Poznávací zájezd - KUBA "Taková jaká je" 1.10. - 13.10.2016

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den 1. 10. 2016 odlet Praha - Havana (s přestupy)
odlet z Prahy do Havany (s přestupy) - ZAPOTŘEBÍ JSOU KUBÁNSKÁ VÍZA!!
přílet do Havany v podvečerních hodinách
vyřízení vstupních formalit na letišti - výměna USD/EURO na CUP (místní kubánská měna)
transfer z letiště do centra Havany (cca 30 min.)
ubytování na 2 noci – „Casa Particulares ve čtvrti Havana Vieja"
večer – první seznámení s Kubou a Havanou – přivítací koktejl Mojito Cubano

 

2. den 2. 10. Havana
Vyhlídkový autobus + továrna na doutníky – Po snídani odjezd z náměstí vyhlídkovým autobusem po největších památkách Havany se zastávkou a návštěvou továrny na doutníky, kde se podíváte na proces zpracování nejlepšího kubánského tabáku a na nejlepší světové doutníky značky Corona, Romeo a Julieta, Cohiba

Havana Vieja - – Pěší procházka po historickém starém centru Havany. Zastavíme se na nejzajímavějších místech Havana Vieaja – staré havany. Projdeme si Plaza de Armas, Plaza Vieja a Plaza San Francisco s jejich pamětihodnostmi. Nakupovat suvenýry můžete na pěších zónách Marcaderes a Obispo. Na Plaza de Vieja se zastavíme na točené pivečko z místního pivovaru a v baru Floridita si dáme Daiquiry.

Projížďka v historických kabrioletech – Úžasná projížďka v amerických historických kabrioletech. Tentokrát si vyjedeme nad Havanu. U staré pevnosti budeme shlížet na nejdůležitější čtvrti Havany – Venado, Havana Centro, Havana Vieja z vrchu.
večer volný program v cyklorykšách.

3. den 3. 10. Havana – Cayo Levisa
po snídani odjezd najatým autobusem z Havany na ostrov Cayo Levisa
příjezd na ostrov Levisa
ubytování 1 noc „bungalovy Cayo Levisa"
po obědě koupání, opalování, lenošení – možnost výletu lodí na korálový útes
Ostrov Levisa – K ostrovu Levisa se dostaneme po 2,5 hod. jízdy autobusem a 40 min. jízdy lodí. Na Cayo Levisa máte první možnos koupání v karibském moři, slunění, opalování, nebo šnorchlování. K tomu vám poslouží 3 km dlouhá písčitá pláž a čisté moře. V ceně zájezdu oběd a večeře.
večerní posezení na pláži

 

4. den 4. 10. Cayo Levisa - Viñales
Ranní koupání na Cayo Levisa bez turistů - po snídani odjezd lodí z Cayo Levisa na pevninu
pokračování v cestě autobusem do Viñales (cca 2 hod.)
Jeskyně – Cueva del Indio – Nejnavštěvovanější atrakce v údolí Vinales. Čeká vás prohlídka rozsáhlého jeskynního komplexu, který si nejdříve projdeme pěšky, a po té projedeme na lodičce. Budete obdivovat mnohé útvary.
Ekologická farma prohlídka ekologické farmy + výborný oběd – v ceně zájezdu
na oběd příjezd do Viῆales – oběd není v ceně zájezdu – formou bufetu na hotelu
ubytování 1 noc – hotel „Horizontes "
Projížďka na koních – Jeden z nejkrásnějších výletů ve Viñales. Na koních se vydáme do krásné zemědělské krajiny, kterou lemují zalesněné kopce Mogotes
volný program – koupání v bazénu
Viῆales – Městečko a hlavně údolí Vinales dnes po zásluze patří k nejopravenějším provinčním místům Kuby. Přitom ještě nedávno patřila provincie Pinar del Mar k nejzaostalejším. Malebnost odlehlého údolí odtrhují kopce „Mogotes", připomínající kameny, které jakoby spadly z nebe a zabořili se do dna údolí. Po historické a koloniální Havaně si odpočineme na venkově a v přírodě, kde vás krom jiného čeká prohlídka a oběd na ekologické farmě nebo vyjížďka na koních.
večer – volný program – koupání v bazénu

 

5. den 5. 10. Viñales – Cienfuegos - Trinidad
brzy ráno odjezd z Viñales do Trinidadu (cca 5 hod. jízdy) se zastávkou na tabákové plantáži Oro Verde ve městě CIENFUEGOS
Tabáková plantáž Oro Verde – Prohlídka malé rodinné tabákové plantáže, kde se dozvíte něco málo o pěstování a zpracování tabáku, a také něco o tom jak poznat pravý doutníky od padělků.
Cienfuegos – Cestou z Trinidadu se zastavíme v historickém a velmi dobře udržovaném městě Cienfuegos, kde se projdete kolem náměstí a po promenádě. Na konci promenády u přístavu si můžete dát u stánku výbornou Piῆa Coládu nebo výborný vepřový špíz s ananasem
příjezd do Trinidadu odpoledne
ubytování 2 noci – „Casa Particulares" – přímo v historickém centru města
Playa Ancon - v podvečer odjezd autobusem na pláž Ancon– 2 hod. koupání na nejhezčí pláži v okolí města Trinidad (nepatří k nejhezčím plážím Kuby, ale okolí  )
Trinidad – Jedno z nejkrásnějších koloniálních měst ostrova. Město vás okouzlí historickými budovami a kostely. Dýchne na vás neuvěřitelná atmosféra. Pohltí vás rytmus. Budete chtít posedávat na schodech a tančit. Trinidad – město rozpoložené mezi mořem a nádhernými horami dnes zaslouženě spadá po ochranu UNESCO a patří k nejnavštěvovanějším místům Kuby.
Večer – posezení na schodech před Casa de La Musica

 

6. den 6. 10. Trinidad
Národní park Cubana - V 8 hod. odjezd autobusem do nedalekého přírodního parku Cubana. Vykoupeme se v jezírku pod vodopádem, v říční túni a vystoupáme na kaskádu.

Valle de los Ingenios – Při dopoledním výletu historickým vlakem s parní lokomotivou vás zavezeme do údolí Ingenios. Cestou budete pozorovat místní krajinu a přilehlé hory. Zastavíme se na jedné z plantáží z cukrovou třtinou a zavítáme také do starého cukrovaru.

HUDBA – Casa de la Musica – Nejvyhlášenější hudební podnik ve městě s každodenními koncerty místních i hostujících, mnohdy slavných kubánských kapel. Na přilehlé terase pod širým nebem a schody se můžete zaposlouchat do rytmů salsy nebo rumby a přidat se k desítkám tancujících lidí. Koktejly Cuba Libre nebo Pina Coladu vám číšníci přinesou přímo na schody.
volný program – posezení na schodech před Casa de la Musica

 

 

 

 

7. den 7. 10. Trinidad – Camagüey – Playa Santa Lucia
brzy ráno odjezd z Trinidadu do Camagüey a dále pak na Playa Coco a Santa Lucia
Camagüey – Krásné koloniální město Camagüey si porohlédneme z cyklorykši. Místní průvodci nás zavedou na nejzajímavější místa, na zrestaurovaná náměstí, do kostelů a nakonec si dáme něco dobrého k obědu.
Playa Coco - 8 km od letoviska Santa Lucia leží další z krásných pláží, která nabízí nejen koupání a slunění, ale můžete zde také ochutnat čerstvou rybu v jedné z místních restaurací. Na rozdíl od hotelových komplexů v Santa Lucia, vypadá pláž a život na Playa Coco mnohem přirozeněji.
ubytování 1 noc – hotel „Cubana"
po zbytek dne koupání, slunění, odpočinek – oběd a večeře v ceně zájezdu

8. den 8. 10. Playa Santa Lucia - playa Guardalavaca
po snídani odjezd z hotelu do města Holguín
Holguín – Další z koloniálních malých městeček, který leží stranou hlavní turistické trase Kuby. Při procházce si projdeme několik elegantních náměstíček.
pokračování v cestě na Guardalavaca
ubytování 1 noc – hotel „Amigo de la Playa" – all inclusive

Plaay Guardalavaca – V hotelovém komplexu Amigos na pláži Guardalavaca vás čeká koupání v tyrkysově čistém moři. Můžete si zaplavat, zaběhat, zašnorchlovat, půjčit si lodičku nebo jen tak polehávat na lehátku. U bazénu a u baru vám udělají koktej Mojito nebo třeba Cuba libre. V ceně je oběd, večeře, snídaně a alkoholické a nealkoholické místní nápoje. Samotný hotel je obyčejný, ale pláž je nádherná.

 

9. den 9. 10. Guardalavaca - Baracoa
po snídani odjezd z Guardalavaca do města Baracoa (cca 4 hod. jízdy) - cesta vede od moře podél pobřeží, přes hory až do nejvýchodnějšího městečka Kuby. Cestou se zastavíme v Parque Nacional Alejandro de Humboldt
Parque Nacional Alejandro de Humboldt – Bujný deštný prales táhnoucí se po kopcích lemujících zdejší pobřeží je tvořený především mangrovy a dalšími exotickými stromy. Park nabízí skvělý rozhled na okolí. Vykoupeme se na jedné z odlehlých, ale přístupných pláží.
pokračování v cestě do města Baracoa
Baracoa – Prohlídka historického centra města s bohatou koloniální historií a také jediného místa na ostrově, kde přežila kultura indiánů Taína. Těšit se můžete na prohlídku starobylých koloniálních staveb s fasádami v pastelových barvách.
ubytování 1 noc „Casa Particulares"

 

10. den 10. 10. Baracoa – Santiago
Playa Blanca - - Zastávka na jedné z nejkrásnějších pláží v okolí Baracoa, kde vás čeká koupání a slunění. Malá pláž se světlým pískem, čistým mořem a bez přetlaku turistů.
Pevnost – El Morro San Pedro de la Roca – Při návratu z Baracoa krátká zastávka na prohlídku pevnosti. Jedno z největších opěvněníc postavených na ostrově Kuba. Obdivovat bude nejen rozlehlost pevnosti, ale jistě oceníte i překrásný výhled na zátoku a část města Santiaga de Cuba.
příjezd do Santiaga v podvečerních hodinách
SANTIAGO DE CUBA – O Santigagu de Cuba se říká, že největším klenotem oblasti „Oriente". Prohlídka historického centra města, jednoho z nejkrásnějších kubánských měst. Prohlídku začneme v Parque Céspedes, zavítáme do Catedral de Nuestra Senora de la Asuncion, navštívíme balkón de Velázquez a další zajímavá místa.
HUDBA - Casa de la Trova – Večerní návštěva jednoho z nejznámějších hudebních klubů Santiaga, kde si poslechneme místní i hostující hudebníky. V Santiago de Cuba zní hudba prakticky odevšud. Milovníci Salsy a Rumby si přijdou na své......

 

11. den 11. 10. Santiago - Havana
dopoledne – volný program
nákupy nebo procházka po Santiago
po obědě přesun autobusem na letiště
odpoledne odlet ze Santiaga do Havany (cca 2 hod. letu)
po příletu do Havany odjezd autobusem z letiště do centra Havany
ubytování 1 noc – „Casa Particulares"
rozloučení v baru „La Vitoria" při poslechu kubánské hudby a sklenky Mojita

 

.

12. den 12. 10. Havana – odlet do Evropy
po snídani prohlídka Museo del Ron
Museo del Ron Havana Club – Po obědě zavítáme do muzea rumu Havana Club. Seznámíte se s více jak 400 let starou historií výroby rumu. Podíváte se do stylových místností, kde vám průvodce objasní zpracování a výrobu. Na závěr nebude chybět stylový bar z třicátých let minulého století a samozřejmě ochutnávka. Prohlídka muzea El Ron Havana Club je podávána velmi interaktivní formou
ve 12 hod. Check out – uschování zavazadel v recepci
volné odpoledne na poslední procházku – nákupy
odjezd autobusem z hotelu na letiště
odlet z Havana do Evropy ve večerních hodinách

13. den 13. 10. Evropa - Praha
přílet do Evropy v dopoledních hodinách
přestup na let do Prahy
přílet do Prahy ve večerních hodinách
KONEC ZÁJEZDU

Kuba není jen o plážích, městech a přírodě, ale především o místních lidech a jejich zvycích, o hudbě a kultuře. Kubánci jsou totiž velmi živý, přátelští a pohostinní lidé. Dokážou čerpat i z toho mála co sami mají. Kuba je stále odříznuta od zbytku světa, i když se poměry velmi rychle mění. Stále narůstající turismus uvolnil některá malá podnikání, a tak se turisté mohou dobře vyspat, najíst, zatančit nebo si odvést z ostrova nějaký pěkný suvenýr. I přesto si budete muset odřeknout mnoho věcí, na které jste při cestách zvyklí. Nebudete nakupovat v supermarketech, nebudete každý den brouzdat na internetu a facebooku a já místo hesla k wifi budu rozdávat zase jen klíče od pokojů. Samozřejmě že turistům ležícím v resortu Varadero nechybí nic, ale tohle místo a další podobné rezorty nejsou obrazem reálné Kuby. A právě proto jsme rezorty a hotely namíchali s ubytováním u místních obyvatel. Až na pár výjimek budeme bydlet v „Casas particulares", soukromém bydlení. V každém městě jsme pro vás rezervovali několik Casas Particulares u několika majitelů, tak abychom nebyli rozmístění daleko od sebe. Tento druh ubytování jsme na Kubě vybrali hned z několika důvodů. Poloha přímo v centru, čistota, majitelé jsou velmi ochotní a o klienty se pečlivě starají (na rozdíl od státních hotelů, kde je velmi často špína, věci nefungují tak jak mají a zaměstnanci jsou přeci jen zaměstnaní). Hlavním důvodem je ovšem možnost nahlédnut do kubánského životního stylu, protože většina rodin nebo majitelů pronajímá pokoje přímo u sebe v době. Turistům, cestovatelům se naskýtá jedinečná možnost nahlédnout paní domácí přímo pod pokličku. Ve většině Casas Particualres bude mít připravenou snídani, a v některých vám pán nebo paní domácí mohou uvařit i večeři.
Přemísťovat se mezi jednotlivými místy budeme většinou najatým autobusem, nebudou chybět historická taxi a pro nejdelší přesun jsme naplánovali let ze Santiaga do Havany. Po Havaně se přesuneme na ostrov Levisa, kde se budete poprvé koupat v karibském moři. Ve Vinales se podíváme do jeskyně a projedeme na koních k nádherným přírodním kopcům „Mogotes". V Trinidadu se vykoupeme na pláži Ancon, vykoupeme pod vodopádem v parku Cubana a zatančíme si na schodech pod Casa de la Musica. Cestou na severovýchodní pláže se zastavíme na prohlídku historických měst Camaguey a Holgín. V Camagüey se centrem města projedeme v cyklorykšách.

Připravte se na to, že Kuba není zrovna nejlevnější destinací. Na ostrov se vše velmi těžce dováží. Dodnes třeba úplně chybí prodejny aut. Infrastruktura se buduje, ale kapacity nestačí. Na Kubu přijíždí každým rokem více a více turistů. Američané teprve čekají za dveřmi. Vydejte se poznat autentickou KUBU!

POČET DNÍ: 13

V CENĚ ZÁJEZDU ZAHRNUTO:

 • letenka Praha nebo Mnichov – Havana a zpět (v případě odletu z Německa doprava na/z letiště zajištěna)
 • letenka Santiago de Cuba – Havana,
 • transfery najatými minibusy,
 • transfery taxíky,
 • 7x ubytování v Casa Particulares – dvoulůžkové
 • 6x snídaně,
 • 3x hotel se snídaní,
 • 1x hotel all inclusive,
 • 3x oběd,
 • 2x večeře,
 • vstup do továrny na doutníky v Havaně,
 • vstup do Museo del Ron Havana Club,
 • prohlídka Havana – Vieja,
 • hodinová projížďka v kabrioletech,
 • výlet na ostrov Levisa s koupáním,
 • projížďka na koních ve Vinales,
 • vstup do jeskyně Indio,
 • prohlídka ekologické farmy,
 • vstup do parku Cubana,
 • výlet do Valle de los ingenios,
 • prohlídka města Camaguey + cyklorykša,
 • prohlídka města Holguín,
 • vstup do parku Alejandro Humboldt,
 • prohlídka Santiago de Cuba,
 • prohlídka města Baracoa,
 • vstup do pevnosti El Morro,
 • český průvodce po celou dobu pobytu na Kubě (není přítomen při letu z/do Evropy),
 • pojištění CK proti úpadku,
 • předodletová informační schůzka na začátku září v Karlových Varech – kavárna JUST CAKE, Dr. Engela 4 nebo ve sklípku U Radů v Hustopečích – druhá sobota v září

 

V CENĚ ZÁJEZDU NENÍ ZAHRNUTO:

 • stravování mimo program,
 • VÍZUM,
 • fakultativní výlety mimo program,
 • cestovní pojištění
 • doplatek za jednolůžkový pokoj = 10.900,- Kč
  osoby starší 70 let předloží potvrzení od doktora o dobrém zdravotním stavu

   

 

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení