této nádherné části světa. 


RUSKO - ZA DIVOKOU PŘÍRODOU

2. 7. - 19. 7. 2020 - 18 dní

Podíváme do divoké přírody a nejen to. Čeká vás víc než poznání této obrovské a velmi různorodé země. Vybrali jsme pro vás to nejkrásnější a na zážitky to nejlepší. Podíváme se na Kavkaz, podnikneme dvoudenní plavbu na parníku po Volze z Nižnij Novgorod do Kazaně, který nám přinese obrázek o tom, jak lidé žijí mimo Moskvu. Návštěva Ruska by se ale taé neobešla bez projížďky po Transibiřské Magistrále. Nepojedeme jí celou, o tom náš zájezd není, ale podíváme se na její nejhezčí část. Budeme poznávat to nejen z okna vlaku, ale také minibusem, pěšky, lodí, lanovkou, a dokonce i ZIPLINE si vychutnáte oblast Bajkalu. Projdeme se po plážích, vylezeme na vyhlídky, vykoupeme se v termálních lázních, podíváme se do skanzenu, na tržiště nebo do Něrpinária na bajkalského tuleně.


RUSKO - ZA DIVOKOU PŘÍRODOU

20. 7. - 6. 8. 2020 - 18 dní

cena zájezdu: 124.900,- Kč - VYPRODÁNO

Podíváme do divoké přírody a nejen to. Čeká vás víc než poznání této obrovské a velmi různorodé země. Vybrali jsme pro vás to nejkrásnější a na zážitky to nejlepší. Podíváme se na Kavkaz, podnikneme dvoudenní plavbu na parníku po Volze z Nižnij Novgorod do Kazaně, který nám přinese obrázek o tom, jak lidé žijí mimo Moskvu. Návštěva Ruska by se ale taé neobešla bez projížďky po Transibiřské Magistrále. Nepojedeme jí celou, o tom náš zájezd není, ale podíváme se na její nejhezčí část. Budeme poznávat  to nejen z okna vlaku, ale také minibusem, pěšky, lodí, lanovkou, a dokonce i ZIPLINE si vychutnáte oblast Bajkalu. Projdeme se po plážích, vylezeme na vyhlídky, vykoupeme se v termálních lázních, podíváme se do skanzenu, na tržiště nebo do Něrpinária na bajkalského tuleně.


 JAPONSKO - CESTA SAMURAJE

15. 9. - 30. 9. 2020 - 16 dní

Zájezd Japonsko "Cesta Samuraje" potěší nejen milovníky poznávání exotických kultur a cestování, ale i ty kteří chtějí zažít opravdové zážitky, pobýt v přírodě, rozjímat v chrámech, vystoupat na sopku, projet se na kole mezi rýžovými poli, ochutnat opravdové Sushi, napít se tradičního nápoje saké z dřevěných sudů, projet se lodí po řece, jezeře i moři, procházet se v zahradách a parcích, jezdit rychlými vlaky, nechat se vozit rikšou, rozhlédnout se z nejvyšší věže na světě, posnídat čerstvé ryby na rybím trhu, přejít nejrušnější ulici, pozorovat Gejši, koupat se v horkých termálních lázních, vidět sněžné opice, obléci se do kimona, spát na tatami v ryokjanech, strávit noc v mnišské noclehárně, přespat v kapsli, chodit po mnoha schodech, objevovat chrámové komplexy, meditovat s mnichy nebo se jen tak bavit s Japonci.

Vydejte se s námi za vaší největší Exotikou, vydejte se do Japonska a navštivte Tokio, Nikkó, Yahada, Tóno, Tsuruoka, NP Dewa - Sanzan, Niigata, Gatsugi, Nagano, Obuse, Judanaka Onsen, Kanazawa, Kjóto, Nara, NP Hakone, Pět jezer Fudži, Kamakura a další. Po celou dobu se budeme přesunovat vlaky JR (místní vlaky, a především rychlostní vlaky Shinkansen.


PERU

                             Na Machu Picchu a do okolí  10. 11.- 16. 11. 2020- 7 dní                               

Zájezd je určen lidem, kteří nechtějí moc cestovat, ale rádi by se podívaly na jeden z novodobých divů světa Machu Picchu. Připravili jsme pro Vás nenáročný zájezd, kde se podíváte na Machu Picchu, dozvíte se o inckých a předinckých památkách a kultuře, prozkoumáte tajemné město Cuzco navštívíte jeho barevné trhy, budete se kochat výhledem na solná jezírka v Maras, nebo se dozvíte, jak se přírodně barví látky.


PERU - BOLÍVIE 

Za opravdovými zážitky na Machu Picchu a do Bolívie 

10.  11.- 19. 11. 2020 - 10 dní

Zájezd je určen lidem, kteří by se kromě návštěvy peruánského Machu Picchu rádi podívali také do Bolívie a zažili tak pobyt na jezeře Titicaca, nebo absolvovali 60 km dlouhý sjezd na kole ze 4.760 m.n.m. do 1.100 m.n.m. (od ledovců po džungli). Kdo se bojí, že by celou trať nesjel, je možné jet jen některé úseky. Celou dobu za námi jede doprovodný autobus, který vás kdykoli naloží i s kolem a pokud se rozhodnete pokračovat, zase na kolo můžete nasednout. Toto je jeden ze zážitků, na který budete dlouho vzpomínat. 


ÚŽASNÁ BOLÍVIE + PERU

10. 11. - 26. 11. 2020 - 17 dní 

Tento zájezd je určen opravdovým dobodruhům, kteří vyhledávají ty nejlepší zážitky, za kterými si ale musí dojet. Uvidíte opravdu hodně. Zájezd  plný zážitků, aktivit a dobrodružství. Navštívíme bájné Machu Picchu, vykoupeme se v termálních pramenech, uděláme starodávný incký rituál v parku Sajama. Dozvíme se o předkolumbovských kulturách. Velká projížďka lodí nás čeká v peruánské Amazonii, pozorovat budeme papoušky Ara při jejich ranním sletu. Při sjezdu na kole na známé "Silnici Smrti" se projedeme třemi klimatickými pásmy a překonáme převýšení více jak 3.500 metrů. V džípech probrázdíme největší solnou poušť na světě, kde také poobjedváme. Na jezeře Titicaca doplujeme na Sluneční ostrov a z energetického bodu budeme pozorovat jeden z nejhezčích západů slunce v Bolívii. Nakonec trochu adrenalinu při jízdě v bugy v oáze Huacachina, neb ochutnávka vín a vínovice a pozorování terejů, tučňáků a lachtanů na ostrovech Ballestas.


DALŠÍ ZÁJEZDY Z NAŠÍ NABÍDKY


BRAZILSKÁ AMAZONIE

17 dní
17 dní

Jedinečná možnost podívat na Amazonku a Amazonii jako ekosystém. Společně se podíváme na velkou část brazilské Amazonie. Začínáme v Rio de Janeiro a hned odtud se přesuneme do amazonského městečka Tabatinga na trojmezí států Kolumbie, Peru a Brazílie, kde se poprvé podíváte do amazonské džungle a vylezete si do korun stromů. Z Tabatinga poplujeme po proudu linkovou lodí společnosti Voyger až do Manaus. 1100 km dlouhá plavba po amazonském hlavním toku, je nádherný zážitek. Z Manaus se vydáme do rezervace JUMA, kde jsme pro vás připravili mnoho aktivit. Dozvíte se o džungli a jejich obyvatelích, naučíme vás jak v džungli přežít a vyzkoušíte si i noční nocování. Zpátky v civilizaci v Manaus se poté například také proletíme vyhlídkovým letem nad soutokem Rio Negro a Rio Salamoes a nad amazonskou džunglí. 


ANTARKTIDA 

"Plavba do ledového a sněhového království"

cena zájezdu: 289.000,- Kč

Proč se vydat zrovna do Antarktidy? Protože na světě neexistuje žádné jiné podobné místo jako je Antarktida. Kontinent, který nepatří žádnému státu. Ledové království prozatím nezasažené lidskou civilizací, kde si budete připadat jako na jiné planetě. Místo, kde se zvířecí obyvatelé člověka nebojí. Vydejte se s námi na expedici a zažijte 11 ti denní plavbu z argentinského města Ushuaia. Pozorujte úžasnou krajinu, ledové kry a ledovce, faunu i flóru. Užijte si dlouhé lednové polární noci. Vybrali jsme pro vás komfortní ledoborec s vysoce kvalifikovanou posádkou a expedičním týmem. Spát budete ve dvoulůžkových kabinách se sociálním zařízením na pokojích. Po celou dobu plavby se o vás bude starat vedoucí expedice a jeho instruktoři a k dispozici vám bude samozřejmě i český průvodce. 


SURINAM - GUYANA - FR. GUYANA

Zájezd pro milovníky čisté přírody. A co vás v nabitém programu čeká? Nejen další 3 státy do sbírky jihoamerických států, ale především nádherná nedotčená příroda deštného amazonského pralesa. Projedete se loděmi po řekách i po moři. Proletíte se nad pralesy i vodopády. Přespíte v hotelích, v rezervacích v pralese, v mokřadu a jednu noc i v džungli v hamace. 3 denní expedice na řeku Surinam v Surinamu, 2 denní výlet do mokřadu Bigi Pan v Surinamu, 3 denní expedice do Iwokrami jungle v Guyaně, letecký výlet na Kaiteurské vodopay a kaskádu Oringuik, návštěva kosmického centra ve Francouzské Guayně, výlet na Ostrovy Spásy po stopách Motýlka a další dobrodružství.


KARIBIK - CURACAO - BONAIRE

12 dní
12 dní

Tento zájezd potěší nejen milovníky krásných pláží ale i potápěče. Na ostrovech slunce, jak se ostrovům přezdívá, můžete prožít svou klidnou dovolenou, aniž byste museli do rezortů. Připravili jsme pro vás program i dostatek odpočinku. Na ostrově Curacao budeme objevovat panenské pláže, podíváme se do koloniálního města Willemstadt a ochutnáme světově známý likér Curacao. Na ostrově Bonaire se více podíváme pod vodu. Na své si přijdou milovníci šnorchlování i potápění. K dispozici budete mít Toyotu pickup, která vám usnadní pohyb po ostrově. Vybrali jsme taková ubytování, abyste měli kuchyňku, terásku a hlavně blízko na pláž. Záleží jen na Vašem přání, zda chcete lenošit, či s námi podnikat výlety to okolí.        


VÁNOCE V BRAZÍLII

13 dní
13 dní

Kombinace poznávacího a pobytového zájezdu v poslední době vyhovuje mnoha lidem. Do exotické Brazílie se s námi vypravíte nejen za poznáním, ale také za odpočinkem a za nádhernými plážemi. Podíváte se a poznáme úžasné  Rio de Janeiro a jeho krásu budeme obdivovat z nejkrásnějších vyhlídek Corcovada se sochou s Ježíše a z Cukrové homole. Po lávkách se projdete nad vodopády Iguacu z brazilské i argentinské strany. Ochutnáte maso v brazilské Churascaria a argentinský steak. V Parati se projdete historickým městem, ochutnáte brazilský alkoholický nápoj Cachaca a sjedete si přírodní tobogán. Nakonec objevíte skryté pláže přírodní rezervace ostrova Ilha Grande. A štědrovečerní večeři přímo na pláži, pod palmami si jistojistě vychutnáte.


PŘIPRAVUJEME 

JORDÁNSKO 

12 dní
12 dní

LAOS - KAMBODŽA

18 dní
18 dní