Antarktida "Plavba do ledového a sněhového království"

1. 1. - 16. 1. 2020 - 16 dní

cena zájezdu: 289.000,- Kč, (záloha 70.000,- Kč, doplatek 1. 9. 2019)

Proč se vydat zrovna do Antarktidy? Protože na světě neexistuje žádné jiné podobné místo jako je Antarktida. Kontinent, který nepatří žádnému státu. Ledové království prozatím nezasažené lidskou civilizací, kde si budete připadat jako na jiné planetě. Místo, kde se zvířecí obyvatelé člověka nebojí.

Vydejte se s námi na expedici a zažijte 11 ti denní plavbu z argentinského města Ushuaia. Účastněte se povídání, přednášek, promítání, vyloďování na antarktickou pevninu ve člunech Zodiac, pozorování ptáků, tučňáků, velryb a lachtanů ze břehu i z paluby lodi. Na kajaku připlujte k obřím krám, v noci poslouchejte antarktické ticho ze stanu při kempování nebo se projděte ve sněžnicích na místa, kam byste se normálně nedostali. Pozorujte úžasnou krajinu, ledové kry a ledovce, faunu i flóru. Užijte si dlouhé lednové polární noci.


Vybrali jsme pro vás komfortní ledoborec s vysoce kvalifikovanou posádkou a expedičním týmem. Spát budete ve dvoulůžkových kabinách se sociálním zařízením na pokojích. Po celou dobu plavby se o vás bude starat vedoucí expedice a jeho instruktoři a k dispozici vám bude samozřejmě i český průvodce. Zájezd se koná v lednovém termínu, což je nejvyšší sezóna, ale také nejlepší podmínky pro pozorování (dlouhé dny, teplejší počasí, tučňáci přivádějí mláďata na svět).  


v ceně zahrnuto

letenka Praha - Buenos Aires - Praha s přestupem, letenka Buenos Aires - Ushuaia - Buenos Aires, 

4x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní - hotel ***** (2x v Buenos Aires, 2x Ushuaia), 

11 denní expedice do Antarktidy - plavba přes Drakeův průliv do Antarktidy na lodi s ubytováním a plnou penzí + káva + čaj - ubytování ve dvoulůžkových kabinách se sociálním zařízením a oknem, 

program během plavby (přednášky, vylodění na pevninu, treky po pevnině, pozorování přírody), všechna vylodění na pevninu v gumových člunech Zodiac (vylodění na pevninu je závisle na počasí, o bezpečném vylodění rozhoduje kapitán lodi), gumové holínky na palubě nebo sněžnice na pevnině, veškerá doprava dle programu (taxi, minibusy),

trek pod ledovec Mortial s průvodcem, 

večeře v Buenos Aires s argentinským steakem a sklenkou vína Malbec, 

vstupenka na Tango Porteno, český průvodce po dobu v Argentině a po dobu plavby (není přítomen při letu z/do Evropy), 

před odletová informační schůzka v Karlových Varech nebo ve Svatobořicích - Mistříně u Kyjova - uskuteční se v září (termíny schůzek budou upřesněny), 

pojištění CK proti úpadku

v ceně není zahrnuto

cestovní pojištění, 

stravování mimo program, 

konzumace nápojů během plavby, 

fakultativní výlety v Antarktidě mimo program - kayaking 495 USD, 

camping na antarktickém kontinentě - 210 USD (tyto aktivity se objednávají přímo na lodi a jsou závislé na počasí, 

příplatek za jednolůžkový pokoj/kabinu 6.800 USD


Cena: 

Cena zájezdu platí za jednu osobu při obsazení dvoulůžkového pokoje. Sleva na třílůžkovou kabinu (palanda + 1 postel) 15.000,- Kč/osoba, sleva na čtyřlůžkový 30.000,- Kč/os. (2 palandy). Prosím vezměte na vědomí, že termín odjezdu lodi z Ushuaia se může posunout v závislosti na počasí a obsazenosti lodi. Loď Ortelius může být nahrazenou lodí stejné kvality a úrovně. Minimální počet klientů pro uskutečnění plavby je 70. Maximální 116. CK TAM TAM rezervovala pro plavbu 10 míst.


Věk - Na expedici Antarktida "Plavba do království sněhu a ledu" se mohou přihlásit klienti bez rozdílu věku. Během plavby se budete na palubě setkávat se spolucestujícími z celého světa. Věk účastníků expedice se pohybuje mezi 30 až 80 lety.


Kouření - Na celé lodi je zakázáno kouřit, vyjma venkovní paluby. 


Fyzická kondice - Přesto, že se většina expedice odehrává na palubě lodi, musí být účastník expedice v dobrém zdravotním stavu a být schopen účastnit se několikahodinových vycházek denně. Pokud by se účastník expedice nechtěl účastnit vycházek po antarktické pevnině, může zůstat na palubě lodi. Chcete-li se připojit k exkurzi, musíte být schopni sešplhat a vyšplhat po strmém žebříku lodi, dokud nedosáhnete hladiny vody a nenarazíte na čluny Zodiac nebo na palubu lodi. Personál lodi vám bude při naloďování a vyloďování k dispozici. Při každém dalším naloděné/vylodění vám přijde tato činnost lehčí. Země může být při vylodění kluzká a kamenitá, stejně tak i dobře namrzlá.