AUSTRÁLIE S TASMÁNIÍ "Milujeme přírodu" - 8. 1. - 25. 1. 2021 - 18 dní
.

.

PROČ S NÁMI DO AUSTRÁLIE?

Chcete vidět klokany, koalu nebo tasmánského čerta?  projít se kolem Uluru, proletetět se v vrtulníkem nad 12ti Apoštoly, trekovat v Tasmánii nebo se potápět na největším korálovém útesu na světě?  Vydejte se s námi na rozmanitý kontinent plný přírodních krás. Bohatý program, super zábava, dva čeští průvodci, procházky, menší treky a trocha adrenalinu. 

Tak jako ve všech zájezdech z nabídky CK TAM TAM i na tomto zájezdu Vás čeká mix toho nejlepšího. Příroda, kultura, památky, města, zábava a odpočinek od všedních dnů. TVOŘÍME PROGRAMY S LÁSKOU K CESTOVÁNÍ.  

ZÁŽITKY TOHOTO ZÁJEZDU

Společně se podíváme na australský ostrov Tasmánie a do šesti národních parků (NP Grampians, NP Mt. Field, NP Freycinet, NP Tasman, NP Kata Tjuta - Uluru a NP Daintree. Projdeme se na nejkrásnějších místech Austrálie. Připravili jsme pro vás procházky i menší treky. Vykoupeme se pod vodopádem, v laguně i v moři. Zašnorchlujeme si na Velkém bariérovém útesu. Projedeme se vláčkem na nejstrmější železnici světa a vystoupáme na oblouk mostu Sydney Harbour Bridge. V Sydney nevynecháme projížďku kolem opery a koupání na slavné pláži Bondi Beach. Jako bonus si užijeme vyhlídkový let nad pobřežím Great Ocean Road a 12 ti Apoštoly. 


Vyhlídkový let nad 12ti Apoštoly

Pokud máte absolvovat alespoň jeden vyhlídkový let kolem australského pobřeží, tak pak by to měl být let nad 12 Apoštoly. Během 15 ti minutového letu dále uvidíte London Bridge, The Arch, Loch Ard Gorge, The Sentinel v ceně zájezdu.

Great Ocean Road

Výhledy na bizarní skalní útvary, pískovcové věže, husté eukalyptové lesy, a nádherné surfařské pláže a přímořská letoviska. Během dne uděláme několik zastávek, např. na 12 apoštolech, London Bridge a dalších známých a zajímavých místech. Projedeme přes vysoko položené vyhlídky nad oceánem, odkud budeme vzhlížet na zajímavé skalní útvary, jako jsou oblouky a mosty. Projdeme se po písečné pláži, zavítáme do rybářské osady. Cestou zastavíme a projdeme se deštném pralese. Nejkrásnější na cestě je západ slunce a možná i pozorování delfínů. 

Národní park Grampians

Průzkum vyhlášeného národního parku s vodopády, bujnou vegetací i tradiční australskou faunou, především koalami a stády klokanů. Projdeme se po parku, vylezeme na vyhlídky Balconies, a dojdeme k nedalekému vodopádu. Vrcholem bude procházka k vyhlídce Pinnacles skrz Grand Canyon.

Tower Hill

Při procházce v parku, který před 30.000 lety zformovala sopka můžeme pozorovat nejen spoustu druhů vodních ptáků, ale také vidět koaly nebo klokany. 

Treky a procházky v NP Grampians

Celý den na menší treky a procházky v národním parku s prohlídkou zlatokopeckého skanzenu. V podvečer cesta do Melbourne.

TASMÁNIE - NP Mountfield

Celodenní toulání v parku, NP MT. FIELD Nejstarší národní park Tasmánie. Úchvatné vodopády, procházka do údolí obřích stromů Karri (druhý největší strom na světě). Trek pralesem s vodopády a divokou neporušenou přírodou. Odpoledne jezero Dobson a procházka mezi zdejší endemické palmy "pandani". 

TASMÁNIE - Bruny Island

Průzkum jedinečného ostrova Bruny jižně od Hobartu. Dramatická scenérie pláží a skal spolu s nedotčenou přírodou uchvátí každého milovníka přírody. Velká část ostrova je součástí národního parku. Na jižním cípu budete moci pozorovat Jižní arktický oceán z historického majáku. 

TASMÁNIE Bruny Island - plavba podél  pobřeží

Jedinečná a fascinující plavba podél dramatického pobřeží divokého ostrova Bruny. Během 3 hodinové plavby můžete zahlédnout delfíny, lachtany, orly a další faunu! Jedna z nejkrásnějších pobřežních plaveb nabízená v australských vodách ověnčená mnoha cenami. 

NP Freycinet

Úžasná scenérie slavné zátoky  Wineglass Bay, jejíž tvar připomíná sklenici vína. V podvečer příjezd do Bicheno. 

Bonorong Wild Life

Domorodá australská fauna. V malé rezervaci se můžete seznámit s tasmánským čertem nebo klokany, papoušky nebo hady.

Blue mountains - Modré hory

Celodenní výlet do oblasti přírodních krás Modrých hor (UNESCO). Prozkoumáme známý skalní útvar Tři sestry i vodopády Wentworth. Podnikneme nenáročnou procházku v kaňonu plném mohutných eukalyptů. 

Scénic World + unikátní lanovka nad korunami stromů

Projedeme se nejstrmější železnicí na světě a vše zakončíme unikátní lanovkou nad korunami vzrostlého lesa.  

Sydney - to nejlepší z města

To nejlepší z města Sydney. Projedeme se lodí po zátoce s výhledem na budovy Sydney Opera, vykoupeme se na nejslavnější pláži Bondi, kde také prozkoumáme pobřeží. Odpoledne navštívíme Chinatown, a necháme vám možnost vylézt na oblouk mostu Sydney Harbour Bridge.

KNP Uluru - Kata Tjuta

Velikost, majestátnost, neskutečná proměna barev, i to je Uluru a národní park Kata Tjuta. Navštívíme domorodé kulturní centrum a dozvíme se více o původním obyvatelstvu Austrálie. Podnikneme nenáročné procházky kolem posvátného monolitu Uluru, který nás jistě uchvátí svojí mohutností. Prohlédneme si místní jedinečný vodní zdroj Mutitjulu a tradiční domorodé stezky. Večer nevynecháme úchvatný západ slunce

NPO Kata Tjuta - pěší tůra

Pěší túra soutěskami Kata Tjuta (délka 3-4 hod.). Vydáme se podél staré aboriginské stezky lidu Anangu - Údolím větrů, mezi tajemné skalní hlavy. Uluru i Kata Tjuta jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO odpolední

Velký bariérový útes

Celodenní plavba na Velký bariérový útes. Zašnorchlujeme si na nejrozsáhlejším útesovém systému světa, který je tvořený zcela z živoucích organismů. Uvidíme barevné ryby, želvy a budeme obdivovat pestrobarevné korály. Na lodi je připravená lehká svačinka a také oběd. V ceně je také zahrnuto vybavení na šnorchlování. Pro potápěče možnost potápění. 

NP Daintree

Nahlédnout pod pokličku tohoto opravdu jedinečného rezervoáru života nám umožní místní zkušený průvodce, s nímž se vydáme na vyjížďku po umělém jezírku, které obývají desítky obrovských krokodýlů. Uvidíme tyto jedinečné tvory v jejich přirozeném prostředí. Během návštěvy tohoto unikátního přírodního parku se setkáte také se vzácnými kasuáry, rudými klokany, koalami i tropickými papoušky. V pralese Daintree žijí unikátní druhy exotického vodního ptactva. S průvodcem se projdeme unikátními porosty mangrovů. Odpoledne ochutnáte vynikající pralesní zmrzlinu a navštívíte zdejší čajovou plantáž

CO JE ZAHRNUTO V CENĚ ZÁJEZDU

velmi bohatý program již zahrnutý do ceny zájezdu 
bez nutnosti vydávat velké části za fakultativní programy
ubytování s vysokým hodnocenímV CENĚ ZÁJEZDU ZAHRNUTO

doprava: 
letenka Praha - Melbourne a Cairns - Praha (s přestupy),
letenka Melbourne - Hobart,
letenka Hobart - Sydney,
letenka Sydney - Uluru (Ayers Rock)
letenka Uluru - Cairns
dopravu minibusem po Austrálii dle programu

ubytování:
15x ubytování kategorie ⃰ ⃰ ⃰ - ⃰ ⃰ ⃰ ⃰

ostatní výlety a služby: 
všechny vstupy dle programu
výlet Great Ocean Road,
trek v NP Grampians,
trek v NP Mt. Field,
trek v NP Freycinet,
výlet do Blue Mountains,
trek v NP Kata Tutja - Uluru,
trek v NP Daintree,
výlet lodí na Bruny Island
ochutnávka vín v NP Freycinet,

projížďka lodí v přístavu v Sydney,
jízda na železnici Scénic World,
výlet lodí na Velký bariérový útes se šnorchlováním a obědem,
vyhlídkový let nad 12 ti Apoštoly,
2x večeře (Melbourne + Hobart)
čeští průvodci po celou dobu zájezdu (neletí z/do Evropy),
pojištění CK proti úpadku, australské vízum a jeho vyřízení


V CENĚ ZÁJEZDU NENÍ ZAHRNUTO

stravování (pokud to situace dovolí, budeme nakupovat v supermarketech a stravovat se v restauracích),
pojištění na cesty (doporučujeme pojistit storno z důvodu nemoci)
fakultativní výlety mimo program

CENA ZÁJEZDU

cena zájezdu 134.900,- Kč, 
AKČNÍ NABÍDKA 124.900,- Kč
omezený počet míst za akční nabídku 10, 

platí do 25. 1. 2020 

FOTOGALERIE ZE ZÁJEZDU AUSTRÁLIE 2019

VIDEO ZE ZÁJEZDU Austrálie s Tasmánií - leden 2019


ONLINE REZERVACE ZÁJEZDU


Reference od účastníků tohoto zájezdu

Přečtěte si, jak se na zájezdu líbilo účastníkům, kteří s námi tento zájezd absolvovali. 

Eva a Jindřich

Ahoj Dusane, uz sedime v Praze na nadrazi. Chceme ti moc podekovat za skvely itinerar lednoveho zajezdu do Australie. Zustali jsme o tyden dyl a spousta Australanu nam nechtelo verit, kde jsme byli a co vse jsme videli, protoze oni tam nebyli a nevideli :). V kombinaci se skvelymi tenisovymi zazitky jsme si hlavne v Melbourne "zazili". Australske zazitky a momentky jeste jednou. Budou nas jeste dlouho doprovazet a dodavat silu do reseni kazdodennich zalezitosti. Kdo ma rad prirodu v kombinaci s milimi lidmi a vyspelou spolecnosti, tak si stejne jako my musel zajezd bajecne uzit. Dik moc Eva a Jindrich