ALBÁNIE+MAKEDONIE-8 dní - 18. 9. - 25. 9. 2020, 25. 9. - 1. 10. 2020 ..
,

PROČ SE VYDAT na pobytovo-poznávací zájezd do Albénie nebo Makedonie

V Makedonii se vydáme do úžasných horských vesniček a k Ohridskému jezeru, v Albánii budeme obdivovat úžasné památky, opalovat se na krásných panenských plážích, obdivovat divoké hory nebo si zajedeme na výlet do zapadlých horských vesniček, které žijí pravým albánským životem. Nádherná příroda a výborná kuchyně nás bude provázet celou dovolenou. 


20 NEJLEPŠÍCH zážitků ALBÁNIE a MAKEDONIE 

1. MAKEDONIE - Mavrovské jezero

Mavrovské jezero nabízí nádherné výhledy na jezero, okolní krajinu a klid.

2. MAKEDONIE horská vesnička Galičník 

Jedna z nejstarších horských vesnic v regionu. Zachovala se tu tradiční vesnická architektura minulých století. Lidé z Galičniku jsou většinou pastevci a vyrábí nejlepší žlutý sýr Kaškaval, nejlepší ovčí sýr a nejlepší brinzu.

3. MAKEDONIE - prohlídka rodinné sýrárny a tradiční večeře u baba  i dede

Tradiční makedonská večeře v restauraci u BABA a DEDE, kde ochutnáte místní speciality, makedonské pivo a pálenku.

4. MAKEDONIE - horská příroda NP Mavrovo

Podnikneme procházky touto nádhernou krajinou, kde doma jsou tisíce stád ovcí

5. MAKEDONIE - historický Ohrid 

V Ohridu se vystřídala nadvláda byzantská, bulharská, srbská i osmanská. Ohrid historií přímo dýchá.

6. MAKEDONIE - večerní projížďka lodí po Ohridském jezeru

Makedonci přezdívají jezeru makedonské moře. Má rozlohu 348 km², je 30 km dlouhé, max. 15 km široké, s max. hloubkou 258 m.

7. ALBÁNIE - Berat 

Nádherné historické město" kterému se přezdívá Město tisíce oken. Tady se můžete procházet historickými úzkými uličkami, popíjet výbornou kávu a nasávat tu pravou Albánskou atmosféru. 

8. Rafting v kaňonu řeky Osum 

Jeden z nejkrásnějších kaňonů v Albánii. Čeká Vás dobrodružná projížďka nádhernou krajinou nebo procházka korytem kaňonu. 

9 . Gjirokastra tradiční osmanské město 

Městečko s typickou architekturou, malebnými uličkami a pevností. Město s nenapodobitelnou atmosférou zapsané na seznamu památek UNESCO pro svou unikátní zástavbu bílých domů s břidlicovými střechami. 

10. Procházka k hradu z 12. století

Gjirokaster si zamilujete nejen díky krásným historickým domům, úzkým uličkám plných obchůdků a restaurací, ale také díky hradu, odkud je nádherný výhled na okolní hory. 

11. Otomanský most Kaidu

 Několik kilometrů od města Përmet se nachází starý otomanský most. Toto mistrovské architektonické dílo se dodnes používá. Hned za mostem leží termální prameny.

12. Kaňon řeky Langarice

Kanioni i Langaricës je považován za jedno z nejkrásnějších míst v celé Albánii. V některých obdobích je řeka sjízdná na lodi. V polovině června si kaňon řeky projdeme pěšky.

13. teplé sirné prameny Benje 

Díky teplotě okolo 40 °C je možné se tu koupat po celý rok. Místní lidé věří, že voda léčí a pomáhá při kožních a žaludečních problémech a prospívá kostem. Musíte vyzkoušet, jaký účinek budou mít na vás. 

14. Blue Eye lake - jezero modré oko. 

Modré oko je malé jezírko, jehož voda přichází hluboko ze země a napájí řeku Bistricu. Protože má oválný tvar, tmavě modrou barvu uprostřed a světlou kolem, připomíná lidské oko. Vývěr krasového pramene se odhaduje v hloubce 152 m.

15. Římská památka Butrint

Nejvýznamnějším archeologickým nalezištěm Albánie. Založen ve 4. století před naším letopočtem. Nachází se zde památky, jakými jsou zbytky římských lázní, ruiny byzantského kostela, starověká studna, palác Tří mušlí a hlavně  jedno z nejzachovalejších antických divadel na světě

16. Ksamil a jeho úžasné pláže a ostrůvky. 

Zde leží jedny z nejkrásnějších pláží Albánie. Bílý písek, křišťálově čistá voda a několik malých ostrůvků, na které můžete dojet vypůjčeným šlapadlem, nebo na některé z nich doplavat. Z tohoto místa by se dalo i doplavat na nedaleké řecké Korfu. 

17. Himaré, pláž Lidvah

Jedna z nejkrásnějších obydlených pláží v Albánii. Zde začneme pobytovou část zájezdu, ale i zde, pro Vás máme připravený program.  V červnu, při začátku sezóny je tu opravdu klid.  

18. horská vesnička Pilur s nádherným výhledem a tradičním obědem + menší trek s výhledy na pobřeží a hory

V Piluru žijí většinou místní horalé, pastevci pár lidí, které se živí v pohostinství. Nacházejí se tu dvě restaurace. V jedné taverně vás čeká tradiční albánský oběd. Během pohoštění budete mít možnost ochutnat jehněčí maso, grilovanou zeleninu a brambory, ovčí sýr, domácí špenát, plněné taštičky bürek a další dobroty. Nebude chybět albánská pálenka a pivo. K tomu se budeme kochat nádhernými výhledy na velkolepé albánské hory. 

19. Himaré - staré město

Opuštěné město, které se v posledních letech znovu probouzí a začíná obydlovat. Můžete se tu procházet křivolakými uličkami, mezi starými kostelíky, prohlédnout si středověké opevnění i se starými freskami, a můžete vystoupat až ke zdejší tvrzi. Je dotud nádherný výhled a úplně úžasný západ slunce.

20. NP Llogara a jeho úžasné výhledy

Cestou kolem pobřeží, lemovanými malými městečky nad pobřežím Jónského moře, vystoupáme táhlými serpentýnami do výšky 1.027 m. n. m., až k branám NP Llogara. Z obrovské výšky je možné pozorovat temně modré moře pod vámi. Krátkou 2 hod. procházkou vyjdeme na několik vyhlídek, odkud se otevírá zase jiný pohled na pobřeží a blízké hory. 


Zaujal Vás tento zájezd, chcete nezávazně zaslat podrobný program s detailním rozpisem jednotlivých dnů? Napište nám. 


.

FOTOGALERIE ALBÁNIE - MAKEDONIE 

Místa, která opravdu navštívíte, uvidíte a zažijete. 

ONLINE REZERVACE ZÁJEZDU