Brazílie "po české stopě" - 16 dní 26. 11. - 11. 12. 2017

Brazílie "po české stopě" - 26. 11. - 11. 12. 2017

Pro naše klienty a kamarády CK TAM TAM jsme připravili zcela nový a ojedinělý zájezd Brazílie „Po české stopě". Poslední 3 roky jsem přemýšlel o tom, že by stálo za to, vydat se za krajany žijících v Brazílii a po stopách jejich předků. V minulém roce jsme se vypravili do státu Mato Groso do Sol, kde jsme se setkali nejen s krajany, ale také nádhernou přírodou. Byla to milá a vřelá setkání. A tady vznikl nápad a myšlenka přivést za krajany do Brazílie další lidi z Čech. Chtěli bychom, abyste se s krajany nejen setkali, ale poznali, jak v Brazílii žijí?

Díky spolupráci s Ivanem Zábojníkem, Evandrem Trachtou a Andre Haikem se můžeme vypravit za neobyčejným poznáním o krajanech, jejich předcích a jejich životech. Abychom zájezd obohatili, přidali jsme kousek poznání přírody ve státě Mato Groso do Sol a poznání architektury a naplnění jednoho snu v hlavním městě Brasilia, za kterým stál také Čech.

Campo Grande hlavní město státu Mato Groso do Sol bude naší základnou. Zde povečeříme s krajany žijícími v Brazílii. Na další poznávání se pak vydáme v zapůjčených autech. Díky autům budeme svobodní a hlavně časově nezávislí. Z Campo Grande dojedeme do města Batayporá, které založil Jan Antonín Baťa společně s Jindřichem Trachtou. Vnuk Jidřicha Trachty, pan Evandro Trachta nás bude provázet po české stopě v Batayporá. V českém kulturním domě se podíváme na kapličku s Pražským Jezulátkem, zajdeme do archívů, muzea, na hřbitov a vydáme se na turisticky značenou trasu.

Na farmě Santo Antonio rodiny Haik vás seznámíme nejen s chodem farmy, ale čeká vás tu také kousek přírody a aktivity v podobě jízdy na koni, lovení ryb, nočního pozorování kajmanů a pěší vycházka v pralese. K tomu každý večer grilování čerstvého jehněčího, hovězího a buvolího masa a jako bonus živá brazilská hudba.

Jedno z nejkrásnějších míst státu Mato Groso do Sol se nachází u města Bonito. Nádherný kus krajiny plný křišťálových řek, jezírek, jeskyní a zbytků pralesa Mata Atlantika nabízí nespočet výletů a vyžití. Šnorchlování na řece Rio da Prata patří k největším zážitkům z Brazílie vůbec. Na papoušky Ara se zajedeme podívat do jámy Buraco das Araras. Koupat se budeme pod vodopády na řece Estancia Mimosa. Při těchto výletech máme velkou možnost spatřit kapybary, tapíry, mravenečníky, tukany, kajmany nebo anankonu, tak jak se tomu stávalo v minulých sezónách.

V hlavním městě Brasilia se budeme zajímat o architekturu Oscara Niemayera, dvorního architekta brazilského prezidenta Josefa Kubitscheka. Společně se pustili do stavby nového hlavního města v naprosté pustině. Hlavní plán, postavit město do pěti let se jim skoro podařil. Jak se na mega stavbu dívají Brazilci dnes a jak se jim v novém hlavním městě žije? To se dozvíte až na místě.
Hotel – pousada Rio Bracuhy, který leží 3 hod. jízdy autem z Rio de Janeiro, bude naší poslední základnou. Majitel hotelu, krajan z poslední přistěhovalecké vlny pro nás připravil bohatý program na jednom z nejkrásnějších brazilských pobřeží Costa Verde. Zelené pobřeží nabízí stovky ostrůvků a zbytek deštěného pralesa zasahující na nádherných a opuštěných plážch.. Kolem ostrovů a ostrůvků se projedeme lodí. Budeme se koupat, šnorchlovat, slunit a na lodi grilovat. Vydáme se také do nedaleké brazilské vesnice Lidice a historického města Parati, které patří pod UNESCO a je brazilským skvostem. V restauraci u Ivana se dobře najíme. Jeho restaurace a kuchaři jsou vyhlášeni brazilskými specialitami, ale i českou kuchyní.

Cena zájezdu není nízká, ale když se podíváte na to, co všechno je v ceně zahrnuto, co všechno obdržíte? Tento zájezd není cesta po turistických místech, ale cesta za brazilskými krajany a neskutečně krásnou přírodou.

ITINERÁŘ ZÁJEZDU

1. den 26. Listopadu 2017 Praha - Rio de Janeiro
odlet z Prahy v ranních hodinách
přestup na let do Rio de Janeiro v jednom z evropských měst
let do Rio de Janeiro – přílet v podvečerních hodinách
transfer z letiště do Rio de Janeiro – Sur
ubytování – 1 noc – hotel „Atlantis Copacabana"
večerní přivítání u caipirinha

2. den 27. listopadu Rio de Janeiro – Campo Grande
brzy ráno snídani odjezd na letiště
ranní let do Campo Grande (s přestupem)
přílet do Campo Grande po poledni
z letiště přesun do půjčovny aut
CESTA AUTY – V Campo Grande si zapůjčíme auta na následujících 7 dní. Jedno auto pro posádku 4 osob. S auty vyrazíme do Bataypora, na farmu Santo Atnonio rodiny Haiek, do Bonita i do Pantanalu. V řízení se mohou řidiči střídat. Díky zapůjčeným autům bude cestování v oblasti Mato Groso do Sol nezávislé. Po cestě se budeme moci zastavit, prozkoumat, najíst, atd., kde se nám zalíbí.
ubytování 1 noc – hotel „DEVILLE *****" (hotel s velkými pokoji, malým bazénem a velkou snídaní v centru města Campo Grande)
Campo Grande – Hlavní město státu Mato Groso do Sul je vnímáno nejen jako vstupní brána do největší mokřadu na světě Pantanalu, ale také jako hlavní město brazilských kovbojů. Nám poslouží jako základna před cestou do Bataypora, Bonita a hlavního města Brasilia. Podíváme se zde na tradiční trh, projdeme se v městském parku, kde žijí kapybary, a zajdeme na večeři s českými krajany.

3. den 28. listopadu Campo Grande – Bataypora – cesta auty
po snídani odjezd auty do Bataypora (cca 5 hod. jízdy)
příjezd do Batayporá v odpoledních hodinách
ubytování 2 noci v motorestu „
večeře s honorárním konzulem panem Evandrem Trachtou

4. den 29. listopadu Bataypora – s honoráním konlzulem Evandrem Trachtou
celodenní program v Batayporá
BATAYPORA – Společně s Evandrem Trachtou (vnukem pana Jindřicha Trachty – spolu zakladatelem města Batayporá) se vypravíme po české stopě v kraji Mato Groso do Sol. Zastavíme se v muzeu, podíváme se do archívu, do kulturního domu, na kapličku s pražským Jezulátkem, na hřbitov a na další místa spojená s českými krajany žijícími v Batayporá.
Trek po turisticky značené trase – Krajané vyznačili desítky kilometrů turistických značek. Vydáme se po jedné z nich a poznáme blízké okolí městečka Batayporá.

5. den 30. listopadu Batayporá – farma Santo Antonio – rodina Haik
ranní odjezd z Batayporá na farmu Santo Antonio rodiny Haik u města NOVA ANDRADINA
ubytování 2 noci – na farmě nebudou 2 lůžkové pokoje – společné sprchy a toalety
FAZENDA SANTO ANTONIO – Pobytem na rozlehlé farmě rodiny Haiků nahlédneme do života místních lidí ve státě Mato Groso do Sol. Podíváme se, jak žijí honáci dobytka Pantaneiros během práce i po práci. Farma má 2500 ha, chová přes 1600 ks dobytka, 90 ks ovcí, 800 ks buvolů a 400 ks koní. Na rozlehlém pozemku, kdesi v pralese žijí papoušci, tukani, opice a dokonce i jaguáři. V říčkách a jezeře můžete spatřit kajmany nebo anakondu. André, jeden z majitelů farmy pro vás připravil bohatý program na dopoledne, odpoledne i večer. Dopoledne budeme poznávat život na farmě a odpoledne se vypravíme do přírody. Při horkých dnech se můžete zchladit v malém bazénu.
jídlo: snídaně + oběd + svačina + večeře + nealkoholické nápoje (suroviny z farmy – domácí maso, sýry, chléb, vajíčka, jogurty, mléko, zelenina))
CHURRASCO – Churrasco je brazilský výraz pro grilování masa. Po oba dva večery jsme pro vás připravili grilování toho nejlepšího masa, které na farmě mají – hovězí, skopové a buvolí. K posezení u ohně bude hrát živá brazilská, kovbojská hudba z Mato Groso do Sol.

6. den 1. prosince farma Santo Antonio
FARMA SVATÝ ANTONÍN – celodenní program na farmě – projížďka na koních, chytání ryb, pěší trek po farmě, noční pozorování kajmanů a jiné zvěře.
jídlo: snídaně + oběd + svačina + večeře + nealkoholické nápoje (suroviny z farmy – domácí maso, sýry, chléb, vajíčka, jogurty, mléko, zelenina)
CHURRASCO – Po oba dva večery jsme pro vás připravili grilování toho nejlepšího masa, které na farmě mají – hovězí, skopové a buvolí. K posezení u ohně bude hrát živá brazilská, kovbojská hudba z Mato Groso do Sol.

7. den 2. prosince farma Santo Antonio - Bonito
po snídani odjezd z farmy u Nova Andradina do Bonita – cca 7 hod. jízdy
oběd po cestě - příjezd do Bonita v podvečerních hodinách
ubytování 2 noci – hostel "Albergue d´Ajuda Bonito" – jednoduché, ale čisté ubytování ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a wc, v areálu je bazén, malá restaurace a společná kuchyňkavečerní procházka po Bonito na Pastel – taštičku s krokodýlím masem
BONITO – Malé městečko dnes zažívá doslova cestovatelskou horečku. Turisté přijíždějí za přírodními krásami kraje v přilehlém okolí. Krasové jeskyně, vodopády, průzračně čisté řeky, koupání, šnorchlování a spousta dalších aktivit.

8. den 3. prosince Bonito – Rio da Prata
ráno po snídaní odjezd na Rio da Prata
ŠNORCHLOVÁNÍ NA RIO DA PRATA – Po převlečení do neoprenů se posadíme na korbu džípu a odjedeme do pralesa nedaleko farmy. Čtyřiceti minutovou procházkou dojdeme k místu zanoření. Krystalicky průzračná řeka Olhos do Agua vás dlouho nenechá čekat. Místní průvodce vám podá menší školení o tom, jak se na řece chovat, jak plavat a tak. A pak už se vydáte na neuvěřitelnou šnorchlovací cestu pralesem. Doprovázet vás budou tropické ryby a potkat můžete i kajmana nebo anakondu, tak jak je potkávali klienti v minulých letech. (cesta trvá 2 hod.) Po skončení přesun džípem zpět na farmu – oběd – tradiční brazilská kuchyně – po obědě návrat do Bonita se zastávkou na přírodním městském koupališti.
večerní procházka do města nebo koupání a posezení u bazénu

9. den 4. prosince Bonito – Pantanal
brzy ráno – ve 3:30 hod. odjezd z Bonito do Pantanalu
PANTANAL – V největším mokřadu světa budeme pozorovat zvířata. Ráno si projedeme silnici Pantaneira s mnoha dřevěněnými mosty. Pampa neboli savana má lepší podmínky pro pozorování zvěře. Po cestě bychom měli vidět kapybary, kajmany, čápy Jabiru a další
FAZENDA SAO JOAO – V poledne se svezeme na koních na farmě Sao Joao. Na farmě mají papoušky Ary hyacintové.
PANTANAL NEW LODGE – Po jízdě na koních se přesuneme na oběd do Pantanal New Lodge. Po obědě si zachytáme piraně, vykoupeme se v řece Miranda
VEČERNÍ PROJÍŽĎKA LODÍ – V podvečer vyjedeme lodí na řeku Mirandu za pozorováním kajmanů. Zde bychom mohli vidět i jaguára. - večeře - ubytování 1 noc – „Pantanal New Lodge"

10. den 5. prosince Bonito – Campo Grande – Brasilia
odjezd z Bonito ve 3:00 hod. na letiště v Campo Grande (3 hod. jízdy autem)
ranní odlet z Campo Grande do Brasilia (s přestupem)
přílet do Brasilia v poledních hodinách
přejezd taxíky z letiště do hotelu
ubytování 2 noci – hotel „ Kubitschek Plaza***** „ hotel se nachází v centru města
odpolední prohlídka města – centrum města

11. den 6. prosince – Brasilia
BRASILIA – Celodenní prohlídka města. Znovu se vydáme po české stopě, tentokrát po stopě prezidenta Joselinha Kubitschka, jehož matka byla Češka. V šedesátých letech minulého století se pokusil o architektonický zázrak a společně s architektem Oscarem Niemayerem založili hlavní město uprostřed pouště. Většinu prací stihli za pouhých pět let. Společně se vydáme na prohlídku centrálního náměstí, prezidentského paláce, hlavní katedrály a na další zajímavá místa.

12. den 7. prosince Brasilia – Rio de Janeiro – Bracuhy
brzy ráno odjezd na letiště - ranní odlet z Brasilia do Rio de Janeiro
přílet do Rio de Janeiro v dopoledních hodinách
přesun minibusem z Rio de Janeiro do Bracuhy (cca 3,5 hod. jízdy)
ubytování 3 noci – hotel posada „Rio Bracuhy"
RIO BRACUHY – Hotel – pousada Rio Bracuhy nám poslouží jako poslední základna po české stopě v Brazílii. Majitel hotelu Ivan Zábojník, krajan žijící v Brazílii, pochází z poslední vlny přistěhovalců. Brazílii si zamiloval, oženil se tu a dnes tu podniká. Na svém hotelu v květnu pořádá srazy krajanů, a tak má výborný přehled o Češích žijících v Brazílii.Společně s Ivanem jsme pro vás připravili bohatý program, kde nebude chybět vyjížďka na lodi, grilování, koupání, skákání, klouzání a hlavně poznávání. Podíváme se historického městečka Parati, jednoho z nejkrásnějších v Brazílii a znovu zavítáme na českou stopu, kterou tentokrát bude návštěva vesnice Lidice. Pro labužníky nachystáme brazilsko-českou kuchyni.
Pro zájemce možnost zapůjčení kol nebo kajaků na řece Bracuhy
BRAZILSKÁ VEČEŘE – V restauraci umí připravit opravdu výborné brazilské speciality v podobě výborných hovězích steaků, ryb nebo mořských plodů v podobě vynikající brazilské speciality Moqueca do Camarao

13. den 8. prosince Bracuhy – Lidice – lodní výlet
LIDICE – Nedaleko Bracuhy leží obec Lidice. Krátký výlet do brazilské obce, která na počest českých Lidic převzala název.
LODÍ PO COSTA VERDE – Lodní výlet po nejkrásnějším pobřeží Brazílie – Costa Verde. Costa Verde znamená zelené pobřeží. Zelený deštný prales Mata Atlantika zde zasahuje až na pláže. Z pláží se zvedají hory a dosahují výšky až 2000 m. Cestou zastavíme na nejkrásnějších plážích, kde si můžete zašnorchlovat, vykoupat se, zaplavat si nebo se jen tak slunit. Na lodi přichystáme grilování.

14. den 9. prosince – Bracuhy – Parati - Bracuhy
ráno po snídani odjezd na výlet do města Parati a jeho okolí
PŘÍRODNÍ TOBOGÁN + TŮŇKA TARZAN – Cestou do historického města Parati se zastavíme vykoupat v tůňce Tarzan a zajezdit si na přírodní klouzačce Tobogánu. Tady dělají nejlepší Pastel – plněnou taštičku v celé Brazílii.
CACHACERIA – Prohlídka lihovaru na brazilský rum Cachaca s ochutnávkou.
PARATI – Jedno z nejkrásnějších měst Brazílie. Ne náhodou je pod ochranou UNESCO. Po dlážděných malých uličkách zabloudíme až do přístavu. Zastavíme se v kostele a na domácí brazilskou zmrzlinu a brazilskou kávu.
návrat do Bracuhy v podvečer
rozlučkový večer

15. den 10. prosince Bracuhy – Rio de Janeiro
dopoledne volný program
po obědě odjezd minibusem na letiště v Rio de Janeiro (cca 3,5 hod.)
odbavení na letišti - večerní odlet z Rio de Janeiro do Evropy

16. den 11. prosince Evropa - Praha – konec zájezdu
přílet do jednoho z evropských měst v ranních hodinách
přestup na let do Prahy
přílet do Prahy ve večerních hodinách
KONEC ZÁJEZDU

 

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení