ALBÁNIE + MAKEDONIE - 5. 6. - 17. 6. 2020..
,

PROČ SE VYDAT na pobytovo-poznávací zájezd do Albénie, Makedonie 2020

Na tomto pobytovo - poznávacím zájezdu budeme obdivovat historické památky, budeme se opalovat na panenských plážích, objevíme divoké hory.  Zajedeme si na výlet do zapadlých horských vesniček, které žijí pravým albánským životem. Nádherná příroda a výborná kuchyně nás bude provázet celou dovolenou. 

20 NEJLEPŠÍCH zážitků tohoto zájezdu 

1. MAKEDONIE - Mavrovské jezero

Mavrovské jezero nabízí nádherné výhledy na jezero, okolní krajinu a klid.

2. MAKEDONIE horská vesnička Galičník 

Jedna z nejstarších horských vesnic v regionu. Zachovala se tu tradiční vesnická architektura minulých století. Lidé z Galičniku jsou většinou pastevci a vyrábí nejlepší žlutý sýr Kaškaval, nejlepší ovčí sýr a nejlepší brinzu.

3. MAKEDONIE - prohlídka rodinné sýrárny a tradiční večeře u baba  i dede

Tradiční makedonská večeře v restauraci u BABA a DEDE, kde ochutnáte místní speciality, makedonské pivo a pálenku.

4. MAKEDONIE - horská příroda NP Mavrovo

Podnikneme procházky touto nádhernou krajinou, kde doma jsou tisíce stád ovcí

5. MAKEDONIE - historický Ohrid 

V Ohridu se vystřídala nadvláda byzantská, bulharská, srbská i osmanská. Ohrid historií přímo dýchá.

6. MAKEDONIE - večerní projížďka lodí po Ohridském jezeru

Makedonci přezdívají jezeru makedonské moře. Má rozlohu 348 km², je 30 km dlouhé, max. 15 km široké, s max. hloubkou 258 m.

7. ALBÁNIE - Berat 

Nádherné historické město" kterému se přezdívá Město tisíce oken. Tady se můžete procházet historickými úzkými uličkami, popíjet výbornou kávu a nasávat tu pravou Albánskou atmosféru. 

8. Rafting v kaňonu řeky Osum 

Jeden z nejkrásnějších kaňonů v Albánii. Čeká Vás dobrodružná projížďka nádhernou krajinou. 

9 . Gjirokastra tradiční osmanské město 

Městečko s typickou architekturou, malebnými uličkami a pevností. Město s nenapodobitelnou atmosférou zapsané na seznamu památek UNESCO pro svou unikátní zástavbu bílých domů s břidlicovými střechami. 

10. Procházka k hradu z 12. století

Gjirokaster si zamilujete nejen díky krásným historickým domům, úzkým uličkám plných obchůdků a restaurací, ale také díky hradu, odkud je nádherný výhled na okolní hory. 

11. Otomanský most Kaidu

 Několik kilometrů od města Përmet se nachází starý otomanský most. Toto mistrovské architektonické dílo se dodnes používá. Hned za mostem leží termální prameny.

12. Kaňon řeky Langarice

Kanioni i Langaricës je považován za jedno z nejkrásnějších míst v celé Albánii. V některých obdobích je řeka sjízdná na lodi. V polovině června si kaňon řeky projdeme pěšky.

13. teplé sirné prameny Benje 

Díky teplotě okolo 40 °C je možné se tu koupat po celý rok. Místní lidé věří, že voda léčí a pomáhá při kožních a žaludečních problémech a prospívá kostem. Musíte vyzkoušet, jaký účinek budou mít na vás. 

14. Blue Eye lake - jezero modré oko. 

Modré oko je malé jezírko, jehož voda přichází hluboko ze země a napájí řeku Bistricu. Protože má oválný tvar, tmavě modrou barvu uprostřed a světlou kolem, připomíná lidské oko. Vývěr krasového pramene se odhaduje v hloubce 152 m.

15. Římská památka Butrint

Nejvýznamnějším archeologickým nalezištěm Albánie. Založen ve 4. století před naším letopočtem. Nachází se zde památky, jakými jsou zbytky římských lázní, ruiny byzantského kostela, starověká studna, palác Tří mušlí a hlavně  jedno z nejzachovalejších antických divadel na světě

16. Ksamil a jeho úžasné pláže a ostrůvky. 

Zde leží jedny z nejkrásnějších pláží Albánie. Bílý písek, křišťálově čistá voda a několik malých ostrůvků, na které můžete dojet vypůjčeným šlapadlem, nebo na některé z nich doplavat. Z tohoto místa by se dalo i doplavat na nedaleké řecké Korfu. 

17. Himaré, pláž Lidvah

Jedna z nejkrásnějších obydlených pláží v Albánii. Zde začneme pobytovou část zájezdu, ale i zde, pro Vás máme připravený program.  V červnu, při začátku sezóny je tu opravdu klid.  

18. horská vesnička Pilur s nádherným výhledem a tradičním obědem + menší trek s výhledy na pobřeží a hory

V Piluru žijí většinou místní horalé, pastevci pár lidí, které se živí v pohostinství. Nacházejí se tu dvě restaurace. V jedné taverně vás čeká tradiční albánský oběd. Během pohoštění budete mít možnost ochutnat jehněčí maso, grilovanou zeleninu a brambory, ovčí sýr, domácí špenát, plněné taštičky bürek a další dobroty. Nebude chybět albánská pálenka a pivo. K tomu se budeme kochat nádhernými výhledy na velkolepé albánské hory. 

19. Himaré - staré město

Opuštěné město, které se v posledních letech znovu probouzí a začíná obydlovat. Můžete se tu procházet křivolakými uličkami, mezi starými kostelíky, prohlédnout si středověké opevnění i se starými freskami, a můžete vystoupat až ke zdejší tvrzi. Je dotud nádherný výhled a úplně úžasný západ slunce.

20. NP Llogara a jeho úžasné výhledy

Cestou kolem pobřeží, lemovanými malými městečky nad pobřežím Jónského moře, vystoupáme táhlými serpentýnami do výšky 1.027 m. n. m., až k branám NP Llogara. Z obrovské výšky je možné pozorovat temně modré moře pod vámi. Krátkou 2 hod. procházkou vyjdeme na několik vyhlídek, odkud se otevírá zase jiný pohled na pobřeží a blízké hory. 


CO MÁME ZAHRNUTO DO CENY ZÁJEZDU ?

V ceně zájezdu  je zahrnuto: 

doprava: 
letenka Praha - Skopje (s přestupem) 
letenka Tirana - Praha (s přestupem) 
doprava minivanem po celou dobu zájezdu dle programu zájezdu 
ubytování: 
7 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích *** - **** 
4 x ubytování v apartmánu na pláži Lidvah 
7 x místní snídaně 
vstupy a ostatní služby: 
2 x oběd (rafting Osum a horská vesnice Pilur) 
1 x večeře Galičník 
1 x ochutnávka makedonského vína 
1 x ochutnávka albánského vína 
1 x ochutnávka sýrů v Makedonii 
1 x cafe laté - Modré oko 
rafting v kaňonu řeky Osum 
vstup do termálních pramenů o vstup k jezírku Modré oko (Blue Eye)

projížďka lodí po Ochridském jezeře
vstup do archeologického naleziště Butrint o veškeré parkování dle programu
výlet na pláže Ksamilu
pěší výlet na pláže Gjiri a Akvárium
výlet do NP Llogara s malým trekem
výlet na pláž Gjipe (UNESCO)
prohlídky měst Berat, Gjirokaster
prohlídka starého města Himare
vstup na hrad v Gjirokaster
vstup na hrad Palermo u Himare
výlet do horské vesničky Pilur
český průvodce po celou dobu pobytu (neletí z/do Prahy)
pojištění CK proti úpadku


Není zahrnuto v ceně

stravování (pokud není uvedeno v programu)
pojištění na cesty (doporučujeme pojistit storno z důvodu nemoci) 
fakultativní výlety, které nejsou uvedeny 


v ceně zájezdu varianty 2 zahrnuto: viz varianta 1, bez letenek a dopravy minivanem 
v ceně zájezdu varianty 3 zahrnuto: viz varianta 1, bez dopravy minivanem 

(pokud přijedete svým autem, můžete stanovat v malém, útulném a čistém kempu hned vedle apartmánu. V kempu Moskato bude i naše základna CK TAM TAM, sleva z ubytování)

+ navíc po celou dobu pobytu v Himare možnost zapůjčení padleboardu a kajaku (po domluvě s průvodcem)

CENA ZÁJEZDU

1) 44.900,- Kč Využijete kompletní naší nabídky ubytování a programu, letenky do Skopje v Makedonii, využijete dopravy v našich minivanech, a nakonec odletíte z Tirany v Albánii.

2) 29. 900,- Kč Využijete kompletní naší nabídky ubytování a programu, ale do Albánie a zpět se dopravíte vlastním autem.

3) 38. 900,- Kč Využijete kompletní naší nabídky ubytování a programu, letenky do Skopje v Makedonii, pronajmete si auto na letišti ve Skopje a zde ho i vrátíte, a nakonec ze Skopje. Budete více nezávislí na skupině(rezervaci půjčení auta vyřídíme za vás)


.

FOTOGALERIE ALBÁNIE - MAKEDONIE 2019

Místa, která opravdu navštívíte, uvidíte a zažijete. 

ONLINE REZERVACE ZÁJEZDU

EVROPSKÁ EXOTICKÁ DESTINACE

Představujeme vám první evropskou destinaci CK TAM TAM - Makedonii a Albánii.

Místa exotická, cestovatelsky velmi zajímavá  a zatím i masově turisticky méně navštěvovaná.  Právě sem, si můžete dojet za opravdovými zážitky v době, kdy turistický ruch v evropských zemích narostl do obrovských výšek a dříve poklidná místa a destinace čelí náporu turistů. V Albánii a Makedonii budete mít prozatím klid a pohodu. 

Makedonii se většina "dovolenkářů "vyhne kvůli tomu, že nemá moře. Albánie je zase pro většinu lidí daleko. Přeci jenom ujet 2.000 km jedním směrem není pro každého. A také nedobrá pověst o Albánii spoustu turistů a cestovatelů odradí. Ti, kteří se nenechají zastrašit, a do Albánie se přeci jen vydají, zamilovávají se jednou navždy. Proč? No proto, že v Albánii je krásně. Albánie nabízí stovky km zatím panenských pláží, neprobádané hory, historická města a památky na seznamu UNESCO, koupání v řekách a jezerech. Když k tomu přidáte výbornou balkánskou kuchyni, s čerstvým sýrem nebo mořskými plody, nemůžete se v Albánii cítit o nic hůře než v jiných destinacích Středozemního moře. A jako bonus srdeční Albánci, kteří jsou vždy ochotni turistům a návštěvníkům nabídnout pomocnou ruku. Nevýhodou v Albánii je snad jen jazyková bariéra a řízení auta v místní dopravě. 

A kam se tedy na zájezdu Makedonie + Albánie vypravíme, a co s námi zažijete? Zájezd jsme pojali jako poznávací a pobytový vjednom. V první části budeme poznávat a hodně cestovat. Ve druhé části budeme více odpočívat a polehávat u moře. Ale ne úplně, a ne tak docela. 

Začneme v makedonském hlavním městě Skopje, kam přiletíte z Prahy. Po setkání na letišti se vypravíme minivany k nedalekému jezeru Movrovo. Čekají vás procházky v NP Mavrovo a horská vesnice Galičník s ochutnávkou toho nejlepšího makedonského ovčího sýra. V Makedonii nevynecháme ani návštěvu města Ohrid a ohridského jezera, po kterém se projedeme lodí. A pak do Albánie. Dlouhý přejezd do historického města Berat na řece Osum. Procházky úzkými a křivolakými uličkami vás čekají i ve městě Gjirokastër a Himarë. Z Beratu se vypravují raftové expedice pro sjezd úzkým kaňonem řeky Osum. A právě tady si dojedete možná pro "opravdový zážitek". Ve městě Gjirokaster vyšplháte dlážděnými ulicemi až k místnímu hradu. Výhled odtud je více než úžásný. Jen 2 hod. jízdy autem leží osmanský most Kadiu, termální prameny Bënjë a kaňon Langaricës, který si tentokrát projdeme hezky pěšky. Možná, že místy budeme muset plavat. To bude záležet na stavu vody. Nebojte se, osobní věci si dáte do nepromokavých pytlů. Úplně dole na jihu Albánie, na hranicích s Řeckem leží nejvýznamnější římská památka na území Albánie, archeologické naleziště Butrint, které nabízí mimo jiné jeden z nejzachovalejších římských amfiteátrů mimo území Řecka. A jen kousek odtud leží jedny z nejpohlednějších pláží, pláže s bílým pískem a křišťálově čistou vodou a mnoha ostrůvky. Pobytovou část zájezdu strávíme u města Himare, na pláži Lidvah. Ze zázemí apartmánů, které jsou umístěny naproti pláži, můžete vyrážet na námi organizované výlety nebo se jen tak povalovat a koupat. V této oblasti jsme pro vás připravili především výlety po nádherných a mnohdy panenských plážích, ale také do hor a horských vesniček. Pokud chcete strávit aktivní dovolenou, a při tom si i trochu odpočinout, povalovat se, koupat se a šnorchlovat, tak neváhejte a přihlaste se na velmi zajímavý zájezd Makedonie a Albánie "Památky, hory a moře". Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější místa, výborné hotely, a ještě lepší lokace hotelů. K tomu všemu dobré snídaně, 2x oběd, ochutnávku sýra, vína a pálenky